toch een overwinning Hoogerland te sterk voor Vleugel en Van Ewijk Judith Stap zet scherpe tijd neer op 1500 meter unne: Veel records sneuvelen bij derde Zeeuwse hoofdklassewedstrijd. Zeeuws succes bij off-road duathlon Mesu is succesvolle knecht in Assen Sterk optreden Piëdro Schweertman Kees Nieuwelink maakt favorietenrol waar Aankomende prof doet mee aan ATB-wedstrijd 'om bezig te zijn.' pzc Maandag 10 november 2008 41 door Jeroen Deliebeke vlissingen - Er wordt tegenwoor dig professioneel getraind in de Zeeuwse baden. Dat kan niet an ders getuige de meer dan 230 per soonlijke records die gezwommen werden bij de derde Zeeuwse hoofdklasse wedstrijd in Vlissin- gen. Ook de Zeeuwse toppers de den uitstekende zaken in opmars naar de NK en NJK deze winter. Vijftien nieuwe Zeeuwse records werden geregistreerd. Het meest opvallende record was dat van Ju dith Stap op de 1500 meter vrije slag. Haar tijd van 17.49,40 is mo menteel de negende tijd op de Ne derlandse ranglijst van alle leeftij den. Ook de records van Philip van Moll vielen op. Op de 50 (35d7) en 200 meter rugslag (2.41,83) is hij de snelste Zeeuwse 11-jarige ooit. Bob Dalmeijer eta leerde zijn vorm op de 50 (30,33) en 200 meter rugslag (2.20,75). De jeugdploeg van De Stormvogel ging voor verbetering van het re cord op de 4x 100 meter vrije slag, dat sinds 1989 met 4.03,7 op naam staat van oudgedienden van De Stormvogel. Merel van der Ent, An- niek Minderhoud, Manon Minne- boo en Judith Stap scherpten het aan naar 4.02,29. De jongensploeg van Luctor verbe terde het ZR tot 17 jaar op de 4x 50 meter wissel (1.57,64). Diverse zwemmers plaatsen zich één of meerdere malen voor de NK's. De beste vrouw was Manon Min- neboo met twee overwinningen. Bij de mannen ging die eer naar Kevin Hondsmerk. valkenburg - Zeeuws succes was er in Valkenburg bij de laatste off-road duathlon van het seizoen. Shirin van Anrooy (Kapelle) won in de categorie Do, zus Lindy bij de meisjes D12 en Joost Gevaert (Goes) heerste bij de jongens H12. Debutant en ex-prof Patrick Tol- hoek (Yerseke) kwam na 2,5 km lo pen en 20 km mountainbiken als eerste door. Na nog eens 2,5 km lo pen finishte hij als tweede. assen - Een speciale taak lag er voor Erwin Mesu op de ijsbaan in Assen. Samen met zijn teamgeno ten van Gibo-Beka moest hij kop man Engbert de Vegt aan klasse- mentspunten helpen voor de Es- sentcup. Die missie slaagde want De Vegt eindigde als tweede. Daar mee was hij de beste B-rijder, A-rij- der Lars Hoogeboom werd eerste. Mesu moest genoegen nemen met de 26e plaats. rotterdam - De Koudekerkse Piëdro Schweertman is als beste Nederlander geëindigd in de Q_- sourcing Squash Trophy 2008, een Rotterdamse proftoernooi. De Zeeuwse international verloor pas in de halve eindstrijd. Zijn te genstander daarin was de Austra liër Steve Finitsis, de nummer twee van de plaatsingslijst: 7-11 8-11 7-11. Finitsis won vervolgens ook de finale van het toernooi. zuiddorpe - Kees Nieuwelink is de winnaar van het 50+-schaaktoer nooi. Met een totaal van vijfenhal- ve punt bleef de HWP'er zijn club genoten Erik van de Wynkele en Gert van Rij een half puntje voor. Nieuwelink was op papier duide lijk de sterkste speler met een ra ting van ruim boven de 2200. Hoe wel het hem niet altijd even ge makkelijk verging, maakte hij zijn favorietenrol waar. door Wim de Vos wolphaartsdijk - Ook op de mountainbike kan Johnny Hooger land redelijk uit de voeten. Zater dag in Wolphaartsdijk kwam de toekomstige beroepsrenner voor één keer aan de start van een wed strijd om de Zeeuwse ATB Cup. Het verschil tussen Hoogerland en de rest van de deelnemers was aan zienlijk. Robbert Vleugel was suc cesvol door als tweede te finishen. Hij liet opnieuw Edzard van Ewijk achter zich. Johnny Hoogerland, dit jaar op de weg goed voor zestien overwinnin gen, zat zaterdag min of meer doel loos thuis. „Ik wilde toch bezig zijn, daarom besloot ik om maar eens een keer mee te doen aan een ATB-wedstrijd voor de compe titie. Vermoedelijk zal het wel de enige van het seizoen zijn", ver klaarde Hoogerland zijn aanwezig heid in Wolphaartsdijk. De overige deelnemers, die wel voor een plaats in het algemeen klassement van de Zeeuwse ATB Cup gaan, wisten meteen dat er voor hen niets anders op zat dan strijden om de tweede plaats. Hoogerland is de vorm van het wegseizoen nog niet helemaal kwijt en dat was duidelijk te mer ken. Reeds na de eerste omloop had de toekomstige prof van de nieuwe ploeg Vacansoleil een voor sprong van zo'n 200 meter op de rest, met onder anderen Robbert Vleugel en Edzard van Ewijk. Ge zien de ontwikkelingen in de wed strijden zal de strijd om het eind klassement tussen deze Beveland- se coureurs'gaan. Evenals vorige week in 's-Heer Arendskerke moest routinier Van Ewijk opnieuw buigen voor het aankomende talent Robbert Vleu gel. In feite was het scenario het Christel Janssen gaat aan kop in Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras zelfde: bij een tempoversnelling van Robbert Vleugel haperde het even bij Van Ewijk. Dat was een beslissend moment voor de strijd om de tweede plaats. Vleugel reed ongeveer een minuut bij de cou reur uit Wolphaartsdijk vandaan, die uiteindelijk als derde eindigde. Vleugel gaat nu aan de leiding in het klassement. Bij de veteranen sloeg Eric Ver- eecken opnieuw toe. De coureur uit Hulst kan het spelletje blijk baar nog altijd niet missen en lijkr bijna onklopbaar. In Wolphaarts dijk zag het er aanvankelijk niet naar uit dat Vereecken zou win nen. Hij ging onderuit en viel een behoorlijk eind terug. Een andere favoriet, Andy van Loon, ging over de vallende Vereecken heen, waar door Adri Jongeneelen de lachen de derde leek te worden. Vereecken en Van Loon kwamen echter terug en in de slotronde slaagden zij er toch nog in Jonge neelen voorbij te streven. Bij de vrouwen pakte Christel Jans sen eveneens haar derde overwin ning. De renster uit Aagtekerke reed ver bij de concurrentie weg en greep opnieuw het maximu maantal punten. De strijd om de Zeeuwse ATB Cup zal gaan tussen Robbert Vleugel en Edzard van Ewijk. Tot nu toe heeft Vleugel de beste pa pieren voor de titel. wedstrijden in Westenschouwen. Zater- De uit Zeeland afkomstige Joost de Klerk wordt derde in de Mosselloop. foto's Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37