volgende Vogels worden lamgelegd in Opleving Zaamslag frustreert VVGZ tik voor Kloetinge 32 Maandag 10 november 2008 PZC Ook GPC Vlissingen ondervindt de kracht van koploper LRC. Duiveland raakt koppositie kwijt aan Dinteloord Nederlaag op eigen veld wordt door twee snelle treffers afgewend (2-2). Z NIEUW LEKKERLAND - Kloetinge kreeg in de eerste klasse van het za terdagvoetbal een nieuwe tik te verwerken. De Bevelandse ploeg verloor de uitwedstrijd bij Nieuw Lekkerland: 2-0. Vorige week kreeg Kloetinge al een nederlaag te slik ken tegen koploper LRC (2-3). „We misten de scherpte en de in telligentie om een ploeg als Nieuw Lekkerland te verslaan", constateer de Kloetinge-trainer Diederik Hiensch na afloop. Kloetinge had moeite met de verdedigende tac tiek van de thuisploeg. Etienne- Mallie had in de eerste helft een goed schot, maar de bal belandde via een been van een speler van de thuisploeg tegen de lat. In de twee de helft liep Kloetinge zich voor bij. Het kon het geduld niet op brengen en wilde een goal force ren. Prompt kreeg Kloetinge het deksel op de neus. Via een counter (65e minuut) werd het 1-0 en in de 80e minuut werd men nog maals verrast door een uitval. Nieuw Lekkerland-Kloetinge 2-0 (0-0). 65. Jan Dirk Verheij 1-0, 80. Gök- sel Cakir 2-0. Ook GPC Vlissingen ondervond zaterdag de kracht van koploper LRC. Net als Kloetinge moest ook de Walcherse eersteklasser zijn meerdere erkennen in de Leerdam mers: 3-0. GPC hielp de thuis ploeg in de eerste helft in het za del. Een fout op het middenveld werd afgestraft via Willem Looi- jen. Na rust kwam LRC op 2-0. Dit keer was René de Blok de af maker, die in de slotminuut ook de 3-0 maakte. LRC-CPC Vlissingen 3-0 (1-0). 27. Wil lem Looijen 1-0, 53. René de Blok 2-0, 90. René de Blok 3-0. MIDDELBURG - Koploper Duiveland leed in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal tegen VCK zijn eerste nederlaag van het seizoen: 2-3. Dinteloord is nu de nieuwe lijstaanvoerder. De Brabanders wonnen met 1-3 bij Nieuwdorp. Het Arnemuiden van trainer Henk Ottens won thuis met 3-0 van Oranje Wit. Arnemuiden-Oranje Wit 3-0 (0-0): Maarten Brasser 1-0, Jarco Siererveld 2-0, Maarten Brasser 3-0 (strafschop). Oostkapelle-Seolto 3-2 (1-2): Maar ten van Maldegem 1 -0, Arnaud Mol 1 -1Arnaud Mol 1 -2, Wilco van Eijze- ren 2-2, Maarten van Maldegem 3-2. Nieuwdorp-Dinteloord 1-3 (0-0): Ruud La Grand 1-0, Erik van de Giesen 1 -1Erik van de Giesen 1 -2, Frank Oost- dijk 1-3 (eigen doelpunt). WC'68-Bruse Boys 1-0 (0-0): Rick Baaij (strafschop) 1 -0. Duiveland-VCK 2-3 (1-0): Barry Steen- poorte 1 -0, Ronald Zwager 2-0, Erik Goudt 2-1, Erik Goudt 2-2, Sebastian Schipper 2-3. SSV'65-Serooskerke 1-2 (0-2): Alex de Visser 0-1, Kyrian Guepin 0-2, David den Hollander 2-1 Regilio Pinas (rechts), die een sterke invalbeurt maakte, in een sprintduel met Pierre Tosch. i - 1 Jjjr- - r - 5- - S-' - -- - 'V i foto Camile Schelstraete door Barry van der Hooft ZAAMSLAG - Het lichaam van de topscorer deed zaterdag opnieuw zijn werk voor Zaamslag. Peter Die- leman scoorde weliswaar zelf niet tegen WGZ, maar liet wel zien ook op een andere manier van waarde te kunnen zijn voor zijn ploeg. De spits gooide er binnen amper vijf minuten twee keer een blok uit, dat niet zou misstaan in een scrum van de rugbyers van Oe- moemenoe. Het leverde Zaamslag twee doelpunten en een niet meer verwacht punt op (2-2). Dankzij de treffers van Arjan Ha melink en Jordy Bakker poetste de thuisploeg een 2-0-achterstand weg en haalde opgelucht adem. Een middag gevuld met slecht en slordig voetbal leverde op de val reep toch nog iets op. Opmerkelij ker was echter, dat het duel in de slotfase op het punt van ontspo ren stond. WGZ leek na zeventig minuten op rozen te zitten (0-2), gaf die voorsprong vervolgens uit handen en bleek toen over een aantal niet al te intelligente voet ballers te beschikken. Mark Scheurwater schopte vijf mi nuten voor tijd Arjan Hamelink neer, kreeg terecht geel, bleef mek keren tegen de prima leidende scheidsrechter Collé en kreeg met een ook zijn tweede gele kaart. De voorstopper maakte veel misbaar en dat toneelstuk werd een mi nuut later dunnetjes overgedaan door Gerard van der Borst. De doelman wilde snel uittrappen en werd daarbij gehinderd door Jordy Bakker. Van der Borst schopte naar de aanvaller van Zaamslag en kon met een rode kaart vertrek ken. Omdat WGZ al drie keer had ge wisseld nam Rianto Vrutaal - ma ker van de 0-1 en 0-2 - plaats on der de lat. Dat de gelegenheidsdoel man in de resterende minuten niet één keer werd getest vertelde eigenlijk het verhaal van de mid dag voor Zaamslag. De ploeg van Rinus Zegers speelde voetbal van een bedenkelijk niveau en leek daardoor tegen de vijfde nederlaag van het seizoen aan te lopen. De korte opleving daargelaten had Zaamslag eigenlijk niet eens recht op een punt. Voor rust hield keeper Bart Costanje de nul op het bord en haalde Mario de Fouw in blessuretijd nog een bal van de lijn. „Eigenlijk is het al een paar weken zo, dat we heel slecht beginnen", zei Peter Dieleman. „En nu duur de het wel erg lang voordat we ein delijk eens iets lieten zien." De cen trumspits zette bij een scrimmage voor het doel zijn lichaam erin 'Tegen negen man moeten we het uitspelen, maar speelden we veel te gehaast' waardoor Arjan Hamelink kon raakschieten. Drie minuten later deed hij het opnieuw, toen een voorzet van Coen Goossen snel heid miste. Na het blok van Diele man dook Jordy Bakker op om er 2-2 van te maken. Het leidde tot frustratie bij WGZ, met twee ro de kaarten en een opstootje na het laatste fluitsignaal tot gevolg. „Dat we nog scoorden past wel bij ons", zei Bakker. „Na de 0-2 riep de trainer van WGZ naar zijn spe lers dat de nul heilig was. Ik dacht op dat moment: wij gaan echt nog wel een keer scoren. Want dat doen we bijna altijd. Nu lukte het ook weer, al was het na de 2-2 met een weer klaar. Tegen negen man moeten we het uitspelen, maar voetbalden we veel te gehaast. Die ■spits die ging keepen heeft niet één bal op doel gehad. Dat zegt ge noeg, want we hadden hem moe ten testen." Zaterdag komt Wilhelmina'26, dat met 6-0 van Terneuzense Boys ver loor, naar Zaamslag. Bakker: „Die moeten we koste wat kost win nen, want we zijn nu in een be langrijke fase terecht gekomen. Het kan een zorgeloos seizoen worden of we krijgen het nog heel moeilijk." Zaamslag-WCZ 2-2 (0-0). 49. Rianto Vrutaal 0-1, 66. Rianto Vrutaal 0-2, 71. Arjan Hamelink 1-2, 74. Jordy Bakker 2-2. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leer dam). Rode kaart: 85. Mark Scheurwa ter (2x geel), 86. Gerard van der Borst (beiden WGZ). Gele kaart: Jordy Bak ker, Tom Nieuwelink (beiden Zaam slag) en Robin Matena (WGZ). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 84