Fraaie eindsprint houdt TTCM in de race De Leeuw komt naast Van de Weteringh Arbiter staakt duel Ouwerkerk-WVV'67 Lennard Rodenburg zorgt voor ommekeer in duel met llac. De Ganze-mannen missen aanvallers Ganze-vrouwen boeken 5-8-winst 38 Maandag 10 november 2008 PZC B door Koen de Vries MIDDELBURC - Donkere wolken pakten zich zaterdag samen boven de tafeltennissers van Delta TTCM. De Middelburgers kwamen in het duel met mededegradatiekandidaat llac met 2-4 achter, waardoor de deur naar de tweede divisie op eens wijd open zwaaide. Dankzij een spectaculaire ommekeer hield TTCM de kansen op behoud toch nog in eigen hand: 6-4. Lennard Rodenburg speelde daar in een hoofdrol. De 33-jarige verde diger had staan knoeien in zijn eer ste partij tegen de ploeg uit Gouda, maar kwam daarna op dreef. Dank zij de derde zege van John Scott en een knappe overwinning in de af sluitende partij van de van een polsblessure herstelde Wouter van der Mark kon TTCM toch nog een zege bijschrijven, en is een klasse ring net boven de degradatieplaat sen binnen bereik. Rodenburg was na de pauze nau welijks meer te passeren. Met zijn lange lijf haalde sloeg hij de ballen uit alle hoeken en gaten terug op tafel en dreef daarmee zijn tegen standers tot wanhoop. „Waar ik het vandaag vandaan haalde weet ik ook niet", hijgde Rodenburg na de wedstrijd uit. „Ik heb altijd moeite met het spelen van de eer ste wedstrijd. Die blijft me mijn he le loopbaan achtervolgen. Ik weet hoe het bij werkt, dus als ik de eer ste verlies, word ik niet onrustig." Een groter probleem voor Roden burg is zijn privésituatie. Hij werd op 4 oktober vader van zijn zoon Nathan en heeft sindsdien weinig rust. Het trainingsbeest - Roden burg trainde in het verleden soms zes keer per week - komt slaap te kort en liet zich sinds de gezinsuit breiding niet meer bij oefenmees- ter Peter Boon zien. De tafeltennissers van TTCM win- nen hun wedstrijd tegen llac ter nauwernood: 6-4 na een 2-4-ach- terstand. Het degradatiegevaar is echter nog niet geweken. Verlies vrouwen SAR foto Ruben Oreel Het vrouwenteam van SAR leed in de eerste divisie een 6-4-nederlaag tegen SKF. Hier door zakken de Zeeuws-Vlaam sen af naar een degradatie plaats, maar de verschillen zijn erg klein. In Middelburg wist het tweede mannenteam van TTCM in de derde divisie niet te winnen van llac 2: 3-7. Jelle Rhee speelde een prima wedstrijd met overwinningen op Fred Ragunath en Hans Wes terhof. Sören de Witte wist al leen Tino Ragunath te verschal ken. Voor iemand die graag alles goed doet een vervelende situatie. Eigen lijk is het simpel, volgens de boom lange verdediger: „Vroeger ging het wel eens fout in een wedstrijd, nu gaat het wel eens goed." Daar komt bij dat de baby zich niet altijd happy voelt. „Ik ga soms weg als de kleine een slechte dag heeft. Hij lijkt daar meestal de zaterdag voor uit te zoeken. Mijn vrouw zoekt dan hulp bij haar moeder, maar die woont 4000 kilometer hier vandaan. Ze woont in Rus land. Ik voel me daar niet lekker bij." Daarom overweegt Rodenburg er na deze competitie een punt ach ter te zetten. Dat zou TTCM in gro te problemen brengen. Er waren zaterdag nog drie TTCM'ers in de zaal die het niveau van de eerste di visie goed aankunnen, maar geen van drieën komt in aanmerking voor het eerste. Wim ën Wesley Wegman spelen in België en Jan- Henk Bomhof wil niet samen in een team met John Scott. Ondanks de zege is de lucht in Mid delburg dus nog lang niet opge klaard. TTCM ontmoet nog de kampioenskandidaten Westa 2 en Zwolle en de vrijwel zekere degra dant SKF 2. „llac heeft SKF al twee keer gehad. Dat is voor ons een groot voordeel", vindt Rodenburg. „Eerlijk gezegd heb ik deze hele competitie nog niet aan degrade ren gedacht." TTCM-tafeltennisser Lennard Rodenburg serveert in de wedstrijd tegen llac. 's-CRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw deed zaterdag uitstekende zaken in het Zeeuws damkam pioenschap. De Goesenaar ver sloeg Arjo Kousemaker en kwam op gelijke hoogte met koploper Jan van de Weteringh, die een vrije dag had. De Leeuw dokterde achter het bord een uitstekend plan uit om het ongebruikelijke openingsspel van de titelhouder af te straffen. Kousemaker plaatste in het vroege middenspel een voorpost die later onder vuur kwam te liggen. Een reddingsplan faalde en De Leeuw won een schijf. Winst van de partij was daarna een kwestie van ge duld. Martijn Rentmeester blijft in het spoor van het leidersduo. Hij won in een sterke aanvalspartij van (aap de Jonge, waardoor zijn achter stand beperkt blijft tot een punt. Sensationeel was de overwinning van Rianka Rentmeester op Daaf Kasse, de kampioen van twee jaar geleden. In zware tijdnood kon de Middelburger op de vijftigste zet winnen, maar hij koos voor een zet die direct verloor. Knap was ook de aanvalsoverwinning van Kees Rijk op Martin van Dijk. Hans van Akkeren stond lang on der druk tegen Piet Allaart maar de hekkensluiter pakte toch zijn twee de punt. In de promotieklasse namen de twee koplopers het tegen elkaar op. Jaap Veerhoek won en staat er nu met elf uit zes riant voor. In de eerste klasse blijft Rinie Brasser lei den, ondanks een gelijkspel tegen Arie van de Weteringh. Jeroen de Jonge is de nieuwe lijstaanvoerder in de tweede klasse. De jeugdspe ler van PWG won in een inhaalpar- tij van Jan van den Ouden en was zaterdag ook te sterk voor zijn club genoot Rick de Kok. GOES - De waterpoloërs van De Ganze hebben zaterdag met 3-7 verloren van Gorgo. Door de afwe zigheid van Cheyenne van Berkel en Maarten Buijs kon de ploeg aan vallend weinig brengen. Daarnaast werd er slordig gespeeld. Gorgo nam een 1-2-voorsprong, maar kon pas in de derde en vierde pe riode het verschil maken. Voor De Ganze scoorden Frenske Eijzer- mans en Jos Schrijver. GOES - De Ganze-vrouvyen hadden succes in de wedstrijd tegen Water proof. Ze wonnen met 5-8. Water proof begon beter, De Ganze knok te zich in de tweede periode langs zij: 2-2. De Ganze drukte door tot 2-5 aan het eind van de derde pe riode. In de laatste periode kwam Waterproof terug tot 5-6, maar in de laatste minuut scoorde De Gan ze twee keer. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De wedstrijd Ou- werkerk-WW'67 in de vijfde klas se B van het zondagvoetbal haal de gisteren het einde niet. Het duel werd in de 70e minuut ge staakt door arbiter Zwagemaker uit Zwijndrecht. Op dat moment stond het 0-2. De trainers van Ouwerkerk, Jak- koo Brouwer en Gerard Olijhoek, lopen al enige tijd mee in de voet ballerij, maar toch waren zij ver baasd over het staken van deze wedstrijd. Twintig minuten voor tijd gaf een toeschouwer commentaar op de scheidsrechter, toen hij een gele kaart wilde geven aan een speler van de bezoekers. De arbiter voelde zich hierdoor zo bedreigd dat hij de wedstrijd tijdelijk stil- legde. Toen hij de wedstrijd later wilde hervatten, was een opmer king van een WW-speler aanlei ding om deze een rode kaart te ge ven en de wedstrijd definitief te staken. Na afloop werd hierover in de kleedkamer van Ouwerkerk nog wat nagepraat, waarbij vooral Olijhoek zijn verbazing richting de spelers uitsprak. Blijkbaar konden deze woorden in de naastgelegen kleedkamer worden gevolgd door de leids man, die na enige tijd de Ouwer- kerk-kleedkamer binnentrad om de naam van degene die aan het woord was geweest op te eisen, om zodoende aangifte bij de poli tie te kunnen doen. Ook refereer de hij aan de vorig seizoen onder zijn leiding" gestaakte wedstrijd tussen Ouwerkerk en Renesse, waarvan de KNVB de zaken vol gens hem nooit goed had afgehan deld. Scheidsrechter Zwagemaker was gisteravond niet voor commen taar bereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80