Buitenland Republikeinen rollen vechtend over straat 01 0«ar! Gouverneur Sarah Palin is de belangrijkste 'schietschijf in partij. op IA/ Emoties lopen op na executie daders Bali Oude vrouw gevonden tussen lijken familie Top Midden-Oosten in voorjaar in Moskou Belgische spoorwegen kopen vakbonden af Europees Hof buigt zich over legoblokjes Peuter sluit bewust rokende ouders buiten Inclusief prachtig excursiepakket met Nederlandssprekende reisleiding Vertrek vanaf Rotterdam'. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm PZC Maandag 10 november 2008 9 door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Ruzies, roddels en achterklap beheersen de Republi keinse Partij na de verkiezingsne derlaag van afgelopen week. Het gevecht om het leiderschap van de partij is al weer in volle gang. De hoofdpersoon in de soap bin nen de Grand Ol' Party blijft gou verneur Sarah Palin. De voormali ge vicepresidentskandidaat is in middels teruggekeerd naar Alaska, achtervolgd door een legertje jour nalisten. Amerikaanse media kun nen voorlopig geen genoeg van haar krijgen, zeker nu er allerlei sappige geruchten over haar de ronde doen. Zij zou niet weten dat Afrika een continent is, zij ont ving half naakt campagnemede werkers in haar hotelkamer en zij zou de drijvende kracht zijn ge weest achter de 150.000 dollar die aan haar kleding werd uitgegeven. „Etters", noemde Palin de anonie me Republikeinen die nu de vuile was over haar buiten hangen. Pa lin betitelde de beschuldiging dat zij een diva is als 'waanzinnig'. „Het enige waar ik ooit om heb ge vraagd is een Diet Dr. Pepper." Ook alle andere geruchten zouden niet waar zijn. Partijkopstukken schieten Palin in middels te hulp. Steve Biegun, een buitenlandexpert die de gouver neur voorbereidde op haar debat, bezwoer dat Palin wel degelijk wist dat Afrika geen land is, maar een continent. Biegun hekelde me dia die anonieme bronnen aanha len om 'karaktermoord' te plegen. Sarah Palin keert terug in haar kantoor in Anchorage. foto Al Grillo/AP Palin, die door de grote meerder heid van het electoraat niet ge schikt werd geacht voor het vice- presidentschap, is niet het enige doelwit in het Republikeinse mod- dergevecht. John McCain moet het ontgelden wegens zijn warrige op- 'Het enige waar ik ooit om heb gevraagd is een Diet Dr. Pepper' treden tijdens de financiële crisis, de partijleiding in het Congres krijgt ervan langs omdat het econo mische reddingsplan in eerste in stantie werd weggestemd en presi dent Bush heeft de Republikeinse filosofie de afgelopen acht jaar 'ver kwanseld'. De partij is als een vuurpeloton waarvan de leden nu op elkaar schieten. De grote vraag is wie de partij moet gaan leiden. Er gaan al volop geruchten dat de 'karaktermoord' op Palin gestuurd wordt door Mitt Romney, een schatrijke ex-presi dentskandidaat die ambities koes tert voor 2012. Woordvoerders van Romney ontkennen de beschuldi gingen. Ex-gouverneur van Alaska, Mike Huckabee, reist binnenkort naar Iowa, waar de eerste voorver kiezing voor de partijnominatie wordt gehouden. Hetzelfde geldt voor Bobby Jindal, een 37-jarige gouverneur van Indiase afkomst. „Dit is echt het ergste wat er kan gebeuren", verzuchtte partijkop stuk Haley Barbour. „Een stelletje dat nu al weer campagne begint te voeren voor het presidentschap." 'WzvM O m 197-g ...waarop... JAKARTA - Duizenden mensen heb ben gisteren de begrafenissen bijge woond van drie daders van de aan slagen van Bali in 2002. Aanhan gers van de geëxecuteerde bom menleggers riepen om wraak. De drie waren zaterdag voor een vuur peloton gezet in de gevangenis van Nusakambangan. Zij waren veroor deeld voor de aanslagen van Bali in 2002, die 202 levens eisten. CHICAGO - De politie heeft in een huis in de Amerikaanse stad Chica go een 90-jarige vrouw aangetrof fen, die in haar huis temidden van de stoffelijke resten van haar broer en twee zussen leefde. Een lijk was in vergaande staat van ontbin ding. Van de andere twee waren slechts skeletten over. De politie gaat niet uit van een misdrijf SHARM EL-SHEIKH - De internationa le bemiddelaars in het conflict tus sen Israël en de Palestijnen heb ben gisteren besloten volgend voorjaar een conferentie te hou den in Moskou. Dat is het belang rijkste resultaat van de vergadering van het zogenoemde kwartet voor het Midden-Oosten in het Egypti sche Sharm el-Sheikh. BRUSSEL - De Belgische spoorweg maatschappij NMBS stopt de vak bonden jaarlijks 8 miljoen euro toe om de vrede te bewaren en sta kingen te voorkomen. Dat blijkt uit cijfers die Kamerlid Guido De Padt van de liberale Open VLD gis teren naar buiten heeft gebracht. De socialistische vakbond Acod noemt de uitspraken van De Padt 'pure stemmingmakerij'. LUXEMBURG - Mag iedereen lego blokjes maken of is dat het alleen recht van de Deense fabrikant Le go? Het Europees Hof van Justitie beslist woensdag over de bescher ming van het ontwerp. De aanlei ding is de Canadese concurrent Mega Brands, die dezelfde blokjes maakt als Lego. De 'Mega Bloks' passen zelfs op de legosteentjes. BREMEN - De ouders van een 3-ja- rig kind in het Duitse Bremen wil den nog snel even voor het slapen gaan een sigaretje roken op het bal kon. Maar het werd een angstig, langdurig nachtelijk avontuur toen de peuter de sleutel omdraaide en de ouders bewust buitensloot. Uit eindelijk moesten de politie en de brandweer de ouders ontzetten. Trevjfontein Rome is al sinds jaar en dag dé toeristische topper van Italië. Nog altijd is de stad het centrum van de katholieke kerk en u vindt er talloze eeuwenoude cultuurschatten! 5 dgn ROME v.a. 469 Onder leiding van Nederlandssprekende reis leiding gaan we op pad om het indrukwekkende openluchtmuseum Rome te ontdekken. We bewonderen o.a. het voormalige amfitheater het Colosseum, het eens machtige Forum Romanum en het Vaticaan met zijn indrukwekkende St. Pieter en de Sixtijnse Kapel. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, transfer luchtha ven-hotel v.v., verblijf in het 4-sterren charming Hotel Sunrise, 4 x ontbijt, Nederlandsspreken de reisleiding, excursieprogramma. Vertrekdata: maandag van 15/12 t/m 30/3 ,Qec. v.a. 469 Feb. v.a. 499 Jan. v.a. 469 Mrt. v.a. 499 Prijzen zijn p.p. bij 2 personen. Zie www.kras.nl/28032 Wilt u écht alles over Rome te weten komen? Dan is deze stedentrip o.l.v. professor Van Heek of drs. Sandra Overdijk, Rome-kenners bij uitstek, een absolute aanrader! 6 dgn ROME TOTAAL v.a. 499 Rome is één van de mooiste steden ter wereld. U vindt er o.a. het immense Colosseum, de beroemde Trevifontein, de Spaanse Trappen, het machtige Vaticaan... gewoonweg teveel om op te noemen! Professor Van Heck of drs. Sandra Overdijk weten u werkelijk alles over de vele schatten van deze stad te vertellen! INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, transfer lucht haven-hotel v.v., verblijf in Hotel Blanc et Noir (of gelijkwaardig), 5 x ontbijt, deskundige Nederlandssprekende reisleiding, excursie programma. Vertrekdata: zaterdag van 14/21/m 28/3 Februari v.a. 549 Maart v.a. 549 Prijzen zijn p.p. bij 2 personen. Zie www.kras.nl/28033 waarom zou je verder zoeken of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van "l) reizen of \y Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9