Zeeland PZC I 21 Extra weg Axelse Dam niet nodig Brommerleerlingen schrijven geschiedenis LPV ziet in Vlissingen meer drugstoeristen verschijnen ZEEUWS-VLAANDEREN 28 30 Verkeerscapaciteit Mr. F.J. Haarmanweg is voorlopig voldoende. Eerste bromcertificaat voor Zeeuwse ZMLK-leerlingen. Woonburg! Lokale partij vraagt burgemeester te breken met het gedoogbeleid. Kunstenaars schijnen in Hulst hun licht op Reynaert de Vos f- 'CE Beter dubbel alarm dan geen brandweer bij de brand Woensdag 12 november 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN -■ Voor een goede ver keersafwikkeling is het niet nodig om parallel aan de Mr. F.J. Haar manweg in Terneuzen een nieuwe route aan te leggen, zoals die is ver woord in het Masterplan Axelse Dam. Dat blijkt uit een verkeers- studie in het kader van het ge meentelijk Wegencategoriserings- plan. De route Masterplan Axelse Dam zorgt weliswaar voor een snelle noord-zuid verbinding die de Haarmanweg ontlast, maar het effect is te beperkt om deze alleen vanuit verkeerskundige overwegin gen te realiseren. In combinatie met ruimtelijke ontwikkelingen, zoals bijvoorbeeld bij de Kenne- dylaan West, is er volgens het We- gencategoriseringsplan mogelijk wel voldoende draagvlak. Dit zou betekenen dat er minder verkeer op de Haarmanweg komt, wat de situatie verkeersveiliger maakt. De weg kan dan ook an ders ingericht worden, beter afge stemd op de. vele bedrijfserfontslui- tingen ter plaatse. Op dit moment telt de Haarmanweg 88oo verkeers bewegingen per dag, wat niet over dreven veel is. De conclusie is dan ook dat de weg voldoende capaciteit heeft. Vanwege het vele vrachtverkeer zouden de fietsers wel gescheiden moeten worden van het gemotori seerd verkeer. Terneuzen heeft op dit moment geen duidelijke oost-west verbin ding. In het Wegencategoriserings- plan worden de route Dok- weg-Zuidlandstraat en Van Steen bergenlaan als zodanig aangewe zen. Er moeten daar in de toe komst brede fietsstroken komen. Ook het doortrekken van de Alva- rezlaan ter hoogte van het sport-' •park Vliegende Vaart richting Haarmanweg zou de verkeersstruc- tuur oost-west in Terneuzen kun nen versterken. Een modelbereke ning toont aan dat deze weg met Verkeersstudie toont aan dat parallelroute langs Haarmanweg niet zinvol is. Wel moeten fietsers gescheiden worden van gemotoriseerd verkeer. name verkeer aan de parallel lo pende Rooseveltlaan aantrekt. Daarnaast veroorzaakt het door trekken van de Alvarezlaan een verschuiving van verkeersintensi teit op de Haarmanweg naar de Guido Gezellestraat. Voor Terneu- zen-Zuid is dit positief omdat meer verkeer op grotere afstand van het woongebied zal rijden. De nieuwe route heeft geen positief ef fect op de oost-west structuur in het noordelijke deel van Terneu zen. De Scheldeboulevard be houdt een belangrijke functie als ontsluitings- en doorgaande route. TERNEUZEN - Vijf leerlingen van de school voor Voortgezet speciaal Onderwijs aan Zeer Moeilijk Le rende Kinderen De Wingerd in Terneuzen schreven deze week ge schiedenis door te slagen voor hun brommercertificaat. Omdat een re gulier examen voor deze jonge mensen problematisch is, deden ze een individueel examen. Het is volgens teamleider Aart Job- se voor het eerst in de geschiede nis dat leerlingen van een Zeeuw se ZMLK-school in schoolverband slagen voor het brombewijs. Duwayne Passchaert, Vicky van Stevendaal, Otto de Vriendt, Gué- noëlle van de Plasse (net oud-leer linge) en Kimberly Martinet wer den gisteren voor hun prestatie ge huldigd. Om de leerlingen aan het certifi caat te helpen werd samengewerkt met rijschool W. Ivens uit Hulst. De lessen werden een half jaar ge geven door groepsleerkracht Ma- rije Kopmels en Ivens. Het vijftal moest ook thuis oefe nen en legde op de computer proefexamens af. thuis op Walcheren Mogen wij ons opnieuw aan u voorstellen? Woningstichting Walcheren heet voortaan Niet alleen de naam, maar ook ons telefoonnummer wijzigt. U kunt ons bellen op 0118 554455. Om u nog beter van dienst te zijn, hebben wij onze openings tijden aangepast. Voortaan kunt u bij ons terecht op maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 16.30 uiir. Op vrijdag zijn wij bereikbaar van 8.00 tot 12.00 uur. Eet u een bolus met ons mee? Om onze verbeterde dienst verlening en nieuwe naam te vieren, komen wij naar u toe! Woonburg gaat van 12 t/m 15 november met de Biblioservice- bus op tournee door Walcheren. Kijk voor meer informatie en de Biblioservicebus op: www.woonburg.nl VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis singen (LPV) ziet meer en meer Franse en Belgische drugstoeristen in Vlissingen. Fractievoorzitter Wim Hirdes vreest dat die toename leidt tot meer overlast voor de bewoners van de binnenstad. Hij voorziet nog meer drugstoeris ten en meer overlast als de coffee shops in Middelburg, Bergen op Zoom en Roosendaal binnenkort daadwerkelijk de deuren moeten sluiten. 'U dinsdag 2 december Porgy en Bess Terneuzen aanvang 19.30 uur Aanmelden of meer informatie? Bel of mail lezersredacteur Edith Ramakers debat@pzc.nl of0118-434005 Via schriftelijke vragen aan burge meester Wim Dijkstra wil Hirdes weten of het niet verstandiger is om samen met de andere Zeeuw se steden een gezamenlijk drugsbe leid te voeren. De voorman van de LPV-fractie vraagt zich af of het huidige beleid van de gemeente ervoor kan zor gen dat overlast beperkt blijft. Om die reden wil hij ook weten of de burgemeester van Vlissingen be reid is te breken met het gedoogbe leid. Op die manier zou hij volgens Hir des een krachtig signaal kunnen af geven naar de andere overheden en tevens Vlissingen behoeden voor verdere overlast die volgens hem samenhangt met softdrugs- handel. itfiir mmi f De geslaagden kregen allemaal een bosje bloemen, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65