Geen spektakel in beschouwingen Haven Brouwershaven wordt steeds schoner 21 Goes in beroep tegen KB over Landsbanki SCHOUWEN-DUIVELAND 30 Veel losse flodders en mokkend achterom kijken door fracties. Woonburg! Bijgeloof Gerafeld Kunstenaars schijnen in Hulst hun licht op Reynaert de Vos Beter dubbel alarm dan geen brandweer bij de brand Woensdag 12 november 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting en Martijn de Koning ZIERIKZEE - „De verwachting is dat de behandeling van deze begro ting een tamelijk saaie aangelegen heid zal worden." Met deze opmer kelijke woorden begint de PvdA Schouwen-Duiveland de algeme ne beschouwingen. Door dit zo op te schrijven bevestigt de fractie het (voor)oordeel van veel burgers dat de politiek saai en suf is. Het ge tuigt overigens ook van zelfkennis want de beschouwingen van de fracties bieden weinig vuurwerk. Veel partijen komen niet verder dan mokkend achterom kijken naar besluiten waar ze het niet mee eens waren, algemeenheden over bestaand beleid of wat losse flodders: een speciale ambtenaar erbij om subsidies aan te vragen (Groenlinks) of Belangen vereni ging Binnenstad Zierikzee behan delen als dorpsraad (Alert!). Echt eenduidig zijn de fracties niet in hun wensen. De WD wil de Wel standscommissie afschaffen, het CDA wil een nieuw zwembad maar dan wel beperkt tot een een voudig instructiebad en Leefbaar Schouwen-Duiveland wil een ein de aan de wildgroei van verkeers drempels en ziet meer in het hand haven van de maximum snelheid. Alle fracties staan stil bij de econo mische crisis. Dit in tegenstelling tot het college in de begroting. Daarin is geen rekening gehouden met een neerwaartse economie. 'Waarom is hierover niets opgeno men in de risicoparagraaf vraagt de WD zich af De combinatie van crisis en het geldgebrek bij de gemeente heeft de fracties ook niet verleid tot hele creatieve oplos singen om hun eigen wensen toch te kunnen realiseren. Spannende voorstellen of leuke dingen voor 1^ De Algemene Beschouwingen bieden weinig vuurwerk. Geen geld en een economische neer gang belemmeren de Schouwse fracties in hun plannen. de burger worden niet genoemd. Is er dan niets positief te melden? Jawel, er worden ook complimen ten uitgedeeld. Want als er één wethouder is die na vandaag met recht naast z'n schoenen kan lo pen is het Gilles Houtekamer, al ligt dat wellicht niet zo in zijn ka rakter. Alle fracties zijn zeer lo vend over zijn beleid op het ge bied van werkgelegenheid, inko men en zorg. pagina 22/23: van poëtische tek sten naar droge opsommingen GOES - Goes en Veere vechten sa men met vijf andere gemeenten, een waterschap, Sabewa (het belas tingbureau van Goes, Borsele, Ka- pelle en Tholen) en de provincie Noord-Holland het Koninklijk Be sluit (KB) van het kabinet aan. Dat besluit vernietigt de procedu res om geld van deze lagere overhe den dat bij de ingestorte IJslandse bank Landsbanki in deposito staat, terug te halen. Minister Bos (Finan ciën) wil niet dat Goes en Veere en de andere overheden op eigen houtje geld innen van Landsbanki, terwijl hij in onderhandeling is met de IJslandse overheid over een regeling voor terugbetaling van Nederlandse spaartegoeden. Hij heeft de lagere overheden ge vraagd samen op te trekken met het Rijk, dat de belangen van klei ne spaarders en overheden dan ge lijkwaardig zal behartigen. De groep gedupeerde lagere over heden vindt dat onterecht en heeft besloten de juridische proce dures tegen Landsbanki door te zetten. Bos heeft daarom die proce dures vernietigd. De rechtmatig heid van het KB wordt nu aange vochten bij de Raad van State. Goes heeft twaalf miljoen staan bij KERKWERVE - Gerafelde wolken trekken boven een strakke dijk samen. Verstild herfstlandschap bij Kerkwerve. foto Marijke Folkertsma Landsbanki, Veere drie miljoen. thuis op Walcheren Mogen wij ons opnieuw aan u voorstellen? Woningstichting Walcheren heet voortaan Niet alleen de naam, maar ook ons telefoonnummer wijzigt. U kunt ons bellen op 0118 554455. Om u nog beter van dienst te zijn, hebben wij onze openings tijden aangepast. Voortaan kunt u bij ons terecht op maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 16.30 uur. Op vrijdag zijn wij bereikbaar van 8.00 tot 12.00 uur. Eet u een bolus met ons mee? Om onze verbeterde dienst verlening en nieuwe naam te vieren, komen wij naar u toe! Woonburg gaat van 12 t/m 15 november met de Biblioservice- bus op tournee door Walcheren. Kijk voor meer informatie en de Biblioservicebus op www.woonburg.nl BROUWERSHAVEN - Elk jaar wordt de haven in Brouwershaven een stukje schoner, merkt Marloes Ot- ten van het Dolphins Dive Centre uit Brouwershaven. Sinds een jaar of vijf zorgt het duikcentrum voor een jaarlijkse grote schoonmaak onder water. Afgelopen weekend werd door een ploegje van acht tien duikers twaalf vuilniszakken met rotzooi uit het koude (negen graden) water gehaald. De gekste dingen, zoals een onderbroek, slaapzak en een skateboard. Maar ook bootonderdelen, emmers en ontelbare frietbakjes maken deel uit van de buit. Wat ooit begon met een vriendelijk verzoek van ie mand om even iets op te duiken, groeide uit tot jaarlijkse traditie. Geschrokken van de rommel beslo ten de eigenaren van het duikcen trum de hele haven schoon te dui ken. „De eerste jaren was het echt een rotzooi. Fietsen, dranghekken. Er kwam van alles uit." De duikers die dit jaar de handen uit de mou wen staken zijn Cios-studenten uit Breda en Goes. Met deze actie sloten zij het duikjaar af. Voor hun inzet kregen zij een certificaat van Padi Aware gekregen. Padi (Profes- sionale Association of Diving In structors) zet duikers één dag per jaar aan de schoonmaak via de zo genaamde Awarecampagne. Dat komt precies overeen met het Brouwse initiatief Tip? redactie@pzc.nl Bijgeloof is iets van alle tijden en alle generaties. In de trein van Goes naar Vlissingen kletsen twee meiden erop los. Tot er ééntje naar buiten kijkt en roept, voor alle passagiers verstaan baar, 'hé, moet je daar kijken, wat een regenboog'. Ze aarzelt en voegt toe - nog net verstaan baar - 'weet je dat een regen boog geluk brengt?'. Haar vrien din reageert eerst niet en dan af gemeten. 'Je weet toch ook wel dat je dat niet mag zeggen, dat een regenboog geluk brengt, dan brengt die juist ongeluk'. De in tercity raast voort. Niks aan de hand. Tot bij Arnemuiden een he vig onweer losbarst. 'Zie je wel!', klinkt er door de trein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55