koploper Duiveland op Vogels worden lamgelegd in topper tegen Hoek Nieuwe tegenvaller voor Kloetinge Bruse Boys plots in degradatiezone Oosterlanders verliezen voor het eerst dit voetbalseizoen. Terneuzense Boys haalt uit tegen laagvlieger Wilhelmina'26: 6-0. En maak kans op één van de 50 prachtij 50 jaar Sturm en Dekker Zeeuwen op eigen veld dicht bij winst tegen de recordkampioen: 1-1. S PZC Maandag 10 november 2008 33 door Bas Koel OOSTERLAND - Vijfenzeventig mi nuten lang was er geen vuiltje aan de lucht voor Duiveland. De zater dag-tweedeklasser had een riante 2-o-voorsprong en bovendien had opponent VCK tot dan toe nog geen kans gehad. Daarna ging het echter mis en sloeg de wedstrijd om. VCK boog in een kwartier tijd de achterstand om in een voor sprong: 2-3. Het was de wereld op zijn kop. Duiveland, de nieuwe periodekam pioen, begon scherp aan de wed strijd en maakte VCK duidelijk dat er weinig te halen viel. Binnen tien minuten had de thuisploeg de score al drie keer kunnen openen, maar men verzuimde dat. Na een kwartier was het eindelijk wel raak. Barry Steenpoorte beoordeel de een perfecte crossbal goed en haalde hard uit in de verre hoek: 1-0. Duiveland bleef na de openings treffer aandringen en was op zoek naar een vroege beslissing, maar die kwam er niet tegen het zwak ke VCK. Bij de ploeg uit Koudeker- WR Duiveland verspeelt de zege in een krankzinnige slotfase. VCK wint na een 2-0-achterstand met 3-2. De winnende goal valt in de slotminuut. ke ontbrak het aan strijd. Na de pauze duurde het even voordat Duiveland de goede versnelling weer gevonden had, maar daarna ging het weer helemaal los. Barry Steenpoorte zette via rechts aan voor een knappe solo, liep eenvou dig om zijn tegenstanders heen en legde de bal panklaar voor Ronald Zwager: 2-0. Voor VCK leek dit de genadeklap want Duiveland begon als een gek aan te vallen en creëerde een kwar tier lang kans na kans. Toch bleef het bij 2-0. De thuisploeg kreeg hierna onverwacht nog de reke ning gepresenteerd. De wijze waar op Duiveland de tegengoals moest incasseren, was tenenkrommend. Zo liet doelman Hans Capelle een vrije trap van Erik Goudt eenvou dig door zijn handen glippen: 2-1. Het doelpunt kwam totaal uit het niets, want tot dan toe had VCK nog geen enkele kans gecreëerd. De treffer inspireerde VCK kenne lijk. De ploeg trok nu plots wel ten strijde en ging op zoek naar de ge lijkmaker. Die kwam er vijf minu ten voor het einde van de wed strijd. Erik Goudt werd de diepte ingestuurd, sneed het zestienme tergebied binnen en rondde koel bloedig af: 2-2. Anderhalve kans, twee doelpunten. Bij Duiveland was men met stom heid geslagen. Zo veel kansen krij gen en dan toch nog de punten moeten delen. Althans dat dach ten ze, maar in de laatste minuut werd het nog erger voor de koplo per. Uit een corner van Michiel Ketting kopte Sebastiaan Schipper VCK alsnog naar de overwinning. Voor Duiveland betekende deze 3-2-nederlaag het eerste verlies van het seizoen. VCK zette de goe de vorm van de afgelopen weken knap voort, zij het met het nodige fortuin. Henk Schouten, trainer van Duiveland was na afloop zeer teleurgesteld. „Binnen tien minu ten gaven we de wedstrijd weg. Dat was nergens voor nodig. VCK had geen kans, de ploeg deed hele maal niets. Hopelijk leren de jon gens hier van, want dit mag niet meer gebeuren." Duiveland-VCK 2-3 (1-0). 15. Barry Steenpoorte 1 -0, 54. Ronald Zwager 2-0, 72. Erik Coudt 2-1, 86. Erik Coudt 2-2, 90. Sebastiaan Schipper 2-3. Scheidsrechter: H.A. Haverkamp (Alblas- serdam). Gele kaart: Michel Meulmees- ter, Bouwen Legemate, Dylan Verhage en Mefijn Dek (allen VCK). Aantal toe schouwers: 125. Duiveland koploper af Voor Duiveland betekent de ne derlaag tegen VCK het eerste verlies van het seizoen. Door de nederlaag levert Duive land de koppositie in de twee de klasse in. Desondanks blijven de Ooster landers de produktiefste ploeg in die klasse met 26 doelpunten. MIDDELBURG - Bruse Boys liep in de tweede klasse van het zaterdag voetbal tegen de vijfde nederlaag op. De ploeg verloor met 1-0 bij VYC'68 en staat nu zelfs in de de gradatiezone. WC'68-Bruse Boys 1-0: In een gelijkopgaande eerste helft kwa men de beste kansen op naam van de thuisclub. Leon van den Ouden liet een mogelijkheid op 1-0 onbe nut en Rick Baaij trof met een vrije trap de lat. Bruse Boys kon daar alleen enkele 'halve' kansen tegenover stellen. Na 65 minuten kwam WC'68 aan de leiding. Piet de Graaff werd in het zestienmeter gebied onderuitgehaald en uit de toegekende strafschop zorgde Rick Baaij voor 1-0. Hierna zette Bruse Boys aan voor een offensief De be zoekers mochten vier keer aanleg gen voor een vrije trap net buiten het zestienmetergebied, maar tel kens belandde de bal in de muur. Arnemuiden-Oranje Wit 3-0. Maarten Brasser 1-0, Jarco Siereveld 2-0, Maar ten Brasser 3-0 (strafschop). Oostkapelle-Seolto 3-2. Maarten van Maldegem 1-0, Arnaud Mol 1-1, Ar- naud Mol 1-2, Wilco van Eijzeren 2-2, Maarten van Maldegem 3-2. Nieuwdorp-Dinteloord 1-3. Ruud La Grand 1-0, Erik van de Giesen 1-1, Erik van de Giesen 1-2, Frank Oostdijk (ei gen doelpunt) 1-3. SSV'65-Serooskerke 1-2. Alex de Vis ser 0-1, Kyrian Guepin 0-2, David den Hollander 2-1. NIEUW LEKKERLAND - Kloetinge kreeg in de eerste klasse van het za terdagvoetbal een nieuwe tik te verwerken. De Bevelandse ploeg verloor zaterdag de uitwedstrijd te gen Nieuw Lekkerland: 2-0. Vorige week kreeg Kloetinge een neder laag te slikken tegen koploper LRC (2-3). „We misten de scherpte en de in telligentie om een ploeg als Nieuw Lekkerland te verslaan", constateer de Kloetinge-trainer Diederik Hiensch na afloop. Kloetinge had moeite met de verdedigende tac tiek van de thuisploeg. Etienne Mallie had in de eerste helft een goed schot, maar de bal belandde via een been van een speler van de thuisploeg tegen de lat.In de twee de helft liep Kloetinge zich voor bij. De Bevelandse equipe kon het geduld niet opbrengen en wilde een doelpunt forceren. Prompt kreeg Kloetinge het deksel op de neus. Via een counter in de 65e mi nuut werd het 1-0 en in de 80e mi nuut werd men nogmaals verrast door een snelle uitval. Nieuw Lekkerland-Kloetinge 2-0 (0-0). 65. Jan Dirk Verheij 1-0, 80. Gök- sel Cakir 2-0. Ook GPC Vlissingen ondervond zaterdag de kracht van koploper LRC. Net als Kloetinge moest ook de Walcherse eersteklasser zijn meerdere erkennen in de Leerdam mers: 3-0. GPC hielp de thuis ploeg in de eerste helft in het za del. Een fout op het middenveld werd afgestraft via Willem Looi- jen. Na rust had GPC de kans op de gelijkmaker,. toen Mathijs Lug- tenburg vanaf de rand van het zes tienmetergebied inschoot. De bal werd echter gekeerd en uit de te genaanval kwam LRC op 2-0. Dit keer was René de Blok de afmaker. In de 90e minuut drukte LRC het kwaliteitsverschil in nog grote cij fers uit. René de Blok liet de 3-0 aantekenen. LRC-GPC Vlissingen 3-0 (1-0). 27. Wil lem Looijen 1-0, 53. René de Blok 2-0, 9f). René de Blok 3-0. In een reeks van acht wedstrijden maakte Terneuzense Boys gere geld een meer dan behoorlijke in druk, maar brak een gebrek aan scorend vermogen de ploeg te vaak op. In het negende duel ging de riem er echter helemaal af. Ter neuzense Boys maakte gehakt van Wilhelmina'26: 6-0. Marco Faas- sen had een belangrijk aandel in de zege. Hij scoorde drie keer. Terneuzense Boys-Wilhelmina'26 6-0 (5-0). 17. Ramazan Kesikbas 1-0, 21. Marco Faassen 2-0, 22. Marco Faassen 3-0, 40. Marco Faassen 4-0, 42. Abuba- kar Kourouman 5-0, 49. Ramazan Kesik bas 6-0. Zaamslag boog tegen WGZ een 2-0-achterstand om. Arjan Hame link en Jordy Bakker zorgden voor een 2-2-eindstand. WGZ beëindig de het duel met negen man. Mark Scheurwater zag twee keer geel en doelman Gerard van der Borst kreeg direct rood wegens het uitde len van een schop. Zaamslag-VVGZ 2-2 (0-0). 49. Rianto Vrutaal 0-1, 66. Rianto Vrutaal 0-2, 71. Arjan Hamelink 1-2, 74. Jordy Bakker 2-2. door Frits Bakker HOEK - Trainers zullen het zelden zo met elkaar eens geweest zijn als zaterdag in Hoek. De één, van het grote IJsselmeervogels, gaf de an der, van het kleinere Hoek, in het voorbij lopen een vriendschappe lijk tikje. „Terechte uitslag, hè", zei hij over de 1-1 op het scorebord. „Ja, dat vond ik ook", reageerde zijn Belgische collega. Gaby Demanet (Hoek) praatte na over de prima organisatie in zijn elftal. Roy Wesseling verklaarde verderop: „Hoek heeft een prach tig georganiseerde ploeg." De Belg, die aan een superieure reeks bezig is, maar nog altijd als tijdelijke vervanger van Paul Telus- sa wordt gezien, vond dat de tegen stander met zó veel kwaliteiten maar weinig kansen had afgedwon gen. Zijn collega zei: „Ik speelde voor het eerst dit jaar met allevier mijn spitsen, maar kansen hebben we bijna niet gekregen." En over gelijkenissen gesproken. Hoek speelt in deze klasse zelden of nooit met een speler uit de ei gen rangen. IJsselmeervogels heeft nog wel wat eigen kweek, maar za terdag kwam de kampioen door blessures voor het eerst ook uit zonder één echte Spakenburger binnen de lijnen. Het verschil in de wedstrijd, die Hoek maakt zijn positie op de ranglijst waar tegen IJsselmeervogels met twee ploegen in een hoog tempo werd gespeeld, zat hem het meest in de manier van scoren. André Kemper schoot zijn ploeg voor de rust (27e minuut) naar een voorsprong met een buiten spelluchtje. Stijn Mahieu maakte zes minuten later gelijk met één van zijn zeldzaam mooie goals. De tegentreffer van de Vogels was na afloop voer voor discussies. Gio vanni Siereveld tekende met zijn vinger op de bovenkant van zijn hand de situatie. „Kijk, hier stond ik, op dezelfde lijn als Michael Koné, achter ons stond niemand meer. Ea die Kemper was ons al voorbij toen die pass werd gege ven." Buitenspel dus, zo verzeker de de centrale verdediger. Het zou een tikje wrang zijn als het verhaal klopt, want Hoek heeft nog niet zo vaak met gelijke wapens gestreden tegen de gelou terde Spakenburgers. Het had voor én na de rust hele periodes van ini tiatief en overwicht. Dat leidde in de laatste twintig minuten tot klei ne kansen op de winnende goal. Zo strandde een combinatie tus sen Ferry Alfons eri Alan Grozda- nic net voordat de Serviër kon in schieten. Alfons spurtte met Pierre Tosch om de bal, raakte hem kwijt, maar kreeg hem toch weer in bezit en raakte onderweg naar de goal beklemd tussen drie tegen standers. De vraag om een straf schop was te veel van het goede. Hoek-aanvaller Ferry Alfons schudt tegenstander Pierre Tosch (rechts) van zich af. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57