Helderheid over inspraak gevraagd Vertraging bij bouw jongerencentrum voor Veersepoort Eric Holm in Sinterfeest Gewonden bij ongelukken veilingkranten. (S?' Optocht van jubilerende slopers Stichting Welzijn denkt binnen paar weken jeugdhonk te openen. Middelburgse raad wil burgers behoeden voor teleurstellingen. Harde wind verhindert plaatsen vlaggenmast Walchenaren leggen bloemen in leper Voorlichting ouderen over inbraakpreventie Linedance avond in Moluks centrum FNV-themabijeenkomst over beroepsziekten Anbo vergadert en houdt filmvertoning BN DeStem PZC 22 Dinsdag 11 november 2008 pzc w OOSTKAPELLE - Al vijftig jaar trekken de slopers van Sturm en Dekker van uit Oostkapelle Zeeland in om gebouwen af te breken. Met het doel om ruimte te maken voor nieuwbouw. Alle voertuigen van het jubilerende be drijf reden gisteren, op de dag van het jubileum, in optocht door thuisdorp Oostkapelle en verder over Walcheren. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Dat het een schitte rend onderkomen wordt, is duide lijk. Maar de opening van het nieu we jeugdhonk, tussen de wijken Veersepoort en Nieuw-Middel- burg, laat nog even op zich wach ten. Tot die tijd betrekt Stichting Wel zijn Middelburg (SWM), toekom stig bewoner van het nieuwe pand, haar oude gebouw aan de Sportlaan, een paar honderd me ter verder. De huur van dit ge bouw was per 15 oktober opge zegd door SWM, maar ze mogen in hun oude gebouw blijven, tot dat het nieuwe beschikbaar is. „Er moet altijd iets te doen zijn voor de jeugd. Daarom lopen de activiteiten gewoon door in de oude unit, daar verandert niks in", zegt Mariska Burger, projectmana- De bouw van het nieuwe jeugd- honk in de Veersepoort heeft ver traging opgelopen. De activitei ten vinden tijdelijk plaats in het oude pand aan de Sportlaan. ger Jeugd Jongeren bij SWM. „Maar vertraging is nooit leuk. We hebben het vaker meegemaakt bij andere projecten. Als je een nieuw gebouw hebt, wil je natuurlijk zo snel mogelijk aan de slag." De oplevering van de nieuwe ruimte zou uiterlijk in september plaatsvinden. Waardoor de vertra ging precies is veroorzaakt is niet helemaal duidelijk. „Het zijn bouwtechnische problemen, dus dat weet ik niet precies. We hopen in ieder geval binnen enkele we ken de sleutel te krijgen. Wat ik wel kan zeggen is dat het een fan tastisch gebouw wordt." Het nieuwe jeugdhonk, dat onder winkelcentrum De Veersche Poort komt, krijgt -naast geluids-, licht en muziekvoorzieningen ook een podium. „We zijn van plan om muziekworkshops te houden en een filmproductie te maken met jongeren. En gamen is straks ook mogelijk", zegt Burger. Het activiteitenprogramma wordt gekoppeld aan dat van het jonge rencentrum in Dauwendaele. Zo kunnen de activiteiten uitgewis seld worden. Bovendien krijgt het jeugdhonk in Dauwendaele bin nenkort een opknapbeurt. door Theo Giele MIDDELBURG - De burgers in de ge meente Middelburg moet duide lijk gemaakt worden wat zij met inspraak kunnen bereiken. Een motie van de Christenunie om de kaders en regels van bijvoorbeeld wijktafels, verkeers- en klankbord groepen helder op papier te zetten kreeg de steun van de gehele raad. Ook PvdA-wethouder Albert de Vries steunde gisteravond tijdens de raadsvergadering dit initiatief „We moeten helder zijn over in spraak. Voor mensen is vaak niet duidelijk wat er gebeurt met het geen ze tijdens de inspraak heb ben aangedragen", aldus Christen- Unie-raadslid Krijn Hamelink. Het komt volgens hem regelmatig voor dat burgers niet op de hoogte zijn van de regels. middelburg - Vanweg de harde wind is het plaatsen van een nieu we vlaggenmast op de Middelburg se Lange Jan uitgesteld. De mast zou vandaag geplaatst worden, maar het karwei, waar voor een lange telescoopkraan is ingehuurd, wordt nu donderdag geklaard. In verband hiermee kan er woensdag en donderdag rond de Lange Jan niet geparkeerd wor den. ieper - Een delegatie van de stich ting Steun Bevrijders Walcheren legt vandaag bloemen bij het mo- mument van het Britse regiment de Black Watch in het Vlaamse le per. Vandaag is Wapenstilstands dag. Het is precies negentig jaar ge leden dat een einde kwam aan de Eerste Wereldoorlog. De Vlaamse Westhoek was vier jaar het toneel van een bloedige strijd. driewegen - Bij twee eenzijdige ongelukken in de gemeente Borse- le zijn gisteren twee mensen ge wond geraakt. Het eerste ongeval voltrok zich om 10.45 uur op de Westeindsedijk bij Driewegen. Een negentienjarige automobiliste verloor de macht over het stuur, reed van de dijk en kwam in een sloot terecht. Een zestienjarige bijrijder is naar het ziekenhuis gebracht. Het tweede ongeluk gebeurde rond 12.25 uur op de Bernhard- weg-Oost, op de kruising met de Baarlandsezandweg bij 's-Graven- polder. Een eenentwintigjarige au tomobiliste reed daar tegen een ANWB-zuil. Zij liep hierbij lichte verwondin gen op. Hamelink diende nog een motie in waarmee hij de raadsleden de wijken en dorpen in wilde sturen. Hij zou graag zien dat bijvoor beeld eens in de twee maanden raadsleden met de wijk- of dorps bewoners in debat gaan over een actueel onderwerp. Volgens de Christenunie is de drempel om tij dens vergaderingen van de raads commissies in te spreken te hoog. Ook de tijd om met de raadsleden van gedachten te wisselen is dan veelal te beperkt. Deze motie haalde geen meerder heid in de raad. Alleen de zeven raadsleden van Christenunie, So cialistische Partij en Middelburg Transparant stemden vóór, de an dere partijen waren tegen. Het CDA-raadslid Jo Kodde zei dat klip W* Veel Middelburgers vragen zich af wat er gebeurt met hetgeen zij tijdens inspraakavonden heb ben gezegd. De gemeente moet daar helder in zijn, vindt de raad. zoutelande - De PCOB Zoutelan- de e.o. en de Commissie Welzijn Ouderen te Zoutelande houden met' de Stichting Welzijn Veere op maandag 24 november een voor lichtingsbijeenkomst voor 55-plus- sers over inbraak- en brandpreven tie. Sprekers zijn de heer B. Koets en de heer J. Viergever van de ge meente Veere. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur in zaal Midden dorp te Zoutelande. oost-souburg - De Molukse Jos- pan Groep houdt zaterdag 22 no vember een linedance-avond in het Molukse centrum Mae Uku in Oost-Souburg. De groep bestaat uit twaalf dames die op Molukse muziek dansen. Dj Rob, een beken de in de Zeeuwse linedance-scene, verzorgt de muziek en er zijn Indi sche hapjes. Aanvang: 20.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. middelburg - Eric Holm brengt op 30 november in het Spiegelthea- ter in Middelburg de voorstelling Sinterfeest. In deze muzikale Sinterklaasvoor stelling, waar het decor en belich ting een belangrijke rol spelen, en klaar moest zijn dat de wijk- en dorpsraden geen deelstadsraden mogen worden. De gemeenteraad blijft de baas, aldus Kodde. De raad besprak gisteravond de plannen voor 2009, zoals opge schreven in de programmabegro ting. Alom was er opluchting dat Middelburg 'dankzij het conserva tief financieel beleid' geen geld via IJslandse rekeningen had zien ver dwijnen. Toch viel het woord kredietcrisis regelmatig. De raad maakt zich. vooral zorgen over de negatieve ef fecten voor de bouwprojecten in de gemeente. De Partij van de Ar beid zei bij monde van Saskia Sza- rafinski dat het te overwegen valt om niet-verkochte nieuwbouwwo ningen te gaan verhuren. De SGP vroeg nog aandacht voor het parkeren in de oostzijde van het stadscentrum. Het wordt tijd dat er een definitieve oplossing wordt gevonden, aldus SGP-raads- lid Chris Dekker. goes - Jan Warning, directeur van het Bureau Beroepsziekten (BBZ) van vakcentrale FNV, houdt don derdagavond in Goes een presenta tie over beroepsziekten en hoe op gelopen schade kan worden ver haald. BBZ is gespecialiseerd in be handeling van claims. De bijeen komst, opgezet door regionale af delingen van FNV-bonden, is van af 19.30 uur in het vakbondscen trum aan de Voorstad 22 in Goes. koudekerke - De Anbo (Algeme ne Nederlandse Bond voor Oude ren) in Koudekerke houdt donder dag 13 november een bijeenkomst in De Couburg. De ledenvergade ring begint om 13.45 uur. Daarna toont F. Goethals uit Aardenburg Een over het werkend trekpaard en de ander over boeren in de pe riode 1930-1950. De middag wordt afgesloten met een bingo. worden de kinderen meegenomen op een avontuurlijke reis door hun belevingswereld en kunnen zij uit volle borst meezingen met de sinterklaasliedjes. De voorstelling begint om 14.00 uur. Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Ruim 1600 nieuwe producten van regionale ondernemers in Brabant. U kunt van bieden 14-21 november 21.00 uur. KLAVERBLAD ZEELAND Leven met medicijnen Kom naar de bijeenkomst op donderdag 13 november a.s. van 13:30 tot 16:30 in Hotel Churchill teTerneuzen. Meer info, aanmelding én gratis busvervoer: www.klaverbladzeeland.nl of bel 0113-256 856 www.klaverbladzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24