Sport Nu in de webwinkel! Na achttien jaar dan E><TRA Rapide-vrouwen in ongekende vorm Uw mooiste TV-Momenten Suske en Wiske pakket Bourgognewijnen Michel Klein wint de Mosselloop in Westenschouwen. Fors verlies voor de vrouwen en mannen van Vlissingen. 40 1 Maandag 10 november 2008 PZC Ummm1 ff bestel opwww.pzc.nl/webwinkel Nostalgisch topamusement Exclusieve 3 DVD-set met de mooiste nostalgische tv-momenten Humor van Johnny Rijk Cabaret van Wim Kan 3 afleveringen Stiefbeen Zoon Speelduurl80 minuten. Adviesprijs 36,- Lezersprijs 17,95* exclusief 2,95 verzendkosten de complete serie -12 delen - nu 19.95 Speciaal voor de feestdagen bieden wij u het complete twaalf delige Suske en Wiske pakket. Een unieke serie op klein formaat met de leukste belevenissen van Suske en Wiske. Nabestelprijs Lezersprijs 35.40 19,95 *Exclusief 4.95 verzendkosten Rode Santenay Jean Saint Honore - Santenay AOC 2000 Indrukwekkende rode Bourgogne. Uitbundige, bele gen geur met nuances van karamel. Fris en krachtig van smaak met impressies van pure chocolade en kruiden. Nu perfect op dronk en nog 5 jaar te bewaren. Adviesprijs 14,95 Lezersprijs €8,95* Exclusief verzendkosten door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Michel Klein van PAC uit Rotterdam loopt al vanaf zijn zestiende jaar wedstrij den in de Boswachterij van Wes tenschouwen. Achttien jaar moest hij wachten voordat hij daar het zoet van de overwinning mocht smaken. Zaterdag won hij met ver ve de 41e editie van de Mosselloop over negen kilometer. Hij was met een tijd van 28 minuten en 27 se conden ruimschoots sneller dan de winnaars van de afgelopen drie jaar: Wim Padmos, Kevin de Pag- ter en Danny in 't Veen. Klein hield twee ex-Zeeuwen, Pascal Troost (Haag Atletiek) en Joost de Klerk (Phanos), achter zich. Meteen na de start liet Klein, die in 2003 en 2004 tweede werd, het peloton van 240 deelnemers zijn hielen zien. Bij doorkomst na drie kilometer had hij een voorspong van vijftien meter op Pascal Troost en 30 meter op het duo Joost de Klerk en de Belg Maarten Mortel mans. Arjan Beije (Delta Sport) volgde toen al op een eerbiedige af stand van zeker 100 meter met Jack Hopmans (Spado) en Ron van de Graaf (PAC) op zijn hielen. In de grote ronde van zes kilome ter werden de verschillen iets gro ter maar de posities van de top drie veranderden niet meer. De twee opeenvolgende duinklimme- tjes deden nog even pijn in zijn bo venbenen, maar uiteindelijk mocht Michel Klein zijn naam la ten bijschrijven op het schild met het mosselscheepje ZZ 9. Daarop prijkten al de namen van onder meer Bram Wassenaar, John Ver- meule, Kim Reijnierse en Mare Ne vens. Pascal Troost, oorspronkelijk af komstig uit Sluiskil, moest op een halve minuut achterstand genoe gen nemen met de tweede plaats, nadat hij vorig week de Moer- schanscross moest laten schieten door een liesblessure. „Door mijn blessure van vorige week durfde ik niet mee te gaan met Klein, ook omdat ik niet wist wat me te wach ten stond in deze wedstrijd", aldus Troost die voor de eerste keer aan de start van de Mosselloop stond. „Het was jammer dat Tim Pleijte en Michel Schrier er niet bij wa ren. Vorig jaar won ik nog alle wedstrijden van ze, maar ik heb ge hoord dat ze nu behoorlijk in vorm zijn." Joost de Klerk werd derde in 29.24, een tijd waarmee hij de afge lopen twee jaren glansrijk eerste zou zijn geworden. „Het was be hoorlijk zwaar, ook omdat ik nog maar net begonnen ben aan de trainingen voor het cross-seizoen." De Van Elzelingenheuvel was voor hem niet alleen een kuitenbijter. „Ik heb die heuvel de rest van de wedstrijd in mijn bovenbenen ge voeld", aldus de atleet die onder andere de Sylvestercross in Soest en het NK cross op zijn program ma heeft staan. Leonie Ton (Delta Sport) had wei nig moeite om de zege bij de vrou wen zeker te stellen. Haar tijd van 37 minuten en 50 seconden was ruimschoots voldoende om haar naam op de sokkel van de zilveren mossel te laten graveren. De door Jan Kloet aangekondigde deelna me van Marlies Jongerius ging niet door omdat ze voor een belangrij ke opdracht naar Den Haag moest afreizen. Tanja de Jong (Spirit) fi nishte op de tweede plaats overall en won in de categorie D45 voor clubgenote Marja Sundermeijer, die gevolgd werd door Simone Lankhuyzen (Sparta), eerste in de categorie D35, en Suzanne Ge- schiere (Dynamica). Henri Havinga (AV'40) behaalde zijn zoveelste overwinning bij de masters. Hij won bij de mannen H45 voor Jan Guiljam (Loopgroep Aart Stigter) en Wilko de Vos (AV'56). Delta Sport-voorzitter Joop Lasseur pakte de zege bij de mannen H65 en liet daarbij Eddy Smit (Delta Sport) wederom ach ter zich. IJl De Mosselloop wordt bij de vrou- wen gewonnen door Leonie Ton. De tweede plaats overall is voor Tanja de Jong. Marlies Jongerius verschijnt niet aan de start. Michel Klein loopt al sinds zijn zestiende dag won hij er voor het eerst. door Peter Snelders GOES - Door winst op Udenhout blijft Rapide aan de leiding in de derde klasse van de hockeycompe- titie. De mannen van Vlissingen gingen fors onderuit. Vrouwen. Derde klasse. Uden- hout-Rapide 0-4: De Rapi- de-trein dendert verder. Uden hout begon fel, maar Rapide nam na dertien minuten de leiding via Sonja Matena. In de tweede helft zette Rapide veel druk op de bal waardoor de passing bij de thuis ploeg werd verstoord. De 0-2 van Matena brak het verzet. Tatsjana van den Eynde nam de andere tref fers voor haar rekening. DES-Vlissingen 9-2: Gebrek aan concentratie bij Vlissingen leidde snel tot een 3-0-achterstand. Merel de Kam tekende voor 3-1. Kort na de hervatting viel de aansluitings treffer. Toen DES voor de vierde keer scoorde, was het duel beslist. Vierde klasse. Olympia-Teterin- gen 4-3: In de tweede minuut opende Anne Lafarre de score voor de thuisploeg. Stephanie Ver- helst maakte later, de 2-1. Voor rust kwam Teteringen op gelijke hoog te. In de tweede helft liep Olympia geleidelijk uit naar 4-2. Negen mi nuten voor tijd werd het nog 4-3. Valerie Sutterland hield haar team in de slotfase op de been. Mannen. Derde klasse. Rapi- de-Berlicum 4-0: Rapide over speelde bij vlagen de tegenstander, wat resulteerde in 3-0 bij rust door treffers van Yannick van Putte, Jel- le Inghels en Pieter Voorbrood. Net voor rust kreeg de keeper van Berlicum een rode kaart. Daarna kwam de thuisploeg snel op 4-0 door Jochem Beaart. De jeugdige Wouter Smet kreeg in dit duel een invalbeurt en paste zich moeite loos aan het niveau aan. Vierde klasse. Olympia-Teterin- gen 4-4: Olympia liep een groot deel van de wedstrijd achter de fei ten aan. Na een i-o-voorsprong door Ingvar Neve werd Olympia steeds met een achterstand gecon fronteerd. Bij rust was het 2-3. Net na de hervatting scoorde Gijs Schueler 3-3, Teteringen kwam op 3-4 en twee minuten voor tijd maakte Tim Boerbooms de gelijk maker. Vlïssingen-DES 2-10: Vlissingen had niet veel in te brengen tegen het hooggeklasseerde DES. Na twintig minuten zag het er nog niet naar uit dat Vlissingen met dubbele cijfers zou verliezen. Bij 0-3 liet Iskander Tange zelfs 1-3 no teren. Daarna ging het snel. Nog voor de rust liep DES uit naar 1-7. In de tweede helft kon Vlissingen iets beter volgen. Na de 1-10-stand verzorgde Gijs de Koning de 2-10. De hockeysters vari Rapide heb- ben al lang geen tegentreffers hoeven incasseren. Ze gaan daar door aan de leiding in de derde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90