'Red gemeentehuis Aardenburg' 'Beer Rosa' verhuist naar Het Beloofde Varkensland bin n9n uit Informatieavond over problemen diabetes Axelerando treedt op in De Veste Verkoop gemeentehuis betekent volgens Bond Heemschut zeker sloop. Hangbuikzwijn 'emigreert' van Eede naar de Randstad. Genieten van het beste woonwinkelconcept van Nederland: kom deze week toosten met champagne. www.binnenuit.nl Deskundigen geven antwoord op vragen over suikerziekte. ZorgSaam krijgt NIAZ keurmerk voor zorg Z PZC Woensdag 12 november 2008 25 door Frank van Cooten AARDENBURC - Verkoop van het voormalige gemeentehuis in Aar denburg betekent de sloop van dit gebouw uit 1952. De bouw van ap partementen in het pand is zo kostbaar, dat een toekomstige eige naar zeker over zal gaan tot sloop en nieuwbouw. „Als er zo'n aanvraag tot sloop komt, kan de gemeente niet weige ren. Dat hebben we al vele keren in Zeeland en daarbuiten kunnen vaststellen", stelt W. Heijbroek, voorzitter van de provinciale com missie Zeeland Heemschut, in een brief aan de gemeenteraad. Deze organisatie beschermt cultuurmo numenten en beschouwt het voor malige gemeentehuis als een be langrijk stuk wederopbouwarchi tectuur in Zeeland. Het oude raad huis staat hoog op de Zeeuwse lijst van de 25 belangrijkste gebou wen uit de periode 1940-1958. Het gemeentehuis zou volgens Heemschut minstens op een ge meentelijke monumentenlijst moe ten staan. Volgens de gegevens van Stichting Erfgoed Nederland heeft de gemeente Sluis geen gemeente lijke monumentenlijst en evenmin een onafhankelijke monumenten commissie. „Bij verkoop van het raadhuis aan derden is geen enkele bescher ming gegarandeerd." 1^ Het raadhuis, geen monument, hoort tot de top 25 van Zeeuwse wederopbouw-panden. De Bond Heemschut is bang dat het na verkoop tegen de vlakte gaat. Het lijkt Heemschut daarom onver mijdelijk dat de gemeente in het bezit blijft van dit raadhuis, vooral ook omdat het tegen relatief gerin ge kosten geschikt te maken is als onderkomen voor het Gemeente lijk Archeologisch Museum, de openbare bibliotheek, een VVV-post, het plaatselijke Gidsen- team en mogelijk een bankloket. Ook is het raadhuis volgens Heem schut geschikt voor culturele activi teiten en het onderbrengen van het lokale archief „Voorgestelde oplossing zal belang rijk minder kosten en risico's met zich mee brengen dan een onder komen in een verdiepte Sint Baafs kerk. Deze kerk loopt bij die ver dieping volgens Heemschut ook onherstelbare schade op. Door een amendement van de ge meenteraad kreeg het college in mei de opdracht om het voormali ge gemeentehuis en de Sint Baafs met elkaar te vergelijken. Tevens was afgesproken dat een aantal in stellingen, waaronder de Bond Heemschut, zou worden bena derd. „Tot op heden hebben wij niets van het college mogen verne men", stelt Heijbroek. 'Haar' gedrag en geur doen Dafne Westerhof vermoeden dat Rosa wel eens een Nozem zou kunnen zijn. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst OOSTBURG - Vlak voor ze vertrok, had Rosa nog een verrassing voor haar redders van de Dierenbescher ming. Het roze hangbuikzwijntje is, rook varkensfluisteraar Dafne Westerhof hoogstwaarschijnlijk geen zeug, maar een stevige beer. Westerhof had haar in Het Beloof de Varkensland willen herdopen tot Zeeuws Meisje. Maar als zij-een hij is, moet de Amsterdamse boe rin en weldoenster nog eens over een nieuwe naam denken. Wester hof beloofde de Zeeuws-Vlaamse dierenbeschermers dat het ruim een jaar oude hangbuikzwijn in elk geval een zorgeloze toekomst tegemoet gaat. Als het een beetje klikt mag Rosa bij Lamme Zus wo nen. Mocht ze toch een beer zijn - 'twee rijen tepels bewijzen niet dat ze een vrouwtje is'- dan zal hij eerst, onder verdoving natuurlijk, worden gecastreerd. Rosa deed het Sluise 'êmigratiebe- leid' gisteravond geen eer aan door naar de drukke Randstad te verhui zen. Maar het varken zal er niet rouwig om zijn. In Eede was ze in de buurt weliswaar graag gezien, maar haar eigenaar keek niet of nauwelijks naar haar om en ver trok met de noorderzon zonder iets te regelen voor zijn veestapel. Rosa ontsnapte met een paar konij nen aan de dood en is nu lid van de Familie Bofkont. Die familie telt met haar er bij - naast pluim vee, katten, honden en twee koeien - veertig varkens en hang- buikzwijnen met mooie namen als Mannetje Bromsnor, Miss Piggy en Miss Universe. Het Beloofde Varkensland is een luilekkerland voor knorrepotten. Maar Rosa moet voorlopig een tijd je afzien. Ze is veel te dik en moet, voor haar eigen bestwil, eerst be hoorlijk afvallen, bevestigde Wes terhof vóór het vertrek naar Het Beloofde Varkensland nog eens. Het roze hangbuikzwijn, de kleur wijst op een kruising tussen een Vietnamees of Chinees hangbuik zwijn en een 'gewoon' Hollands varken, oefende gisteren al een beetje. Ze was zo gestrest dat ze li- nea recta de laadbak op rende. De als lokmiddel gestrooide varkens brokjes liet ze onaangeroerd lig gen. TERNEUZEN - De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Diabe tesvereniging Nederland houdt donderdag 20 november een infor matieavond in het Churchillhotel in Terneuzen. Vaatchirurg Derom, verpleegkundig specialist wond- zorg Quataeft, podotherapeute De Smet en diabetesverpleegkundige De Moor zijn de vier deskundigen die antwoord geven op vragen over veelvoorkomende problemen van mensen met diabetes. Mensen met deze ziekte lopen een risico op het krijgen van complica ties. Problemen met ogen, nieren, voeten of bloedvaten kunnen zich openbaren. Is dit te voorkomenn en zo ja, op welke manier? De datum van de bijeenkomst is gekozen omdat die dag Wereld Diabetesdag wordt gevierd. Ook zullen er een aantal stands met dia betesinformatie waaronder podo.- therapie in het Churchillhotel op gesteld staan. De avond begint om 19.00 uur, is voor iedereen gratis toegankelijk en wordt gepresen teerd door voorzitter P. Vercaute- ren van de Zeeuws-Vlaamse afde ling van de DVN. TERNEUZEN - De muziekgroep Axe lerando treedt woensdag 19 no vember op in dienstencentrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk 22 in Terneuzen. Het optreden begint om 19.00 uur. De toegang kost twee euro, inclu sief een kop koffie. TERNEUZEN - ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen krijgt vandaag het NIAZ-certificaat. Dit is een keurmerk dat aangeeft dat ZorgSaam een goed functione rend kwaliteitssysteem heeft, op grond waarvan de patiënten en cliënten vertrouwen kunnen heb ben in de kwaliteit van de zorg. Zorgsaam krijgt het keurmerk niet alleen voor het ziekenhuis, maar ook voor de thuiszorg en de oude renzorg. Alle medewerkers van de organisatie droegen bij aan de ver werving van het certificaat. Om de medisch specialisten en medewerkers te bedanken voor hun inzet bezorgen leden van de Raad van Bestuur vanmorgen per soonlijke attenties op alle elf ZorgSaam-locaties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69