Sport Prijzenslag voor amazone Muehlhaus in klasse Z niet Ouwerkerk-WVV'67 haalt het einde Overwinning kan het degradatieleed van Scaldina niet verzachten Volleybalteams Forza in mineur Sturm en Dekker BV sloopwerken Kerkwerve boekt winst en houdt zich op promotie. Vrouwen leggen zich te veel druk op in duel met Volley Zuid. Vtëj danken alle betrokkenen, personeel opdrachtgevers, klanten, adviseurs en toeleveranciers, zonde- wie wij ons 50 jarig bedrijfsjubiSeum niet hadden kunnen vieren' Winst voor Paula Hanse en Jolanda Bevelander in klasse M. Scheidsrechter staakt wedstrijd in de 70e minuut. S PZC Maandag 10 november 2008 39 ZIERIKZEE - Het eerste team van Scaldina heeft een keurige 6-4- winst geboekt op de reserves van tafeltennisvereniging Breda. Door deze zege loopt de tweedeklasser weliswaar twee punten in op de opponent, maar met een gat van tien punten en nog twee wedstrij den te spelen is de degradatie zo goed als een feit. Aanvoerder Cor Smalheer beet het spits af en boekte in drie games een opmerkelijke winst. Daarna was het de beurt aan Hans Volkg- ri. Tegen Den Boer ging het in vijf games gelijk op, maar na 9-11 in de vijfde game ging het punt toch naar Breda. Jeugdspeler Dennis Smalheer bond de strijd aan met Dielemans. Breekpunt was de derde game: Smalheer trok die met 12-10 naar zich toe en won de partij. Het dub belspel met vader en zoon Smal heer eindigde in verlies. Na de pauze bleef Dennis Smal heer ongeslagen en konden ook Cor Smalheer en Hans Volkeri nog een puntje binnehalen, waar mee de eindstand op 6-4- kwam. Het vierde team van Scaldina ver loor met 6-4 van Kerkwerve. Pun ten pakken voor promotie was het doel van Kerkwerve, gezien de .Stand op de ranglijst. Stoffel van de Wekken had weinig problemen met zijn opponenten Jeffrey Bakvis en Jan Kastelein. Jos Lindeman deed niet onder voor zijn ploegmaat, Daan van de Hoek kwam niet aan winnen toe al had den zijn tegenspelers allemaal vijf games nodig om van hem te win nen. Het eerste jeugdteam van Scaldina liet een gelijkspel uit de vingers glippen. De ploeg verloor met 6-4 van Elan in Baarn en staat nu met 27 punten op een vijfde plaats. Koen van Velthoven en Dennis Smalheer boekten eerst winst in het enkelspel maar verloren het dubbelspel. Ook Tristan Benschop verloor zijn partijen. Na een 4-4- tussenstand konden Smalheer en Van Velthoven het gelijkspel niet over de streep te trekken. Van Velt hoven verloor in de vijfde game met 7-11, Smalheer met 12-14. Overige uitslagen: Oudelan- de-Scaldina 2 8-2, Oudelande 2-Scaldina 3 1-9, Kerkwerve-Scaldi- na 4 6-4, Scaldina 5-Kapelle 5 7-3, Scaldina 6-Big Smash 2 4-6, De Pinpongers 2-Scaldina 8 4-6, Oude lande 3-Kerkwerve 2 3-7, Kerkwer ve 3-TTC Middelburg 13 4-6, Kapel- Ie 6-Kerkwerve 4 5-5, Westerzicht 4-Kerkwerve 5 7-3. Jeugdteams: Middelburg 3-Scaldina 2 7-3, Kerk werve i-Scaldina 3 2-8. 1^ Scaldina-jeugdspeler Dennis Smalheer doet goede zaken. Zo wel voor het eerste team als voor het jeugdteam haalt hij punten binnen. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Voor de twee stan daardteams van Forza viel er maar weinig eer te behalen. De vrou- wenploeg verloor in de regiodivi sie met 3-1 bij Volley Zuid. De mannen keerden tegen de tweede keus van dezelfde club in de eerste klasse A met een 4-0 nederlaag te rug naar huis. Een gebrek aan vastigheid in de pass en opslag brak de mannen van Mytilus in de tweede divisie te gen Visade/Voorburg 2 op: 2-3 (25-17, 21-25, 20-25, 25-22, 12-15). Een klasse lager gaven de mannen van WS'92 tegen RVC/Libanon in een wedstrijd met twee gezich ten een 2-0 voorsprong uit han den: 2-3 (25-20, 25-22, 16-25, 21-25 en 8-15). De vrouwen van Morres/Hulst pro fiteerden van nieuw puntverlies van de naaste belagers en bouw den de voorsprong aan kop van de regiodivisie verder uit. De Zeeuws-Vlamingen kwamen tegen staartploeg DVO geen moment in de problemen en wonnen op nieuw met 4-0 (25-19, 25-14, 25-10, 25-15). In de promotieklasse speel de de zo goed begonnen vrouwen- ploeg van WS'92 niet best. Dat re sulteerde tegen Goirle in de twee de nederlaag op rij: 1-3 (21-25, 25-22, 21-25,10-25). Volley Zuid-Forza 3-1 (25-9, 20-25, 25-17, 25-21): Na het teleur stellende verlies tegen Morres/Hulst was Forza gebrand op sportieve revanche. Te veel wed strijdspanning leidde echter tot verkramping, waardoor Forza zel den een vuist kon maken. Slechts in de tweede set resulteerde dege lijk spel in winst. „Slechter dan dit kan niet", stelde Marije Munter vast. Forza legde zichzelf veel te veel druk op. Een foutenfestival leidde in de eerste set tot onthutsende cij fers. De Zeeuwen toonden daarna veerkracht. Met veel enthousiasme werd in de tweede set het initiatief genomen. Na de gelijkmakende winst gaf Forza in de beginfase van de derde set echter niet thuis. Dat brak de ploeg op. Volley Zuid liep uit naar 7-2 en had daarmee al een beslissend gat geslagen. In een enerverende vier de set klampte Forza lang aan, waardoor het gevoel dat er iets te halen viel lang overheerste. Mun ter: „Maar we waren niet scherp op het moment dat je scherp moet zijn." Volley Zuid 2-Forza 4-0 (25-16, 25-21, 25-22, 25-20): Hoewel de sets tanden misschien anders doen ver moeden, liet Forza het lelijk afwe ten. De Schouwse formatie betaal de de tol voor een collectieve off-day. „Als je zelf niet lekker speelt, kun je van een ander niet eisen dat hij beter speelt", vond Leen de Jonge. „We waren zowel geestelijk als li chamelijk de mindere. Volley Zuid was beter, maar ik vond het geen goede tegenstander. We hebben ons vooral mentaal laten slopen." Forza verloor vooral van zichzelf „Gelukkig was iedereen het daar bij ons over eens. Iedereen was on tevreden over zichzelf' zei De Jonge. door Lucien Roelandt RENESSE - Amber Muehlhaus was zaterdag tijdens de dressuurwed- strijd van de Schouwse ruiters op permachtig in de in handicap ver reden klasse Z. Met drie overwin ningen en een tweede plaats was de amazone spekkoper. Manege Grol in Renesse heeft voor Amber Muehlhaus blijkbaar wat. Amper een maand geleden was de amazone uit Zonnemaire daar ook duidelijk de beste. Met Otto en Vulkaan heeft Muehlhaus twee viervoeters onder het zadel die weinig voor elkaar onderdoen. Tweemaal een score van 65 pro cent in de eerste proef was daar van het bewijs. In de tweede proef reed Muehlhaus met Vulkaan naar een totaal van 63.82 procent. Met stalgenoot Otto eiste ze met 63.53 procent de tweede stek op. Carolien de Klerk en Arianne Klompe gingen voor de derde plaats. De Klerk stuurde Chasing Shadows met 63.24 procent in de eerste proef naar het brons. De amazone uit Burgh-Haamstede was hiermee tevreden. „We zijn van stal verhuisd en dat zorgde voor spanning bij mijn paard. Ik heb het even rustig aan gedaan met hem. Vandaag liet hij zien dat hij weer wedstrijdklaar is." Arianne Klompe eiste in de twee de proef met Orina met 62.94 pro cent de derde plaats op. De strijd om de oranje erelinten in klasse M2 was bijzonder span nend. In de eerste proef stuurde Paula Hanse de ruin Nescafe met 61.33 procent naar een nipte over winning. In de strijd om de twee de plaats hielden Linda den Engels man met Nikita en Anneke Del- zenne met Toscane met 61.00 pro cent de balans in evenwicht. Op de beslissende onderdelen was Den Engelsman beter. In de herkansing ging de winst naar Jolanda Bevelander met La- ban. Met een score van 62.33 pro cent hield ze Paula Hanse (62.00 procent) achter zich. den Hollander liep Vosmeer in de tweede helft uit naar 0-3. Met nog ruim een kwartier op de klok zorg de Jimmy Versluis voor 1-3. ZPR'84-Renesse 5-0: De thuis ploeg voorkwam met combinatie voetbal dat er veel persoonlijke duels moesten worden uitgevoch ten tegen een fysiek sterk Renesse. Na de openingstreffer van Jual Özalan, leidde een eigen doelpunt tot 2-0 bij rust. In de tweede helft pikte ook Ali Ozturk weer zijn doelpuntje mee (3-0), waarna in valler Umit Kartal met twee tref fers zorgde voor een 5-0-eind- stand. FC Moerstraten-Hansw. Boys 0-4 (0-2). Kevin Trotman 0-1 en 0-2, Frank Quakkelaar 0-3 en 0-4. Kwadendamme-Volharding 4-1 (3-1). Mariusz Mosiej 1-0, Erik de Groene 2-0 (strafschop), Mariusz Mosiej 3-0, Ba rend Schik 3-1, Mariusz Mosiej 4-1. Lepelstraatse Boys-Lewedorpse Boys 2-0(1-0). Freek van Loon 1-0, Koen Bo- termans 2-0. Olijhoek zijn verbazing richting de spelers uitsprak. Blijkbaar kon dit in de naastgelegen kleedkamer worden gevolgd door de leidsman, die na enige tijd de Ouwer- kerk-kleedkamer binnentrad om de naam van degene die aan het woord was geweest op te eisen, om zodoende aangifte bij de poli tie te kunnen doen. Ook refereerde hij aan de vorig sei zoen onder zijn leiding gestaakte wedstrijd tussen Ouwerkerk en Renesse, waarvan de KNVB de za ken volgens hem nooit goed had afgehandeld. Het is nu aan diezelf de KNVB om te beslissen of de 0-2-stand als eindstand in de boe ken komt. Scheidsrechter Zwagemaker was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. Dreischor-Vosmeer 1-3: Halverwe ge de eerste helft opende Jacco Va ders met een kopbal de score na mens de bezoekers. Via opnieuw Vaders en een treffer van Yourie door Jos van Belzen MIDDELBURG - De voetbalwedstrijd Ouwerkerk-WW'67 in de vijfde klasse B haalde gisteren het einde niet. Het duel werd in de 70e mi nuut gestaakt door arbiter Zwage maker uit Zwijndrecht. De trainers van Ouwerkerk, Jak- koo Brouwer en Gerard Olijhoek, lopen al enige tijd mee in het voet bal, maar desondanks waren zij verbaasd over het vroegtijdig sta ken van deze wedstrijd. Twintig minuten voor tijd gaf een toe schouwer commentaar op de scheidsrechter, toen hij een gele kaart wilde geven aan een speler van de bezoekers. De arbiter voel de zich hierdoor zo bedreigd dat hij de wedstrijd tijdelijk stillegde. Toen hij de wedstrijd later weer wilde hervatten, was een opmer- Een verbeten gevecht om de bal in WVV'67. king van een WW-speler aanlei ding om deze een rode kaart te ge ven en de wedstrijd definitief te de wedstrijd tussen Ouwerkerk en foto Marijke Folkertsma staken. Na afloop werd hierover in de kleedkamer van Ouwerkerk nog wat nagepraat, waarbij vooral

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65