Terneuzen mag trots zijn op zijn jonge selectie Wielerdistrict krijgt in nieuwe jaar drie nieuwe klassiekers Gezocht: Maatjes m/v Omloop van Tholen staat op 23 mei op Zeeuwse kalende Ardian Lekaj verlaat de club die hem zo na aan het hart lag. Seizoen voorbij voor Joey Brock van NEC Karters 't Frietuus winnen in ereklasse MTV Middelburg plaatst zich voor NK W PZC Woensdag 12 november 2008 3 7 Ardian Lekaj verlaat Terneuzen en wil aan de slag bij een andere club. foto Ruben Oreel door Ad Pertijs MIDDELBURG - Het wielerdistrict Zuid-West verwelkomde gisteren op de kalendervergadering in Wouw drie nieuwe klassiekers: de Omloop van Tholen, de Omloop van de Biesbosch (in Werkendam) en de Baronie Breda Classic. Dat sluit aan op de tendens om de criteriums te verruilen voor een vrije wedstrijd, omdat het door gaans meer deelnemers oplevert dan het rondje rond de kerk. Het aantal inschrijvers voor met name de categorie elite(/beloften) loopt terug. „Er gaan stemmen op om het aantal wedstrijden voor eli te en beloften te beperken om zo de kwaliteit van die koersen op peil te houden", zegt consul Jan van Haneghem. „Zelf betwijfel ik of zon maatregel effect heeft, maar binnenkort wordt er lande lijk over gesproken." De kalender, die gisteren werd vastgesteld, moet dan ook nog lan delijk goedgekeurd worden. Het aantal koersen in het district blijft zo goed als gelijk. Er verdwijnen er een paar (Biervliet, Kortgene) en er komen er een enkele voor terug Op de Zeeuwse wielerkalender staat voor het eerst de Omloop van Tholen als klassieker. Het hele district krijgt er drie nieuwe klassiekers bij. (Sleeuwijk). De Haagse Beemden krijgt een tijdrit voor profs in huis. De kalendervergadering werd dit keer gecombineerd met de perio dieke algemene ledenvergadering van het district. De Zeeuwse kalender: Maart: 14. Oud-Vossemeer, 21. Burgh-Haamstede. April: 4. Omloop van de Braak man, 13. Districtskamp. jeugd (Hoogerheide), 18. ZLM-Tour (Goes), 24-26. Omloop van Borse- le (jun.vr.), 25. Omloop van Borse- le (vrouwen, 's Heerenhoek), 25. Wim Hendriks Trofee (nieuw. Koewacht), 26. Wim Hendriks Tro fee (elite/beloften), 30. Ronde van Kapelle. Mei: 2. Ronde van Yerseke, 9. Jeug- dr. Nieuwdorp, 22-24. Jun. Drie daagse Axel, 23. Omloop van Tho len, 30. 's Heer Arendskerke (NK ID). Juni: 1. Districtskampioenschap weg (Oudenbosch), 2. Ronde van Axel, 6. Omloop van de EPZ (Bors- sele), 12-14. Delta Tour Zeeland (Hulst, Middelburg, Terneuzen), 15. Ronde van Zuiddorpe, 17. Dis trictskamp. tijdrijden (Zundert), 18-20. Rabo Ster Zeeuwsche Eilan den (Vlissingen, Renesse). Juli: 4. Ronde van Kruiningen, 6. St. Jansteen, 7. Ronde van West- dorpe, 18. Ronde van Philippine, 21. Ronde van Clinge. Augustus: 1. Burgh-Haamstede, 28. Ronde van Ziérikzee, 29. Ron de van Nieuwdorp. September: Senior Games (Vlis singen, Wolphaartsdijk). door Karei Pleunis TERNEUZEN - Was de chemie na vijf jaar uitgewerkt? Of waren de grenzen van de hiërarchie tussen trainer en spelers aan het verva gen? Ardian Lekaj doet gelijk maar een opmerkelijke uitspraak. „Soms was de spanning bij Terneuzen zo heftig dat je het gevoel had dat je over tijdbommen liep." Aan directe vragen heeft Ardian Lekaj, die aan het einde van het seizoen vertrekt als trainer bij de voetbalclub Terneuzen, niet direct een boodschap. Hij omzeilt ze graag om zijn eigen verhaal te ver tellen. Zijn lezing over komen, blij ven, overleven, de kritiek op zijn regelmatige afwezigheid en zijn vertrek met, ook voor hem, voor alsnog onbekende bestemming. „Waarom ik ga? Mijn gevoel zei dat ik verder kon. Ik hou immers van deze club, maar mijn verstand zei dat het na vijf seizoenen tijd was om te vertrekken. En ik volg nu eenmaal mijn verstand." „Ik ben niet het type trainer dat zich via de media bij een andere club binnen wil praten. Wie met me in zee wil, zal ambitie moeten tonen en moet organisatorisch de NIJMEGEN - Joey Brock mist vrijwel zeker de rest van het voetbalsei zoen. De jonge middenvelder van NEC heeft de voorste kruisband van de rechterknie volledig afge scheurd. De kijkoperatie die hij gisteren on derging toonde tevens lichte scha de aan de binnenmeniscus aan. Met de revalidatie van de twintigja rige Brock is zes tot negen maan den gemoeid. MIDDELBURG - In de ereklasse van het Zeeuws indoor kartkampioen- schap ging de zege maandag naar 't Frietuus. Het verschil werd ge maakt door laatste rijder Joshua Crielaard. De plaatsen twee tot en met vier waren voor achtereenvol gens Klasse Noten, Autoteam/ Stei gerbouw Zeeland en Rijbewijs team. De snelste rondetijd werd ge reden door Barry Blankenstijn van Klasse Noten in 42.16 seconden. MIDDELBURG - Tijdens de plaatsing wedstrijden van de regio Zuid in Nuth heeft het Middelburgse MTV zich geplaatst voor het NK groepsspringen op het onderdeel minitrampoline pegases. Het team van MTV, bestaande uit Anniek Nierijnck, Lindy Ruempol, Corine Roorda, Katelijn Boerma, Milou Broodman, Tanja Studulski en Freija Geldof, behaalde met een puntentotaal van 16.15 een derde plaats. Dit was voldoende was voor deelname aan het NK. boel op orde hebben." Over Ter neuzen zegt hij: „Ik zou deze ploeg achter willen laten op het ni veau waarop ik ze destijds gekre gen heb." Als eersteklasser derhal ve. Aan die uitleg zou een negatief sentiment gekoppeld kunnen wor den. „Een degradatie is, ongeacht de werkelijke oorzaak, niet de meest fraaie vermelding op je palmares als trainer", zegt hij. „Ik heb de schuld voor die degrada tie ook volledig op me genomen. Zo hoort het, ik was de kapitein van een schip dat zonk. Maar er was meer dan de overbelasting die zich na de winterstop zo duidelijk manifesteerde. Terneuzen bestond toen uit louter vrienden. Kritiek op elkaar werd als ongepast erva ren. En presteren is slechts moge lijk als je elkaar durft aan te spre ken op verantwoordelijkheden en durft te bekritiseren." De degradatie had echter ook goe de kanten. „Voor Terneuzen als vereniging was het een zegen die feitelijk enkele jaren te laat kwam. De ploeg liep jarenlang op zijn te nen. Dure jongens werden gehand haafd om te overleven, de jeugd R* Het vertrek van Ardian Lekaj bij Terneuzen komt onverwacht. Hij vindt het zelf na vijf seizoenen goed geweest. „We mogen als club trots zijn wat er nu staat." was er niet klaar voor. Na de degra datie konden we afstoten en bou wen. Nu staat er een ploeg met jongens van Terneuzen. Sommi gen met flair, anderen 'met wat meer voetbalbagage. Mooie na men ook: Rijn, Constancia, Naudts, Van Leeuwen, Wilson. Ze hebben aan het betaalde voetbal geroken en spelen nu bij ons. Daar mag je als club trots op zijn. Zeker als je financiële mogelijkheden be perkt zijn." Hij wil zijn rol in het proces van gezondmaking niet groter maken dan hij is. „Ik heb het va- der-zoon-element uit de jeugd ge sneden en verder ben ik slechts een radertje in het grote geheel." Het voert hem naar de veelgehoor de opmerking dat hij vanwege za kelijke beslommeringen erg vaak afwezig was voor een trainer op ni veau. „Dat is onzin", weerlegt Lekaj. „Door de structuur bij Terneuzen was dat geen probleem. Het is geen kwestie van de man die voor de groep staat, het is een kwestie van de lijn die je volgt. Het proces bewaken." Hij vindt dat er iets moois staat, als hij aan het eind van dit jaar ver trekt. „Terneuzen heeft een jonge, betaalbare en veelbelovende ploeg in de tweede klasse", zo verzekert Lekaj. Een maatje is een vrijwilliger die een ander tijdelijk een steuntje in de rug geeft. Ook u kunt maatje zijn. Informeer bij één van de onderstaande organisaties óf kijk op Emergis Stichting Gilde Vrijwillige Zorg Walcheren Vriendendienst Walcheren Vriendendienst T 0113 - 217 331 Maatjesproject T 0118 - 553 530 T 0118 - 596 227 Laat Nederland van zijn beste kant zien. Oranje Fonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39