Zeeland Tresj Percussie op COC-songfestival Nu ook judoles op Scheldemond deöndernemer.m Hoe passen parttimers in mijn totaalplaatje? ^^9 Subsidies voor natuurbeheer opengesteld Club van kleine kernen praat over krimp Drugstoeristen aangehouden Zeeuwse sambaband wil COC-songfestival winnen. Alles over personeelsbeleid en méér. pzc Maandag 10 november 2008 I 17 door Ondine van der Vleuten middelburg - Ik Wil Er Uit, heet het liedje waarmee de Zeeuwse band Tresj Percussie op 6 decem ber het Nationale COC Songfesti val in Roermond hoopt te win nen. „Uit de kast, begrijp je?", zegt de Middelburgse percussioniste Ruby Engelberts. De deelnem' COC-Song- festival ,net zelf homo of lesbisch te zijn. „Gay-friendly is ge noeg", zegt Ruby. Maar de liedjes dienen wel 'roze' te zijn. „Ik Wil Er Uit gaat over een vrouw die ver liefd is op een andere vrouw. Je nam me mee naar jouw flatje op driehoog... Spannende zin, niet?" Tresj Percussie ontleent haar naam aan de percussie-instrumenten. Trash is het Engelse woord voor af val. Denk aan een kliko, olievaten, een pvc-buis. Maar Tresj gebruikt eigenlijk alles wat zich leent om rit misch lawaai mee te maken. Dat zal straks in Roermond overigens niet de enige gimmick van het zes- koppige gezelschap zijn. „Het wordt geen show a la de Toppers, maar wel visueel aantrekkelijk. Met een lichtshow en iets met klompenbeat, verwerkt in de mu ziek. Verder vertel ik niks, want het moet geheim blijven. Van de concurrentie weten we ook niet veel meer dan er op de site van het songfestival staat", zegt Ruby. „Maar het is wel duidelijk dat het niveau hoog is, hoger dan vorige ja ren heb ik het idee." Op de site van Tresj Percussie staat te lezen dat de band zijn inspiratie haalt uit Slagerij van Kampen, Stomp en de Blue Men Group. Naast Ruby bestaat de band uit Francien van Ouwerkerk (per cussie), Pascale Petitiaux (gitaar/- percussie), Wouter Apner (bassist en sampler) en Jan Eggebeen (per- 'lk Wil Er Uit gaat over een meisje dat verliefd is op een ander meisje...' cussie). Percussioniste Indra War man neemt in Roermond voor het eerst de zang voor haar rekening. Tresj is ontstaan uit een gelegen heidsformatie op verzoek van het COC. De leden van de band, die ook in andere muziekgroepen spe len, hebben met Tresj inmiddels de hele provincie aangedaan. Des ondanks vinden ze het behoorlijk spannend om naar Roermond te gaan. „Er is een jury met BN'ers als Lenny Kuhr en Jody Pijpers en je moet net als bij het echte Song festival in een aparte ruimte af wachten hoeveel punten je krijgt." Als ze winnen, wordt Middelburg in 2009 thuisstad van het Nationa le COC Songfestival. Wie met ei gen ogen wil zien of ze daar een beetje kans op maken, kan Tresj gratis zien en horen tijdens de try out op zaterdag 22 november in COC-café Goudswaard aan de Mid delburgse Noordstraat. Of zich op 6 december voegen bij de grote schare Zeeuwse supporters die af reist naar Roermond. www.tresj.eu www.cocsongfestival.nl middelburg - Natuurstichtingen, beheerders van natuurgebieden, maar ook agrariërs en particuliere grondeigenaren kunnen een aan vraag indienen om in aanmerking te komen voor een subsidie. De provincie heeft de aanvraagperio- de opengesteld van 17 november tot en met 16 januari 2009. Gedeputeerde Staten besloten vori ge week geld opzij te zetten voor voortzetting van het al lopende be heer. Voor uitbreiding van het na tuurbeheer door natuurorganisa ties, particulieren en agrariërs is be perkt geld beschikbaar. Het is dan ook niet zo dat alle aanvragen ge honoreerd kunnen worden. De belangrijkste natuurbeheerders zijn Zeeuwse Landschap en Na tuurmonumenten. In Zeeland werd begin dit jaar 10.274 hectare natuurgebied beheerd. De opper vlakte agrarisch beheersgebied be droeg 1665 hectare. Voor 2009 is 2,8 miljoen euro beschikbaar. heinkenszand - De Zeeuwse Vere niging voor Kleine Kernen (ZVKK) houdt zaterdag 15 novem ber een bijeenkomst in de Stenge te Heinkenszand. Ingegaan wordt op de vraag hoe dorpsraden samen met de gemeen ten en de vereniging kunnen in spelen op een dalend bevolkings aantal. Daling van het aantal Zeeuwen heeft gevolgen voor de winkels, scholen, gezondheidsvoor zieningen en de woningmarkt in Zeeland. Gedeputeerde G. van Heukelom houdt en inleiding over wat de rol van de ZVKK zou kunnen zijn. D. van der Wouw, onderzoeker bij Scoop, zet uiteen wat de gevolgen kunnen zijn van een bevolkings- krimp voor de leefbaarheid in de provincie. De bijeenkomst duurt van 10 tot 12.30 uur. vlissingen - Scheldemond College in Vlissingen gaat nauw samenwer ken met Sportschool Geelhoed. De school heeft na een proefperio de van drie maanden een conve nant „ondertekend met de judo club van Walcheren en de Bevelan- den. Door de samenwerking kun nen leerlingen hun middelbare schoolopleiding combineren met intensieve judotraining. Sport school Geelhoed is, gemeten naar het aantal leden, de grootste Zeeuwse sportschool in het ju- do-distrikt Zuid Nederland. Het Scheldemond College heeft voor voetballende leerlingen een soort gelijk convenant met Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland. De school wil topsport en school op een zo hoog mogelijk niveau combineren. Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes Terneuzen - De politie heeft zater dagavond in Terneuzen twee Bel gische drugstoeristen aangehou den. Eén dag eerder hield de poli tie vier Belgen aan die eveneens in Terneuzen drugs hadden gekocht Een van de mannen die in een wo ning aan de Da Costastraat drugs kochten en zaterdag rond kwart voor acht werden aangehouden, kreeg een boete van 236 euro voor het in het bezit hebben van een ge- bruikershoeveelheid softdrugs. De twee vermoedelijke dealers, een 20-jarige man en een 21-jarige vrouw (beiden uit Terneuzen) zijn later op de avond in een café in Axel aangehouden. De politie hield vrijdagavond rond kwart voor zeven in Terneuzen vier Belgische drugstoeristen aan. Twee van hen hadden een gebrui- kershoeveelheid softdrugs die zij net hadden gekocht in een woning aan de 2e Verbindingsstraat. Daar werd een 42-jarige man uit Terneu zen aangehouden. In de woning zijn zakken hennep en hasj en een kleine hoeveelheid harddrugs aan getroffen. Tresj Percussie denkt met onder meer veel percussie hoge ogen te gooien op het Nationale COC Songfestival in Roermond. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53