Sport Beetje eenzijdig nog, m Luchtmachtofficier laat zijn tegenstanders nog één k Rinus van de Ven maakt indruk op nieuwe motor Trainer Ardian Lekaj is aan zijn laatste seizoen bij Terneuzen bezig Vlissinger is een klasse apart bij NK supercross in Schijndel. Sam van 't Westende (17) pakt brons bij debuut op NK judo. Assistent Dehulsters per direct gestopt vanwege privéomstandigheden. B Mark Huizinga beslist finale -100 kilogram in zestien seconden. 34 Maandag 10 november 2008 PZC SCHIJNDEL - Rinus van de Ven heeft een prima weekeinde achter de rug op zijn nieuwe Suzuki-mo- tor. De Vlissinger was een klasse apart bij het NK supercross in Sshijndel. Nadat Van de Ven in de trainingen de concurrentie al achter zich had gelaten, sloeg hij ook zaterdag toe. Hij won met overmacht twee se ries en was ook in de finale veruit de snelste. - Gisteren was er een nieuw parkoers aangelegd met stei le hellingen. Van de Ven won zo wel de eerste als tweede mache. Bij de derde reeks werd hij in de sandwich genomen, kwam hij ten val en kreeg hij te maken met een krom stuur. Niettemin eindigde hij nog als vierde en werd hij win- aar van het dagklassement. Voor de nationale titel kwam de Wal- chenaar zes punten tekort, omdat hij destijds bij de indoorcross in Goes werd gediskwalificeerd. Zijn zusje Nancy maakte indruk bij de categorie 65CC grote wielen. Ze won zaterdag de eerste manche en werd tweede in de tweede en derde reeks. Gisteren werd ze vijf de en eerste, hetgeen haar een tweede plek in het algemeen klas sement opleverde. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Sam van 't Westen- de beheerst slechts drie a vier tech nieken tot in de finesses. Dat vindt zijn coach Willem de Korte eerder een voordeel dan een nadeel. „Hij is misschien nog een beetje eenzij dig, maar tussen zijn aanvallen door geeft hij weinig weg", zei hij zaterdag, na afloop van het NK. „Hij laat geen gaten vallen, die te genstanders één-twee-drie kun nen afstraffen." Het verbaasde de trainer dan ook niet dat de jonge Vlissinger - hij is net zeventien - al een bronzen me daille pakte bij de senioren. „Als je een goede dag hebt en je tegen standers een beetje meewerken, kun je in de judosport altijd op het podium komen", stelde hij. „Wat mij meer verrast heeft, is dat hij hier zo volwassen op de mat stond. Bij het debuut van een jon ge judoka op een senioren-NK houd je er rekening mee dat hij wat afgeleid wordt door de ambi ance. Dan vind je het als coach pri ma dat hij voor 95 procent bij de les is. Maar Sam stond er voor de volle 100 procent. Hij heeft écht al les gegeven wat in hem zat." Van 't Westende was in de achtste finales van de klasse -66 kilo te sterk voor Krijn Schetters. Vervol gens was hij bij de laatste acht ook Jaimy Bennett te slim af Van hem had de Walchenaar drie weken ge leden nog in de finale van het kwa lificatietoernooi in Eindhoven ver loren. Nu won hij met een koka' tje, verkregen op 29 seconden voor het einde van de partij. Met zijn plek in de halve finales wist Van 't Westende, dat hij fikse medaillekansen had. Goud en zil ver zag hij aan zich voorbij gaan, doordat hij tamelijk kansloos was tegen Neal van de Kamer, de latere fjl De pas zeventienjarige Sam van 't Westende pakt brons op zijn eerste senioren-NK. De Vlissing- se judoka wint in Rotterdam drie van zijn vier partijen. door Barry van der Hooft en Karei Pleunis TERNEUZEN - Ardian Lekaj vertrekt aan het einde van de competitie als trainer van zondag-tweedeklas ser Terneuzen. Na vijf seizoenen vindt de oefenmeester dat het tijd wordt voor een nieuw gezicht voor de groep. Lekaj is van mening dat zijn mis sie bij Terneuzen geslaagd is. On danks de degradatie in het seizoen 2006-2007, waarin Terneuzen voor de winterstop op weg leek naar promotie maar vervolgens heel diep wegzakte en uiteindelijk de gradeerde. „De ploeg bestaat nu vooral uit jongens van Terneuzen zelf', zegt Lekaj. „Het inpassen van eigen jeugd was één van mijn opdrach ten. Verder is afgelopen dinsdag tij dens de algemene ledenvergade- W* Na vijf seizoenen vertrekt oefen- meester Ardian Lekaj bij Terneu zen. Hij vindt het tijd voor een nieuw gezicht. Zijn assistent Alex Dehulsters is al gestopt. ring gebleken dat de club ook fi nancieel weer gezond is. Dat is me de te danken aan het werken met een klein budget voor het eerste elftal." Lekaj (41) zegt dat hij komend sei zoen een andere club onder zijn hoede wil nemen. De trainer ver toeft voor zijn werk echter veelvul dig in het buitenland. „Daarover zullen we dan afspraken moeten maken." Voorzitter Anton Hermus, die bij de komst van de oefenmeester zijn lot aan een eventueel vertrek van Lekaj verbond, zegt dat hij ge woon aanblijft. „Had men de trai ner de voorbije seizoenen bijvoor beeld gedwongen om te vertrek ken, dan was ik ook gegaan. Dat is nu niet aan de orde." Assistent-trainer Alex Dehulsters heeft wel al afscheid genomen van Terneuzen. Dehulsters werkte de afgelopen seizoenen nauw samen met Lekaj maar is afgelopen week vanwege privéomstandigheden vroegtijdig afgehaakt. Dehulsters maakte ook deel uit van de technische commissie, die na zijn vertrek nog uit Fons Baart en Jan Kolijn bestaat. Zij gaan nu op zoek naar een opvolger voor Le kaj. Sam van 't Westende (rechts) concentreert zich volledig op Krijn Schetters, die hij in de achtste finales van het Nederlanc door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Mark Huizinga, een judoka van de buitencategorie, beëindigde zaterdag zijn imposan te carrière met zijn twaalfde Ne derlandse titel. In Rotterdam, zijn thuisstad, liet de 35-jarige lucht machtofficier zijn tegenstanders in de klasse -100 kilogram nog één keer vliegen. Tekenend voor zijn grootsheid was zijn optreden in de finale. Hij was daarin al na zestien seconden klaar. Voordat de arme Jeffrey Meeuwsen doorhad wat er met hem gebeurde, was hij al opgetild, ondersteboven gekeerd en op zijn rug gegooid: ippon! „Het was een droomeinde van mijn' carrière", zei Huizinga kort na afloop, om het vervolgens ietwat af te zwak ken. „Dit was een droomeinde na dat het op de Spelen was misge gaan. Want in Peking had het na tuurlijk moeten gebeuren. Daar had ik willen stoppen met een me daille." Het zou zijn vierde olympische plak zijn geweest, na het goud van Sydney (2000) en het brons van zowel Atlanta (1996) als Athene (2004). Huizinga werd in de Chine se hoofdstad echter al in de twee de ronde uitgeschakeld, doordat hij twee keer in dezelfde truc van zijn tegenstander trapte. Het is één van de smetjes op zijn loopbaan, net als het mislopen van een wereldtitel. Maar zijn palmares is nog altijd bijzonder in drukwekkend. Hij werd onder meer vijf keer Europees kampioen (en stond nog zeven keer op het EK-podium), pakte één keer brons op het WK, veroverde acht keer de wereldtitel bij de militairen en kwam 32 keer bij de beste drie op een World Cup, wat een record is. Bovendien werd hij in 1998 en 2000 uitgeroepen tot Europees ju doka van het jaar. Zaterdag werd hij in het uitver kochte Topsportcentrum uitge breid gehuldigd. Hij werd zelfs 'een legende' genoemd. Anderen plakten de predikaten 'groot kam pioen', 'ambassadeur van het Ne derlandse judo' en 'inspiratiebron voor iedereen' op hem. Chris de Korte, al zo'n twintig jaar zijn trai ner in Hoogvliet, gaf aan dat Mark Huizinga veruit de beste judoka is die hij ooit onder zijn hoede heeft gehad. „Mark beheerste het grond- judo als geen ander", zei hij, ten overstaande van een paar duizend ademloos luisterende toeschou wers. „Mark judode zoals het moest, zonder zijn tegenstanders te vernederen." Mark Huizinga judode zoals Den nis Bergkamp altijd voetbalde. Met net zoveel gratie, toewijding en klasse. Zo geslepen als de stilist Bergkamp zijn tegenstanders op het verkeerde been zette en zo prachtig als hij vaak scoorde, zo legde Huizinga zijn opponenten in de luren en zo maakte hij het werk meestal met een stijlvolle worp af De Braziliaan Carlos Ho- norato, verliezend finalist in Syd ney, kan erover meepraten. Jeffrey Meeuwsen na zaterdag ook. Uit handen van De Korte kreeg Huizinga de zesde dan, die in te genstelling tot de eerste vijf niet zwart maar rood-wit geblokt is. De met pensioen gaande judoka, die inmiddels in één adem met An ton Geesink en Wim Ruska wordt genoemd, was er zeer verguld mee. „Vroeger noemden we dit gekscherend een afzetlint", zei hij. „Maar nu zal ik er met veel respect over praten. Een zesde dan geeft ook aan dat je carrière echt ten ein de is. Als actief judoka kun je een derde dap krijgen, wellicht een vierde en héél misschien een vijf-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72