'Geef de Goese Badmintonnen met Grote brand in graanloods 'Wel een beetje saai, maar voor goed doel' Omstanders stoppen wegpirate ZVU-workshop zeep maken in Geersdijk Automobilist valt in slaap en ramt vangrail Leerlingen van het Pontes College in actie voor Cambodja. GroenLinks oppert Erasmuspark aan Spinne te koppelen. Vijftien leerlingen van het Cios krijgen Ter Valcke in beweging. SALONIKI 22 1 Woensdag 12 november 2008 PZC B 'S-HEERENHOEK - Brandweerkorp sen uit Heinkenszand, Nieuw- dorp, Ovezande, Goes, Borssele en Arnemuiden zijn gisteravond uren in de weer geweest met een grote brand in een graanopslag aan de Molendijk in 's-Heerenhoek. Rond 17.00 uur kwam bij de brand weer een melding binnen dat de graanloods in brand stond. Het vuur is volgens officier van dienst Tonny van der Borgt ontstaan in een broeiende berg graan. „Het was een lastige brand. We zijn uren bezig geweest om met een laadschop zes ton gloeiend graan naar buiten te rijden." Het dak van de loods dat uit asbest- platen bestaat, gaf de brandweer de grootste kopzorgen. Van der Borgt: „We hebben uit alle macht ervoor gezorgd dat de brand het dak niet aantastte en dat de asbest- platen heel bleven. Je wilt echt niet dat er asbest in de omgeving terechtkomt." Er vielen geen ge wonden. Hoe groot de schade is, is nog niet bekend. GEERSDIJK - Zelf zeep maken. Het kan morgen tijdens een workshop van de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) in Geersdijk. Deelnemers gaan aan de slag met allerlei spul len voor de productie van zeep, van kleurstoffen, glycerine tot na tuurlijke decoratiematerialen. De bedoeling is acht zeepjes te ma ken, met een eigen kleur, geur en 'garnering'. Wie mee wil doen, moet zich van te Voren aanmelden via zeeland@volksuniversiteit.nl of 0118-634800. De workshop begint om 19.30 uur. RILLAND - Een 58-jarige Goesenaar belandde gistermiddag met zijn au to tegen de vangrail op de snelweg A58. Dat gebeurde rond 16.30 uur ter hoogte van Rilland. De Goesenaar verklaarde tegen over de gealarmeerde politie dat hij achter het stuur in slaap was ge vallen, waardoor hij met zijn voer tuig tegen de middengeleider botste. De Goesenaar hield aan het onge luk geen verwondingen over. Hij kwam met de schrik vrij, meldde de politie gisteravond. Roland Sooijs laat een vlaggetje zien die leerlingen van het Goese Lyceum maken. Op de achtergrond staat Maarten Tanis. foto Dirk-Jan Gjeltema door Koen van Bommel GOES - Twee vliegen in één klap slaan is altijd beter dan één. Dat be seffen ze op het Goese Lyceum lo catie Bergweg ook. Leerlingen me taalbewerking maken zogenoem de banieren, een soort metalen houders voor vlaggetjes. De banie ren zijn voor stichting Sawasdee, een Zeeuwse hulporganisatie voor Cambodja. De stichting is bezig met een wijn actie. „Voor zeven euro vijftig koop je een fles wijn, daarvan gaat twee vijftig naar Cambodja. Het geld wordt gebruikt om scholen te bouwen en te onderhouden", zegt Arno de Jager, die de wijnactie coördineert. De vlaggetjes komen uiteindelijk op de tafels van veertig Zeeuwse restaurants te staan, om de wijn aan te prijzen. „We zagen de banie- THOLEN - Een 79-jarige automobi liste uit de gemeente Tholen is gis termiddag rond 14.00 uur door omstanders tot stilstaan gebracht nadat ze op het parkeerterrein van de C1000 in Tholen gevaarlijke capriolen uithaalde. De vrouw had volgens getuigen al enkele malen bijna een aanrijding veroorzaakt. Toen ze het parkeer- ren op internet, maar daar kosten ze 17,50 euro per stuk. Nu maken de leerlingen ze tegen materiaal kosten, één euro per stuk. En die jongens hier leren er weer een hoop van", zegt De Jager. Leerlingen Maarten Tanis en Ro land Sooijs hebben het er maar druk mee. „We zitten nu op de helft. In totaal moeten er duizend van die vlaggetjes komen. Eigen lijk hadden ze eergisteren klaar moeten zijn, maar we liepen wat vertraging op", zegt Maarten. De twee zitten in het vierde jaar van de opleiding. Ze hebben, speciaal voor dit project, een computerpro gramma geschreven om de machi nes te laten werken. „Dat moet al lemaal heel precies, deze machine moet exact weten wat ie moet doen." Is dat niet saai, de hele dag bij zo'n apparaat staan? Roland: „Ja, het wordt na verloop van tijd wel een beetje geestdodend, maar het is voor het goede doel, dat maakt het wel weer leuk." terrein van de C1000 opreed, botste ze tegen een geparkeerde au to. Vervolgens reed de vrouw ach teruit opnieuw tegen een auto aan. Omstanders grepen in, haalden de sleutel uit het contact en belden de politie. Agenten hebben het rij bewijs van de bejaarde vrouw inge vorderd. door Frank Balkenende GOES - Geef de Goese Polder een echt hart, want de kans daartoe ligt voor het grijpen nu de vervan ging van de Erasmusflat door vier woonblokken met rasse schreden nadert. Dat zegt de Goese fractie van GroenLinks. Ze stelt voor de kruising Troelstralaan/Spinne op te offeren voor een groene verbin ding tussen winkelcentrum en bre de school enerzijds, en Erasmus park en Tweemaster anderzijds. Dat vereist een knip in de Troels- tralaan. Zo ontstaat de woonzorgzone die de gemeente voor ogen staat, zegt GroenLinks-raadslid Gert van der Slikke. Die woonzorgzone strekt zich van noord naar zuid uit, van de nieuwe brede school, het een paar jaar geleden nieuw opgetrok ken winkelcentrum De Spinne, het toekomstige Erasmuspark, ba sisschool De Tweemaster (inclusief kinderopvang) tot de apotheek op de hoek de Troelstralaan/Thor- beckelaan. Het voorstel van GroenLinks om bij de entree naar De Spinne de Troelstralaan op te breken ten gun ste van een groene loop- en fiets- verbinding, gaat een stuk verder dan het idee voor een 30-kilome- terzone van de gemeente. Die wil het kruispunt opnieuw inrichten door een stuk asfalt te vervangen door snelheidsremmende klinkers. Verder schuift het zebrapad een stuk in noordwaartse richting op. Juist het ontwerp voor het Eras muspark heeft GroenLinks gesti muleerd er verder over na te den ken. Tussen de woonblokken komt immers een openbaar park met een loop- en fietsroute die recht op de Spinne afstevent. „Als je het autoverkeer daar weghaalt, pak je de kans om van de wijk- voorzieningen een eenheid te ma ken, een logisch hart van de Goese Polder. Je schept een vloeiende overgang." Volgens Van der Slikke kent de knip van GroenLinks overwegend voordelen. „Bewoners van het nieuwe Erasmuspark kunnen dan zonder het autoverkeer te kruisen veilig oversteken naar het winkel centrum. Dat zijn vaak toch men sen die slecht ter been zijn. Wel licht kan alles zonder drempels en obstakels. Maar, je maakt het ge bied niet alleen veiliger, maar ook een stuk prettiger voor bewoners van het Erasmuspark. Minder auto- lawaai, minder milieuhinder." Van een veiliger oversteek profite ren eveneens leerlingen en gebrui kers van de brede school en kan, zelfs de samenwerking tussen drie scholen (de Tweemaster ligt op een dislocatie) aanjagen, denkt GroenLinks. Het plan kent ook wel nadelen. Zo moeten bewoners van het noord westelijk deel van de Goese Polder straks omrijden als ze per auto naar de Lidl willen. „Misschien is daar nog een deeloplossing voor te vinden. Voor fietsers geldt dat be zwaar in elk geval niet." Verder komt het huidige BP-tankstation aan een doodlo pende straat te liggen. Van der Slik ke: „Daarom stellen we voor het tankstation te verplaatsen naar een plek die voor de pomphouder aantrekkelijk is. Bijvoorbeeld langs de ringweg, misschien in combina- 'Bewoners kunnen in ons plan veilig oversteken, zonder auto's te kruisen' tie met een nieuwe brandweer post. De pomphouder kan daar dan ook lpg verkopen, goed voor het milieu en voor zijn portemon nee. De ruimte die je in Erasmus park wint, kun je benutten om eventueel een vijfde woonblok neer te zetten en mogelijk haal je daar winst uit om een stuk van de verplaatsingskosten van het tankstation te dragen." Wethouder Rinus Dieleman (CDA, woningbouw, verkeer) velt niet meteen een oordeel over het plan van GroenLinks. Hij wil eerst weten wat de raadscommissie er van vindt. Dieleman wijst er wel op dat het plan gevolgen heeft voor onder meer de busroute, de verkeerscirculatie en de bevoorra ding van het winkelcentrum. Ook de kosten zijn niet in kaart ge bracht. „Als de commissie zegt: dit is een goed idee, ga ik er verder mee aan slag." De Goese raadscommissie praat mor genavond over het initiatiefvoorstel van GroenLinks. Het agendapunt komt om 20.15 uur aan de orde. Meneer Kenter (rechts) speelt badminton met een ballon, samen met ande re cliënten van zorginstelling Ter Valcke in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Koen van Bommel GOES - Echt soepel zijn ze niet meer, maar de ouderen in zorgcen trum Ter Valcke kunnen nog heel wat. Leerlingen van het Cios in Goes zijn er vandaag te gast. Daar proberen ze de cliënten enthou siast te krijgen om een dagje wat meer te bewegen, in het kader van de landelijke Week van de Chro nisch Zieken. „Het is nu wat rustiger, maar van ochtend was het echt super druk", zegt de negentienjarige Lucinda Brand, derdejaars studente aan het Cios. „We hebben nog niet echt met deze doelgroep gewerkt. Wel bijvoorbeeld met autistische jonge ren, maar met ouderen is het toch weer compleet anders. We wisten van - tevoren ook niet of het zou aanslaan." Die angst blijkt achteraf niet reëel. De ouderen hebben er zichtbaar plezier in, ook al zeggen ze mis schien van niet. „Voor mij hoeft het allemaal niet hoor, ik houd meer van zingen", zegt mevrouw Schrijver. Even later mept ze la chend met haar badmintonracket tegen een ballon aan. Meneer Kenter kan ook snoeihard slaan. Hij maakt een fanatieke in druk, wat hij zelf overigens ont kent. „Ik fanatiek? Welnee. Maar ik vind het hartstikke leuk hoor, daar niet van." GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM GOES Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar 14,95 p.p. Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215 715 www.saloniki.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46