e Hand gebruiksaanwijzing van uw tv?' 'Omschakeling verloopt soepel' Juliana Arrestaties in zaak dode man Meijer maakt plan Waddenzee Ongeveer 2500 klanten schakelen telefonische hulplijn van Delta in. Keijkenstudio Ipe Looff bexyijst dit topdesign betaalbaar kan zijn! 1 PZC Woensdag 12 november 2008 3 Na een verzorgde lunch in het res taurant met friet en frikadellen, is het opnieuw aan de slag. De stu denten bekruipt het gevoel dat ze om half vijf bij lange na nog niet thuis zullen zijn en ook De Smit vermoedt dat ze misschien de vol gende dag nog es terug zullen moe ten komen. Dit blijkt niet nodig. Om iets over half vijf is het laatste toestel op nieuw ingesteld. De Smit en de jongens zijn moe, maar wel heel erg voldaan. Zorg- personeel dat probeert de jongens mee naar hun huis te lokken om ook daar even de tv te laten instel zijn 50 euro en vanaf daar loopt de meter!" O Vond u het gemakkelijk om de televisiekanalen terug te vinden? ook uaar even ue tv te laten instel- televisiekanalen terug te vinaen: len, krijgt te horen: „Voorrijkosten Plaats uw reactie op www.pzc.nl Raoul Scheele (links) en Jerry Donker overleggen over het opnieuw instellen van de televisiekanalen voor een van de bewoners van zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen. foto Camile Schelstraete door Joeri Wisse MIDDELBURG - Kabelbedrijf Delta had vooraf geen half werk ge maakt van de dag waarop de com plete kabelindeling op de schop zou gaan. 11 november 2008 werd tot D-Day gebombardeerd, com pleet met hulplijn, vrijwilligers- teams en een monteursbrigade. Die voorbereidingen en alle infor matie aan de abonnees vooraf, heb ben gisteren hun vruchten afge worpen, kan een tevreden woord voerder Peter Couwenberg conclu deren. „Alle reacties van onze vrij willigers en monteurs die zijn inge zet om de televisies te program eren, zijn positief." In totaal kreeg Delta gisteren onge veer 2500 telefoontjes binnen in het speciaal voor de omschakeling ingehuurde callcenter. Couwen berg: „Dat betekent dat bijna 99 Zeer korte levertijden Perfecte service en nazorg Eén aanspreekpunt 5 jaar garantie op keukens Zeer scherpe prijzen Bedrijfsweg 11, 4387 PD Vlissingen T: 0118 - 491929 www.keukenstudiodelooff.nl procent van onze klanten zonder veel problemen hun toestel op nieuw heeft geprogrammeerd." Wie er echt niet uitkwam, kan één van de 200 monteurs laten ko men. „Die komen woensdag of ui terlijk donderdag bij de mensen thuis. Voor 25 euro stellen ze de tv opnieuw in." Gisteren was ook een team van Delta-vrijwilligers in touw om in zorgcentra de tv's te programeren. Couwenberg: „Dat zijn medewerkers uit de hele orga nisatie, van elektromonteurs tot TERNEUZEN - De politie heeft twee mannen van 42 en 33 jaar aange houden in verband met de vondst van een dode man zondag in de Dr. Buijzestraat in Terneuzen. De mannen worden verdacht van betrokkenheid bij de dood van de 44-jarige man. De politie tast nog in het duister over wat er precies voorviel tussen het slachtoffer en de twee mannen. Gisteren is sectie verricht die opheldering over de doodsoorzaak moet geven. De ver dachten worden vandaag voorge leid aan de rechter-commissaris. De politie sluit meer aanhoudin gen niet uit. Volgens buren is de bewoonster van het huis zondag gewond per ambulance afgevoerd. De politie kan dat niet bevestigen. kantoorpersoneel." Ook de direc tie van Delta was in touw, zo was algemeen directeur Peter Boerma 'te vinden in zorgcentrum Dijkste- de in Heinkenszand. Op de website van de PZC konden mensen kwijt hoe de omschake ling was verlopen. Dat deed ook Evelyne van Baaien uit Kattendij- ke. Zij schrijft: ,j...de oude me vrouw had opeens 36 zenders in plaats van twee Nederlandse, twee Belgische en Omroep Zeeland. Er ging een wereld voor haar open..." COMMENTAAR De Staat der Nederlanden blijft altijd fier overeind. Zelfs met een koningin die vertrouwt op de ingevingen van een gebedsgenezeres. Koningin Juliana mag zich in de jaren vijftig zwaar laten beïnvloeden door haar vertrouwelinge Greet Hofmans, maar dat heeft nauwelijks invloed op staatszaken. Behalve deze geruststellende conclusie levert de ontrafeling door Cees Fasseur van het moeizame huwelijksleven van Juliana en Bernhard bitter weinig op. Fasseur geeft wat meer duidelijkheid over de intriges aan het hof, over de vertwijfeling van de moeder Juliana over haar gehandicapte kind, over het leven van de echtgenote Juliana met haar al te behendige prins. Dat beeld bevestigt in grote lijnen wat we al jaren weten.over hun sterke en zwakke kanten. Voor staatkundigen, historici en politici is het misschien nuttig dat ze hiervan nu het naadje van de kous weten. Maar voor het overige is het wroeten in het postume privé-domein van deze twee mensen toch wel wat gênant. Daarom mag het Koninklijk Huisarchief nu weer voor vele jaren op slot. DEN HAAG - Oud-staatssecretaris Wim Meijer (PvdA) maakt een plan voor de mosselzaadvisserij en het natuurherstel in de Wadden zee. Hij doet dat op verzoek van minister Gerda Verburg (CDA, LNV). Op 1 maart 2009 moet er een geza menlijk plan liggen. Dat is een lo gisch vervolg van het op 21 okto ber gesloten akkoord tussen de mosselvissers, natuurorganisaties en minister Verburg. in het plan geeft Meijer aan hoe de mosselsec tor gaat vernieuwen. Innovaties moeten zorgen dat de bodem min der wordt beroerd en dat vissers toch mosselzaad kunnen vangen. Dus, zoekt u modem design? Italiaans? Of juist meer de natuurlijke materialen in More tb an Classic? Houdt u juist uan de warme klasskker?intenem Paauwe is erin tftui» uw stijl...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3