'Drugsnota snel op tafel' Dow Benelux zegt contracten op Hulplijn Delta ook vandaag nog Prins jarig op 'verkeerde' dag Lars Boom heeft nog altijd lol in het veldrijden 35 y Amber Alert moet politie helpen bij vermissing 6 en 7 Kamer wil al half 2009 nota vanwege probleem coffeeshops grensregio. Europa herdenkt einde Eerste Wereldoorlo; Onderaannemers zijn niet meer nodig door teruglopende vraag. Word ook abonnee! ISTr/l Jw-we Do» 11° Af en toe zon WOENSDAG 12 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 270 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN DEN HAAG - Het kabinet moet bin nen acht maanden en niet pas in het voorjaar van 2010 op de prop pen komen met een nieuwe drugs nota. Dat heeft een meerderheid in de Tweede Kamer, waaronder coalitie partij PvdA, gisteren uitgesproken. Het kabinet blikt in de nota terug op het gedoogbeleid van de afgelo pen dertig jaar en geeft aan hoe het drugsbeleid moet worden voortgezet. Vanwege de problemen met cof feeshops in de grensstreek is het volgens de Tweede Kamer belang rijk om het drugsbeleid snel te ac tualiseren. De fracties roepen de re gering daarom op met spoed de be nodigde onderzoeken en andere werkzaamheden af te ronden, zo dat de nota in de eerste helft van 2009 op tafel ligt. Over de toekomst van het drugsbe leid ontstond afgelopen weekein de nog onenigheid tussen de coali tiepartijen. Tegen het zere been van de PvdA stelde het CDA dat er een einde moet komen aan het ge dogen van softdrugs. Coalitiege noot Christenunie sloot zich daar bij aan. Een Kamermeerderheid schaarde zich gisteren ook achter de oproep van het CDA en de WD om verslaafde gedetineerden weer de mogelijkheid te geven op 'drugsvrije afdelingen' van hun ver slaving af te komen. Ook moet de strengere aanpak van drugs in ge vangenissen worden uitgebreid naar tbs-klinieken en jeugdgevan genissen, vindt de Kamer. De PZC houdt dinsdag 2 decem ber in Terneuzen een debat over het coffeeshopbeleid. Zie ook www.pzc.nl/debat MIDDELBURG - Mensen die proble men ondervinden bij het opnieuw instellen van hun televisiezenders kunnen ook vandaag nog bellen met de hulplijn van Delta. Het call center kreeg gisteren ongeveer 2500 telefoontjes binnen, nog geen 2 procent van de klanten. Zo nodig blijft de hulplijn ook mor gen nog open. /*4éh pagina 2: 'Mevrouw, waar is de gebruiksaanwijzing van uw tv?' DEN HAAG - Nederland heeft de ver jaardag van prins Bernhard altijd op de verkeerde dag gevierd. De prins is namelijk niet op 29 juni 1911 geboren, zoals hij zelf altijd aanhield, maar een dag eerder, om 2.45 uur op 28 juni. Dat wordt be vestigd door twee documenten af komstig uit zijn geboortestad Jena, die historicus Cees Fasseur opdui kelde in het Koninklijk Huisar chief Fasseur heeft geen verkla ring voor de datumwisseling. pagina 10/11: de 'affaire-Juliana' |EN E222x -.-WÊÊÈM Zeeland: 2,3,21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 13; Beurs: 14; Eco nomie: 15 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. De televisie opnieuw instellen was een makkie reageer op www.pzc.nl Seksuele voorlichting is zaak van de ouders, niet van de overheid rafeens 11% aantal reacties: 734 LONDEN - Henry Alingham (foto) is de oudste Wereldoorlog. Hij is 112. Met twee strijdmakkers was precies 90 jaar geleden dat de strijd werd ge- man van Groot-Brittannië en tegelijk ook de (110 en 108 jaar) was hij gisteren bij de officiële staakt. Op veel plaatsen in Europa is het einde oudste overlevende Britse soldaat uit de Eerste herdenking in Londen van de gesneuvelden. Het van de Eerste Wereldoorlog herdacht. foto EPA door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Chemieconcern Dow Benelux in Terneuzen heeft con tracten opgezegd met diverse on deraannemers. Door deze maatre gel is het aantal medewerkers van derden op de fabrieken in Terneu zen teruggebracht van zeshonderd tot amper vierhonderd. De in greep is volgens bedrijfswoordvoer- der Matthijs van Meerveld ingege ven door de wereldwijde recessie. „Net als veel andere bedrijven wordt Dow geconfronteerd met een teruglopende vraag naar pro ducten. De auto-industrie, de bouw, producenten van huishou delijke apparaten en elektronica hebben het steeds moeilijker. Daar zetten wij onze producten af Gaat het in die sectoren slecht, dan mer ken wij dat ook. Voor 2009 zien we weinig verbetering", aldus Van Meerveld. Dow in Terneuzen schortte extra onderhoud aan de eigen installaties op en stelde een aantal projecten uit. „Dit heeft on middellijk gevolgen voor de con tractors. Het is vervelend, maar voor hen is er de komende tijd minder werk dan normaal." Dow Benelux ziet door de kredietcrisis een teruglopende vraag naar producten. Daarom zijn diverse contracten met onderaannemers opgezegd. Dow had eerder dit jaar al proble men met de afzet van producten door de hoge olieprijs. Tot twee maal toe verhoogde het concern de prijzen. De werkgelegenheid bij Dow zelf staat momenteel niet op de tocht. Het bedrijf in Ternéuzen neemt op jaarbasis 80 tot 100 nieu we medewerkers aan en dat blijft voorlopig zo. Ook de uitbreiding van de polyol- en ethyleenfabriek gaat vooralsnog gewoon door. Wel is de productie voor enkele fabrie ken naar beneden bijgesteld. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1