aar o zo volwassen eer vliegen Vader Eric is zoon Maikel de baas Luinge geniet met volle teugen Thomas Buffel een dagje bij Hoek Nine-darter voor Jelle Klaasen PZC Maandag 10 november 2008 3 5 „Ik werd niet apart genomen in een kamertje, maar in een lobby van het Van der Valk-hotel zaten we op een bank, terwijl andere mensen het gesprek konden volgen. Daar kreeg ik te horen dat er geen werk voor me was bij de ploeg." Michael Boogerd over zijn breuk met de Rabobank-wieler- ploeg. In De Telegraaf „Hij is één van de spelers die ik mateloos bewonder. Robinho doet echt alles op gevoel. Ik probeer zijn acties vaak te imiteren, maar dat lukt me niet altijd, haha." FC Twente-aanvaller Eljero Elia over Manchester City-spe ler Robinho. In AD. „Zij heeft nu echt geen million dollar feeling. Zeker niet als je be seft hoe weinig er overblijft van dat geld. Al zal ik zeker een borrel hebben gedronken op mijn eerste miljoen. Oud-tennisser Jacco Eltingh over Michaëlla Krajicek. Zij passeerde onlangs de grens van meer dan een miljoen dol lar aan prijzengeld. In AD. „Het zou denk ik ook niet goed zijn als ik voor Spanje uitkom. Ik heb van binnen geen gevoel bij het Spaanse elftal, dus dan kunnen ze beter spelers opstellen die wél met hun ziel en zaligheid voor de nationale ploeg willen spelen." Ajacied Oleguer is meer Catalaan dan Spanjaard. In VI. De belangrijkste springru- briek zaterdag tijdens de Oldenburger Pferdetage is niet alleen een Nederlands onderonsje geworden, maar zelfs een familieaangelegen heid. In de winnaarsronde had vader Eric van der Vleu ten de meeste concurrentie te duchten van zoon Maikel. Se nior was met Saffier uiteinde lijk zestiende van een secon de sneller dan junior met VDL Groep Saphire. Beiden bleven tevens fout loos in de extra omloop. Hij kreeg bloemen van NEC en PSV, een schaal van scheidsrechterscoördina- tor Stephan Oost en een staande ovatie van het pu bliek in Nijmegen. De 500e eredivisiewedstrijd van arbi ter Roelof Luinge ging zater dag niet onopgemerkt voor bij. De jubilaris genoot er zelf met volle teugen van. „Het be langrijkste is om dan ook op het veld te presteren en dat is volgens mij puik gegaan." |RU6 TTTT - --■ Ü8! Thomas Buffel was zater dag in Hoek. De voormali ge Feyenoorder en Belgisch in ternational kwam niet sollici teren naar een spitspositie, maar was uitgenodigd door zijn vriend Stijn Mahieu. Hoek is niet op zoek naar een spits, zo benadrukte de club. Dat een sponsor iets heeft ge roepen over geld inzamelen, was een misplaatste grap. „Hoek is een serieuze club die zich niet met dat soort zaken bezighoudt", zei erevoorzitter John Bravenboer streng. I elle Klaasen heeft tijdens J de Dutch Dart Trophy, het laatste evenement van het Players Championship 2008 van de profbond PDC, een ni ne-darter gegooid. De Braban der deed dat zaterdag in de tweede ronde tegen de Engels man Terry Jenkins. Dat levert hem - als tenmin ste niemand anders dit week einde in Leiden een leg met negen pijlen uitgooit - een premie van bijna 6000 euro op. 5.000.000 De fabrieksteams in de Formule 1 zijn het eens over een for se vermindering van de productiekosten voor een motor. Volgens Ferrari-baas Luca di Montezemolo mag de motor voor een Formule i-bolide tot 2011 per seizoen maar 5 miljoen euro kosten. „Dat is heel wat minder dan de 20 miljoen euro die we tot nog toe uitgaven", zei hij gisteren in het Italiaanse Mugello. De teams willen echter niets weten van een standaardmotor. „Het is ondenkbaar dat fabrikanten zoals Ferrari, Mercedes, Toyota, Honda, Renault en BMW hun merknaam zetten op een racewagen waarin de motor van een andere fabrikant zit", benadrukte Di Montezemolo nogmaals. winnaar. Maar in de strijd om het brons was hij weer alert genoeg. Chiel Willems kwam daarin welis waar met een waza-ari en een ko- ka voor, maar de debutant vocht verbeten terug en maakte de partij na drieënhalve minuut af met een ippon. Van 't Westende: „Als je al een wa- za-ari tegen hebt, kun je er alleen met een ippon overheen. Het was voor mij dus alles of niets. En als ik in een val zou lopen, maakte dat ook niet uit: ik stond toch al dik achter. Maar het werd dus al les. Na een binnenwaartse been worp, gelukkig net ingezet binnen de mat, lag hij." „Sam heeft die plak goed afge dwongen", zei De Korte. „Maar hij heeft wel een beetje geluk gehad, dat zijn tegenstander hem op dat moment een opening bood. Toen kon hij het met een van zijn beste technieken uitstekend afmaken. Maar voor hetzelfde geld was hij vijfde gewdrden. En dan was ik nog steeds heel tevreden geweest met zijn optreden." Van 't Westende is volgens De Kor te nog een ruwe diamant. „Die moet nog gepolijst worden. Straks kent hij nog veel meer technieken tot in de finesses. Dan hoeft hij niet eens te wachten op die geluk kige opening, want dan ziet hij al tal van andere oplossingen om zijn tegenstander te verslaan." Met zijn medaille van zaterdag trekt Van 't Westende een mooie lijn door. Op alle acht NK's waar aan hij deelnam, veroverde hij een podiumplaats. „Drie keer in de -15, drie keer in de -17, één keer in de -20 en nu één keer bij senio ren", zei hij glunderend. „Die eer ste zeven zijn natuurlijk leuk, maar met die van vandaag begint het pas allemaal echt." Sam van 't Westende zit sinds sep tember in een pilot-project van NOCNSF. Willem de Korte is de man die hem de komende jaren intensief (of liever: nog intensie ver) zal begeleiden en hem zal klaarstomen voor het grote werk. De Korte: „Dit resultaat is voor ons en voor hem een bevestiging, dat hij terecht bij dit talentenpro ject zit." Nóg twee Zeeuwen op NK In de klasse -100 kilo kwamen zaterdag liefst twee Zeeuwen in actie: Rob Kroonen en Paul Mechielsen, beiden van Delta uit Terneuzen. Kroonen (40) was maandag al zeker van een plaats. Mechiel sen (20) kreeg pas een uur voor het toernooi een plaats in het hoofdschema. Beiden wa ren aangewezen als reserves na het kwalificatietoernooi, drie weken eerder in Eindhoven. Kroonen was snel klaar, in zijn eerste partij tegen Maarten Ma joor lag hij al na een halve mi nuut in een verwurging. Daar kwam hij niet meer uit. Sterker: hij verloor kort het bewustzijn. Voor zijn herkansingspartij kwam de Hulstenaar niet meer op. Mechielsen had de pech dat hij meteen tegen titelverde diger Danny Meeuwsen moest. Hij verloor tamelijk kans loos op ippon. Ook Alert Holt- man was te sterk voor hem in de herkansingen. De Terneuzenaar heeft een polsblessure en gaat morgen onder het mes. „Tijdens het ju doën heb ik constant pijn", zei hij. „Ik kan daardoor minder kracht zetten dan ik wil." ►- Hij is na de operatie drie tot vijf maanden uit de roulatie. Jeroen Mooren (-60), Neal van de Kamer (-66), Dex Elmont (-73), Guillaume Elmont (-81), Mark Huizinga (-90), Rogier Smulders (-100) en Luuk Verbij (+100) wonnen hun klassen. de, maar een zesde... dat komt vol gens mij nooit voor." Wat hij nu gaat doen, weet Huizin ga niet precies. „Mijn agenda voor 2009 is helemaal leeg. Ik heb vanaf 1 januari een jaar onbetaald verlof bij Defensie. Ik denk dus dat ik een beetje ga flierefluiten. Ik neem in elk geval afstand van het judo. En misschien kom ik mezelf in dat jaar wel heel erg tegen, maar ik vind het niet erg om te ontdekken hoe dat dan gaat." Eigenlijk verschilt dat leventje niet eens zo heel veel van dat van de af gelopen twee maanden, zei hij. „Na Peking was ik al geen topjudo ka meer. Ik trainde nog maar één keer in de week. Deze laatste titel heb ik gepakt op basis van mijn er- Mark Huizinga spreekt de zaal toe nadat hij de zesde dan heeft gekregen, varing." foto Robert Vos/ANP s kampioenschap treft. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77