pzc: TSJECHIE Meulmeester wint Britse archeologieprijs Twaalf korpsen rest bij brand nog slechts een plek op de reservebank. WTm-M Nederland leidt mogelijk missie tegen kapers voor Somalische kust DINSDAG 11 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 269 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Bijrol vrijwillige brandweer door Marcel Modde MIDDELBURG - De vrijwilligers van twaalf brandweerposten verspreid over Zeeland worden niet meer als eerste gealarmeerd bij brand. De kazernes worden uitgeroosterd en slechts nog ingezet als reserve- ploeg wanneer de situatie dat ver eist. Hun dekkingsgebied wordt overgenomen door ploegen uit aangrenzende plaatsen. Dat staat in het nieuwe dekkings plan van de Brandweer Zeeland. De betreffende posten zijn over dag niet in staat binnen zes minu ten met minimaal vier spuitgasten uit te rukken. De maatregel moet in alle gevallen een adequate hulp verlening garanderen. De bedoe ling is dat de nieuwe situatie in fe bruari ingaat. Een eigen 'nulmeting' twee jaar ge leden naar de spreiding van brand weerzorg bracht aan het licht dat in Zeeland niet overal aan de gel dende norm wordt voldaan. Mede aangespoord door minister Ter Horst moet de brandweerzorg in Zeeland eind 2009 naar een aan merkelijk hoger niveau zijn getild. Ter Horst stuurt aan op opheffing van de gemeentelijke korpsen en vorming van één Zeeuwse brand weer. Het nieuwe dekkingsplan is een eerste aanzet om de beoogde verbetering te bereiken. „Inherent aan de organisatievorm van de brandweer in Zeeland is dat geen garantie kan worden gegeven over de beschikbaarheid van de vrijwil ligers", staat in het plan. Om dat ri sico in te perken, wil commandant Peter van Dijk van de Brandweer Zeeland beter gebruik maken van de sterker bezette brandweerpos ten. Tevens wordt de verplichte op komstnorm met anderhalve mi nuut opgerekt tot maximaal zes minuten. Uitgangspunt is dat wordt uitgerukt met zes manschap pen. Lukt dat niet, dan mag de wa gen ook met vier spuitgasten ver trekken en wordt vervolgens een tweede eenheid uit de buurt ge alarmeerd. Posten die overdag zelfs vier man niet halen, komen op de reservelijst en worden er alleen bij gehaald als het nog nodig is. Dat betreft: Sluis, Cadzand, Schoondij- ké", IJzendijke, Zaamslag, Nieuw- Namen, Baarland, Wolphaartsdijk, Westkapelle, Scharendijke, Brou wershaven en Dreischor. In het Stadsgewest Vlissingen-Middel- burg wordt in eerste instantie de beroepsbrandweer ingeschakeld. Veere, Serooskerke en de posten Olympiaweg, Rooseveltlaan en To- renweg verschuiven naar het twee de plan. Door de nieuwe inzet stij gen de kosten van de brandweer zorg met 25 procent. pagina 3: commentaar en m Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 6;' Buitenland: 7 en 9; Menin gen: 13; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cul tuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. WIE WORDT DE LEUKSTE BABY VAN NEDERLAND? 5-/6-/7-/8-daagse autovakantie Best Western Grand Beroun incl. ontbijt www.kras.nl/17576 13 wi3 waarom zou je verder zoeken MIDDELBURG - Jan Meulmeester (55) uit Middelburg heeft gisteren een belangrijke Britse archeologie prijs gewonnen. Volgens de jury deed hij de belang rijkste archeologische vondst in 2007. Meulmeester vond vorig jaar 28 vuistbijlen bij een bedrijf in Vlis- singen-Oost dat zand en grind sor teert. De bijlen kwamen van voor de En gelse kust, bij Great Yarmouth, en zijn waarschijnlijk 100.000 jaar oud. Het grote aantal wijst op een nederzetting van Neanderthalers, die daar in de destijds droge Noordzee was gesitueerd. Seksuele voorlichting is zaak van de ouders, niet van de overheid Mensen van 70 jaar en ouder horen niet achter het stuur eens 17% aantal reacties: 801 8 711688 555530 1 Alle nieuwe feiten vanaf 16 uur op www.pzc.nl/binnenland Buien Middelburgs bedrijf devert vakantievermaak in heel Europa 27 5 Klaas Jan Huntelaar wekenlang uitgeschakeld door enkelblessure 11 Bush overlegt met Obama over machtsoverdracht BRUSSEL - Onder schot gehouden door kapers staan de bemanningsleden van het Oekraïense vrachtschip Faina aan dek. Zij doen dat op ver zoek van de Amerikaanse marine die op deze ma nier wil controleren dat de bemanningsleden nog gezond zijn. De Faina werd op 25 september ge kaapt in de Golf van Aden. De kapers eisen los geld. Het schip trok de aandacht van de Ameri kaanse marine omdat het 33 Russische tanks ver voert. Nederland is bereid vanaf augustus 2009 het commando te voeren over de EU-missie Atalanta pagina 6: Nederland wil commando EU-vloot voor de kust van Somalië. Het vlootverband - de eerste maritieme EU-missie ooit - helpt vanaf de cember bij de bestrijding van piraten voor de So malische kust. foto Jason Zalasky/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1