Sport topper tegen Hoek SSV'65 ontbeert stootkracht in duel met Seroos Terneuzen heeft maar recht op een punt Kloetinge maakt pas op de plaats na tweede verliespartij op rij na Zeeuwen op eigen veld dicht bij winst tegen de recordkampioen: 1-1. Terneuzense Boys komt helemaal los tegen Wilhelmina'26:6-0. Bij wedstrijd van Nieuwdorp is arbiter beste man van het veld. En maak kans op één van de 50 prachti' 50 jaar Sturm en Dekker B PZC Maandag 10 november 2008 33 door Frits Bakker HOEK - Trainers zullen het zelden zo met elkaar eens geweest zijn als zaterdag in Hoek. De één, van het grote Ilsselmeervogels, gaf de an der, van het kleinere Hoek, in het voorbij lopen een vriendschappe lijk tikje. „Terechte uitslag, hè", zei hij over de t-i op het scorebord. „Ia, dat vond ik ook", reageerde zijn Belgische collega. Het verschil in de wedstrijd zat hem het meest in de manier van scoren. André Kemper schoot zijn ploeg voor de rust (27e minuut) naar een voorsprong met een bui tenspelluchtje. Stijn Mahieu maak te zes minuten later gelijk met één van zijn zeldzaam mooie goals. De treffer van de Vogels was na af loop dus voer voor discussies. Gio vanni Siereveld tekende met zijn vinger op de bovenkant van zijn hand de situatie. „Kijk, hier stond ik, op dezelfde lijn als Michael Koné, achter ons stond niemand meer. En die Kemper was ons al voorbij toen die pass werd gege ven." Buitenspel dus, zo verzeker de de centrale verdediger. W* Hoek maakt zijn positie op de ranglijst waar tegen de record kampioen IJsselmeervogels. De topper in de hoofdklasse B ein digt in een gelijkspel: 1-1. Het zou een tikje wrang zijn als het verhaal klopt, want Hoek heeft nog niet zo vaak met gelijke wapens gestreden tegen de gelou terde Spakenburgers. Het had voor én na de rust hele periodes van ini tiatief en overwicht. Dat leidde in de laatste twintig minuten tot klei ne kansen op de winnende goal. Zo strandde een combinatie tus sen Ferry Alfons en Alan Grozda- nic net voordat de Serviër kon in schieten. Alfons spurtte met Pierre Tosch om de bal, raakte hem kwijt, maar kreeg hem toch weer in bezit en raakte onderweg naar de goal beklemd tussen drie tegen standers. De vraag om een straf schop was te veel van het goede. Grozdanic verscheen aan de rech terkant, stiftte de bal hoog naar de tweede paal, waar net niemand stond om in te koppen. En de inge vallen Jeroen van de Broeke trok een streep van een schot vanuit de tweede lijn, dat naast het doel van de Vogels ging. Wat de recordkampioen bij de amateurs er tegenover stelde, was niet indrukwekkend. De voorhoe de werd vrijwel de hele wedstrijd lamgelegd door de Hoekse verdedi ging met Giovanni Siereveld en Geert Bosschaart in het centrum en Tim Mechelink en Michael Koné op de vleugels. Trainer Wesseling had aangekon digd: „We spelen zoals het Neder lands elftal op het EK, met een ruit van vier aanvallers van wie Jef frey Winter in de rol van Ruud van Nistelrooy speelt." Maar veel angst boezemde die speelwijze Hoek niet in. „Ik kijk absoluut niet op tegen dat soort spitsen", zei Sie reveld, die er samen met Geert Bosschaart voor zorgde dat Jeffrey Winter niet één keer gevaarlijk kon zijn. Veelzeggend was ook dat drie van die vier spitsen vroegtij dig werden gewisseld. Hoek zette tegenover het spitsenge- weld veel voetballend vermogen in de opbouw. Wesseling was de zoveelste trainer die over Stijn Ma hieu zei: „Wat een voetballer is dat zeg." Ferry Alfons groeide voorin langzamerhand ook weer naar zijn beste vorm toe. Hij vocht in de tweede helft heerlijke duels uit met de robuuste verdediger Tosch, die hij voor de rust het nakijken gaf bij de aanval waar de goal van Hoek uit voortkwam. De voorzet vanaf de rechter zijkant die eruit volgde, werd door Mahieu met een volley hard en zuiver binnen geknald. Hoek-IJsselmeervogels 1-1 (1-1). 27. André Kemper 0-1, 33. Stijn Mahieu 1-1. Scheidsrechter. R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Gideon Imagbudu, Ferry Alfons (Hoek), Wouter van Hoof, Kevin Winter, André Kemper (IJsselmeer vogels). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink, Giovanni Siereveld, Geert Bosschaart, Michael Koné; Gideon Imagbudu (76. Jeroen van de Broeke), Thomas Ragut, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Ferry Alf ons en Josimar Pattinama (76. Regilio Pi nas). TILBURG - Terneuzen slaagde er gis termiddag niet in om in Tilburg zijn derde uitzege van dit seizoen te boeken. Tegen SC 't Zand bleef de ploeg van trainer Ardian Lekaj steken op een 1-1-gelijkspel. Terneuzen had het ook niet ver diend om met drie punten huis waarts te keren. Niet omdat de Zeeuws-Vlamingen slecht speel den, maar SC 't Zand bleek een te genstander die in kwaliteit niets voor hen onderdeed en ook niet minder dreigend voor het doel was. Zo ontspon zich een duel tus sen twee ploegen met aanvallende intenties. Keeper Wondergem moest zich in de 28e minuut ge wonnen geven toen Mike Quartz uit een voorzet van rechts hard raak kopte: 1-0. Nog voor de rust kwam Terneuzen op gelijke hoog te. Na een combinatie tussen Fabi an Wilson en Sinan Coban schoot Maik de Wolf van de rand van het zestienmetergebied raak: 1-1. NIEUW LEKKERLAND - Kloetinge kreeg in de eerste klasse van het za terdagvoetbal een nieuwe tik te ver werken. De Bevelandse ploeg ver loor de uitwedstrijd tegen Nieuw Lekkerland: 2-0. Vorige week kreeg Kloetinge een nederlaag te slikken tegen koploper LRC. „We misten de scherpte en de in telligentie om een ploeg als Nieuw Lekkerland te verslaan", zei Kloe- tinge-trainer Diederik Hiensch na afloop. Kloetinge had moeite met de verdedigende tactiek van de thuisploeg. De Zuid-Hollandse for matie had vijf man achterin gepos teerd en daarvoor liep ook nog eens een verdedigende middenvel der. Kloetinge had wel veel balbe zit, maar kon weinig openingen vinden en moest voortdurend alert zijn op de counters. Etienne Mallie had in de eerste helft een goed schot, maar de bal belandde via een been van een speler van de thuisploeg tegen de lat. In de tweede helft liep Kloetinge zich voorbij. De Bevelandse equipe kon het geduld niet opbrengen en wilde een doelpunt forceren. Prompt kreeg Kloetinge het deksel In de eerste klasse van het zater dagvoetbal verliest Kloetinge voor de tweede keer op rij. De ploeg mist de intelligentie om Nieuw Lekkerland te kloppen. Vlissingen speelde eveneens ge lijk. Dubbeldam kwam heel laat in de wedstrijd langszij: 1-1. Vlak na rust bracht Besar Xhoxhaj de gasten op 0-1. „Vervolgens had den we het duel moeten beslis sen", zei trainer Ruud Pennings. „We hadden pure pech. De keeper ranselde er alles uit." Ondanks het puntenverlies staat Vlissingen nog wel aan kop, om dat concurrent IFC verloor bij laag vlieger Madese Boys. op de neus. Via een counter in de 65e minuut werd het 1-0 en in de 80e minuut werd men nogmaals verrast door een snelle uitval. De beste kans voor Kloetinge kwam via Marinus Baas. De spits vond echter de doelman op zijn weg. „We missen in dit soort wedstrij den de slimheid en routine", zei Hiensch. „We maken nu even pas op de plaats." Ook GPC Vlissingen ondervond zaterdag de kracht van koploper LRC. Net als Kloetinge moest ook de Walcherse eersteklasser zijn meerdere erkennen in de Leerdam mers: 3-0. GPC hielp de thuisploeg in de eerste helft in het zadel. Een fout op het middenveld werd afge straft via Willem Looijen. Na rust scoorde René de Blok twee keer. Zaamslag boog in de thuiswed strijd tegen WGZ een 2-0-achter- stand om. Nadat Rianto Vrutaal de Zuid-Hollanders op 2-0 had ge bracht, zorgden Arjan Hamelink en Jordy Bakker voor een 2-2-eind- stand. WGZ beëindigde het duel met negen man. In een reeks van acht wedstrijden maakte Terneuzense Boys gere geld een meer dan behoorlijke in druk, maar brak een gebrek aan scorend vermogen de ploeg te vaak op. In het negende duel ging de riem er echter helemaal af. Terneu zense Boys maakte gehakt van Wil helmina'26: 6-0. Marco Faassen maakte in de eerste helft een hat trick. De andere treffers kwamen op naam van Ramazan Kesikbas (2) en Abubakar Kourouman. door Marco Puik GOES - Koploper Duiveland leed in de tweede klasse E zaterdag zijn eerste nederlaag van het sei zoen. De Oosterlanders gaven een 2-o-voorsprong uit handen tegen VCK: 2-3. Dinteloord is nu de nieuwe lijstaanvoerder. De Braban ders wonnen met 1-3 bij Nieuw dorp. Een gehavend SSV'65 was op eigen veld niet opgewassen te gen Serooskerke: 1-2. SSV'65-Serooskerke 1-2: SSV'65 begon slap aan de wedstrijd en Serooskerke zat veel korter op de bal. Na een scrimmage voor het Goese doel zorgde Alex de Visser voor de 0-1. SSV'65, dat het moest stellen zonder spits Christiaan Boon en daardoor in aanvallend opzicht stootkracht ontbeerde, moest na een halfuur een tweede tegentreffer incasseren. Na een vlot lopende aanval liet Kyrian Guepin keeper Wijbrand Boon stra kansloos: 0-2. Na rust maakte de thuisclub een betere indruk. Een kwartier voor tijd schoot David den Hollander de aansluitingstreffer in de tou wen. In de slotfase was SSV'65 dicht bij de gelijkmaker, maar Maurice van den Hemel raakte de lat. Nieuwdorp-Dinteloord 1-3: Scheidsrechter Kreté was de beste Dinteloord neemt in tweede klasse zaterdag koppositie over van Duiveland man van de wedstrijd in Nieuw dorp. De spelers kwamen niet voor die titel in aanmerking. Na een doelpuntloze eerste helft bracht Ruud La Grand na 57 minu ten de thuisclub aan de leiding. Twee minuten later kwam Dinte loord langszij dankzij een schot van Erik van de Giesen. Diezelfde Van de Giesen bracht zijn ploeg in de 82e minuut met een kopbal aan de leiding. Kort voor tijd werk te Frank Oostdijk een voorzet van een Dinteloord-speler nog onge lukkig in zijn eigen doel. Arnemuiden-Oranje Wit 3-0 (0-0). Maarten Brasser 1 -0, Jarco Siereveld 2-0, Maarten Brasser 3-0 (strafschop). Bijzonderheden: rode kaart (twee maal geel) voor Frans-Jan Kruithof (Oranje Wit). Leon van Belzen (Arnemuiden) mist strafschop. Oostkapelle-Seolto 3-2 (1-2). Maar ten van Maldegem 1-0, Arnaud Mol 1-1, Arnaud Mol 1-2, Wilco van Eijze- ren 2-2, Maarten van Maldegem 3-2. WC '68 - Bruse Boys 1-0 (0-0). Rick Baaij (strafschop) 1 -0. Duiveland-VCK 2-3 (1-0). Barry Steen poorte 1-0, Ronald Zwager 2-0, Erik Goudt 2-1, Erik Goudt 2-2, Sebastian Schipper 2-3. Een voetballer van Serooskerke controleert de bal in het duel met SSV'65. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71