Delta Sport aan de beterende hand Topklassering voor hockeyers HSD 38 I Maandag 10 november 2008 PZC Zierikzeese handballers nemen revanche voor bizarre nederlaag. Vrouwenploeg is geen partij voor Spijkenisse: 1-13. Sterke rentree van Marcelle de Kam Remise voor De Wild op ZK dammen Biljarters 3BSD staan op de laatste plaats Emmy Bouthoorn pakt de zege in Nieuwland Joost Fioole succesvol tijdens boksgala All Ready verliest oefenpotje bij Tjoba EMM Met de handbalteams van Del ta Sport gaat het redelijk voor spoedig in de eerste en twee de klasse. Met de Middelburg se concurrent EMM gaat het een stuk minder. In de tweede klasse leed EMM gisteren opnieuw een neder laag, Tegen Witte Ster'75 2 werd het 16-23. In de Middelburgse gelederen was men niet eens ontevreden. In eerder wedstrijden werd EMM regelrecht afgeschoten. ►- De ploeg hoopt op beterschap. Tal van spelers zijn geblesseerd en zijn op de weg terug. Delta Sport rukte door de overwin ning op naar de derde plaats in de eerste klasse. Doelpunten Delta Sport: Guido de Graaf 7, Kenneth Mellaart 7, Jimmy Nie- mans 6, Thijs de Vos 3, Guust van Sluijs 2, Hessel Haze 1, Jacco de Looff 1. Ook het tweede team van Delta Sport boekte gisteren een overwin ning. Het duel in de tweede klasse met Tornado Breda eindigde in 24-20. „We zaten een beetje in de flow van de overwinning van het eerste", gaf aanvoerder Ricky Evertse gisteren aan. „Het speelde een heel goede wedstrijd en dat neem je mee in je eigen wed strijd." Het duel met het jeugdige Tornado ging lange tijd gelijk op. Delta Sport nam vaak een kleine voorsprong, maar de Brabanders kwamen steeds terug. Pas in de tweede helft sloegen de Zierikzee- se reserves een gaatje en dat werd naarmate het einde naderde uitge bouwd. In de slotfase kreeg Erwin Schaalje persoonlijke dekking, maar daardoor kwam er voor ande ren extra ruimte vrij. „We hebben een behoorlijk erva ren ploeg en daar profiteerden we van", vond Evertse. De aanvoerder was met zeven treffers de topsco rer van zijn team. Bijna al zijn teamgenoten troffen ook het vijan delijke doel. „Dat duidt op een ech te teamprestatie", vond Evertse. Zijn ploeg staat stevig in de mid denmoot. door Koen de Vries ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport boekten gisteren een nuttige overwinning op Groene Ster 2: 27-14 „We hadden de wed strijd van vorige week nog in het achterhoofd", gaf trainer Rob de Vos aan. „Tegen GHV ging er heel veel mis. Dat moest beter en dat lukte vandaag gelukkig goed." Tegen GHV speelde Delta Sport een heel wisselvallige wedstrijd. Na de pauze, die bij 9-7 begon, was er een periode die Delta Sport met 14-1 'verloor' en een die in 12-2 'overwinning' eindigde. Het kwam de ploeg uit Zierikzee in Goirle op een onnodige nederlaag te staan. Rob de Vos: „We hebben er deze week aan gewerkt. Ik heb eisen aan de spelers gesteld en structu ren aan geboden. Dat is goed uitge pakt. We hebben een constante wedstrijd gespeeld en zijn geen moment in problemen geweest. Ik moet daarbij wel zeggen dat Groe ne Ster niet compleet was. Delta Sport nam meteen afstand van de Brabanders. Bij rust was het 13-6, waarna de score uitge bouwd werd naar een alleszeggen de 27-14-overwinning. „Waar ik te vreden over ben, is dat we toen we ver voorstonden gediscipli neerd bleven spelen. Geen rare in dividuele acties zoals vorige week", aldus Rob de Vos. Groene Ster had geen antwoord op de 6-o-verdediging van de ploeg uit Zierikzee. Bijkomend voordeel was dat Delta Sport ook makkelijker kon aanvallen. Een opmerkelijk moment was de treffer van doelman Jacco de loof Hij zag dat zijn collega-keeper te ver voor zijn doel stond en gooide de bal vanuit zijn doelgebied recht streeks in het vijandelijke doel. Delta Sport in de aanval tegen Groene Ster 2. foto Marijke Folkertsma W* De handballers van Delta Sport nemen tegen Groene Ster 2 re vanche voor de onnodige neder laag van vorige week bij GHV. Delta Sport wint met 27-14. door Peter Snelders ZIERIKZEE - Het mannenteam van HSD blijft na de winst (2-0) op Pe likaan 3 hoog geklasseerd in de re serve vierde klasse van de hockey- competitie. Het vrouwenteam van die vereni ging moest geheel in de lijn der verwachting buigen voor titelkan didaat Spijkenisse. MANNEN HSD-Pelikaan 3 2-0 (1-0). HSD was de gehele wedstrijd meer in balbezit. Ondanks dat overwicht dwong het niet heel veel doelkansen af Het was echter wel effectief, want uit dat gering aantal kansen scoorde het twee keer. De eerste treffer viel voor de rust. Op aangeven van Niels Ritzen liet Stephan Lammerts in de cirkel 1-0 noteren. Pelikaan 3 was niet geheel kansloos. Het kreeg zelfs twee open kansen, maar liet die onbe nut. Toen Eric van Houten in de tweede helft 2-0 liet noteren was het duel beslist. VROUWEN HSD-Spijkenisse 1-13 (0-4). HSD wist dat Spijkenisse enkele maten te groot zou zijn. De hoofd zaak was om de schade zo beperkt mogelijk te houden. Dat lukte niet, omdat bij Spijkenisse de straf- corner bijzonder goed liep. Negen doelpunten werden uit strafcor- ners gescoord. De thuisploeg putte nog enig ge noegen uit het- feit dat het toch ene tegendoelpunt kon maken. Bij de stand 0-9 scoorde Mirenne Koks. Tock konden de dubbele cij fers niet worden voorkomen. Het werd 13-1. MIDDELBURG - Marcelle de Kam is in Bathmen met haar paard Solid Touch als zevende geëindigd op het NK endurance.De D'omburgse maakte op de afsluitende wed strijd van het seizoen haar co me-back na de geboorte van haar eerste kind. Met de zevende plaats was ze meer dan tevreden, omdat ze met de nog maar achtjarige mer rie Solid Touch pas voor de twee de keer in de klasse Z uitkwam. 's-GRAVENPOLDER - JOS de Wild heeft één punt overgehouden aan de zesde ronde van het Zeeuws damkampioenschap. De dammer uit Zierikzee, die uitkomt in de promotieklasse, speelde remise te gen Van de Velde. De Wild staat nu met vijf punten op een gedeel de achtste plaats. Jaap Veerhoek gaat aan de leiding met elf punten. GOES - Het driebandenteam van 3BSD Duivelands Meubelhuis be haalde in de vierde divisie een ver dienstelijk gelijkspel tegen 's Lands Welvaren 2: 4-4. Ondanks het re sultaat is de Schouwse formatie in middels in het bezit van de rode lantaarn. Het moest bij de thuis ploeg van de kopmannen komen. Bas de Zeeuw versloeg Louis Dal- linga versloeg en Philip van der Male was Nico Peeters de baas. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Emmy Bouthoorn stal met Parlando in manege De Kroo de show tijdens 'De Kroo into the Music'. De amazone uit Zaamslag wón met de goedgekeurde dekhengst op indrukwekkende wijze de eer ste editie van het nieuwe evene ment. De combinatie danste naar het uit stekende totaal van 71.75 procent. OUDENAARDE - Joost Fioole van de Zierikzeese sportschool Team Zel- tech heeft zich zaterdag succesvol gepresenteerd op het boksgala Ti me to Rumble in het Belgische Oudenaarde. Met harde low-kicks was hij te sterk voor zijn tegenstan der Micheal de Soete uit Malde- gem. De jury was unaniem over de uitslag. Emiel Broers kwam niet in actie omdat zijn opponent niet het juiste gewicht had. GOES - De korfballers van het Zie rikzeese All Ready hebben zater dagavond in Goes een oefenwed strijd tegen Tjoba met ruim ver schil verloren. De eindstand was 23-12 in het voordeel van de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen. Beide ploegen beginnen zaterdag aan de zaalcompetitie. Tjoba is daarin eersteklasser, All Ready tweedeklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64