ort Patrijzen laat RIA onstnappen wat verliezen is Twee hattricks van Weber bij Krabbendijke Smerdiek bovenliggende partij in wedstrijd tegen Stavenisse. Eersteklasser Groene Ster blijft ongeslagen Productieve dag BC Vlissingen Robur gaat op eigen veld met 5-1 onderuit tegen Hoeven. Mathijs Hage aan leiding met Baronie Tjoba verslaat All Ready in oefenduel Van Helden pakt titel libre zesde klasse Goese atlete snelste in Bodylineloop Smerdiek verliest ongelukkig door eigen doelpunt Knappe remise 's Lands Welvaren Endurorijder Den Dekker stijgt twee plekken B PZC Maandag 10 november 2008 [37 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Danny Weber had met zes treffers een belangrijk aan deel in de io-o-zege van Krabben dijke op WIK'57. SPS speelde met 2-2-gelijk bij Mevo en Kruiningen profiteerde van het puntenverlies. De ploeg won met 2-1 van Brou wershaven, waardoor SPS en Krui ningen in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal na negen duels samen aan de leiding gaan. Krabbendijke-WIK'57 10-0: WIK'57 had geen schijn van kans tegen Krabbendijke en keek bij rust al tegen een 7-0-achterstand aan. Danny Weber werd met zes treffers de grote man bij de bezoe kers. Voor rust scoorde hij drie keer. Ronald Zuidweg (2x), Ronnie Zweedijk en Elco Jansen maakten de overige treffers. Kruiningen-Brouwershaven 2-1: Na een doelpoging van Adriaan van de Plasse bracht Meivin van Ast redding, maar in de rebound scoorde Arno van de Berge. Na die 1-0 verzuimde Kruiningen om de wedstrijd op slot te gooien. Brou wershaven kwam op 1-1 toen Peter van Mourik uit een vrije trap van Frank Kristelijn wist te scoren. Kruiningen ging daarna op jacht naar de winnende treffer en vond die in de 85e minuut, toen Gert-Jan van de Pol scoorde. Mevo-SPS 2-2: Na een voorzet van Thomas Vos kwam Erwin Fontei- ne goed voor zijn man en maakte hij de 1-0. Jorn Elenbaas zorgde nog voor het verstrijken van de eer ste helft voor de gelijke stand. Door een goal van Bart Vane kwam SPS na rust aan de leiding. Na een overtreding op Jan-Thijs Berrevoets kreeg Mevo een straf schop. Vanaf de stip bezorgde Jeroen Volkeri Mevo een punt. Smerdiek-Stavenisse 2-1: In een rommelige wedstrijd kwam Stave nisse door een treffer van Kees van Putte op 0-1. Smerdiek trok voor rust door een goal van Souliman El Bazzaoui de stand weer gelijk. Vijf minuten na rust stond Erik van Haaften op de juiste plaats om de 2-1 binnen te werken. Daarna miste Jos van de Jagt namens Stave nisse een strafschop. Vosmeer-ZPR'84 2-3: De ploeg van trainer Johan Nagtegaal kwam via Adderahin El Fadili nog wel op een i-o-voorsprong. In de tweede helft kwam het gehavende ZPR'84 door goals van Omer Ozturk en Er- han Akcay aan de leiding. Rachid Bouhoudane bracht Vosmeer nog wel terug tot 2-2, maar in de slotfa se kregen de bezoekers een terech te strafschop. Selcuk Yilmaz vol trok het vonnis over Vosmeer. Waarde-Yerseke 0-2: Yerseke kwam via Jarno van de Kreeke op 0-1. Waarde-doelman Onno van Agtmaal zorgde er daarna voor dat de bezoekers niet verder uitliepen. Door een treffer van Bart van Ste- veninck werd het duel pas in de tweede helft beslist. BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen ble ven ook op de achtste speeldag van de competitie zonder neder laag. De koploper trad in Bergen op Zoom tegen Magica weliswaar zon der wissels aan, maar bleef met 2-3 aan de goede kant van de score. Groene Ster sloeg na de hervatting toe. Said Bouzambou (2x) en Yous- sef Afkir scoorden. MIDDELBURG - In de basketbalcom petitie kwamen alleen de vrouwen van BC Vlissingen in actie. Het team van coach Tom Joziasse be haalde een 93-23-monsterzege te gen Springfield uit Berlicum. De hekkensluiter kwam wel met 3-11 voor, maar daarna kwam BC Vlissingen op stoom. Nanon Doe- land was met 25 punten topscoor- ster. door Jos van Belzen VLISSINGEN - De nieuwe koploper in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal is RIA W, dat Patrijzen op eigen veld met 3-2 klopte. Clin- ge won met 3-1 van Luctor'88 en staat nu tweede op één punt van de ploeg uit Westdorpe. In de vier de klasse B verloor Robur met 5-1 van Hoeven. Clinge-Luctor'88 3-1: In een boeiende wedstrijd tussen twee fy siek sterke ploegen had de thuis ploeg iets meer mogelijkheden. Op slag van rust werd er hier één van verzilverd door Davy van Puij- velde: 1-0. Halverwege de tweede helft kwam Luctor'88 op gelijke hoogte door Johnny Nieuwdorp. Het verschil werd echter gemaakt door Van Puijvelde, die een super dag had en nog twee keer scoorde. BREDA - Mathijs Hage heeft giste ren met Baronie de koppositie ver overd in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. De Bredanaars wonnen met 1-0 van Desk. Concurrent JVC verloor van SV Meerssen. Ruud van Stok- kum werd matchwinnaar, uit een door Van Dijk doorgekopte corner van Mathijs Hage. Hage speelde tot voor kort in de aanval van Zierikzee. GOES - De korfballers van Tjoba hebben zaterdagavond in Goes een vriendschappelijk duel met All Ready gewonnen. De eind stand was 23-12. Bij de eersteklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen, die zaterdag aan de zaalcompetitie begint tegen het Middelburgse Swift, ontbrak coach Chris van Put. Hij zat bij het WK -23 in Taiwan. Patrijzen-RIA W 2-3: In een aan trekkelijke wedstrijd tussen twee aanvallend ingestelde ploegen zorg de Ferdi Kabal met twee treffers binnen een halfuur voor 0-2. Patrij zen toonde echter veerkracht en na de aansluitingstreffer van Edwin Capello in de 35e minuut (1-2) maakte Mario Mulder kort na rust gelijk. Beide ploegen gingen hierna op zoek naar de overwinning, die uit eindelijk terechtkwam bij de be zoekers. Daryl Rawidjan maakte de 2-3. Robur-Hoeven 1-5: Pas tien minu ten na rust opende Arthur Ëm- bregts uit een strafschop de score, maar al heel snel maakte Eric Jan sen voor Robur gelijk:' 1-1. Enkele minuten later was het door Jordy Reuvers 1-2, een klap die de Goese ploeg niet meer te boven kwam. Embregts zorgde, opnieuw vanaf elf meter, voor 1-3, waarna Erwin Roks met twee treffers de eind stand op 1-5 bepaalde. BERGEN OP ZOOM - Michel van Hel den van BV De Herberg is in Ber gen op Zoom regionaal kampioen libre zesde klasse geworden. Hij bleef op moyenne Henk Remijn van ALM voor. Jacco Bom van de organiserende vereniging werd der de. Van Helden verdiende met zijn overwinning een ticket voor het NK, dat in december in Hooge- veen wordt gehouden. TERNEUZEN - Edwin de la Ruelle heeft zaterdag in Terneuzen de Bo dylineloop gewonnen. De atleet uit Koewacht voltooide de wed strijd over 16 kilometer in 56 minu ten en 6 seconden. De concurren tie volgde op meer dan een mi nuut. Bij de vrouwen won de Goese Renske Verbrugge. Zij haalde de fi nish in 1.11.11. UTRECHT - De voetbalsters van eer steklasser Smerdiek verloren zater dagmiddag in Utrecht met 1-0 van Odysseus'91. De enige treffer viel na een half uur. Een voorzet vanaf de flank werd door een speelster van Smer diek in eigen doel gewerkt. Vooral in de tweede helft kreeg een met veel invallers spelend Smerdiek goede kansen op een doelpunt, maar de ballen belandden op de paal en de lat. Oostkapelle pakte thuis drie be langrijke punten tegen Stedoco: 3-0. De thuisploeg kwam op voor sprong door een treffer van Marie ke Kwast. In de tweede helft ver dubbelde zij de marge. Judith Eek- hardt bepaalde de eindstand op 3-0. Haar inzet was als voorzet be doeld, maar rolde zomaar in het doel. Smerdiek staat na de vierde neder laag op de zevende plaats, met elf punten uit negen wedstrijden. Oostkapelle is de nummer tien, met negen uit negen. Komende za terdag krijgt Smerdiek de nog on geslagen koploper SC 't Zand op bezoek. De spelers van Stavenisse wachten op een blessurebehandeling bij Smer diek. foto Leo Adriaansen ke en uit een vrije trap van Pieter Adema kopte Wouter de Kort de gelijkmaker in het doel. Bij de thuisclub werd er voor het eerst sinds lange tijd een beroep gedaan op Patrick Kreule. De inval ler miste een goede kans op de 2-1. Jeffrey Often maakt winnende treffer voor hekkensluiter Apollo'69 De Noormannen-SVD 3-0: De Noormannen had op eigen veld weinig problemen met SVD. Bijna veertig minuten hield de ploeg uit Driewegen stand, maar toen teken- dé Mark Minderhoud voor 1-0. Kort na rust gooide de thuisclub het duel in het slot toen Sander van Belzen voor 2-0 zorgde. In de 58e minuut bepaalde Bart Dekkers de eindstand op 3-0. Daarna ein digden nog enkele inzetten op de paal en de lat. Apollo'69-Wemeldinge 2-1: Na acht opeenvolgende nederlagen mocht Apollo'69 eindelijk de smaak van een overwinning proe ven. De middag begon nog slecht voor de thuisclub want al na twee minuten zorgde Pieter Bolle voor 0-1. Apollo'69, dat met veel twee- de-elftalspelers aantrad, kwam dankzij een treffer van Samir Bouyelma langszij. In de 40e mi nuut zorgde Jeffrey Otten voor 2-1. Ook na rust bleef Apollo'69 de bo venliggende ploeg en kwam de be vrijdende zege niet meer in gevaar. ALBLASSERDAM - Het driebanden team van 's Lands Welvaren 1 pak te in de uitwedstrijd tegen Ad Hor dijk Bifjartartikelen een punt: 4-4. De nummer drie van poule twee van de tweede divisie werd in be dwang gehouden en dat was na vier nederlagen op rij een knap re sultaat van de Bevelanders. Rinus Pankow begint eindelijk op stoom te komen. Na louter nederlagen boekte hij vorige week zijn eerste en zaterdag zijn tweede zege. De Belgische inbreng van met name Luc Peeters en Ronny van Geyt blijft nog altijd gering. Ook nu ver loren zij. Jaap Hameling won wel, maar het was nipt: 35-34. BORCULO - Endurorijder Kees den Dekker uit 's-Heer Abtskerke kwam niet verder dan een elfde plaats tijdens de wedstrijd in het Gelderse Borculo. Het was de ze vende wedstrijd meetellend voor het open Nederlands kampioen schap Enduro in de klasse Inters voor 40-plussers. De rijders in deze klasse moesten twee ronden van 70 kilometer af leggen. In elke ronde waren drie crossproeven opgenomen, waarin de tijd werd opgenomen die voor de onderlinge verschillen in het klassement moesten zorgen. In het klassement staat de Bevelan der op de veertiende plaats. Hij steeg twee plekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79