verzet in Brouwershaven Witte scoort goed Thoolse WD 50 jaar tÉH Twee eerste plaatsen voor drumband uit Haamstede. Auto gestolen in Burgh-Haamstede Man na mishandeling naar ziekenhuis Dieven aan de haal met flinke buit uit auto Vette cheques voor Walcherse scholen Toestand vrouw na bedrijfsongeval stabiel Campers moeten naar camping in Vlissingen S PZC Maandag 10 november 2008 15 door Rob Paardekam heinkenszand - Het regende zater dag eerste prijzen tijdens het Dru- ma-concours in De Stenge in Hein- kenszand. En toch waren er geen winnaars. Rara, hoe kan dat? Het antwoord is simpel: het beoorde lingssysteem bij drum- en majoret teconcoursen werkt anders dan bij de meeste andere wedstrijden. Korpsen die van de jury tachtig punten of meer krijgen, pakken de eerste prijs. Bij 85 punten is dat zelfs een eerste prijs met promotie en bij negentig zelfs met onder scheiding en lof Een korps dat tus sen de zeventig en tachtig punten zit, haalt een tweede prijs en bij minimaal zestig punten is er een derde plaats. „Dat laatste is geluk kig niet gebeurt", zegt concours commissaris Riet van der Weijde uit Dreischor. Een winnaar is er trouwens ook niet. „Natuurlijk is er een korps dat de hoogste score behaalt", legt Van der Wijde uit. „Dat is leuk voor die mensen, maar we roepen ze niet uit tot winnaar. Ze halen gewoon een eer ste plaats, samen met de andere korpsen die tachtig punten heb ben gehaald." Er werd zaterdag ge streden in drie categorieën: de ma jorettes, de concerterende drum bands en de marcherende drum bands. OVMV uit Oud-Vossemeer deed mee in alle categorieën en had met enkel tweede plaatsen geen topmiddag. Witte van Haem- stede wist bij beide drumbandon derdelen wél een eerste plaats te pakken. De Vlissingse Deltaband deed alleen mee met de mars. Ook die was goed voor een eerste plek. Dat de Zeeuwse inbreng beperkt bleef tot drie verenigingen komt volgens Van der Weijde, omdat in Zeeland niet zoveel majorettekorp sen en drumbands zijn. door Rob Paardekam tholen - De Thoolse afdeling van de WD bestaat vijftig jaar. Reden om vanavond een feestje te hou den. Oprichter Tinüs van Damme stond in 1958 - toen de partij lan delijk al tien jaar bestond - aan de wieg van de eerste WD-afdeling op het eiland Tholen: die van de gemeente Sint-Maartensdijk. Een paar jaar later volgde de toenmali ge gemeente Oud-Vossemeer. Een gemeentelijke herindeling zat er aan te komen. „Je snapt dat al die mensen van al die toenmalige par tijen hoog op onze lijst wilden ko men vertelt Van Damme. „Ik heb er niet van geslapen." Na het gekibbel kwam het succes, want de WD haalde in 1972 drie zetels in de Thoolse raad. Momenteel heeft de WD twee zetels. De libe ralen vieren vanavond feest in ca fé Hart van Tholen in Tho- len-stad. Vanaf 20.00 uur zijn er toespraken en is er een forumdis cussie met Kamerlid Charlie Ap- troot en statenlid Carla de Paepe. burch-haamstede - In de nacht van vrijdag op zaterdag is in Burgh-Haamstede een personen auto gestolen. De wagen - een gele tweedeurs Seat Cordoba met het kenteken XN-LG-36 - stond geparkeerd aan de Kloosterweg. De auto vertegen woordigt volgens de politie een waarde van enkele duizenden eu ro's. terneuzen - Een 42-jarige man uit Terneuzen is in de nacht van vrij dag op zaterdag aan de Churchil- laan in Terneuzen mishandeld door twee onbekend gebleven (jonge) mannen. Een van deze mannen gaf de Terneuzenaar een duw waardoor hij viel. Daarna werd hij enkele malen geschopt. Het slachtoffer is in het ziekenhuis behandeld aan verschillende ver wondingen in zijn gezicht. vrouwenpolder - In een auto die geparkeerd stond aan de Faelweg in Vrouwenpolder, is zaterdagmid dag tussen 12.25 en 12.35 uur inge broken. Uit de auto zijn tassen met daarin waardepapieren, tientallen euro's, fotoapparatuur, geluidsapparatuur, telefoons en een zonnebril wegge nomen. Er is een portierslot ver nield. Het totale schadebedrag is onbekend. middelburg - Vier Walcherse ba sisscholen hebben voor in totaal achtduizend euro aan prijzengeld gewonnen in de sponsoractie Sup port for Kids van hypotheekver strekker De Hypotheken De Raven- steijnschool in Vlissingen en de ABS in Middelburg wonnen elk 2500 euro, de Branding in Vlissin gen en de Acaciahof in Middel burg elk 1500 euro. nieuwdorp - De medische toe stand van de Zierikzeese vrouw die vrijdagavond bij een bedrijfson geval op een schip in Vlissin- gen-Oost gewond raakte, is stabiel. De 44-jarige vrouw werd tijdens werkzaamheden in het ruim van een schip door een juk van de los kraan geraakt. Hierdoor raakte ze met haar hoofd hard de scheeps wand. Ze werd met een ambulan ce overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam. vlissingen - Kampeerders met een camper moeten gewoon over nachten op een (mini)camping in of bij Vlissingen. Het gemeentebe stuur gaat voor hen geen overnach tingsplaats vlakbij het centrum ma ken. Het Vlissingse college van B en W voorziet problemen bij het toezicht op zulke camperplaatsen. Daar moeten immers ook extra voorzieningen zijn voor water, stroom, afval en sanitair. "■t Betonningstonnen markeren sinds zaterdag de ingang van het Tonnenmagazijn. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51