'Mevrouw, waar is de Onderzoek naar oordeel AIVD over ex-politiechef Waterschap PZC De krant 5 weken voor 15 euro! Een gratis PZC als goedmakertje voor een tv-loze dag Commissie bekijkt of weigering verklaring wel rechtmatig was. 2 I Woensdag 12 november 2008 PZC ERNST JAN ROZENDAAL Ook zo genoten van de Amerikaanse presidentsverkie zingen? Eigenlijk ben ik nog volop aan het afkicken, maar er dienen zich-al nieuwe verkiezingen aan. Die voor het waterschap. Water wordt hét thema van deze eeuw. Is er genoeg drinken voor iedereen? Hoe houden we onze voe ten droog? Geen belangrijkere peiling dan deze, zou je dus zeg gen, maar ik geloof niet dat iemand er zo over denkt. Het con trast tussen de waterschapsverkiezingen en die voor het Ame rikaanse presidentschap kan niet groter zijn. Dat heeft me op een idee gebracht. Waarom zouden we de wa terschapsverkiezingen niet modelleren naar de Amerikaanse verkiezingen? De zesentwintig waterschappen zijn vergelijkbaar met de vijftig staten. In elk wa terschap voeren we een tweepar tijenstelsel in: 't Natje tegen 't Droogje. Eens in de vier jaar kunnen dijkgraven zich kandi daat stellen voor de verkiezing van het waterhoofd van Neder land. Na een reeks van voorverkiezingen blijven er twee over. In plaats van een running mate kiezen ze een rowing mate. Wie uiteindelijk de meeste waterschappen achter zich krijgt, heeft gewonnen. Die verkiezingen worden een hype, ik weet het zeker. Spette rende tv-debatten die in moddergevechten ontaarden („U bent niet eens droog achter uw oren." „Deze opmerking vind ik echt beneden alle peil"), journaalverslaggever Gerri Eickhof die niet door Mississippi maar door de Brabantse Delta reist en Philip Freriks die op de verkiezingsavond de uitslag in Hun- ze en Aa's too close to call noemt. „Pardon, ik bedoel natuurlijk in Regge en Dinkel. Eh, excuus, Vallei en Eem." Levert het geen betere waterschapsbesturen op, dan hebben we in ieder geval lol beleefd aan de verkiezingen. Echt, het is de hoogste tijd voor verandering. Change, zou Obama zeggen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Die verkiezingen worden een hype, ik weet het zeker COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 31, 4460 AA Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5769 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4651 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 0800- 8060 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.nl/lezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Tin/i De P2C gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Ja, ik neem de PZC en Ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) D-day was het, of 'de dag dat je de ruis van je buis moet halen'. Omdat Delta had besloten tot een nieuwe zenderindeling, moesten alle televisies opnieuw worden afgesteld. Wat zonder al te veel problemen lukte. door Sheila van Doorsselaer Een nobel plan was het; scholieren die de ouden van dagen helpen met het opnieuw instellen van de tv. „Eitje!" dachten de wizzkids. „Doen we even." Het bleek toch nog een hele operatie... „Je stelt je gewoon even netjes voor aan de bewoners en je gaat aan de slag, ja?" Willy van Lim- men, man van de technische dienst van zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen, geeft de acht ICT-studenten van het ROC Wes- terschelde in Terneuzen dinsdag ochtend allereerst een lesje in fat soen. Vervolgens deelt hij lijsten uit met de kamernummers waar tv's staan die opnieuw ingesteld moeten worden. In Bachten Dieke gaat het om een kleine honderd te levisies. In Het Hoekse zorghuis Vremdieke, waar zes andere ROC-leerlingen de bewoners gaan helpen, staan zo'n vijftig beeldbui zen met ruis. ROC-docent Mark de Smit heeft de leiding over de ploeg van Bach ten Dieke. Samen met de studen ten Ivan Ummenthum (19) en Car lo van Remortel (17) gaan ze voort varend aan de slag op de tweede verdieping. De tv van mevrouw Sol is als eerste aan de beurt. De Smit, die aan de jongens wil la ten zien 'hoe het moet', loopt al vrijwel meteen vast in het menu van het verouderde toestel. Hij zapt, klikt en zapt nog eens, maar het ouwetje van Philips laat zich niet zomaar opnieuw instellen. „En als je nou es eerst op 'beeld' klikt, Mark?", probeert Van Remor tel. Dat werkt ook niet. Uiteinde lijk geeft De Smit het op. „Me vrouw Sol, waar is de gebruiksaan wijzing van uw tv?" Wat later kan de hoogbejaarde mevrouw Sol in elk geval alweer kijken naar MTV. Van Remortel en Ummenthum gaan er ondertussen zelf op uit en kloppen aan bij mevrouw Van der Most. Ook hier treffen ze het niet, want op de kamer van mevrouw geen moderne tv die nagenoeg zichzelf instelt, maar weer een wat ouder modelletje. Samsung, deze keer. Leerlingen Jerry Donker (16) en Raoul Scheele (17) sukkelen wat kamers verderop met een af standsbediening. Een klasgenoot komt klagen dat de mevrouw die hij helpt, binnen tien minuten al drie keer opnieuw heeft gevraagd waar hij op school zit. door Maurits Sep Alle patiënten in de ziekenhuizen in Vlissin- gen en Goes kregen gisterochtend gratis een krantje bij hun ontbijt. Als goedmakertje van de ziekenhuizen voor het feit dat ze geen tv konden kijken omdat Delta de kanalen heeft veranderd. In Ziekenhuis Walcheren zijn 250 exemplaren van de PZC uitgedeeld, in het Oosterscheldeziekenhuis 300. Want zo veel televisies hebben de ziekenhuizen ook. „Die moeten dus ook allemaal omgezet worden. Daar hebben we mensen van Mikro-Electro voor ingescha- J. Elsinga leest de gratis PZC in het ziekenhuis in Vlissingen.foto Ruben Oreel keld", vertelde woordvoerder Jaap Nelemans van de ziekenhuizen. „Dat krijgen we waarschijnlijk net rond en eventueel doen we de laatste.een dag later." De patiënten in de ziekenhuizen in Terneuzen en Oostburg moesten geduldig wachten tot hun tv's op nieuw waren ingesteld. En daar geen krant ter com pensatie. „Wij hebben vijf mensen vrijgemaakt voor deze operatie", vertelde woordvoerder René Maas. „Het kost vijf minuten per toestel en we hebben er tweehonderd. Mensen vragen ook meteen hoe je dat precies moet doen, voor als ze straks weer thuis zijn." Waarom is er eigenlijk ruis? Delta heeft in de nacht van maandag op dinsdag alle zen ders op de kabel een nieuw plekje gegeven. - Daardoor is meer ruimte ont staan voor nieuwe technologi sche ontwikkelingen. Voor abonnees van Digitale TV levert het meer ruimte op voor themazenders, uitzendin gen in High Definition-kwaliteit en een 'digitale videotheek'. Zeelandnetklanten, die ook ge bruik maken van de kabel, kun nen straks sneller internetten, met snelheden tot 100 mega bit per seconde en hoger. Totdat de tv opnieuw is inge steld, zal er ruis te zien zijn (be halve bij digitale tv-klanten). door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Heeft inlichtingen dienst AIVD terecht geweigerd een verklaring van geen bezwaar af te geven over ex-politiecommis saris Fup Goudswaard? De Com missie van Toezicht betreffende de Inlichtingen- en VeiligheidsDien- sten (CTIVD) onderzoekt dat. Het onderzoek werd gisteren aan gekondigd, juist op de dag dat de Raad van Hoofdcommissarissen het jaarlijks overleg met de AIVD had. „Puur toeval", laat de woord voerder van de hoofdcommissaris sen weten. De hoofdcommissaris sen zijn niet gelukkig met het feit dat de AIVD geen toelichting geeft op het oordeel over Goudswaard, meldde de Volkskrant zaterdag. Op de vraag of de commissie op dracht heeft gekregen voor het on derzoek, of dat het ongenoegen De Commissie van Toezicht be treffende de Inlichtingen- en Vei ligheidsdiensten onderzoekt het oordeel van de AIVD over ex-korpschef Fup Goudswaard. van de hoofdcommissarissen de aanleiding was, kwam gisteren geen antwoord. De CTIVD is een onafhankelijk orgaan met vergaan de bevoegdheden: de commissie heeft toegang tot alle stukken van de AIVD. Goudswaard zelf wil niet reageren op de ontwikkelingen in zijn zaak. Korpsheerder Koos Schouwenaar zegt het onderzoek een goede ont wikkeling te vinden. Hij heeft zich altijd achter zijn ex-korpschef ge schaard. Goudswaard werd afgelo pen zomer uit zijn functie gezet omdat hij volgens de AIVD een veiligheidsrisico vormde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2