Gebrek aan vastigheid breekt volleyballers Mytilus op Schiedammer Mol koopt huis en wint toernooi Mosiej is de gevierde man in Zeeuwse derby in vijfde klasse Parlando is bezig aan indrukwekkende opmars Sturm en Dekker BV sloopwerken Goese ploeg verliest met 3-2 in thuisduel met Visade/Voorburg 2. Kwadendamme verslaat Volharding op eigen veld met 4-1. Goesenaar Reijerse viert rentree met veertiende plaats in Middelburg. Wij danken alle betrokkenen, personeel, opdrachtgevers, klanten, adviseurs en toeleveranciers, zonder wie wij ons 50 jarig bedrijfsjubileum niet hadden kunnen vieren! Emmy Bouthoorn rijdt hengst naar zege in De Kroo into the Music. De Stene Brug hard onderuit bij koploper B PZC Maandag 10 november 2008 [39 Roel Mol poetste in Middelburg een achterstand helemaal weg. foto Ruben Oreel door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus verzuimden tegen de twee de keus van Visade/Voorburg de winst in eigen huis te houden: 2-3. De mannen van WS'92 gaven een 2-o-voorsprong uit handen gn ver loren eveneens in vijf sets. De Vlis- singse vrouwenploeg incasseerde thuis tegen Goirle de tweede ne derlaag op rij: 1-3. Mytilus-Visade/Voorburg 2 2-3 (25-17 21-25 20-25 25-22 12-15): Ge mengde gevoelens overheersten na afloop. Mytilus speelde verdien stelijk, maar verzuimde om door te drukken. Wisselvalligheid in de pass en eigen opslag kwam de thuisploeg duur te staan. „We heb ben kansen gemist", vond Peter Verburg. „Er was te weinig vastig heid. Dat heeft ons opgebroken." De Goese formatie begon goed. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Koploper Hansweert- se Boys had in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal weinig pro blemen bij FC Moerstraten: 0-4. Kwadendamme won de derby te gen Volharding met 4-1 eii pas seerde op de ranglijst Lewedorpse Boys, dat met 2-0 verloor in Lepel straat. Vosmeer boekte bij Dreischor de eerste overwinning: 3-1- FC Moerstraten-Hansweertse Boys 0-4: Het opportunistische spel van de thuisploeg leverde een duidelijk sterker Hansweertse Boys nauwelijks problemen op. Nadat beide teams elkaar tot het vijftiende punt in evenwicht had den gehouden, werd door Verburg van 17-15 naar 23-15 geserveerd. Daarmee werd een beslissende kloof geslagen. Passend en serve rend ging het in de tweede set na een goed begin mis. Vier fouten op rij leidden in de slotfase van het derde bedrijf verlies in. Na de gelijkmakende winst in de vierde set brak een slechte serie aan het begin van de vijfde set Mytilus op. WS'92-RVC/Libanon 2-3 (25-20 25-22 16-25 31-25 8-15): Een wed strijd met twee gezichten. WS'92 Mytilus speelt verdienstelijk, maar verzuimde om door te drukken was in de eerste twee sets goed bij de les en leek na winst in de eerste twee sets een comfortabele voor sprong te hebben genomen. Met een betere blokkering kreeg RVC/ Halverwege stond het 0-2 door twee treffers van Kevin Trotman. Na rust scoorde ook zijn ploegge noot Frank Quakkelaar twee keer, waardoor de wedstrijd in een vrij simpele 4-0-overwinning voor de Boys eindigde. Kwadendamme-Volharding 4-1: De eerste twintig minuten waren beide ploegen afwachtend, maar nadat Mariusz Mosiej in de 25e mi nuut de score had geopend was Kwadendamme duidelijk de bo venliggende ploeg. Erik de Groe ne (strafschop) en opnieuw Ma riusz Mosiej tilden de stand naar 3-0, waarna Barend Schik met een bijzonder fraai afstandsschot voor een 3-1-ruststand zorgde. Twee mi nuten na het begin van de tweede helft schoot Mosiej voor de derde keer raak: 4-1. Libanon echter vat op de Vlissing- se aanval. De Zeeuwse middenaan- val werd aan banden gelegd, waar na in een boeiend gevecht de par tij in het voordeel van de bezoe kers kantelde. Na twee opeenvol gende setnederlagen kon WS'92 in de vijfde set geen vuist meer maken. WS'92-Goirle 1-3 (21-25 25-22 21-25 10-25): De Vlissingse vrou wenploeg speelde niet best en kreeg met recht het deksel op de neus. Aanvankelijk werd er nog wel goed geserveerd en werd er dankzij een degelijke pass in aan vallend opzicht gevaar gesticht. Dat leidde in de eerste set tot een voorsprong, die echter niet kon worden behouden. Nadat Angelique Schalkwijk in de tweede set door haar knie was ge gaan, was WS'92 even van slag. Toch werd hard werkend daarna gewonnen. In de slotfase van de derde set werden winstkansen uit handen gegeven. Daarna was de pijp leeg. Lepelstraatse Boys-Lewedorpse Boys 2-0: Na de openingstreffer van Freek van Loon in de 30e mi nuut controleerde de thuisploeg de wedstrijd. Een kwartier na rust schoot Koen Botermans de wed strijd op slot. De tamme bezoe kers wisten hier weinig meer te genin te brengen. Dreischor-Vosmeer 1-3: Hal verwege de eerste helft opende Jacco Vaders met een kopbal de score namens de bezoekers: 0-1. Via opnieuw Vaders en een treffer .van Yourie den Hollander liep Vosmeer in de tweede helft uit naar 0-3. Met nog ruim een kwartier op de klok zorgde Jimmy Versluis voor de 1-3. Daarna gaven de gasten hun voorsprong niet meer uit han den. MIDDELBURG - Bowlingvereniging De Kruitmolen kan een nieuwe grote naam op de wisseltrofee van de open Middelburgse kampioen schappen laten graveren. De huidi ge Nederlands kampioen, Roel Mol uit Schiedam, schreef gisteren de negentiende editie van het toer nooi op zijn naam. Het kopen van een huis zorgde er zaterdag bijna voor dat Mol (35) de finales niet haalde. Terwijl hij in Middelburg met zijn wedstrijd be zig was, ging bij zijn ook in De Kruitmolen aanwezige vriendin re gelmatig de telefoon af. „Daar werd ik behoorlijk door afgeleid", erkende Mol gisteren vlak voor de prijsuitreiking. Nadat laat in de middag aan- en verkopers het eens waren over de prijs, keerde de rust in het hoofd van Mol te rug. Hij plaatste zich ais zesde van de acht voor de finale en maakte een dag later het karwei af. Met een indrukwekkende serie van ga mes boven de 200 punten achter haalde hij in de vijfde van de ze ven te spelen ronden koploper Christiaan Kweens. Daarna stond hij de leiding niet meer. Beste Zeeuw werd Goesenaar André Reijerse (49), die zijn come back op het hoogsfe niveau vierde met de veertiende plaats in het eindklassement. „Ik train nog wei nig en de omstandigheden waren moeilijk. Het was voor het eerst dat ik een wedstrijd gooide met zo veel olie op de baan." In de twee de klasse stonden twee Zeeuwen op het podium. Alex de Vrieze werd tweede, Roy Alting derde. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dres suur van hoog niveau en een toe gift van international Thamar Zweistra maakten zaterdag van de eerste editie van De Kroo into the Music een succes. Met een demonstratie Kür op muziek gaf Zweistra met de ruin Hexagons Ortello de première een feestelijk tintje. Maar Emmy Bout hoorn stal met Parlando in Nieuw- en Sint-Joosland de show van het evenement, dat speciaal werd georganiseerd vanwege het vijftienjarig bestaan van Stal de Kroo en het behalen van de titel Hippisch Ondernemer van het jaar. De amazone uit Zaamslag schreef met de goedgekeurde dekhengst de eerste editie van het evene ment op haar naam. Bouthoorn was er zes jaar geleden al van overtuigd dat ze met de hengst Parlando een fijn dressuur- paard had aangeschaft. Het succes met het paard bewijst haar gelijk. De combinatie is aan een indruk wekkende opmars bezig en klaar voor de overstap naar het nationa le niveau. „Toen ik Parlando kreeg, had hij alleen shows gelopen. Het was een echte hengst, erg domi nant. Voor een vrouw valt het niet mee om een dergelijk paard op te leiden. Het heeft dan ook heel wat zweet, bloed en tranen gekost." Bouthoorn vormde met Parlando een mooi plaatje. Met zijn expres sieve bewegingen danste de TCN Partout-zoon met zijn amazone naar het uitstekende totaal van 71,75 procent. Kees Francke en Ul- ke werden met een score van 67,75 procent tweede. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Vincent Bol was in Nieuw- en Sint Joosland fa voriet voor de overwinning, maar moest met de ruin Jumper K ondanks de goede score van 66,25 procent genoegen nemen met de vijfde stek. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Het driebanden team van De Stene Brug verloor het vierpuntenduel in poule vier van de derde divisie tegen koplo per Veilingzicht 1 met duidelijke cijfers: 7-1. Edwin Geluk zorgde voor het am per eerreddende punt met zijn ge lijkspel tegen zaalhouder Theo de Jong. Piet Koek verloor nipt en Wim de Kok en Arjo Hollestelle gingen kansloos onderuit. In poule vijf van de vierde divisie eindigde de topper tussen Hoon- dert/de Waard (tweede) en Wellse Vaart 1 (eerste) in 4-4. Het was in Rilland niet alleen een zeer span- nende strijd, maar ook een duel van de contrasten. Goede en slech te prestaties wisselden elkaar in vlot tempo af Bij de thuisploeg lie ten Frans de Koek en i3ram de Waard het erbij zitten en kwamen Sjaan van Kuijk en Johan Visser erg goed voor de dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81