Sport topper tegen Hoek Ongekende productiviteit van Terneuzense Boys in duel met 'lelijk eendje' Sturm en D Zeeuwen op eigen veld dicht bij winst tegen de recordkampioen: 1-1. En maak kans op één van de 50'prachtig 50 jaar Sturm en Dekker Half dozijn doelpunten voor formatie trainer Leendert Geelhoed. AZVV is medekoploper na knappe 3-1-overwinning op veld SKNWK Korfbaluitslag bij duel tussen Wolfaartsdijk en Rillandia: 9-5. PZC Maandag 10 november 2008 33 door Frits Bakker HOEK - Trainers zullen het zelden zo met elkaar eens geweest zijn als zaterdag in Hoek. De één, van het grote IJsselmeervogels, gaf de an der, van het kleinere Hoek, in het voorbij lopen een vriendschappe lijk tikje. „Terechte uitslag, hè", zei hij over de 1-1 op het scorebord. „Ja, dat vond ik ook", reageerde zijn Belgische collega. Gaby Demanet (Hoek) praatte na over de prima organisatie in zijn elftal. Roy Wesseling verklaarde verderop: „Hoek heeft een prach tig georganiseerde ploeg." De Belg, die aan een superieure reeks bezig is, maar nog altijd als tijdelijke vervanger van Paul Telus- sa wordt gezien, vond dat de tegen stander met zó veel kwaliteiten maar weinig kansen had afgedwon gen. Zijn collega zei: „Ik speelde voor het eerst dit jaar met alleviér mijn spitsen, maar kansen hebben we bijna niet gekregen." En over gelijkenissen gesproken. Hoek speelt in deze klasse zelden of nooit met een speler uit de ei gen rangen. IJsselmeervogels heeft nog wel wat eigen kweek, maar za terdag kwam de kampioen door blessures voor het eerst ook uit zonder één echte Spakenburger binnen de lijnen. Het verschil in de wedstrijd, die met twee ploegen in een hoog Hoek-IJsselmeervogels tempo werd gespeeld, zat hem het meest in de manier van scoren. André Kemper schoot zijn ploeg voor de rust (27e minuut) naar een voorsprong met een buiten spelluchtje. Stijn Mahieu maakte zes minuten later gelijk met één van zijn zeldzaam mooie goals. De tegentreffer van de Vogels was na afloop voer voor discussies. Gio vanni Siereveld tekende met zijn vinger op de bovenkant van zijn hand de situatie. „Kijk, hier stond ik, op dezelfde lijn als Michael Koné, achter ons stond niemand meer. En die Kemper was ons al voorbij toen die pass werd gege ven." Buitenspel dus, zo verzeker de de centrale verdediger. Het zou een tikje wrang zijn als het verhaal klopt, want Hoek heeft nog niet zo vaak met gelijke wapens gestreden tegen de gelou terde Spakenburgers. Het had voor én na de rust hele periodes van ini tiatief en overwicht. Dat leidde in de laatste twintig minuten tot klei ne kansen op de winnende goal. Zo strandde een combinatie tus sen Ferry Alfons en Alan Grozda- nic net voordat de Serviër kon in schieten. Alfons spurtte met Pierre Tosch om de bal, raakte hem kwijt, maar kreeg hem toch weer in bezit en raakte onderweg naar de goal beklemd tussen drie tegen standers. De vraag om een straf schop was te veel van het goede. Grozdanic verscheen aan de rech terkant, stiftte de bal hoog naar de tweede paal, waar net niemand stond om in te koppen. En de inge- Hoek-IJsselmeervogels 1-1 (1-1). 27. André Kemper 0-1, 33. Stijn Ma hieu 1-1. Scheidsrechter. R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Gideon Imagbudu, Ferry Alfons (Hoek), Wouter van Hoof, Kevin Winter, André Kemper (IJsselmeervogels). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink, Giovanni Siereveld, Geert Bos- schaart, Michael Koné; Gideon Imagbudu (76. Jeroen van de Broeke), Tho mas Ragut, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Ferry Alfons en Josimar Pattina- ma (76. Regilio Pinas). vallen Jeroen van de Broeke trok een streep van een schot vanuit de tweede lijn, dat naast het doel van de Vogels ging. Wat de recordkampioen bij de amateurs er tegenover stelde, was niet al te indrukwekkend. De voor hoede, één van de beste aanvalsli- nies uit de hoofdklasse, werd vrij wel de hele wedstrijd lamgelegd door de Hoekse verdediging met Giovanni Siereveld en Geert Bos- schaart in het centrum en Tim Me chelink en Michael Koné op de vleugels. Trainer Wesseling had aangekondigd: „We spelen zoals het Nederlands elftal op het EK, met een ruit van vier aanvallers van wie Jeffrey Winter in de rol van Ruud van Nistelrooy speelt." Maar veel angst boezemde die speelwijze Hoek niet in. „Ik kijk absoluut niet op tegen dat soort spitsen", zei Siereveld, die er samen met Geert Bosschaart voor zorgde dat Jeffrey Winter niet één keer gevaarlijk kon zijn en dat het centrum werd afgeschermd voor de steekpass vanuit het midden veld. Veelzeggend was ook dat drie van die vier spitsen (Winter, Steinrath en Meurs) vroegtijdig werden gewisseld. Hoek zette tegenover het spitsenge- weld veel voetballend vermogen in de opbouw. Wesseling was de zoveelste trainer die over Stijn Ma hieu zei: „Wat een voetballer is dat zeg." Ferry Alfons groeide voorin langzamerhand ook weer naar zijn beste vorm toe. Hij vocht in de tweede helft heerlijke duels uit met de robuuste verdediger Tosch, die hij voor de rust het nakijken gaf bij de aanval waar de goal van Hoek uit voortkwam. De voorzet die vanaf rechts volgde, werd door Mahieu met een volley hard en zui ver binnen geknald. Hoek maakt zijn positie op de ranglijst waar tegen de record kampioen IJsselmeervogels. De topper in de hoofdklasse B ein digt in een gelijkspel: 1-1. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - In een reeks van acht wedstrijden maakte Terneuzense Boys geregeld een meer dan be hoorlijke indruk, maar brak een ge brek aan scorend vermogen de ploeg vaak op. In het negende duel ging de riem er echter hele maal af Na de zege op Nivo Sparta maakte Terneuzense Boys gehakt van Wilhelmina'26: 6-0. De oranjehemden maakten daar door in de rangschikking een gro te sprong voorwaarts. Waar twee weken geleden nog de laatste plaats werd ingenomen, rukte de formatie van Leendert Geelhoed door de tweede opeenvolgende ze ge op naar de zevende plaats in de eerste klasse. Dat leidde na weken van spanning voor het eerst tot lachende gezich ten. „We zijn aanvallend gestart en hebben vooruit gevoetbald", glun derde de trainer. „Dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Dat is hart stikke mooi. ledereen heeft kun nen zien waartoe we in staat zijn. Maar", voegde hij er direct aan toe, „dit was natuurlijk wel het lelijke eendje van onze klasse." De Zeeuws-Vlamingen mochten tegen de staartploeg niet moppe ren dat in de beginfase geen achter stand werd opgelopen. Doelman Ronald Gort hield zijn ploeg met twee reddingen in het eerste kwar tier op de been. De thuisploeg stel de daar vooral in de eerste helft een ongekende productiviteit te genover. Nadat Marco Faassen een kopkans had laten liggen, werd uit de reste rende vijf kansen voor rust ook vijf keer gescoord. Ramazan Kesik- bas, voor het eerst in de basis be gonnen, brak de ban. Marco Faas sen, die de voorbije weken op de bank begon, beloonde zijn trainer met een zuivere hattrick binnen twintig minuten. Vooral zijn laat ste (en vierde doelpunt van de thuisploeg) mocht er zijn. Faassen schoot onhoudbaar met een snoei hard schot via de onderkant van de lat binnen. „Hij heeft een moeilijke periode achter de rug", zei Geelhoed. „Als je dan zo je visitekaartje afgeeft, dan is dat geweldig." De eerlijk heid gebiedt te zeggen dat Wilhel mina'26 wel heel erg veel ruimte weggaf en bij de opbouw van ach teruit ontzettend vee! balverlies leed. Bij de vijfde treffer voor rust werd de Brabantse defensie hele maal uit zijn verband gespeeld. Abubakar Kourouman vormde op aangeven van de voor rust uitblin kende Faassen het eindstation: 5-0. Daarmee was de wedstrijd halver wege al gespeeld. Dat was een on gekende luxe voor de thuisploeg, die na de hervatting een paar kan sen miste en Ramazan Kesikbas al vroeg de eindstand op 6-0 zag be palen. Terneuzense Boys-Wilhelmina'26 6-0 (5-0). 17. Ramazan Kesikbas 1-0, 21. Marco Faassen 2-0, 22. Marco Faassen 3-0, 40: Marco Faassen 4-0, 42. Abuba kar Kourouman 5-0, 49. Ramazan Kesik bas 6-0. Scheidsrechter: S. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Mat- thijs Timmermans (Wilhelmina'26). Aantal toeschouwers: 175. Omer Malagic (rechts) vecht een duel om de bal uit met WGZ'er Dennis van der Pol. Arjan Hamelink (links) en Tommy Tissink (achter) kijken naar hun ploeggenoot. foto Peter Nicolai door Klaas Verspoor MIDDELBURG - AZW liep door de vierde opeenvolgende zege - het won met 1-3 bij SKNWK - twee punten in op Veere en Dauwen- daele. Mét het tweetal is AZW nu koploper in de derde klasse A. SKNWK-AZW 1-3: Clubtopsco rer Wesley Goud scoorde nog wel de 1-0 voor SKNWK. Kort voor rust kwam het sterk opzettende AZW na slap uitverdedigen aan Nieuwerkerkse zijde op gelijke hoogte door een kopbal van Emi- ne Youssef Via Sean Verhage kwam de ploeg uit Axel in de twee de helft verdiend aan de leiding. SKNWK gaf daarna ruimte weg en AZW profiteerde via Ludovico Cantorra: 1-3. Colijnsplaatse Boys-Kapelle 0-3 (0-2). Tim Jacobusse 0-1, Job van de Vrie 0-2, Tim Jacobusse 0-3. Heinkenszand-De Meeuwen 1-1 (1-0). Rens Baas 1-0, Danny Huibregtse 1-1. Wolfaartsdijk-Rillandia 9-5 (3-2). Ste fan Westerweel 1-0, Mark Dirksen 1-1, Ahmet Demir 1-2, Wilfred van de Dries 2-2, Wilfred van de Dries 3-2, Hans Puik 3-3, Erik de Kok 4-3, Harm Fluijt 5-3, Stefan Westerweel 6-3, Erik de Kok 7-3, Wilfred van de Dries 8-3, Jan Minnaard 8-4, Harm Fluijt 9-4, Raimon Schouten 9-5. DFS-ZSC'62 5-0 (2-0). Anco van der Linde 1-0, Anco van der Linde 2-0, Ke vin Veerhoek 3-0, Leonard van Floreste- ijn 4-0, Remco Rotte 5-0. Veere-Dauwendaele 1-1 (0-0). 81. Je remy Hill 1-0, 90. René de Nooijer 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85