PZC Rondweg Scharendijke jaren later Sturm 13 Noord-Bevelands raadslid krijgt meer vergoeding SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Tweede deel van Recreatieverdeelweg in 2014, rondweg daarna. Actie trekking 10 november U heeft nog tot 13.00 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Sla Energie van Jan van Munster golft door Pontes Subsidies voor natuurbeheer opengesteld Maandag 10 november 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Het tweede deel van de Recreatieverdeelweg, tus sen Renesse en de voet van de Brouwersdam, ligt er niet eerder dan 2014. Pas daarna kan worden begonnen met de aanleg van de derde fase, de rondweg rond Scha rendijke. Dat zegt verkeersgedepu- teerde Toine Poppelaars. Tot nu toe gingen provincie en ge meente Schouwen-Duiveland uit van 2010 voor realisatie van de tweede fase en 2011 voor de derde. De forse vertraging heeft te maken met twee factoren. De eerste fac tor is het felle verzet van een vier tal eigenaren van grond waarop deel twee van de weg moet ko men. Zij willen niet verkopen. De provincie start nu een onteige ningsprocedure. „Daardoor gaat het allemaal veel langer duren dan gepland", stelt Poppelaars. „Met al le procedures en gangen naar de Raad van State erbij, denk ik dat de spa niet eerder dan 2013 de grond ingaat. En dan duurt het nog een jaar voordat de weg klaar is." Volgens Poppelaars is het altijd de bedoeling geweest eerst de tweede en dan de derde fase aan te leggen. „Dat lijkt me de meest logische keuze." Alleen al daar door loopt de aanleg van de rond weg Scharendijke jaren vertraging op. Er speelt echter meer. De provincie heeft sinds vorig jaar een traject voor de rondweg op het oog, maar zag deze zomer plot- Het tweede deel van de Recrea- tieverdeelweg ligt er door moei zame onteigeningsprocedures niet eerder dan 2014. Pas daarna komt de rondweg Scharendijke. seling de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad tegenover zich. Die ergerde zich eraan dat ze niet had mogen meebeslissen en was bo vendien gevoelig voor argumenten vanuit Scharendijke tégen het tra ject. Het dorp is bang dat de ge plande route te dicht langs cam pings aan de Elkerzeeseweg loopt en toekomstige dorpsuitbreiding in de weg staat. Dorpsraad en on dernemers zien daarom meer in het zogenaamde 'waterlooptracé', dat verder van het dorp loopt. Wethouder Wijnand Renden (ver keer) kreeg, tegen zijn zin, van de raad opdracht nog eens te praten over het te kiezen tracé. Dat is in middels gebeurd. Voor de uit komst verwijst Poppelaars naar Renden, die op zijn beurt eerst de gemeenteraad wil inlichten voor dat hij iets naar buiten brengt. Pop pelaars wil wel kwijt dat 'door de ze ontwikkelingen de komst van de rondweg toch al uitgesteld moet worden'. In het beste geval voor Scharendij ke zou het dus kunnen dat er wel degelijk nog voor het waterlooptra cé wordt gekozen, maar dan wel met jaren vertraging. Dorpsraad voorzitter Herman Bomer zegt ver rast en teleurgesteld te zijn. BRU1NISSE - Zeshonderdveertig tjokvolle dozen. Dat is de 'oogst' van de zaterdag gehouden voed- selactie van de hulporganisatie Dorcas voor Oost-Europa. Op dertien locaties verrspreid over het eiland konden de inwoners van Schou wen-Duiveland zaterdag (houdbaar) voedsel do neren en dat liep als een trein volgens Dor- cas-woordvoerder Anne Griffioen. „Over het alge meen is het resultaat redelijk constant, maar nu zijn het iets meer dozen dan vorig jaar. De su permarkten die ruimte beschikbaar stelden voor een Dorcas-stand waren het drukst bezocht. Brui- nisse sprong er uit. Alleen al in dat vissersdorp werden 110 dozen voedsel gedoneerd. Daar wor den voedselpaketten van gemaakt en die gaan op transport naar onder meer Oekraïne, Moldavië, Servië en Albanië. foto Marijke Folkertsma Staatsloterij door Rob Paardekam WISSENKERKE - De maandelijkse be lediging. Zo noemen sommige ge meenteraadsleden op Noord-Beve land de vergoeding die ze krijgen voor hun raadswerk. Maar wel licht niet voor lang meer. Burge meester en wethouders willen de provincie verzoeken om de ge meente in een hogere inwonersca tegorie te plaatsen. Want daar zit het probleem. De vergoeding van raadsleden is ge bonden aan een maximum. Hoe kleiner de gemeente, hoe lager de vergoeding is. En aangezien Noord-Beveland met zijn zeven duizend inwoners heel klein is, mag de gemeente de raadsleden maximaal 211 euro per maand ge ven. Raadslid Ariekees Oudshoorn stelde eerder dit jaar absoluut niet toe te komen met dat bedrag. Hij legt er geld op toe. Nu stelt het college dus voor om de provincie te vragen de gemeen te in een hogere inwonersklasse te plaatsen. Als de provincie toe stemt, kunnen raadsleden straks een vergoeding van 285 euro per maand krijgen. De raad bespreekt het onderwerp op 13 november. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Een vrouw uit Breskens mocht enkele dagen niets tillen. Ook geen boodschappen. Manlief bood spontaan aan wat eten bij de supermarkt te halen. Dat deed hij zelden of nooit. Er stond sla met gebakken aardappelen op het menu. Bij de groenteafde ling koos hij een ferme krop sla uit. De caissière wees hem er ech ter op dat hij de andijvie nog moest wegen. Enigszins be schaamd ruilde hij zijn stronk voor een pak gesneden sla. Dat leek hem wel zo handig. Thuis vertelde hij zijn echtgenote open hartig van zijn blunder. Toen zij het pakket zag, werd het menu alsnog veranderd. Nasi paste be ter bij de gesneden groente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49