BETER WETEN joncEns DROOm Q Elektrostress Zwarte wolk Genclerksnd TIPS In balans met Ayurveda Ayurveda, de eeuwenoude, Indiase gezondheidsleer, is gericht op het voorkomen van ziekten. En wie al ziek is, kan door onder andere goede voeding de ba lans tussen lichaam en geest verbeteren. Ook sfeer is van belang. Samen met anderen koken en in alle rust eten, geeft een veel prettiger gevoel dan een kant-en-klaarmaaltijd in de magnetron mikken en in je eentje voor de buis opschrokken. Dit betekent niet dat eten alleen gezond kan zijn als er urenlange ritue len aan verbonden zijn. In tegendeel: Ayurveda geeft de voorkeur aan maaltijden die binnen een half uur op tafel staan. ken. Serotonine maakt u rustiger en meer ontspan nen. Het is dus niet zo gek dat u zich na een stressvol le dag vol overgave op snoepen en snacken stort! Meer info: gezondheid.rubriek.n Meer info: www.yoga-ayurveda.be. Michiel Haas Elektrostress Gezondheid 21,95 euro Gaan je hersenen echt ko ken als je aan de lopende band mobiel belt? Lopen kinderen die vlakbij hoog spanningskabels wonen inderdaad meer kans op leukemie? En is veel computeren nu wel of niet slecht voor de gezondheid? Regelmatig duiken ze op, alarmerende geruchten over de slechte invloeden van straling. In Elektrostress Ge zondheid bespreekt wetenschapper Michiel Haas in gewone-mensen-taal de invloed van (elektro)magnetische velden en verschillende soorten straling op de slaap-, woon- en werkom geving. In Elektrostress Gezondheid blijft het niet bij theorie, Haas geeft ook praktische tips voor het minimaliseren van schadelijke effec ten. Aantrekkelijke presentatie, met duidelijke schema's en mooie foto's. ISBN 10: 90 745 100 94 IISBN13: 97 890 745 100 97 Winterhanden en -voeten Gruwelijk pijn doen winterhanden en -voeten, en de aanblik alleen al bezorgt je kippenvel: paarsrood en gezwollen, soms met kloven, blaren of zweren. Ze ont staan door langdurige blootstelling aan kou. Vooral mensen met een minder goede doorbloeding zijn er gevoelig voor. Heb je eenmaal last, dan valt het niet mee daar weer vanaf te komen. Preventietips: draag niet te krappe, leren schoe nen en wollen sokken; warm koude handen/voeten langzaam op, in lauw tot warm water; draag wollen handschoe^ nen. Behandeltips: neem wisselba den met roze marijn- of calendu- I a - o I i e masseer dagelijks de handen/ voeten rr massageolie in deze kruiden zijn verwerkt. Snoepen en snacken door stress Het zit niet alleen tussen de oren dat u gaat eten als u gestresst bent. Het is eveneens een lichamelijke reactie. Door het eten van koolhydraatrijk voedsel, zoals bijvoorbeeld zoetigheid, verhoogt het bloedsuikerniveau waar door uw hersenen meer serotonine aan gaan ma- Cool bericht Hier volgt een wake-up call. Het is winter. En koud. We weten het. En toch geven we u deze tip. Zet als u onder de douche staat, zo'n tien seconden voor u de kranen dichtdraait alvast die warme kraan uit. En blijf eronder staan. Toegegeven, er is veel lef voor nodig, maar het is een mega-oppepper voor uw lichaam, huid, bloedsomloop, zelfvertrouwen en die mist en spinnenwebben in uw hoofd zijn echt totaal verdwe nen. U bent weer helemaal wakker! Meer info: www.lekker-in-je-vel.nl Griepvrij na een griepprik? Als u denkt met een griepprik deze winter gegaran deerd griepvrij door te komen, dan heeft u het mis. Zo'n inenting vermindert weliswaar de kans op griep, maar het is onmogelijk u tegen elk griepvirus te wapenen. De ziekteverwek kers veranderen namelijk jaarlijks van sa menstelling. Het griepvaccin wordt ook jaarlijks aan gepast, maar al in juni waardoor het vac cin altijd zes maanden achterloopt op het virus. Wel is het zo dat na een griep prik de griep veelal minder heftig is Meer info: www.astmacopdnieuws.nl Verstandig eten lekker slapen Dat het - zeker voor lastige slapers - niet han dig is om vlak voor het naar bed gaan nog even een espressootje te drinken, is algemeen be kend. Ook chocola, nicotine, thee en alcohol zijn slaapverstoorders. Maar sommige voedingsmiddelen zijn juist bevorderlijk voor een goede nachtrust. In ba nanen, dadels, melk, tonijn, notenpasta en yoghurt bij voorbeeld zit triptofaan. Door deze stof ga je je prettig en slaperig voelen. Ook (lichte) volkorenproducten hebben dit ef fect; ze stimuleren de aanmaak van serotoni ne, waardoor je rustiger wordt. Nu niet gelijk drie boterhammen met oude kaas pakken, want een volle maag belemmert de slaap juist weer. Het optimale eetpatroon voor wie lek ker wil slapen: een uitgebreid ontbijt, een mati ge lunch en een lichte avondmaaltijd. Monica Klopping De grote zwarte wolk 9,95 euro Het leven van Monica Klopping verandert na de geboorte van haar tweede zoon in een wa re hel. Ze herkent hem niet als haar eigen kind en hoort 'muren van stem men' in haar hoofd. Ze verdenkt haar man en kinderen ervan haar te willen vernietigen en heeft bloedstollende fantasieën over moord en zelfmoord. Ze blijkt een postnatale psychose te hebben en krijgt daar een postnatale depressie overheen. Twee opnames op een PAAZ-afdeling, de steun en liefde van haar familie en veel medicij nen helpen haar er weer bovenop. In het aangrijpende De grote zwarte wolk be schrijft Monica Klopping wat ze heeft doorstaan en hoe ze dat heeft ervaren. ISBN10: 90 803 027 91 IISBN13: 97 890 803 027 92 Lorna Minkman Jongensdroom 14,95 euro lorna Mtf „Als David bij het raam van zijn slaapka mer ging staan, kon hij zichzelf van top tot teen in de spiegel be kijken. Maar dat deed hij liever niet." David verhuist midden in het schooljaar naar een dorp aan zee. Na de herfstvakantie start hij in de havo-eindexamenklas. Sinds zijn veertiende gaat David als jongen door het leven, hoewel hij nog steeds het lichaam heeft van een meisje. Vol vaart en zonder te vervallen in goedkope sentimenten is dit een spannende liefdesge schiedenis over de verwarrende wereld van een genderkind. ISBN10: 90 856 816 34 I ISBN 97 890 856 816 32 Meer info: wwwJornaminkman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88