Zeeland PZCI 2, Yip koopt postkantoor Goes ongelukken Rie houdt de boel thuis draaiende Hendrikhuis krijgt geld voor 'topidee' BEVELANDEN-THOLEN 27 Amsterdammer met Goese wortels verwerft pand als belegging. Borselse mantelzorgers in het zonnetje gezet in Kwadendamme. jong en oud Jonge theatermaker brengt gekruide taal naar Podium 't Beest Overvaller meldt zich drie keer om te worden aangehouden Dinsdag 11 november 2008 Tip? redgoes@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Yip Exploitaties BV uit Am sterdam is de nieuwe eigenaar van het postkantoor aan de Grote Markt in Goes. Hét bedrijf heeft het pand gekocht om weer door te verkopen. „Als we geen goede prijs krijgen, kunnen we het pand eventueel zelf ontwikkelen", zegt eigenaar Won Yip. TNT Post sluit volgend jaar de gro te postkantoren: 250 in Nederland. Ook Goes sluit. Voor geld- en bankzaken moeten klanten naar de ING-bank, die de Postbank overneemt. Volgens Yip past het pand in de be leggingsportefeuille van zijn vast goedbedrijf „Het is een monumen- tenpand uit 1870 op een A-locatie. Diverse gegadigden hebben zich al gemeld, alleen is hun bod nog niet goed genoeg." Yip heeft rond de twee miljoen eu ro voor het postkantoor betaald. De verkoop was snel rond. „Ik had een briefje gestuurd naar de direc tie van TNT Post. Die belde op met de vraag wat mijn bod was. Ik noemde een bedrag en daarmee was de verkoop rond." Yip exploiteert negen horecazaken in eigen beheer, hoofdzakelijk in Amsterdam, maar ook in de Chine se steden Hongkong en Beijing. Hoe komt zo iemand in Goes te recht? Hij groeide er op. Zestien jaar terug dreef hij café Pubbles aan de Grote Markt. Nog bijna elk weekeinde vertoeft hij in Goes. „Ik 1*^ Het Goese postkantoor is sinds kort eigendom van Won Yip, in Goes getogen, maar als vastgoed beheerder van horecazaken ac tief in Amsterdam en China. laat zelfs een nieuw huis bouwen in Wilhelminadorp." Yip zegt het pand uit 'een onder- buikgevoel' te hebben gekocht. „In de eerste plaats voor de handel. Ik denk dat het een courant pand is. Het is een heel mooi gebouw. Als ik er niet de juiste prijs voor krijg, dan kunnen we het eventueel zelf herontwikkelen. Geen horeca, maar winkels. De achterkant van het pand biedt daarvoor mogelijk heden." Tot juli 2009 verhuurt Yip het post kantoor aan TNT Post. „En waar schijnlijk nog iets langer, dus ik heb nog tijd genoeg." DRIEWEGEN - Bij twee eenzijdige ongelukken in de gemeente Borse- le zijn gisteren twee mensen ge wond geraakt. Het eerste ongeval vond om 10.45 uur plaats op de Westeindsedijk bij Driewegen. De 19-jarige automobiliste verloor de macht over het stuur, reed van de dijk en kwam in een sloot terecht. Een 16-jarige bijrijder is naar het ziekenhuis gebracht. Het tweede ongeluk gebeurde rond 12.25 uur op de Benhardweg-Oost, op de kruising met de Baarlandsezand- weg bij 's-Gravenpolder. Een 21-ja- rige automobiliste reed daar tegen een ANWB-zuil. Zij raakte lichtge wond. Mantelzorger Rie Koemans-van der Bent en haar man Bert, die dolgelukkig is met zijn Spartamet. foto Dirk-Jan Gj door Luc Oggel KWADENDAMME - In veel Zeeuwse gemeenten was het gisteren Dag van de Mantelzorg. Zo ook in Bor- sele, waar mensen die vrijwillig voor een familielid, buur, vriend of bekende zorgen, door het Steun punt Vrijwilligers en Mantelzorg Borsele in het zonnetje werden ge zet in de Vlindertuin in Kwaden damme. Eén van hen is Rie Koemans-van der Bent (75) uit Hoedekenskerke, die al al 32 jaar voor haar man Bert zorgt. Hij heeft een vrij zeldzame ziekte en is inmiddels al vijftien keer geopereerd aan zijn heupen, knieën en schouders. Rie is dege ne die de boel thuis van 's och tends tot 's avonds draaiende houdt. Niet alleen gaat ze bijvoor beeld mee naar het ziekenhuis, ze doet ook 'mannenwerk' zoals schil deren en reparaties aan het dak. „De druk wordt zwaarder als je ouder wordt", zegt ze. Deson danks ziet zij de zorg voor haar echtgenoot als een vanzelfspre kendheid. „Ik heb het er ook nooit over met hem. Ik was ook niet be kend met de Dag van de Mantel zorg. Dat is niet voor mij, dacht ik, want ik voel me geen mantelzor ger." Toch is ze twee jaar geleden voor het eerst naar het 'uitje' ge weest. Ook gisteren genoot Rie in de Vlindertuin van de muziek, de lunch en de rondleiding. „Het is goed dat er op deze manier aan dacht voor is. Je hebt het wel eens nodig om er even uit te kunnen." Dat kan overigens ook sinds enige tijd weer met haar man. „Hij heeft een Spartamet (een fiets met een motortje red.), waardoor we af en toe samen kunnen fietsen. Echt een aanrader, anders kom je echt nergens meer." Ook Anja Traas (49) uit Heinkens- zand zorgt al vijftien jaar voor 'Ik dacht: zo'n dag is niets voor mij, want ik voel me geen mantelzorger' haar man. Hij kreeg een hersentu mor, waardoor hij vergeetachtig is geworden. „Lichamelijk mankeert hij niets, maar ik regel sindsdien zo'n beetje alle zaken. Om het fi nancieel rond te krijgen, werk ik er ook naast. We hebben twee kin deren, waarvan er één net op ka mers zit, dus dat vergt ook nog de nodige bemoeienis." Net als Rie Koemans vindt ook Traas het niet meer dan normaal dat ze de zorg voor haar man op zich neemt. „De waardering op zo'n. dag stel ik wel op prijs." Wethouder Marga Vermue, die na mens de gemeente een presentje aanbood aan de mantelzorgers, noemt mensen als Koemans en Traas 'heel waardevol'. Ze weet niet precies hoeveel mantelzorgers Borsele telt. „Bij het steunpunt staan er honderd geregistreerd, maar dat is waarschijnlijk het top je van de ijsberg." Allévo Zorg en Dienstverlening re gelde gisteren vervangende zorg, zodat de mantelzorgers die 'zorg' in elk geval even uit handen was genomen. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het Oranje Fonds geeft het dorpshuis in 's-Heer Hendrikskinderen 12.790 euro voor de aanschaf van inklapbare tafels van licht gewicht. Daarmee heeft het dorpsbestuur een bonus voor een 'topidee' bin nengesleept. Het fonds daagde bestuurders van dorpshuizen en wijkcentra uit om met zo'n idee voor hun gebouw te komen. Voorwaarde voor een bij drage was dat de meeste gebrui kers het zien zitten en er ook van kunnen profiteren. Het dorpshuis bestuur in 's-Heer Hendrikskinde ren kwam op het idee om lichte, inklapbare tafels in verschillende maten aan te schaffen. Zo kan elke club, groep of vereniging de ruim te naar eigen believen indelen. De oude tafels waren overigens aan vervanging toe. De stichting Dorpshuis 's-Heer Hendrikskinderen kreeg eerder al 22.800 euro van het VSB-fonds en 25.000 euro uit het Oranjefonds. Het geld was bestemd voor de in richting van het Heer Hendrik huis. Dat wordt momenteel ver bouwd. Totale kosten bedragen 450.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl Een verslaggever van deze krant voelt zich nog jong en probeert dat ook uit te stralen. Dat hij on langs veertig is geworden, heeft de Middelburger niet in een mid life crisis geworpen. Al hielp het wel dat hij voor zijn verjaardag de hele familie meenam naar de Efteling; de jeugdherinneringen regen zich aaneen. Deze week werd hij echter met zijn neus op de harde feiten gedrukt. Toen een middelbare scholiere een kijkje kwam nemen op de redactie, kwam ook de opleiding journalis tiek ter sprake. Daar kon hij haar niet echt bij helpen. „Ik ben afgestudeerd in 1994." Ze glim lachte meedogenloos: „Toen ben ik geboren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45