jonge garde Tafeltennissters van SAR/Rabobank hebben alles nog steeds in eigen hand Morres/Hulst bouwt de voorsprong verder uit Sturm en Dekker BV sloopwerken Routinier (46) speelt samen met zoon maar twijfelt of hij doorgaat. Elf goals niet genoeg voor De Bruinvis Emmy Bouthoorn pakt de zege in Nieuwland Lennard Roodenburg speelt hoofdrol in duel van Delta/TTCM. Groene Ster blijft aan goede kant van score Blauwe Tulp heeft geen kind aan RVS Engelaar Savok verliest weer en is volgens de trainer niet goed bezig. Gevoelige tik voor driebanders Royal/De Parel Z PZC Maandag 10 november 2008 J39 door Aector Dooms TERNEUZEN - Cees van Houwelin- gen speelt inmiddels twintig jaar in het waterpoloteam van De Schelde. De 46-jarige routinier heeft met de Terneuzense polo- ploeg ups en downs meegemaakt. De laatste jaren heeft hij het ni veau snel achteruit zien gaan en dat doet best pijn. „Ik ben er nog niet uit, maar misschien ben ik aan mijn laatste seizoen bezig", vertelt hij na de 9-5-overwinning tegen DZT 2. Zijn grootste wens - het samenspe len met zijn zoon Bas in één team - zag hij dit jaar in vervulling gaan. Met Bas van Houwelingen bezit De Schelde meteen over het groot ste waterpolotalent. De zestienjari ge Terneuzenaar scoort tegen DZT met een backhand (een schot na een achterwaartse beweging) het mooiste doelpunt van de wed strijd. Het kan haast niet anders of het zit in de genen. Vader Cees zwijgt, maar kan een minzame glimlach niet onderdrukken. Cees van Houwelingen is altijd een voorbeeld geweest voor jonge spelers bij De Schelde. Dat heeft een aantal prachtige polojaren op geleverd, waar hij met plezier op terugkijkt. De realiteit is nu an ders. Hij stoort zich aan de menta liteit van een paar jonge waterpo- loërs. „Vandaag missen we weer een aantal spelers. Deze jongens gaan liever een avondje stappen of naar een optreden en als ze nog maar een pijntje voelen zeggen ze af Ze krijgen ruim van tevoren het speelschema, maar het doet hen blijkbaar niets. Gelukkig zijn er ook nog jongens met een posi tieve instelling." Cees van Houwelingen doet er al les aan om de jonge spelers goed te coachen. „Zij moeten beter wor- Cees van Houwelingen speelt sa men met zijn talentvolle zoon Bas in het eerste team van De Schelde, dat tegen DZT 2 de tweede overwinning boekt. den. Dat gaat wel ten koste van mijn eigen spel. Maar ik hoop dat ze het oppikken." De Schelde is binnen een paar jaar van de tweede klasse naar de vier de klasse Bond gedegradeerd. Na nederlagen in de eerste drie duels diende het herstel zich aan met winst tegen De Vennen. Tegen DZT krijgt die zege een vervolg. De thuisclub heeft het aanvanke lijk niet makkelijk tegen de Braban ders. Als een speler van DZT na drie persoonlijke fouten uit het wa ter wordt gestuurd, kan De Schel de in de laatste periode met een man meer de zege veiligstellen. Volgens Van Houwelingen is de uitslag (te) pover. „Met de ploeg van drie, vier jaar geleden hadden we ruim in de dubbele cijfers geze ten. Nu zag je dat er te vaak te ge haast werd gespeeld en dat de af werking niet goed was." Bas Wesdorp beaamt de visie van zijn medespeler, maar hij is hoop vol gestemd over het verdere ver loop van dit seizoen. „De eerste drie duels zijn we ook niet wegge speeld. De laatste wedstrijden gaat het vooruit. Het spel moet tactisch beter worden. Daar wordt aan ge werkt", stelt de speler-coach. De 35-jarige Wesdorp neemt bij uitduels de begeleiding voor zijn rekening. Bij thuiswedstrijden is Kees Rijnhout de coach. Wesdorp ziet het niet te somber in. „We zijn niet in paniek geraakt. We worden nog een dikke middenmo ter, de ploeg maakt progressie. En we hebben met Bas van Houwelin gen een uitzonderlijk talent." Bas van Houwelingen speelt tegen DZT terwijl hij die dag nog in Eindhoven getraind heeft met de Zuid-Nederlandse jeugdselectie. Het is hem niet aan te zien. Hij is tegen DZT topscorer met drie tref fers. Volgend jaar gaat Bas van Houwelingen studeren in Brabant. PSV Eindhoven lonkt. Het zou dus zo maar kunnen dat de ver trouwde naam Van Houwelingen de komende jaren ontbreekt in het mannenteam van De Schelde. De Schelde-DZT 2 9-5 (2-2, 3-2, 4-3, 9-5). Scores De Schelde: Bas van Hou welingen 3, Cees van Houwelingen, Niek Kampman en Leon Wagter 2. TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Bruinvis gingen zaterdag onder uit in een doelpuntrijk duel: 14-11. Via 4-3 liep opponent De Treffers 3 in de tweede periode uit naar 9-7. Vanaf de derde periode kwam De Bruinvis beter in de wedstrijd maar miste het te veel kansen. Scores De Bruinvis: Danny Soetens 4, Gert Jan Ramondt 3, Davy Bisslik 2, Tim Roeb en Jan Willem Ramondt bei den 1. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Emmy Bouthoorn stal met Parlando in manege De Kroo de show tijdens 'De Kroo into the Music'. De ama zone uit Zaamslag won met de goedgekeurde dekhengst op in drukwekkende wijze de eerste edi tie van het nieuwe evenement. De combinatie danste naar het uitste kende totaal van 71.75 procent. MIDDELBURG - De tafeltennissters van SAR/Rabobank liepen in de eerste divisie tegen een 6-4-neder- laag. Door de nederlaag tegen SKF zakken de Zeeuws-Vlaamse vrou wen naar de vijfde plaats op de ranglijst, maar de verschillen zijn erg klein. In Veenendaal wist Audrey Koole tweemaal te winnen van Marga de Man en Annewieke Appels. Zij ver loor alleen van Jose de Man. De te genstandster waar juist Lacey Koole en Chantal Remorie hun enige winstpartij tegen boekten. Door dit verlies staan de dames nu op een vijfde plaats, maar het ver schil met de veilige vierde plaats is slechts één punt. Het tweede vrouwenteam van SAR boekte een belangrijke over- BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster bleven ook op de achtste speeldag van de com petitie zonder nederlaag. De koplo per trad tegen Magica weliswaar zonder wissels aan, maar bleef met 2-3 aan de goede kant van de score. Na de 1-0 sloeg Groene Ster beslissend toe via Said Bouzam- bou (2x) en Youssef Afkir. In de slotseceonde bepaalde Magica de eindstand nog op 2-3. winning in de tweede divisie. Hek kensluiter Tavernie werd in Nieuw land met 6-4 verslagen. Stefanie Fassaert en Lindsey Boerdam won nen van Alting en Aangeenbrug. Alleen Hammenga bleek te sterk. Liselotte Fassaert wist de wed strijd tegen Aangeenbrug binnen te slepen. In Middelburg pakten zich zater dag donkere wolken samen boven de tafeltennissers van Delta/ TTCM. De thuisploeg kwam in het duel met mede-degradatiekan didaat Ilac met 2-4 achter, waar door de deur naar de tweede divi sie opeens wijd open zwaaide. Dankzij een spectaculaire omme keer hield TTCM de kansen op be houd toch nog in eigen hand: 6-4. Lennard Roodenburg speelde daar in de hoofdrol. De 33-jarige verde diger had staan knoeien in zijn eer ste partij tegen de ploeg uit Gou da, maar kwam daarna op dreef Dankzij de derde zege van John OOSTBURG - De zaalvoetballers van De Blauwe Tulp deden goede za ken in de eerste klasse van de Ore- vo-zaalvoetbalcompetitie. Het won met liefst 8-0 van RVS Engel aar. Een paar dagen later versloeg De Blauwe Tulp dezelfde ploeg in het bekertoernooi, dit maal met 9-0. Verder won Signtex/De Sutter de kraker tegen Spitsbroek met 7-4 en was Telepost/Belderok met 6-2 te sterk voor GAOS. Scott en een knappe overwinning in de afsluitende partij van de van een polsblessure herstelde Wouter van der Mark kon TTCM toch nog een zege bijschrijven, en is een klassering net boven de degradatie plaatsen binnen bereik. Het eerste mannen team van SAR leed in de derde divisie een onver wacht 7-3-nederlaag tegen rodelan taarndrager Red Stars. Simone de Klerk haalde als enige een respectabel niveau en boekte twee overwinningen. Wim 't Hooft speelt heel het seizoen al on der zijn niveau en ook deze wed strijd wist hij maar één winstpartij te pakken. Ook Johan 't Hooft is zoekende naar zijn vorm en wist geen wedstrijd winnend af te slui ten^ Het tweede mannenteam van TTCM verloor thuis van Ilac 2. Het werd 3-7. Jelle Rhee speelde een prima wedstrijd met zeges op Fred Ragunath en Hans Westerhof Wij danken alle betrokkenen, personeel, opdrachtgevers, klanten, adviseurs en toeleveranciers, zonder wie wij ons 50 jarig bedrijfsjubileum niet hadden kunnen vieren! door Peter van Kouteren HULST - De volleybalsters van Morres/Hulst bouwden hun voor sprong aan kop van de ranglijst in de regiodivisie uit. De Zeeuws-Vla mingen wonnen zelf met 4-0 van staartploeg DVO en profiteerden van puntverlies van de naaste bela gers. Savok incasseerde in de pro motieklasse de derde nederlaag in een reeks van vijf duels. Morres/Hulst-DVO 4-0 (25-19, 25-14, 25-10, 25-15): Een eenzijdig duel, waarin de Hulster formatie heer en meester was. De Zeeuws-Vlamingen domineerden vanaf het eerste fluitsignaal en kwamen tegen een zwakke oppo nent geen moment in de proble men. Trainer Guido de Beule gun de opnieuw iedereen veel speel tijd. Dat had geen enkele negatieve invloed op het spelverloop. „Zij kwamen voor een punt", zei de oefenmeester. „Dan is het zaak om de concentratie goed vast te houden. Dat hebben we goed ge daan." De koploper gaf het initia tief geen moment uit handen en liet DVO alle hoeken van de zaal zien. Nadat in de eerste set nog met enige moeite was gewonnen, werden daarna setstanden bereikt die voor dit niveau niet gebruike lijk zijn. Savok-De Burgst 2 0-4 (17-25, 24-26, 16-25, 14*25): De Sasse for matie was slechts in de tweede set dicht bij winst. „We zijn niet goed bezig", stelde trainer Freddy Cha ves somber vast. „De wil is er wel, maar er staat geen team. We trai nen te weinig met z'n allen." De Belgische oefenmeester zei deels begrip te hebben voor de ge Een speelster van De Burgst 2 slaat de bal langs het blok van Savok. foto Peter Nicolai ringe trainingsarbeid. „Studie en werk zijn zeker belangrijk, maar het zijn altijd dezelfden op de trai ning. Als je wilt presteren, moet je goed trainen. Dat gaat niet met vier of vijf man." Savok begon te gen De Burgst goed en hield tot het zeventiende punt gelijke tred. Vervolgens kwam de klad erin, waarna de bezoekers met een serie van acht punten naar winst lie pen. In de tweede set werd een 19-17-voorsprong uit handen gege ven. Daarna namen de veel betere bezoekers twee keer ruim afstand. CAPELLE AAN DE IJSSEL - Royal/De Parel leed in poule twee van de tweede divisie een 8-o-nederlaag tegen BC Capelle/IMD. Het duel aan de bovenkant van de middenmoot gaf toch wel duidelij ke verschillen te zien. Waar de thuisploeg op volle oorlogssterkte aan de start verscheen miste Royal/De Parel beide kopmannen Lesley Menheer en Jens van Dam. Dat bepaalde meteen het verloop van de strijd. Dion Bergmans ver zette zich op bord een wel stevig maar kon Tom Paris niet de baas. Zoals ook Eddie van Goethem op bord vier zich moest overgeven aan Jan van Ruiven. Etienne van Damme en Tony Dobbelaere had den beiden een volslagen offday en kwamen er niet aan te pas. Het leed daardoor een terechte neder laag tegen een ploeg die eigenlijk bovenin mee zou moeten doen maar daar nog niet in slaagt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89