Terneuzen mag trots zijn op zijn selectie Sport Bekendmaking Wielerdistrict krijgt in nieuwe jaar drie nieuwe klassiekers Ardian Lekaj verlaat de club die hem zo na aan het hart lag. Omloop van Tholen staat op 23 mei op Zeeuwse kalender. Estafettelopers moeten op zoek naar coach Seizoen voorbij voor Joey Brock van NEC Rijkswaterstaat a rt\ iin T al/ti boel od orde hebben. Ik verfoei haafd om te overlf B PZC Woensdag 12 november 2008 I 3 7 It. door Karei Pleunis Jqj TERNEUZEN - Was de chemie na vijf jaar uitgewerkt? Of waren de door renzen van de hiërarchie tussen en Mariner en spelers aan het verva- ZIERIKi? Ardian Lekaj doet gelijk maar de bek opmerkelijke uitspraak. „Soms tinrwas de spanning bij Terneuzen zo h' heftig dat je het gevoel had dat je over tijdbommen liep." Aan directe vragen heeft Ardian Lekaj, die aan het einde van het seizoen vertrekt als trainer bij de voetbalclub Terneuzen, niet direct een boodschap. Hij omzeilt ze graag om zijn eigen verhaal te ver tellen. Zijn lezing over komen, blij ven, overleven, de kritiek op zijn regelmatige afwezigheid en zijn vertrek met, ook voor hem, voor alsnog onbekende bestemming. „Waarom ik ga? Mijn gevoel zei dat ik verder kon. Ik hou immers van deze club, maar mijn verstand zei dat het na vijf seizoenen tijd was om te vertrekken. En ik volg nu eenmaal mijn verstand." „Ik ben niet het type trainer dat zich via de media bij een andere club binnen wil praten. Wie met me in zee wil, zal ambitie moeten tonen en moet organisatorisch de boel op orde hebben. Ik verfoei chaos." Over Terneuzen zegt hij: „Ik zou deze ploeg achter willen laten op het niveau waarop ik ze destijds ge kregen heb." Als eersteklasser der halve. Aan die uitleg zou een nega tief sentiment gekoppeld kunnen worden. „Een degradatie is, onge acht de werkelijke oorzaak, niet de meest fraaie vermelding op je palmares als trainer", zegt hij. „Ik heb de schuld voor die degrada tie ook volledig op me genomen. Zo hoort het, ik was de kapitein van een schip dat zonk. Maar er was meer dan de overbelasting die zich na de winterstop zo duidelijk manifesteerde. Terneuzen bestond toen uit louter vrienden. Kritiek op elkaar werd als ongepast erva ren. En presteren is slechts moge lijk als je elkaar durft aan te spre ken op verantwoordelijkheden en durft te bekritiseren." De degradatie had echter ook goe de kanten. „Voor Terneuzen als vereniging was het een zegen die feitelijk enkele jaren te laat kwam. De ploeg liep jarenlang op zijn te nen. Dure jongens werden gehand- W* Het vertrek van Ardian Lekaj bij Terneuzen komt onverwacht. Hij vindt het zelf na vijf seizoenen goed geweest. „We mogen als club trots zijn wat er nu staat." door Ad Pertijs MIDDELBURG - Het wielerdistrict Zuid-West verwelkomde gisteren op de kalendervergadering in Wouw drie nieuwe klassiekers: de Omloop van Tholen, de Omloop van de Biesbosch (in Werkendam) en de Baronie Breda Classic. Dat sluit aan op de tendens om de criteriums te verruilen voor een vrije wedstrijd, omdat het door gaans meer deelnemers oplevert dan het rondje rond de kerk. Het aantal inschrijvers voor met name de categorie elite(/beloften) loopt terug. „Er gaan stemmen op om het aantal wedstrijden voor eli te en beloften te beperken om zo de kwaliteit van die koersen op peil te houden", zegt consul Jan van Haneghem. „Zelf betwijfel ik of zo'n maatregel effect heeft, maar binnenkort wordt er lande lijk over gesproken." De kalender, die gisteren werd vastgesteld, moet dan ook nog lan delijk goedgekeurd worden. Het aantal koersen in het district blijft zo goed als gelijk. Er verdwijnen er Op de Zeeuwse wielerkalender staat voor het eerst de Omloop van Tholen als klassieker. Het district krijgt er in het nieuwe jaar drie klassiekers bij. een paar (Biervliet, Kortgene) en er komen er een enkele voor terug (Sleeuwijk). De Haagse Beemden krijgt een tijdrit voor profs in huis. De Zeeuwse kalender: Maart: 14. Oud-Vossemeer, 21. Burgh-TJaamstede. April: 4. Omloop van de Braak man, 13. Districtskamp. jeugd (Hoogerheide), 18. ZLM-Tour (Goes), 24-26. Omloop van Borse- le (jun.vr.), .25. Omloop van Borse- le (vrouwen, 's Heerenhoek), 25. Wim Hendriks Trofee (nieuw. Koewacht), 26. Wim Hendriks Tro fee (elite/beloften), 30. Ronde van Kapelle. Mei: 2. Ronde van Yerseke, 9. Jeug- dr. Nieuwdorp, 22-24. Itin. Drie daagse Axel, 23. Omloop van Tho len, 30. 's Heer Arendskerke (NK ID). Juni: 1. Districtskampioenschap weg (Oudenbosch), 2. Ronde van Axel, 6. Omloop van de EPZ (Bors- sele), 12-14. Delta Tour Zeeland (Hulst, Middelburg, Terneuzen), 15. Ronde van Zuiddorpe, 17. Dis trictskamp. tijdrijden (Zundert), 18-20. Rabo Ster Zeeuwsche Eilan den (Vlissingen, Renesse). Juli: 4. Ronde van Kruiningen, 6. St. Jansteen, 7. Ronde van West- dorpe, 18. Ronde van Philippine, 21. Ronde van Clinge. Augustus: 1. Burgh-Haamstede, 28. Ronde van Zierikzee, .29. Ron de van Nieuwdorp. September: Senior Games (Vlis singen, Wolphaartsdijk). Wet verontreiniging oppervlaktewateren Maatwerkvoorschriften ingevolge het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer voor Speelmansplaten B.V. te Tholen en Recreatiecentrum De Schotsman B.V. te Kamperland haafd om te overleven, de jeugd was er niet klaar voor. Hoe oud was Sinan Coban bijvoorbeeld, 16 destijds? Na de degradatie konden we afstoten en bouwen. Nu staat er een ploeg met jongens van Ter neuzen. Sommigen met flair, ande ren met wat meer voetbalbagage. Mooie namen ook: Rijn, Constan- cia, Naudts, Van Leeuwen, Wilson. Ze hebben aan het betaal de voetbal geroken en spelen nu bij ons. Daar mag je als club trots op zijn. Zeker als je financiële mo gelijkheden beperkt zijn." Lekaj wil zijn rol in het proces van gezondmaking en een uiteindelij ke terugkeer naar de eerste klasse niet groter maken dan hij is. „Ik heb het vader-zoon-element uit de jeugd gesneden en verder ben ik slechts een radertje in het grote ge heel." Het voert hem naar de veelgehoor de opmerking dat hij, vanwege za kelijke beslommeringen, wel erg vaak afwezig was voor een trainer op het niveau van een tweede klas sen „Onzin", weerlegt Lekaj. „Door de structuur bij Terneuzen was dat geen probleem. Het is geen kwestie van de man die voor de groep staat, het is een kwestie van de lijn die je volgt. Het proces bewaken. Er staat nu iets moois, een jonge, betaalbare en veelbelo vende ploeg." ARNHEM - De Nederlandse estafet telopers moeten op zoek naar een nieuwe coach. Wigert Thunnissen heeft de Atletiekunie deze week la ten weten dat hij onvoldoende mo gelijkheden ziet om de in het verle den behaalde resultaten verder uit te bouwen. Thunnissen blijft wel aan als bondscoach talentontwikkeling sprint. Onder zijn leiding verover de de mannenploeg op de 4x100 meter een bronzen medaille tij dens het WK in Parijs (2003). Wigert Thunnissen NIJMEGEN - Joey Brock mist vrijwel zeker de rest van het voetbalsei zoen. De jonge middenvelder van NEC heeft de voorste kruisband van de rechterknie volledig afge scheurd. De kijkoperatie die hij gis teren onderging toonde tevens lichte schade aan de binnenmenis- cus aan. Met de revalidatie van Broek (20) is zes tot negen maan den gemoeid. Vorig seizoen lag hij er ook al vier maanden uit na een knieblessure. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. De vergunningen voor het lozen van huishoudelijk afvalwater ingevolge de Wet verontreiniging oppervlakte- wateren (Wvo) van Speelmansplaten B.V. te Tholen en Recreatiecentrum De Schotsman B.V. te Kamperland komen te vervallen, omdat de lozingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit), middels het stellen van maatwerkvoorschriften, worden gereguleerd. De besluiten kunnen worden ingezien van 13 november 2008 tot en met 24 december 2008 bij de Rijkswater staat Zeeland, afdeling Vergunning verlening en Handhaving, Poelen- daelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 24 28), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur en - het besluit voor Speelmansplaten B.V. bij de gemeente Tholen, in de publieke leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen, op werk dagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag; - het besluit voor Recreatiecentrum De Schotsman B.V. bij de gemeente Noord-Beveland, Voorstraat 31 te Wissenkerke, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen het besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt, een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Staats secretaris van Verkeer en Waterstaat en gezonden aan de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat dienst Zeeland (adres: Postbus 5014, 4330 KA Middelburg). Het bezwaarschrift dient te zijn onder tekend en ten minste het volgende te bevatten: 1de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van de datum en het kenmerk van de beschikking waartegen het bezwaarschrift zich richt; 4. een opgave van de redenen waarom men zich met de beschikking niet kan verenigen. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het verzoek dient te worden ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: 1de naam en het adres van de indiener; 2. de dagtekening; 3. een vermelding van het bestuurs orgaan dat de beschikking heeft genomen en de datum en het kenmerk van de beschikking; 4. de gronden van het verzoek (motivering). Bij het verzoek dient voorts een afschrift van het bezwaarschrift te worden overgelegd. Naar aanleiding van het verzoek kan de voornoemde voorzitter een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een bedrag aan griffie recht geheven. De griffier van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschul digde griffierecht moet worden voldaan. Middelburg, 12 november 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, ir. E.J. Blaakman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53