ledereen verdient een gezonde, stralende glimlach Koster R (n Balans 14 I Woensdag 12 november 2008 In Nederland dragen circa drie miljoen mensen een kunstgebit. Ruim de helft daarvan heeft er onnodig problemen mee. Een op implantaten vast- klikkende gebitsprothese kan de oplossing zijn. Ook in 2009 kan men, na toestemming van de zorgverzekeraar, hiervoor in aanmerking komen. Veel klachten worden veroorzaakt door het niet goed kunnen kauwen van voedsel. Dat komt vaak door een slecht passende gebitsprothese. Tijdens het dragen daarvan slinkt de tandeloze kaak, wat problemen veroorzaakt bij het functioneren van de prothese. Met behulp van implantaten kan het kunst gebit worden vastgeklikt. Korte communicatielijnen In Goes verzorgen de zelfstandige tandprothetici Leen Jobse en Ivo Adri- aansens samen met tandarts-implanto- loog Antoine Koster volledige gebit sprothesen op implantaten. Daarbij gaan zij planmatig te werk. "Niemand vindt het prettig om naar de tandarts te gaan", vertelt Leen Jobse. "Zeker niet als hij met zijn kaken bloot moet. Daarop rust nog steeds een taboe. Om een maximaal herstel van de functie en esthetiek te bereiken, werken wij vol gens een strak behandelplan, waarbij alle onderdelen volledig op elkaar aan sluiten. Doordat wij de patiënt zelf be handelen en zijn prothese in eigen huis vervaardigen, zijn onze communica tielijnen kort en intensief." Simpele oplossingen Antoine Koster: "Wij zien de patiënt bij zijn binnenkomst en bij zijn ver trek. Daartussen ligt een wereld van verschil: ons werk. Persoonlijk voer ik in een ontspannen sfeer het intakege sprek met de patiënt. Samen brengen wij zijn problemen, gezondheid en medicijngebruik in kaart. Vervolgens neem ik de behandeling stapsgewijs met hem door en benadruk dat wij al tijd kiezen voor simpele oplossingen die hooguit 15-20 minuten duren. Ook wijs ik hem op het onderhouden van de implantaten en de prothese en de noodzaak van de jaarlijkse controle. Daarna nemen wij contact op met de zorgverzekeraar en pas als alles is gere geld, starten wij de behandeling. Onder plaatselijke verdoving brengen wij in de kaak twee of vier titanium schroefjes aan met daarop bolletjes, waarop na acht weken de prothese wordt vastgeklikt. De bestaande pro these passen wij aan, zodat de patiënt nooit zonder tanden en kiezen onze praktijk verlaat." Ivo Adnaansens: "Vervolgens komt hij bij tandprothetische praktijk L. Jobse of bij Adriaansens tandprothetische praktijk voor zijn prothese. Die ver vaardigen wij aan de hand van de ge maakte proefafdruk. Samen met de pa tiënt bepalen wij vorm, kleur en stand van de tanden en kiezen. Als de pro these gereed is en de kaak volledig is hersteld, klikken wij hem op de im plantaten. De drager heeft dan weer tanden en kiezen die perfect vastzitten en persoonlijke ongemakken hebben plaatsgemaakt voor een gezonde, stra lende glimlach!" vlnr Antoine Koster. Ivo Adriaansens en Leen Jobse. Foto: DuoFoto canaarcs-impiaricoioog Koster tandarts-implantoloog Medisch Centrum de Pijlers van Dusseldorpstraat 5 4461 LT Goes T 0113 21 43 14 E info@tandimplantaten.nl i www.tandimplantaten.nl PDRIftANSENS tandprothetische praktijk Adriaansens tandprothetische praktijk Medisch Centrum de Pijlers van Dusseldorpstraat 5 4461 LT Goes T 0113 22 23 51 E info@uwkunstcebit.nl i www.uwkunstgebit.nl Tandprothetische praktijk L. Jobse vosmaerstraat 3 4461 HT Goes T 0113 22 90 21 E info@uobse.nl i www.uobse.nl Opleidingen Uiterlijke Verzorging Je ziet er goed uit. Je bent graag met je eigen uiterlijk bezig, maar ook met dat van anderen. Je vriendinnen weten inmiddels datje hen kunt laten stralen. Kies dan voor het werken in de wereld van haarmode, modellen, make-up en kleur. Want als je één van de opleidingen Uiterlijke Verzorging volgt, kun je ook andere mensen een verzorgd gevoel geven en hen perfect adviseren over hun uiterlijk. Als kapper of schoonheidsspecialist zorg je dat mensen er goed verzorgd uitzien en zich prettig voelen. De voetverzorger zorgt ervoor dat mensen goed verzorgde voeten hebben en daarmee een prima basis hebben voor een goede gezondheid. Opleidingen Verzorging en Verpleging Zieken, gehandicapten of ouderen. Mensen in deze situaties kunnen niet alles zelf. Als jij in zo'n situatie graag bijspringt, is een opleiding tot helpende, verzorgende of verpleegkundige vast iets voor jou. Want jeleertmensenzogoed mogelijk te helpen, van piepjong tot zeer oud. Ze zullen je zeker dankbaar zijn. Je kunt kiezen voor een dagopleiding, waarbij je praktijkerva ring opdoet in de vorm van stages, of voor een combinatie van leren en werken, waarbij je minstens 60% van de studie in de praktijk werkt. R0C Zeeland Cluster Zorg T 0113 558000 zorgOroczeeland.nl www.roczeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90