2?aajiS»Mi PZCI2i 'Overlast Westerzicht wordt te erg' LPV ziet in Vlissingen meer drugstoeristen WALCHEREN 30 Jongerenavonden in wijkcentrum maken problemen juist groter. Woonburg! Lokale partij vraagt burgemeester te breken met het gedoogbeleid. Bijgeloof Kunstenaars schijnen in Hulst hun licht op Reynaert de Vos Beter dubbel alarm dan geen brandweer bij de brand Woensdag 12 november 2008Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Twee avonden per week konden jongeren sinds de zo mer terecht in het Vlissingse wijk centrum Aldegonde. Haal ze naar binnen, dan wordt de overlast" op straat vanzelf minder, was de ge dachte van de gemeente en de jon gerenwerkers. En de hoop van de buurt. IJdele hoop, bleek al snel: de overlast nam volgens de buurt juist fors toe. En dus gaat het wijkcentrum in Westerzicht zaterdag dicht. Giste ren was de voorlaatste avond. Voor de jongeren komt het besluit als een verrassing. Een onaangena me bovendien. Voor henzelf, maar uiteindelijk ook voor de. buurt, waarschuwt een vaste bezoeker. „Dit is het enige dat we hier heb ben. Als dat weggaat, zijn Wester zicht en Bossenburgh straks de eni ge wijken zonder buurthuis. Dan kunnen we nergens terecht. En naar de Walk Inn of de Paraplu gaan we niet. Dat is te ver." Ze zul len dus nog vaker op straat te vin den zijn. En dat is nou net waar door de problemen volgens de ge meente zijn ontstaan. „Jongeren zorgden al enige tijd voor problemen in de wijk. Scheu ren op scooters, rondhangen bij de school, drinken op straat, rotzooi achterlaten", vertelt Gwendoline Visser, consulent jeugd- en jonge renwerk van de Vlissingse welzijns- stichting Palladium. „Daarom zijn we op dinsdag- en zaterdagavond begonnen met speciale jongeren avonden in Aldegonde." De groep die oorspronkelijk twin tig tot dertig jongeren telde, ver dubbelde echter in korte tijd, ana lyseert Visser. Ze komen overal vandaan, van omliggende wijken als Bossenburgh of nog verder, zelfs van de andere kant van het kanaal uit Oost-Souburg. Ze kwamen alleen lang niet alle maal binnen. Een aantal bleef bui ten Aldegonde rondhangen, bij de Het wijkcentrum Aldegonde in Westerzicht gaat dicht. De overlast in de Vlissingse wijk is toegenomen met de komst van speciale jongerenavonden in het wijkcentrum. foto Lex de Meester school. En rondscheuren op scoo ters, dwars door de wijk over het pad dat door Westerzicht leidt en waarover ook wordt gefietst en ge wandeld. „Erg gevaarlijk", luidde de klacht van omwonenden. „Dat de jongerenavonden zo'n aan zuigende werking zouden hebben, kon niemand voorzien", meent Visser. En al helemaal niet dat ze juist averechts zouden werken. Dat er meer geklaagd wordt, dat zou kunnen ja, reageren de jonge ren die gisteravond in Aldegonde zijn. Maar met de echte overlast valt het wel mee, vinden ze. Die is heus niet zo veel erger geworden dan hij al was. Toch willen de mensen in de buurt het centrum dicht hebben en dat gebeurt ook. Gemeente, Pal ladium en jongerenwerkers heb ben dat besloten. Aldegonde stond toch al op de nominatie gesloopt te worden, nog dit jaar. De jeugd moet naar de Walk Inn aan het Pablo Picassoplein (voor malige Bonedijkestraat), de Para plu in Paauwenburg en Multiculti in Oost-Souburg. Palladium gaat met de jongeren overleggen over nieuwe activiteiten. Het is uitdruk kelijk de bedoeling om hun wen sen zo veel mogelijk te honoreren, zodat ze ook zullen komen, zegt Visser. „Het is niet de bedoeling dat de overlast zich verplaatst naar een ander deel van de stad." Beloftes van de gemeente en Palla dium wekken bij de jongeren in Al degonde weinig vertrouwen. „Er is ons al zo veel beloofd", zeggen [Tl Wijkcentrum Aldegonde gaat dicht. De overlast door jongeren in de Vlissingse wijk werd juist groter nadat er speciale jongeren avonden werden georganiseerd. twee jongens die al van kleins af aan in de buurt wonen en in het centrum komen. „We zouden een nieuw centrum krijgen, maar dat is niet gebeurd. Het is er voor ons zelfs alleen maar slechter gewor den. We hadden goede spullen hier in Aldegonde, en die bleven ook heel. Maar nu is het minder en van slechtere kwaliteit. Die ta felvoetbal bijvoorbeeld, dat is zo'n plastic ding, zo kapot." Als zaterdag dan toch de laatste avond is, besluiten ze, dan moet het ook maar een mooi knallend afscheidsfeest worden. thuis op Walcheren Mogen wij ons opnieuw aan u voorstellen? Woningstichting Walcheren heet voortaan Niet alleen de naam, maar ook ons telefoonnummer wijzigt. U kunt ons bellen op 0118 554455. Om u nog beter van dienst te zijn, hebben wij onze openings tijden aangepast. Voortaan kunt u bij ons terecht op maandag tot en met donderdag van 8.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie en de Biblioservicebus op www.woonburg.nl Op vrijdag zijn wij bereikbaar van 8.00 tot 12.00 uur. Eet u een bolus met ons mee? Om onze verbeterde dienst verlening en nieuwe naam te vieren, komen wij naar u toe! Woonburg gaat van 12 t/m 15 november met de Biblioservice bus op tournee door Walcheren. Woonburg, thuis op Walcheren VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis singen (LPV) ziet meer en meer Franse en Belgische drugstoeristen in Vlissingen. Fractievoorzitter Wim Hirdes vreest dat die toena me leidt tot meer overlast voor de bewoners van de binnenstad. Hij voorziet nog meer drugstoeristen en meer overlast als de coffees hops in Middelburg, Bergen op Zoom en Roosendaal binnenkort daadwerkelijk de deuren moeten sluiten. Via schriftelijk vragen aan burge meester Wim Dijkstra wil Hirdes weten of het niet verstandiger is om samen met de andere Zeeuw se steden een gezamenlijk drugsbe leid te voeren. De voorman van de LPV-fractie vraagt zich af of het huidige beleid van de gemeente ervoor kan zor gen dat overlast beperkt blijft. Om die reden wil hij ook weten of de burgemeester van Vlissingen be reid is te breken met het gedoogbe leid. Op die manier zou hij vol gens Hirdes een krachtig signaal kunnen afgeven naar de andere overheden en tevens Vlissingen be hoeden voor verdere overlast die volgens hem samenhangt met soft- drugshandel. Tip? redactie@pzc.nl Bijgeloof is iets van alle tijden en alle generaties. In de trein van Goes naar Vlissingen kletsen twee meiden erop los. Tot er ééntje naar buiten kijkt en roept, voor alle reizigers verstaanbaar: „Hé, moet je daar kijken, wat een regenboog." Ze aarzelt en voegt toe - nog net verstaanbaar - „weet je dat een regenboog ge luk brengtHaar vriendin rea geert eerst niet en dan afgeme ten. „Je weet toch ook wel dat je dat niet mag zeggen, dat een re genboog geluk brengt, dan brengt die juist ongeluk." De in tercity raast voort. Niks aan de hand. Tot bij Arnemuiden een he vig onweer losbarst. „Zie je wel!", klinkt het door de trein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23