PvdA onderzoekt gevolgen van WMO 'Hier kunnen we weer even Veel eerste plaatsen, maar geen winnaar ORIENT Fracties in de bres voor betere speeltuintjes Kwaliteit op Druma concours in De Stenge is weer uitstekend. Goese afdeling wil komende weken veel mensen interviewen. Toestand vrouw na bedrijfsongeval stabiel Vernielingen aan drie voertuigen Terneuzen Themaweek in het Fruitteeltmuseum Vlissingen weert campers uit centrum Man na mishandeling naar ziekenhuis Dieven aan de haal met flinke buit uit auto JAPAN Spinningmarathon voor Palazzoli levert ruim 20.000 euro op. 14 Maandag 10 november 2008 PZC B De majorettes haalden zaterdag halsbrekende toeren uit tijdens het goed bezochte Druma-concours in De Stenge in Heinkenzand. foto Willem Mieras door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Het regende zater dag eerste prijzen tijdens het Dru- maconcours in De Stenge in Hein- kenszand. En toch waren er geen winnaars. Rara, hoe kan dat? Het antwoord is simpel: het beoor delingssysteem bij drum- en majo retteconcoursen werkt een beetje anders dan bij de meeste andere wedstrijden. Korpsen die van de jury tachtig punten of meer krij gen, pakken de eerste prijs. Bij 85 punten is dat zelfs een eerste prijs met promotie en bij negentig zelfs met onderscheiding en lof Een korps dat tussen de zeventig en tachtig punten zit, haalt een twee de prijs en bij minimaal zestig pun ten is er een derde plaats. „Dat laat ste is gelukkig niet gebeurt", zegt concourscommissaris Riet van der Weijde uit Dreischor. Een win naar is er trouwens ook niet. „Na tuurlijk is er een korps dat de hoogste score behaalt", legt Van der Wijde uit. „Dat is leuk voor die mensen, maar we roepen ze niet uit tot winnaar. Ze halen ge woon een eerste plaats, samen met de andere korpsen die tachtig punten hebben gehaald." Er werd zaterdag gestreden in drie catego rieën: de majorettes, de concert erende drumbands en de marche rende drumbands. De Zeeuwse in breng bleef beperkt tot drie vereni gingen. OVMV uit Oud-Vosse- meer deed mee in alle categorieën en had met enkel tweede plaatsen geen echte topmiddag. De Witte van Haemstede wist bij beide drumbandonderdelen wel een eer ste plaats te pakken. De Vlissingse Deltaband deed alleen mee met de mars. Ook die was goed voor een eerste plek. Dat de Zeeuwse inbreng beperkt bleef tot drie verenigingen komt volgens Van der Weijde, omdat er in onze provincie gewoon niet zo veel majorettekorpsen en drum bands zijn. „Bovendien doen ze ook niet elk jaar mee aan ons con cours", vertelt ze. „En je hebt na tuurlijk ook verenigingen, die het leuk vinden om te spelen bij de in tocht van de Sint en dat soort din gen, maar niet de ambitie hebben om aan concoursen mee te doen. Daar is helemaal niks mis mee." Het Drumaconcours in De Sten ge in Heinkenszand is zaterdag goed bezocht. Met 28 eerste plaatsen was de kwaliteit ook weer meer dan uitstekend. door Rob Paardekam GOES - De Goese PvdA-afdeling is zaterdag begonnen met een onder zoek naar de gevolgen van het in voeren van de Wet Maatschappelij ke Ondersteuning (WMO). De ko mende weken wil de partij tiental len mensen ondervragen. Op de Grote Markt in Goes werd zaterdag het startschot gegeven. Een handvol PvdA'ers, waaronder ook raadsleden, had een stand op gebouwd en sprak mensen aan in de hoop dat ze mee wilden wer ken aan het invullen van een en quête. Daarin wordt onder meer gevraagd of ze tevreden zijn over de huishoudelijke hulp en het aan tal uren dat is toegewezen, maar ook hoe lang het duurde voor de hulp daadwerkelijk werd verstrekt. Ook zaken als het vervoer en de NIEUWDORP - De medische toe stand van de Zierikzeese vrouw (44) die vrijdagavond bij een be drijfsongeval op een schip in Vlis- singen-Oost gewond raakte, is sta biel. De vrouw werd tijdens wer- kin het ruim van een schip door een juk van de loskraan geraakt. Hierdoor raakte ze met haar hoofd hard de scheepswand. Ze werd overgebracht naar het Erasmus Me disch Centrum in Rotterdam. TERNEUZEN - Aan twee vrachtwa gens en een kraanwagen die op een bedrijfsterrein in Terneuzen stonden, zijn tussen zaterdagmid dag 14.00 en zondagochtend 08.15 uur vernielingen gepleegd. Van de voertuigen zijn de zijruiten ge mold, en van één vrachtwagen is ook de voorruit verbrijzeld. Daar naast zijn waardepapieren meege nomen. verstrekking van hulpmiddelen ko men aan de orde. „We doen dit, omdat ons regelmatig geluiden be reiken dat het nog lang niet alle maal goed gaat", zegt fractievoor zitter Henk Hoogerland, die zater dag ook van de partij was. „We wil len het allemaal eens duidelijk in kaart brengen. Na vandaag gaan we ook nog bij zorginstellingen en seniorenwoningen langs. Verder willen we leidinggevenden inter viewen" Het is de bedoeling dat de resulta ten in januari zijn gebundeld. Ze kunnen dan worden aangeboden aan de wethouder en als het kan ook aan Hans Simons. De voorzit ter van de Raad van Bestuur van de Oosterscheldeziekenhuizen is door het kabinet gevraagd om de De Goese PvdA heeft de indruk dat het er sinds de invoering van de WMO allemaal niet beter op is geworden. Daarom voert ze een eigen onderzoek uit. KAPELLE - In het Fruitteeltmuseum in Kapelle vindt tot en met vrijdag de 'week van het opgemerkt fruit' plaats. Er zijn merklappen te zien waarin fruit is verwerkt en zowel kinderen als volwassenen kunnen meedoen aan workshops van merklapdeskundige Nel van Leij- en. Kinderen kunnen woensdag vanaf 14.00 uur terecht en volwas senen vrijdag op diezelfde tijd. Aanmelden kan via 0113-344904. VLISSINGEN - Kampeerders met een camper moeten gewoon over nachten op een (mini)camping in of bij Vlissingen. Het gemeentebe stuur zal voor hen geen overnach tingsplaats vlakbij het centrum ma ken. Het college voorziet proble men bij het toezicht op zulke cam perplaatsen. Daar moeten immers ook extra voorzieningen zijn voor water, stroom, afval en sanitair. gevolgen van de invoering van de WMO te evalueren. Hoogerland wil nog niet spreken over een zwartboek, omdat hij met ruime blik het onderzoek wil aangaan. „Het kan zo zijn dat er veel tevredenheid heerst", stelt hij. Dat neemt niet weg dat de PvdA' er de afgelopen tijd al heel wat schrijnende verhalen gehoord heeft. Die gaan dikwijls over het vervoer. „Ik weet bijna zeker dat negen op de tren mensen daar niet tevreden over is. Zo kan de indica tie erg lang op zich laten wach ten." Hoogerland kent een verhaal van iemand die naar een begrafe nis moest, maar daar niet op tijd kwam, omdat de taxi veel te lang op zich liet wachten. „Ook zitten mensen soms hele middagen in het ziekenhuis vanwege de lange wachttijden en dan moeten ze daarna nog een hele rondtoer ma ken, omdat er ook anderen meerei zen. Ik heb het idee dat het voor de WMO allemaal wat beter was." TERNEUZEN - Een 42-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van vrij dag op zaterdag aan de Churchil- laan in Terneuzen mishandeld door twee onbekend gebleven (jonge) mannen. Een van deze mannen gaf de Terneuzenaar een duw waardoor hij viel. Daarna werd hij enkele malen geschopt. Het slachtoffer is in het ziekenhuis behandeld aan verschillende ver wondingen in zijn gezicht. VROUWENPOLDER - In een auto die geparkeerd stond aan de Faelweg in Vrouwenpolder, is zaterdagmid dag tussen 12.25 en 12.35 uur inge broken. Uit de auto zijn tassen met daarin waardepapieren, tien tallen euro's, fotoapparatuur, ge luidsapparatuur, telefoons en een zonnebril weggenomen. Er is een portierslot vernield. Het totale schadebedrag is onbekend. ANNA JACOBAPOLDER - De fracties van SGP en Christenunie in Tho- len hebben het college vragen ge steld over de slechte staat van enke le speeltuintjes in de gemeente. De SGP doet dat over het speel- tuintje in Anna Jacobapolder. Be woners zijn boos, omdat het net een kattenbak is en de toestellen verouderd zijn. De SGP wil weten of het college bereid is snel verbete ringen aan te brengen. De zorgen van de CU gaan over het speelterrein bij de Oesterput ten in Tholen. Dat zou maar wei nig aantrekkelijk zijn. De partij wil sowieso dat er in heel de gemeen te meer en voldoende eigentijdse speeltoestellen komen. Een wereldmerk met allure door Rob Paardekam GOES - De stichting Palazzoli zit na zaterdag weer goed in de slappe was. Waar met de eerste editie van de spinningmarathon vorig jaar nog ongeveer 16.000 euro werd op gehaald, kwam er dit jaar ruim 21.000 euro in het laatje. „We kun nen niet anders dan tevreden zijn", stelt Rinus van Hoepen. Palazzoli is een Zeeuws steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten. In de Palazzolihuizen in Goes, Vlissingen en Hulst worden regelmatig allerlei activiteiten ge houden. „Door onder meer het af haken van een paar sponsors zijn er op een bepaald moment wat fi nanciële problemen ontstaan", ver telt Van Hoepen. „Toen zijn we na gaan denken over een manier om geld op te halen." Zo werd de spinningmarathon ge boren. Ook dit jaar verzamelden een paar honderd sportievelingen zich bij fitnesscentrum Fitland in de Goese Zeelandhallen. Tiental len bedrijven hadden in totaal vijf tig fietsen gesponsord voor vier honderd euro per fiets. Dat alleen leverde al twintigduizend euro op. Daar kwamen de inkomsten van de loterij nog bij. De buren van Ca- rambowl stelden bovendien bow lingbanen beschikbaar, waarvan de opbrengst naar Palazzoli ging. Aan het eind van de middag stond de teller op 21.400 euro. „We gin gen voor twintigduizend, dus we zijn heel tevreden", aldus Van Hoe pen. „Hier kunnen we weer even mee vooruit." De organisator ver telt wel dat het dit jaar niet gemak kelijk was om bedrijven te vinden 'We moesten er hard aan trekken, omdat er ook al een Ride for the Roses was' die een fiets wilden sponsoren. „We hebben er hard aan moeten trekken. Misschien had dat te ma ken met het feit dat-we ook al een Ride for the Roses hebben gehad." De spinningmarathon wordt vol gend jaar weer gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60