Djokovic doet als eerste gooi naar titel op Masters Boom geniet in de modder 5 port Sinterklaas met VOF de Kunst LEZERSEMTRA PZC Buitenwereld wil de succesvolle crosser op de weg zien fietsen. Serviër (21) slaat zich in drie sets naar winst op Rus Davidenko. CD met liedjes en verhaaltjes De Serviër Novak Djokovic viert met een gebalde vuist zijn winst op Davi denko. foto Oliver Weiken/EPA door Ad Pertijs NIEL - De stemming zat er al vroeg goed in bij wereldkampioen Lars Bopm. Alsof hij wist dat de tradi tionele Jaarmarktcross van Niel de zijne zou gaan worden. Na de blub- berige verkenningsronde schalde vrolijke Nederlandstalige muziek uit zijn camper. Buiten waren zijn mecaniciens (onder wie zijn vader Walter) druk doende om de fiets weer schoon te krijgen voor de start van de cross. Moeder Rietje verzamelde de eerste vuile was. Ondertussen stroomden het dorp en vettige dijk langs de Rupel, een zijtak van de Schelde, vol met Vlaamse crossfans. Overal waar je keek, lachte het slijk je toe. Alleen daarom al haalt een wegren ner zijn neus op voor de Vlaamse volkssport. „Is dat zo?", zegt Lars Boom als hij zich ontdoet van zijn besmeurde trainingskledij. „Het is vaak een mentaal iets. Als je hier zin in hebt, heb je er al velen bij voorbaat geklopt. Dat is op de weg ook zo. Dan hoor je er jammeren over het slechte weer. Mooi, denk ik dan. Ik houd er wel van." Het crossen van Lars Boom roept in Nederland gemengde gevoelens op. De veldritfan dankt God op zijn blote knieën dat hij hen deze winter zoveel vreugde schenkt. De liefhebbers van de weg roepen steeds harder dat het unieke multi- talent zo snel mogelijk het veld 'Dan hoor je ze jammeren over het slechte weer. Mooi, denk ik dan' moet verlaten om zijn kunsten in de grote profkoersen te gaan to nen. Opvallend: hoe harder Boom door het veld klieft, hoe luider hun roep wordt. Lars Boom hoort het lachend aan. Lars Boom heeft zijn concurrenten weer achter zich gelaten in Niel. foto Peter Deconinck/EPA „Vooralsnog ga ik het veld niet ver laten." Hij blijft bij zijn plan. Deze winter zet hij alles op de cross. Ook al om op 1 februari in eigen land (Hoogerheide) een nieuwe gooi te doen naar de wereldtitel. Pas in 2010 rijdt hij voor de Pro- Tour-ploeg van Rabobank een vol ledig wegprogramma. De man uit Vlijmen vindt het niet moeilijk om op dat pad te blijven. „Ook al omdat iedereen om me heen er lol in heeft," zegt hij, wij zend op zijn begeleiders. De ma nier waarop het Kamp Boom de sport benadert, ziet er veel speel ser uit dan bij de meeste Belgische toppers. „Dat is dus omdat ik het op de eerste plaats leuk vind om te doen. Kom, we zijn toch alle maal ooit voor de lol begonnen met fietsen. Zo moet je het vol gens mij ook blijven zien. Nico Verhoeven (zijn ploegleider bij Ra bobank) zegt steeds: ga lekker een uur lang met plezier koersen." Ver hoeven zag na de verkenningsron den ook al dat het goed zat. „Hij rijdt tien procent sneller als hij er gens zijn zinnen op heeft gezet." De Jaarmarktcross was zo'n wed strijd. „Het ging eigenlijk heel gemakke lijk," zegt Boom na afloop. Niels Albert en Sven Nys konden hem even volgen, maar in de zwaar trappende rivierklei reed kracht patser Boom als vanzelf bij hen vandaan. Na een uurtje stond zijn broertje Jesper hem met een rood hoofd op te wachten. „Vlak voor de start moest ik nog even andere tubes uit de vrachtwagen gaan halen. Ik ben er nog kapot van." Als enige lid van het Boom-team zag hij er gisteren in Niel ook de lol niet van in. „Hij heeft ze niet eens gebruikt." SMSk riff» W&LÜ2 PZC Woensdag 12 november 2008 35 kovic, maar won gisteren van Jo-Wilfried Tsonga (7-6 7-6). De Fransman is daardoor al definitief uitgeschakeld. Djokovic verloor vorig jaar nog al le drie partijen in de Masters Cup, zelfs setwinst was hem niet ge gund. „Vorig jaar was het voor mij hier bepaald geen lolletje. Dit jaar is het anders. Ik kom hier nu als winnaar van een grandslamtoer- nooi (Australian Open) en ben een meer volwassen speler. Ik ben sterker: fysiek en mentaal." 'Ik ben een meer volwassen speler, maar ook sterker: fysiek en mentaal' Desondanks raakte de 21-jarige Ser viër in de tweede set de weg kwijt. Hij smeet met zijn racket en kook te bij tijd en wijle van woede wan neer de lijnrechters in zijn ogen faalden. „Ik was nerveus", legde hij uit. „Ik was mezelf niet in die tweede set, het leek nergens op." Davidenko had nog geen half uur nodig voor setwinst, maar zag zijn opponent in de derde en beslissen de set zich terugknokken. Djoko vic brak naar 6-5 en serveerde de partij uit. Luister naar de leukste en bekendste Sinterklaasliedjes uitgevoerd door VOF de Kunst met o.a. 'Daar wordt aan de deur geklopt' en '0 kom er eens kijken'. De verhaaltjes over Sinter klaas zijn geschreven door bekende kinderboekenschrijvers zoals Rindert Kromhout, Sjoerd Kuyper en Selma Noort. Totale speelduur 90 minuten. De volledige inhoud van de beide cd's staat in de webwinkel. Adviesprijs 15,95 Lezersprijs 9,95 exclusief verzendkosten 1,95 Meer informatie en bestellen :bestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). BON VOF DE KUNST CD 'SINTERKLAAS' Hierbij bestel ik(aantal) x V0F De Kunst CD 'Sinterklaas' a 9,95* per CD VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia BV om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BAN K-/GIR0 REKENING HANDTEKENING exclusief verzendkosten a 1,95 Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'VOF De Kunst CD 'Sinterklaas', Postbus 130,8200 AC Lelystad. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. te verslaan. Djokovic had het niet gemakkelijk en won pas na ruim twee uur en een kwartier in drie sets (7-6 0-6 7-5). De eerste won hij met 7-3 in de tiebreak, de twee de gaf de Serviër volledig uit han den. Hij herpakte zich in het der de bedrijf. Davidenko en de Argentijn Juan Martin del Potro duelleren later de ze week in de gouden groep om de andere plaats in de halve eind strijd. Del Potro verloor zondag van Djo- Y SHANGHAI - Novak Djokovic was gisteren in Shanghai de eerste die tT> een plaats bij de laatste vier in de ki, strijd om de Masters Cup tennis vergaarde. De Serviër, die als twee door Ie is geplaatst in het prominente en Mandejaarstoernooi van de man- ZIERIKZi, hoekte zijn tweede groepsze- de bel door de Rus Nikolai Davidenko tine h.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51