Stromenwijk krijgt veiliger schoolroute Graszode biedt ruimte voor zorg en spelen Komend weekeinde stremming Schroeweg Bromfietser loopt breuk op Graan in brand I Gemeente vraagt subsidie aan bij provincie Zeeland. Herman Boon treedt op in Vlissingen Bijzondere vogels te zien in Ritthem k-t v §j' Schaatsbaan op Middelburgse Markt jaarlijkse Wereldmarkt voor goede doelen De Eikenhoutenvloer ambachtelijke eikenhouten vloeren Echtpaar begint zorgboerderij in buurt van Lewedorp. Omleidingen in verband met werkzaamheden. W PZC Woensdag 12 november 2008 23 door Theo Ciele middelburg - Kinderen in de Mid delburgse Stromenwijk moeten een veilige route naar school krij gen. De gemeente heeft zich bij de provincie gemeld voor een proef project en wil volgend jaar met de uitvoering beginnen. Aangepaste wegmarkeringen en routes, veilige oversteekplaatsen en borden die weggebruikers wij zen op de aanwezigheid van schoolkinderen, moeten zorgen voor een veilig traject voor de kin deren van school naar huis. Wethouder Frank Streng (WD, verkeer) heeft goede hoop dat de provincie Zeeland de helft van het 140.000 euro kostende project wil betalen. „De provincie heeft enthousiast ge reageerd op ons voorstel", aldus Streng. In de Middelburgse ge meenteraad leeft al jaren de wens om veilige linten, ofwel routes, voor de zwakke verkeersdeelne mers te maken. Die moeten er niet alleen komen voor kinderen op weg naar school, maar ook voor ge handicapten en ouderen zodat ze veilig voor hen belangrijke voorzie ningen kunnen bereiken. Tot nu toe ontbreekt echter het geld om door heel de gemeente Middelburg veilige linten uit te rol len. Het project in de Stromenwijk kan als proefproject worden gezien. De gemeente heeft voor dit deel van de stad gekozen vanwege de aan wezigheid van een brede school en de drukke Oosterscheldestraat. Alle kinderen in de wijk hebben I** De gemeente wil volgend jaar de route naar school voor kinderen in de Stromenwijk veiliger ma ken. De provincie is om subsidie voor het 'veilig lint' gevraagd. als het ware een lijntje naar school getrokken. Waar veel lijnen samen komen begint het 'veilige kind lint'. In de wijktafel van de Stro menwijk is het plan goed ontvan gen, aldus Streng. Tijdens de vergadering van de Mid delburgse gemeenteraad afgelopen maandagavond drongen verschil lende fracties aan om het niet bij dit ene proefproject in de Stromen wijk te laten. Bijna alle fracties noemden het veilige lintenproject belangrijk en vroegen het college van burgemeester en wethouders de zaak snel ter hand te nemen. PPM Kraan en Middelburg Trans parant brachten de wens van de Seniorenraad naar voren voor een veilige en goed begaanbare verbin ding tussen het Gasthuis en de Markt voor mensen in een rolstoel of scootmobiel. De Korte en Lange Noordstraat vormen volgens deze fracties voor deze kwetsbare groe pen een bijna onneembare hinder nis. vlissingen - De christelijke cabare tier Herman Boon zoekt in zijn programma Hoezo stille nachtde echte Kerstman. Herman Boon treedt zondag 7 december om 20.00 uur op in Centrum Go(o)d Times aan de Voltaweg 3 in Vlissin gen. Q www.worshipeurope.com. RITTHEM - Vogelvereniging De Cul tuurvogel uit Oost-Souburg houdt vrijdag en zaterdag een vogelten toonstelling. Er zijn parkieten, kanaries en wild zangvogels uit Australië, Afrika en Zuid-Amerika te zien. Keurmees ter keuren die op kleur, houding en conditie. Er zijn prijzen te ver dienen. De toegang is gratis. De tentoonstelling is op vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. ffr Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks boerderij in Baarland naar uw Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwt toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht Thtii Noord- en Zuid Bevelandin pakketten van 20 kilo voor Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland (0113) 63 96 44 06 51 35 96 21 H janenanitagoud@planet.n3 middelburg - Vanaf zondag 6 de cember kan er weer geschaatst worden op de Markt in Middel burg. Die dag gaat de baan om 14.00 uur open. Daarna is de baan tot en met 4 ja nuari dagelijks geopend van 9.00 tot 22.00 uur. Het schaatsen kost 3,50 euro per uur. Voor 2,50 euro per uur kan een paar schaatsen worden gehuurd. Het is ook mogelijk om een vijf- of tien rittenkaart te kopen. zoutelande - In zaal Middendorp aan de Smidsstraat in Zoutelande is zaterdag de jaarlijkse Wereld markt. Onder meer Unicef, Amnes ty International en het Rode Kruis verkopen voedingswaren, kaarten, handwerk en kaarsen. Petra Lous verkoopt tweedehandsboeken voor kankerpatiëntjes uit Oost-Eu ropa en Dorcas zamelt geld in voor voedselpakketten voor dat ge bied. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. vlissingen - De politie is op zoek naar een fietser die gistermiddag om 16.10 uur op de Sloeweg in Vlissingen in botsing is gekomen met een bromfietser. Een 16-jarige Vlissinger reed op zijn bromfiets over de Sloeweg. Hij kwam daar in botsing met de fietser. Beiden zijn toen gevallen. De 16-jarige liep een breuk in zijn hand op. De politie vraagt of de fietser zich wil mel den op het politiebureau. www.de-eikenhoutenvloer.nl 06-45095218 's-HEERENHOEK - Zes korpsen blus ten gisteravond een grote brand in een graanopslag in 's-Heerenhoek. Er vielen geen gewonden. De zwijntjes Gijs en Guus verhogen de aaibaarheidsfactor van de nieuwe zorgboerderij van Arjen en Melanie Rooze. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf graszode - Cliënten van zorgin stelling Zuidwester in Goes krijgen volop de ruimte in Graszode, een buurtschap onder de rook van Le wedorp. Melanie Rooze begint er met haar man Arjen zorgboerderij De Hosvazze, naar de Zeeuwse be naming van Graszode. Het was al jaren hun droom. Mela nie en Arjen kunnen die nu verwe zenlijken op een voormalige plan- tenkwekerij en theeschenkerij aan de Oude Zandweg. „Ik werkte bij Zuidwester in de gehandicapten zorg", vertelt Melanie. „Ik heb ont slag genomen en afgesproken dat Zuidwester-cliënten hier twee dag delen komen. Zij hebben behoefte aan een leuke dagbesteding." Ar jen werkt nog als bakker, maar wil op den duur ook in de zorgboerde rij aan de slag. Het echtpaar dat in Kloetinge woonde, is vol vertrou wen. De Hosvazze is met 2,8 hectare groot genoeg om er iets moois van te maken, met kleinvee, een thee schenkerij en over twee, drie jaar een speeltuin voor gehandicapte en niet-gehandicapte kinderen. Voor omwonenden is 24 novem ber een informatieavond in buurt huis De Pit in Goes. Eind januari gaat De Hosvazze open. middelburg - Het verkeer moet het komend weekeinde rekening houden met afsluitingen rond de Schroebrug in Middelburg. Dit houdt onder meer verband met de aanpassing van de fietsroutes rond de brug. Van vrijdag 20.00 uur tot zaterdag 06.00 uur is de spoorwegovergang in de Schroeweg afgesloten voor al le verkeer, dus ook voor fietsers en voetgangers. De fietspaden over het spoor worden aangepast en er worden nieuwe spoorbomen ge plaatst. Van zaterdag 19.00 tot zon dag 10.00 uur worden de wegen naar en op de brug geasfalteerd. Beide kruispunten bij de Schroe brug, namelijk Kanaalweg- Schroe weg en Het Groene Woud- Blau- wedijk, zijn dan afgesloten voor al le verkeer. Die nacht wordt onder houd gepleegd aan het wegdek van de rijbanen. Het asfalt van de rijbanen wordt gefreesd en er wordt nieuw asfalt en belijning aangebracht op de rijbanen en de fietspaden. Het doorgaande verkeer wordt vanaf de A58 omgeleid via de Nieu we Vlissingseweg. De Stationsbrug blijft afgesloten voor zwaar ver keer. DOMBURG Ooststraat 1 GOES Grote Markt 1 RENESSE Hogezoom 171 Dames, Heren Kids: GAASTRA - Mc.GREGOR NAPAP1JRI - TOMMY HILFÏGER - RIVERWOODS ROSNER- LA MARTINA - VAN SANTEN - POLO JEANS NEW ZEALAND - GANT - SCOTCH SODA GEISHA JEANS - CKS - RETOUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25