het moraal op Jerneuzen komt inuitwedstrijd bij r SC t Zand niet verder dan gelijkspel Vijfde klasse beleeft met 33 goals een bijzonder productieve middag Ploeg van Erik Brems verslaat Zierikzee en richt vizier nu op Steen. Alleen Maik de Wolf kan Tilburgse doelman voor rust passeren. Aardenburg op de valreep nog naast BSC: 2-2 Steen pakt punt tegen koploper Graauw-Groede eindigt in 5-3, Koewacht veel te sterk voor Terhole (7-0). Z PZC Maandag 10 november 2008 37 door Jack Begijn HULST - In de wedstrijd tegen Zie rikzee deed HW'24- gistermiddag het nodige vertrouwen op in de aanloop naar de derby tegen Steen van komende zondag. De Hulsten aren boekten een afgetekende 3-o-zege tegen de ploeg die hen vo rig seizoen uitschakelde in de na- competitie. Voor HW'24 resulteerde het in de gradatie en Zierikzee slaagde er een ronde verder niet in te promo veren. „We hadden nog iets recht te zetten tegen Zierikzee", analy seerde Erik Brems, trainer van HW'24, na afloop. „We waren he lemaal gericht op deze wedstrijd. Over de wedstrijd tegen Steen is binnen de club nog niet gespro ken." Toch ziet ook Brems de winst als een opsteker voor het volgende duel. „Natuurlijk is dat goed voor de moraal. Maar wat denk je van Steen? Dat speelt vandaag gelijk te gen koploper Roosendaal. Ook dat is een prestatie die staat. We had den een opsteker nodig." Zijn collega Marco Groeneveld had heel andere problemen. Zijn ploeg kreeg in de laatste drie wedstrij den maar liefst veertien doelpun ten tegen. Tegen Aardenburg speel de Zierikzee met 5-5 gelijk en van Roosendaal verloor de ploeg van Groeneveld met 6-0. „Onbegrijpelijk", stamelde de oe- fenmeester. „In de eerste helft wer den we vier keer onterecht voor buitenspel afgevlagd. Ik wil niet zeggen dat we daardoor verloren hebben, maar de wedstrijd had wel anders kunnen lopen. In de eerste helft waren we de betere ploeg en hadden we de wedstrijd onder controle." Zierikzee was in Hulst onmachtig. Ook aanvallend kon het, op een enkele kans voor de rust na, geen vuist maken. ,Je mag niet alle schuld bij de verdediging leggen. Het eerste doelpunt, waarbij er te laat werd ingegrepen, was een lucky, hoewel ik vond dat onze keeper er ook niet goed uitzag. Aan de tweede en derde treffer ging balverlies op het middenveld vooraf Ook HW'24 kreeg dus wei nig kansen. Maar we spelen al een paar weken voor Sinterklaas. Van daag zijn we daar lekker mee door gegaan", merkte Groeneveld cy- nisch op. Brems hield voor het duel met Zie rikzee Dennis Buijs op de bank. De van Steen overgekomen spits heeft in Hulst nog niet laten zien waartoe hij in staat is. „Maar het was ook een tactische zet", legde Brems uit. „Voor de tegenstander moet je niet te voorspelbaar zijn." Jaimy de Visser begon licht gebles seerd als wisselspeler. Doelman Tim Siersema was na een blessure weer terug in de basis. Na ruim een kwartier spelen kreeg HW'24 een ideale gelegenheid om op voorsprong te komen. Een 'Over de wedstrijd tegen Steen is binnen de club nog niet gesproken' strafschop na een overtreding op Michal Szczawinski werd door Evert van den Berg echter naast ge schoten. Door het ontbreken van De Visser, Buijs en Van den Dries ontbeerde HW'24 snelheid voor in, waardoor combinaties einde loos doorgevoerd werden. Na de rust verdween een als voorzet be doelde bal van Dim de Waal in de bovenhoek van het doel van Zierik zee. Met de inbreng van Buijs en De Visser kwam er meer dreiging en snelheid in de thuisploeg. Vooral de wisselwerking tussen De Visser en Szczawinski verliep goed. Na een solo op snelheid zet te Dennis Buijs drie tegenstanders te kijk en maakte zijn tweede tref fer in Hulsterse dienst (2-0). Zierik zee zocht de aanval, maar Szcza winski zorgde voor 3-0. HW'24-Zierikzee 3-0 (0-0). 51. Dim de Waal 1-0, 70. Dennis Buijs 2-0, 77. Michal Szczawinski 3-0. Scheidsrechter: R. de Wijs (Chaam). Gele kaart: Kieran O'Shea, Job Inghels (beiden HW'24), Perry Lukus en Elmar Verhage (beiden Zierikzee). Aantal toeschouwers: 300. door Eddy van der Hooft TILBURG - Terneuzen slaagde er gis termiddag niet in om in Tilburg zijn derde uitzege van dit seizoen te boeken. Tegen SC 't Zand bleef de ploeg van trainer Ardian Lekaj steken op een 1-t-gelijkspel Terneuzen had het ook niet ver diend om met drie punten huis waarts te keren. Niet dat de Zeeuws-Vlamingen slecht speel den, integendeel zelfs, maar SC 't Zand bleek een tegenstander die in kwaliteit niets voor hen onder deed en ook niet minder dreigend voor het doel was. Zo ontspon zich een duel tussen twee ploegen met aanvallende in tenties. Dat was ook min of meer de verwachting omdat zowel SC 't Zand als Terneuzen alleen bij een zege gebaat was in de achtervol ging op de toppers in de tweede klassfe. Na amper vier minuten spelen kreeg Terneuzen zijn eerste kans om op voorsprong te komen, na dat Jarno Waebeke drie tegenstan ders in de wind had gezet. Waebe ke stuitte echter op doelman Wou ter Kogels. Aan de andere kant moest ook doelman Dennis Wondergem een aantal keren zijn talenten aanspre ken om zijn doel schoon te hou den. In de 28e minuut echter moest .ook Wondergem zich ge wonnen geven toen Mike Quartz uit een voorzet van rechts hard raakkopte: 1-0. Nog voor de rust kwam Terneu zen weer op gelijke hoogte. Na een combinatie tussen Fabian Wilson en Sinan Coban schoot Maik de Wolf van de rand van het zestienmetergebied met een ge plaatste bal raak: 1-1. Bijna was het daarna nog 1-2 geworden, maar het schot van Coban belandde op de buitenkant van de paal. Ook na de rust, toen Hensley Vic- torina en Ryan de Regt bij Terneu zen plaats hadden moeten maken voor Peter Reijn en Serge Merckx, bleef het duel het aankijken alles zins waard. Beide ploegen kregen over en weer kansen, maar tot doelpunten leidde dat niet. Naarmate de wed strijd vorderde sloeg de berusting ook toe. Op meer dan één punt mocht in elk geval noch Terneu zen noch SC 't Zand aanspraak ma ken. SC 't Zand-Terneuzen 1-1 (1-1). 28. Mike Quartz 1-0, 41. Maik de Wolf 1-1. Scheidsrechter: H. Hofman (Deil). Gele kaart: Jarno Waebeke en Peter Re ijn (beiden Terneuzen). Aantal toe schouwers: 300. AARDENBURG - Een gehavend Aar denburg kwam op eigen veld niet verder dan een gelijkspel tegen het lager geklasseerde BSC. Niek van Sprundel maakte tot tweemaal toe een achterstand goed en bezorgde zijn ploeg op die manier nog een punt (2-2). Aardenburg-BSC 2-2: Een voor rust wat sterker BSC kwam na twintig minuten op voorsprong via Michel Moultsidis: 0-1. Ook in de beginfase van de twee de helft wist Aardenburg, dat enke le spelers door blessures miste, geen potten te breken. Tegen het eind kwam de thuisploeg meer op zetten, wat in de 82e minuut de ge lijkmaker van Niek van Sprundel opleverde: 1-1. Vrijwel vanaf de af trap maakte Tito er weer 1-2 van, maar het slotakkoord was op nieuw voor Niek van Sprundel. De topscorer bepaalde de eind stand op 2-2. ROOSENDAAL - Op bezoek bij kop loper Roosendaal pakte Steen gis termiddag knap een punt. Sander van Remortele bepaalde de eind stand in de slotfase op 2-2. Nummer twee Goes, dat met 3-0 won bij MOC'17, liep twee punten in op de Brabantse koploper. Roosendaal-Steen 2-2: Ondanks de snelle openingstreffer van Bar ry Perk in de vierde minuut speel de koploper Roosendaal geen ge weldige wedstrijd. Kort voor rust maakte Wouter de Neijs dan ook gelijk namens de bezoekers: 1-1. De tweede helft liet een fel gestar te thuisploeg zien in een wat rom melige wedstrijd. Met zijn tweede treffer zorgde Barry Perk voor 2-1, maar Steen kwam in de slotfase opnieuw langszij, ditmaal via San- der van Remortele: 2-2. MOC'17-Goes 0-3: De bezoekers kwamen in de eerste helft op 0-1 via een door Jordy den Toonder benutte strafschop. In de tweede helft zorgde Kyle Doesburg met twee treffers voor de eindstand. Adri van Hanegem (rechts) zoekt het doel van Hoofdplaat, maar zal net voorlangs schieten. foto Peter Nicolai door Peter Snelders TERNEUZEN - De vijfde klasse van het zondagvoetbal beleefde een productieve dag, met liefst 33 doel punten. Graauw-Groede eindigde in 5-3 en Koewacht schoot even eens met scherp tegen Terhole (7-0). IJzendijke-Hoofdplaat 3-1 (1-1): In het eerste half uur gaven de teams elkaar geen duimbreed toe. Daarna werd IJzendijke wel wat sterker, maar kon voor de rust nog geen afstand nemen. Ook de twee de helft was lang vrij evenwichtig. Uiteindelijk maakte Adri van Ha negem het verschil. Scoreverloop: Lodewijk van Keeken 1-0, Johanan van den Ameele 1-1, Adri van Hanegem 2-1 (strafschop) en 3-1. Vogelwaarde-Hulsterloo 0-3 (0-1): In de eerste helft bood de thuisploeg gelijkwaardig tegen stand. Na de hervatting was duide lijk dat koploper Hulsterloo wat meer inhoud had. Twee minuten na de pauze kwam het op 0-2, was de kloof geslagen en de overtui ging bij Vogelwaarde verdwenen. Scoreverloop: Björn Luijcks 0-1Jelle van Damme 0-2 (strafschop), Dave de Booy 0-3. Graauw-Groede 5-3 (3-1): Graauw kwam op 2-0 door twee keer recht streeks uit een corner te scoren. Een vooral na de rust sterk star tend Groede kwam nog terug tot 3-2. Toen echter eenmaal de 4-2 viel was de strijd beslist. Scoreverloop: Tom Heijens 1 -0 en 2-0, llyaz Yavuz 2-1, Marcel Verschuren 3-1, llyas Yavuz 3-2, Ronald Vael 4-2, Marcel Verschuren 5-2, eigen doelpunt 5-3. Sluiskil-Schoondijke 4-0 (1-0): De uitslag was geflatteerd, want Schoondijke was niet veel minder dan Sluiskil. Pas toen Sluiskil een kwartier voor tijd op 2-0 kwam was de mentale weerbaarheid van Schoondijke gebroken. Scoreverloop: Richard de Vos 1 -0, 2-0, 3-0, Yannick Vanhijfte 4-0 (strafschop). Sluis-Corn Boys 1-0 (0-0): In de eerste helft gaven de teams elkaar niets toe. Sluis nam tien minuten na rust de leiding. Daarop nam Corn Boys risico en kreeg de thuis ploeg diverse kansen. Doelman Tim van Waes behoedde zijn ploeg voor een ruimere nederlaag. Scoreverloop: Andrew Wesbeek 1-0. Koewacht-Terhole 7-0 (5-0): Al leen uit een vrije trap was Terhole dicht bij een doelpunt. Bij de stand 1-0 voerde Jonhyy Lensen een persoonlijke show op en tilde de stand via een puntgave hattrick naar 4-0. Daarmee was het pleit beslecht. Scoreverloop: Meivin Rijckaert 1 -0, Jo hnny Lensen 2-0, 3-0 en 4-0, Dimitri Verlinde 5-0, Johnny Lensen 6-0, Bart van Remortel 7-0. Philippine-SDO'63 6-0 (5-0): SDO'63 was dicht bij de gelijkma ker. Nadat Philippine de leiding had genomen moest doelman Jur- gen Zohlandt een scherp geno men vrije trap uit zijn doel ranse len. Daarna domineerde de thuis ploeg de wedstrijd. Scoreverloop: Timmy Goossens 1 -0, Umut Yigit 2-0, Timo de Bock 3-0 en 4-0, Timmy Goossens 5-0 en 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87