Zeeland Zeeuws-Vlaamse aanpak 'pilspubers' Weer zorgwerker op non-actief bin n9n uit Veere in beroep tegen KB over Landsbanki ELKE KAART IS TOT 25% KORTING WAARD! Krakers moeten weg uit Tholen Rondweg bij Wolphaartsdijk komt er gewoon in 2009 CDA neemt in drie gemeenten initiatief tot gezamenlijk beleid. La Femme voor ambitieuze vrouwen Genieten van het beste woonwinkelconcept van Nederland: kom deze week toosten met champagne. www.binnenuit.nl Gemeenten vechten Koninklijk Besluit van kabinet aan. W PZC Woensdag 12 november 2008 125 door Harold de Puysseleijr HULST - De CDA-fracties in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten ne men het initiatief tot gezamenlijk beleid om drankmisbruik onder jongeren tegen te gaan. „Wij hebben signalen dat het alco holgebruik onder de jeugd alarme rende vormen aanneemt", zegt het Hulster CDA-gemeenteraads- lid Jos van Eek. Daarom benade ren de christen-democratische frac ties in Hulst, Terneuzen en Sluis hun gemeenteraden met het ver zoek om mee te werken aan een integrale aanpak. De gemeente raad van Hulst schaarde zich in de commissie Samenleving al achter het initiatief „We willen samen met onze twee buurgemeenten een bijzondere commissievergade ring houden rond dit thema", al dus Van Eek. „Op basis van de in formatie uit deze avond kunnen we als raad dan de kaders geven waar binnen beleid kan worden ge maakt." Elders in het land sloten gemeen ten al een convenant met minister van Binnenlandse Zaken Guusje ter Horst voor de aanpak van alco- holdrinkende jongeren, de zoge naamde 'pilspubers', zoals direc teur Sandra Korthuis van de Vere niging van Nederlandse Gemeen ten ze al betitelde. Regiobrede af spraken moeten 'alcoholtoerisme' tussen de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen voorkomen. Uit Zeeuws onderzoek naar het al coholgebruik van jongeren van veertien en vijftien jaar oud blijkt dat vooral de jeugd in de gemeen te Hulst problematisch alcoholge drag vertoont. In Hulst bezondigen ook meer jon geren (54 procent) zich aan het zo genaamde binge drinking, het drin ken van meer dan vijf glazen alco hol kort na elkaar. Die cijfers liggen lager in Sluis (52 procent) en Terneuzen (43 pro cent), terwijl het Zeeuwse gemid delde met 45 procent ongeveer ge lijk is aan de landelijke trend. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse zorgstichting voor verstandelijk ge handicapten Tragel stelde gisteren opnieuw een medewerker op non-actief. Volgens Tragel maakte die zich over een langere periode schuldig aan intimidatie en onno dige fysieke dwang. Petra Elbertsen zegt namens het bestuur van Tragel dat de zorg stichting altijd al het vermoeden had dat het zogeheten 'pollepelin cident' in 2007 niet op zichzelf stond. Tragel ontsloeg toen twee werkneemsters op verdenking van mishandeling (met een pollepel) van een zwaar gehandicapte Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorgverzeke raars. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contact lenzen dan levert dat met uw kaart, uw zorgpas, altijd veel voordeel op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt u bij Specsavers tot 25% korting!* Wij zoeken dit graag voor u uit. Specsavers kan deze Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 642 260 vergoeding trouwens in veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwerking kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de winkel naar de mogelijkheden binnen uwpolis. Of ga naarwww.specsavers.nl. Deze korting geldt niet in combinatie met andere acties. THOLEN - De krakers van de Dee- hoeve aan de Postweg bij Tholen- stad moeten daar weg. Het college heeft besloten zogeheten bestuurs dwang toe te passen. „Dat wil zeggen dat het college te zijner tijd maatregelen kan nemen om aan deze overtreding een ein de te maken", legt een woordvoer ster uit. „Dat is nu nog niet aan de orde, want de mensen waar het om gaat, krijgen eerst twee weken de tijd om te reageren." De krakers zelf stelden onlangs voor een deal te maken met het college. Als dat hen zou voorzien van water en elektra zouden zij be reid zijn te vertrekken als er echt iets met de Deehoeve gaat gebeu ren. Zo'n afspraak komt er dus niet. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl GOES - Voor ondernemende, ambi tieuze vrouwen wordt vrijdag in Goes het project La Femme gehou den. Het feest begint om 17.00 uur in Club Devo aan de Grote Kade. Uitgeefster Annemarie van Gaal, ook bekend van het programma Dragon's Den, is gastspreekster. Na een diner is vanaf 22.30 uur een ook voor mannen toegankelij ke afterparty in Club Devo, met la dy dj No Sugar. Kaarten kosten 55 euro, inclusief diner. Info via tomdekoning@zeelandnet.nl vrouw. Op basis van recente signa len van medewerkers over misstan den in het verleden, voerde de Raad van Bestuur opnieuw een on derzoek uit. Elbertsen doet in verband met de bescherming van de privacy ech ter verder geen mededelingen over de kwestie. door Frank Balkenende GOES - Goes en Veere vechten sa men met vijf andere gemeenten, een waterschap, Sabewa (het belas tingbureau van Goes, Borsele, Ka- pelle en Tholen) en de provincie Noord-Holland het Koninklijk Be sluit van het kabinet aan. Dat besluit vernietigt de procedu res om geld van deze lagere overhe den dat bij de ingestorte IJslandse bank Landsbanki in deposito staat, terug te halen. Minister Bos (Finan-, ciën) wil niet dat Goes en Veere en de andere overheden op eigen houtje geld innen van Landsbanki, terwijl hij in onderhandeling is met de IJslandse overheid over een regeling voor terugbetaling van Nederlandse spaartegoeden. Hij heeft de lagere overheden ge vraagd samen op te trekken met het Rijk, dat de belangen van klei ne spaarders en overheden dan ge lijkwaardig zal behartigen. De groep gedupeerde lagere overhe den vindt dat onterecht en heeft besloten de juridische procedures tegen Landsbanki door te zetten. Bos heeft daarom die procedures vernietigd. De rechtmatigheid van het Konin- lijk Besluit wordt nu aangevochten bij de Raad van State. De groep la gere overheden heeft beslag laten leggen op de eigendommen en ac tiva van Landsbanki. Goes heeft 12 miljoen staan bij Landsbanki, Veere 3 miljoen. WOLPHAARTSDIJK - Waterschap Zeeuwse Eilanden denkt toch in de tweede helft van volgend jaar de 'rondweg' aan de noordkant van Wolphaartsdijk aan te kun nen leggen. De Goese gemeente raad heeft, ook door een gebrek aan informatie, zich bezorgd ge toond over het tempo waarin het project voortschrijdt. Er leeft enige vrees dat er weer vertraging op treedt, omdat het tracé voor een gescheiden fietspad langs het Veer- se Meer tussentijds op papier een stuk dichter tegen de dijk is aange legd. Dat bespaarde weliswaar veel geld op grondaankopen, maar zou zomaar kunnen leiden tot nieuwe procedures. Volgens een woord voerster van het waterschap is dat geenszins het geval. „We denken dat we in de tweede helft van 2009 de verbetering van deze rou te kunnen uitvoeren. Het ver nieuwde tracé moet dan eind dat jaar klaar zijn." Dat tracé ligt in de polder tussen de Deltaweg en de recreatiegebieden aan het Veerse Meer. Door deze route te verbete ren hopen gemeente en water schap Wolphaartsdijk te verlossen van recreatieverkeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27