VS verloren kernwapen onder poolijs VN: Leger van Congo rooft en verkracht .NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Archeologen ontdekken oude piramide onder woestijnzand PZC Woensdag 12 november 2008 9 CAIRO - Archeologen hebben onder het woestijn- werk is 5 meter hoog en mist de top. Oorspron- 2291 voor Christus). De onderzoekers gaan bin- zand in Egypte een 4300 jaar oude piramide ont- kelijk was de piramide 15 meter hoog. Onderzoe- nen twee weken de grafkamer van het bouwwerk dekt. Dat is gisteren bekendgemaakt. De opgra- kers denken dat hij gebouwd is voor koningin betreden, maar vermoeden dat dieven de inhoud vingsplaats (foto) ligt net buiten Cairo. Het bouw- Sesheshet, moeder van koning Teti (2323 tot al hebben geplunderd. foto Khaled el-Fiqi/EPA NUUK - De Verenigde Staten raak ten in 1968 een kernwapen kwijt onder het ijs bij noordelijk Groen land. Ondanks een verwoede zoek tocht is de bom nooit teruggevon den, meldde de Deense krant Poli- tiken. De kernbom bevond zich, met nog drie andere kernwapens, aan boord van een Amerikaanse B-52-bommenwerper. Die moest tijdens de Koude Oorlog het lucht ruim rond de Amerikaanse lucht machtbasis Thule, in het noorden van Groenland, bewaken. Op 21 ja nuari 1968 stortte het toestel ech ter neer in de buurt van de basis. De kernkoppen met uranium en plutonium bleven wonderwel in tact. Onderzoekers borgen nader hand duizenden brokstukken van de plek van het ongeval. Bij de re constructie bleek dat de speurders echter maar drie kernwapens had den teruggevonden. Hulporganisaties bezorgd om steden in handen van rebellen. KINSHASA - De Verenigde Naties hebben het Congolese regeringsle ger, de FARDC, gisteren beschul digd van plunderingen, verkrach tingen en het schenden van men senrechten op verschillende plaat sen in het oosten van Congo. Volgens een woordvoerder van de VN-vredesmissie in Congo (Mo- nuc) heeft het leger sinds maan dag vooral huisgehouden in het ge bied ten noorden van Goma in de provincie Noord-Kivu. Het zou gaan om het gebied Kanyabayonga en de steden Kaina en Kirumba. De misstanden duren nog steeds voort, aldus de woordvoerder. Hulpverleners in Oost-Congo sloe gen gisteren alarm over de situatie in de steden Rutshuru en Kiwan- ja, die nu achter de linies van de Tutsi-rebellen liggen. Gevreesd wordt dat de bevolking het slacht offer wordt van de gevechten, die gepaard gaan met voedseltekorten en ziekten als cholera. De hulpver leners zeggen niet te weten hoe veel mensen hulp nodig hebben. Voordat de strijd uitbrak hadden de twee steden een gezamenlijk in wonertal van ruim 150.000. Volgens Human Rights Watch heb ben de rebellen van Laurent Nkun- da in Kiwanja vorige week zeker vijftig burgers vermoord. PW De burgerbevolking in Oost-Con- go heeft het zwaar te verduren. Het regeringsleger plundert de ei gen dorpen en steden, de rebel len moorden in veroverd gebied. KRAS.NL verlaagt de prijzen! Profiteer nü van de spectaculaire uitverkoop in de maan den november en december! Een heerlijk weekendje weg met verblijf in Parkhotel Schweizerhaus boekt u nu namelijk al vanaf slechts 39! Dit 3-sterren hotel ligt in het plaatsje Kleve, net over de grens bij Nijmegen, waar u o.a. heerlijk kunt wandelen en fietsen in de prachtige natuur. Dat wordt dus boeken, koffers pakken en gegarandeerd genieten in dit prachtige stukje Duitsland! Maar wacht niet te lang, want met deze spectaculaire prijzen verwachten we een enorme stormloop! TIPS VOOR UITSTAPJES U verblijft in het plaatsje Kleve met het indruk wekkende Slot Schwanenburg en historische tuinen en parken. Ook kunt u in Kleve prima shoppen! In de omgeving is ook genoeg te beleven! Een echte aanrader is Xanten, hier kunt u een kijkje nemen in Trojana, een archeologisch park waar het Romeinse ver leden tot leven is gebracht. Ook Nijmegen is zeker een bezoek waard. Deze stad staat bekend als 'Keizer Karelstad' en één van de bekendste monumenten is de Waalbrug. In het gezellige oude centrum vindt u o.a. vele winkeltjes. In deze streek kunt u bovendien heerlijk fietsen en wandelen door de mooie natuur. Genoeg te doen dus! PARKHOTEL SCHWEIZERHAUS Het 3-sterren Parkhotel Schweizerhaus is even buiten het stadscentrum van Kleve ge legen. Het gebouw is in loop der jaren geheel vernieuwd en beschikt o.a. over een lift, restaurants, Schweizer Stube, Biergarten, kegelbaan 7,50 per uur) en een bar met terras. Tevensisergratisparkeergelegenheid en een gratis fietsenstalling. INCLUSIEF: verblijf inParkhotel Schweizerhaus, in een 2-persoonskamer met ontbijt. Aankomstdata: maandag, dinsdag, woensdag en zondag van 15/11 t/m 29/3 3 dagen 4 dagen 5 dagen Nov.-dec. v.a. 39 v.a. 55 v.a. 69 Jan.-mrt. v.a. 55 v.a. 75 v.a. 95 Prijzen zijn p.p., op basis van 2 personen. Res.kosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/26179 waarom zou je verder zoeken 15 cpm /tsp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9