PZC 33 PSV wil Mark van Bommel Roda JC kan wel winnen in de beker 37 'Big Johnny' op de bank bij Portsmouth Vijf eredivisiespelers in selectie van Zweden Derdeklasser velt Real Madrid in beker Sella hoort milde dopingstraf eisen Stefan Nijland maakt debuut in basis tijdens bekerduel met AZ. RKC Waalwijk moet buigen voor amateurs van Achilles'29. Vrouwen strijden om nationale damtitel in Zoutelande Ardian Lekaj ziet een mooie toekomst voor Terneuzen Woensdag 12 november 2008 Tip? sport@pzc.nl ROTTERDAM - 'Big Johnny' gaat te rug naar Engeland. In dat land kreeg John Metgod deze bijnaam wegens zijn grote, robuuste voor komen. Hij speelde drie jaar voor Nottingham Forest en een jaar voor Tottenham Hotspur. Metgod wordt assistent van Tony Adams, de nieuwe manager van Portsmouth FC. Metgod was de af gelopen drie seizoenen als assis tent-trainer onder Erwin Koeman en Bert van Marwijk werkzaam in De Kuip. De nieuwe trainer Gert- jan Verbeek had geen plek in zijn technische staf voor de oud-speler van Feyenoord, waarna Metgod als scout verder ging bij de club. STOCKHOLM - De Zweedse bonds coach Lars Lagerback heeft vijf spe lers uit de eredivisie opgenomen in zijn selectie voor het oefenduel tegen Oranje op 19 november in Amsterdam. Drie van hen spelen voor FC Groningen: verdediger Andreas Granqvist, middenvelder Petter Andersson en aanvaller Mar cus Berg. De twee anderen zijn Rasmus Lindgren (Ajax en ex-FC Groningen) en PSV-doelman Andreas Isaksson. Een groot aantal van de geselecteerden heeft boven dien een verleden in de Nederland se competitie, onder hen Zlatan Ibrahimovic (ex-Ajax) en Henrik Larsson (ex-Feyenoord). MADRID - Ondanks een 4-3-over- winning op het twee klassen lager spelende Real Union is Real Ma drid uitgeschakeld in de vierde ron de van het Spaanse bekertoernooi. De hoofdstedelingen liggen eruit omdat de heenwedstrijd met 3-2 werd gewonnen door Real Union, waardoor de Basken vanwege een beter doelsaldo doorstromen. De beslissende treffer viel in de ne gentigste minuut. Eneko was na mens het nietige Real Union de maker. Tot dit doelpunt leidde Real Madrid met de tot dan toe vei lige stand van 4-2. De Madrileense doelpunten waren van Raul (drie keer) en Bueno. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Na de terugkeer van Phillip Cocu, als toegevoegd lid van de trainersstaf, richt PSV zijn pijlen op Mark van Bommel. De 31-jarige middenvelder heeft bij Bayern München een aflopend contract en is aan het eind van het seizoen transfervrij. Bayern heeft al laten weten dat de verbintenis niet zal worden verlengd. PSV wil Van Bommel terughalen en hoopt al tijdens de komende winterstop zaken te kunnen doen. Manager technische zaken Adrie van Kraaij bevestigde gisteren de interesse in de middenvelder, die tussen 1999 en 2005 zes jaar voor PSV uitkwam. De kans dat Van Bommel al in januari naar Eindho ven komt, is niet groot. PSV zou dan een transfersom moeten beta len en Bayern dient op zoek te gaan naar een andere speler die nog inzetbaar is in de Champions League. De Eindhovenaren willen ook haast maken met de transfer van Ola Toivonen. De club gaat de ze week een bod uitbrengen op de jonge Zweedse aanvaller van Malmö FF. Daarnaast wil PSV graag een ervaren spits aantrek ken. Trainer Huub Stevens toonde zich gisteren, daags voor het bekerduel met AZ, alvast verheugd over de beschikbaarheid van Cocu als part-time aanvulling op zijn trai nersstaf „De bedoeling is dat Phil lip nog meer aanwezig zal zijn bij het eerste", aldus de coach. „Hij kent het klappen van de zweep, weet wat er leeft bij de spelers en ik denk dat vooral die jonge gasten enorm veel baat hebben bij zijn aanwezigheid." Cocu zal niet bij de wedstrijden zijn. Volgens Stevens zal zijn aan wezigheid uiteenlopen van 'één tot enkele uren per week'. De club hoopt op die manier het vernieu wingsproces te versnellen. Ste il^ Door oud-international Phillip Co- cu meer bij de eerste selectie te betrekken, hoopt PSV het ver nieuwingproces van de spelers groep te versnellen. vens: „Dat loopt langzamer dan verwacht. Ik heb de problemen die we tegen konden komen niet onderschat. We wisten dat het moeilijk zou worden, maar je wilt altijd sneller." Stevens klampt zich vast aan de goede fases in de voorbije wedstrij den tegen Willem II en Olympi- que Marseille. Afgaand op de trai ning van gistermiddag maakt Ste fan Nijland zijn debuut in de ba sis. Op het middenveld wordt Méndez gekoppeld aan Simons en verliest Wuytens zijn plaats. Overigens liet Stevens gisteren we ten dat een vertrek van Méndez tij dens de winterstop bespreekbaar is. „Als er een club komt en die be taalt het juiste bedrag, dan doe je daar niks aan." PSV heeft oren naar de terugkeer van Mark van Bommel. De international heeft nog tot en met het einde van het seizoen een contract bij Bayern Mün chen. foto Haakon Larsen/EPA KERKRADE - Wat Roda JC in de competitie niet lukte, deed het gis teravond in het toernooi om de KNVB-beker wel. De Limburgse ploeg bereikte de laatste zestien ten koste van Willem II. Het werd 1-0. Sekou Cissé maakte de treffer vlak voor rust. De enige nog ongeslagen ploeg in het betaalde voetbal vloog uit de beker door toedoen van een ama teurclub. Achilles'29 was op be zoek bij RKC Waalwijk verant woordelijk voor een heuse beker stunt: 1-2. Man van de wedstrijd bij de door Eric Meijers getrainde amateurs uit Groesbeek was Thijs Hendriks. Nadat Anton Jongsma voor rust de score had geopend, waren twee treffers van Hendriks, waarvan één uit een strafschop, voldoende voor een plaats bij de laatste zestien. RKC speelde vanaf de 68e minuut met" tien man na het wegsturen van doelman Theo Zwarthoed. NEC had tegen de amateurs van Rijnsburgse Boys in de Goffert een verlenging nodig. Daarin be sliste Youssef El-Akchaoui het duel vanaf de strafschopstip. Dat was Roda JC haalt de laatste zestien van de beker door winst op Willem II (1-0). RKC Waalwijk vliegt uit het toernooi door de amateurs van Achilles'29. zuur voor Rijnsburger Bennie van Noord, die in de reguliere speeltijd een penalty had gemist. NAC Breda slaagde er op de val reep in een verlenging te voorko men op bezoek bij FC Omni- world. De maker van de enige Bre dase treffer was Matthew Amoah, het doelpunt viel ver in blessure tijd. Er keken 2900 toeschouwers in Almere, voor het eerst sinds de intrede in het betaalde voetbal was er sprake van een uitverkocht stadion. ROME - De op doping betrapte Itali aanse wielrenner Emanuele Sella krijgt wellicht slechts een schor sing van één jaar in plaats van twee. Die straf heeft de aanklager van het Italiaans olympisch comi té CONI gisteren geëist. Sella dankt de lagere strafmaat omdat hij heeft meegewerkt met de auto riteiten. De 27-jarige renner die dit jaar drie etappes won in de Ronde van Italië, bekende in augustus nadat hij bij een controle buiten wedstrij den was betrapt op het gebruik van het verboden bloeddoping- middel epo. Een tribunaal moet de eis van de aanklager nu nog be vestigen, meldde het CONI.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35