in de race EMM heeft beetje hoop na draaglijke nederlaag VVS'92 laat 2-0-voorsprong tegen RVC/Libanon uit handen glippen Dressuurpaard Parlando bezig aan indrukwekkende opmars Sturm en Dekker BV sloopwerken Lennard Rodenburg zorgt voor ommekeer in duel met Ilac. Mytilus daalt af naar onderste regionen van tweede divisie. Wij danken alle betrokkenen, personeel, opdrachtgevers, klanten, adviseurs en toeleveranciers, zonder wie wij ons 50 jarig bedrijfsjubileum niet hadden kunnen vieren! Geplaagde handballers krijgen klop van Witte Ster met 16-23. □2 Emmy Bouthoorn rijdt hengst naar zege in De Kroo into the Music. W PZC Maandag 10 november 2008 39 door Koen de Vries MIDDELBURG - Donkere wolken pakten zich zaterdag samen boven de tafeltennissers van Delta/TTCM. De Middelburgers kwamen in het duel met mede-de gradatiekandidaat Ilac met 2-4 ach ter, waardoor de deur naar de tweede divisie opeens wijd open zwaaide. Dankzij een spectaculaire ommekeer hield TTCM de kansen op behoud toch nog in eigen hand: 6-4. Lennard Rodenburg speelde daar in een hoofdrol. De 33-jarige verde diger had staan knoeien in zijn eer ste partij tegen de ploeg uit Gou da, maar kwam daarna op dreef Dankzij de derde zege van John Scott en een knappe overwinning in de afsluitende partij van de van een polsblessure herstelde Wouter va/i der Mark kon TTCM toch nog een zege bijschrijven, en is een klassering net boven de degradatie plaatsen binnen bereik. Rodenburg wasna de pauze nau welijks meer te passeren. Met zijn lange lijf haalde sloeg hij de ballen uit alle hoeken en gaten terug op tafel en dreef daarmee zijn tegen standers tot wanhoop. „Waar ik het vandaag vandaan haalde weet ik ook niet", hijgde Rodenburg na de wedstrijd uit. „Ik heb altijd moeite met het spe len van de eerste wedstrijd. Die blijft me mijn hele loopbaan ach tervolgen. Ik weet hoe het bij werkt, dus als ik de eerste verlies, word ik niet onrustig." Een groter probleem voor Roden burg is zijn privésituatie. Hij werd op 4 oktober vader van zijn zoon Nathan en heeft sindsdien weinig rust. Het trainingsbeest - Roden burg trainde in het verleden soms zes keer per week - komt slaap te kort en liet zich sinds de gezinsuit breiding niet meer bij oefenmees- ter Peter Boon zien. Voor iemand die graag alles goed doet een vervelende situatie. Eigen lijk is het simpel, volgens de boom lange verdediger: „Vroeger ging het wel eens fout in een wedstrijd, nu gaat het wel eens goed. Daar komt bij dat de baby zich niet altijd happy voelt. „Ik ga soms weg als de kleine een slechte dag heeft. Hij lijkt daar meestal de za terdag voor uit te zoeken. Mijn vrouw zoekt dan hulp bij haar moeder, maar die woont 4000 ki lometer hier vandaan. Ze woont in Rusland. Ik voel me daar niet lekker bij." Daarom overweegt Rodenburg er na deze competitie een punt ach ter te zetten. Dat zou TTCM in gro te problemen brengen. Er waren zaterdagmiddag nog drie TTCM' ers in de zaal die het niveau van de eerste divisie goed aankunnen, maar geen van drieën komt in aan merking voor het eerste. Wim en Wesley Wegman spelen competi tie in België en Jan-Henk Bomhof wil niet samen in een team met Jo hn Scott. Ondanks de zege is de lucht in Middelburg dus nog lang niet op geklaard. TTCM ontmoet in de laatste drie wedstrijden nog de kampioenskandidaten Westa 2 en Zwolle en de vrijwel zekere degra dant SKF2. „Ilac heeft SKF al twee keer gehad. Dat is voor ons een groot voor deel", vindt Lennard Rodenburg. „Eerlijk gezegd heb ik deze hele competitie nog niet aan degrade ren gedacht." door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus verzuimden tegen de twee de keus van Visade/Voorburg de winst in eigen huis t.e houden: 2-3. De mannen van WS'92 gaven een 2-o-voorsprong uit handen en ver loren eveneens in vijf sets: 2-3. De Vlissingse vrouwenploeg incasseer de thuis tegen Goirle de tweede nederlaag op rij: 1-3. Mytilus-Visade/Voorburg 2 2-3 (25-17, 21-25, 20-25, 25-22, 12-15): Gemengde gevoelens overheersten na afloop. Mytilus speelde verdien stelijk, maar verzuimde door te drukken. Wisselvalligheid in de pass en eigen opslag kwam de thuisploeg duur te staan. „We heb ben kansen gemist", vond Peter Verburg. „Er was te weinig vastig heid. Dat heeft ons opgebroken." De Goese formatie begon goed. Nadat beide teams elkaar tot het vijftiende punt in evenwicht had den gehouden, werd door Verburg van 17-15 naar 23-15 geserveerd. Daarmee werd een beslissende kloof geslagen. Passend en serve rend ging het in de tweede set na een goed begin mis. Vier fouten op rij leidden in de slotfase van het derde bedrijf verlies in. Na de gelijkmakende winst in de vierde set brak een slechte serie aan het begin van de vijfde set Mytilus op. WS'92-RVC/Libanon 2-3 (25-20, 25-22, 16-25, 21-25 en 8-15): Een wedstrijd met twee gezichten. WS'92 was in de eerste twee sets goed bij de les en leek na winst in de eerste twee sets een comforta bele voorsprong te hebben geno men. Met een betere blokkering kreeg RVC/Libanon echter vat op de Vlissingse aanval. De Zeeuwse middenaanval werd aan banden gelegd, waarna in een boeiend ge vecht de partij in het voordeel van de bezoekers kantelde. Na twee op eenvolgende setnederlagen kon WS'92 in de vijfde set geen vuist meer maken. WS'92-Goirle 1-3 (21-25, 25-22, 21-25, 10-25): De Vlissingse vrou wenploeg speelde niet best. Aan vankelijk werd er nog wel goed ge serveerd en dankzij een degelijke pass werd in aanvallend opzicht ge vaar gesticht. Dat leidde in de eer ste set tot een voorsprong, die niet kon worden behouden. Nadat An- gelique Schalkwijk in de tweede set door haar knie was gegaan, was WS'92 van slag. Toch werd hard werkend daarna gewonnen. In de slotfase van de derde set wer den winstkansen uit handen gege ven. Daarna was de pijp leeg. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Na twee nederlagen proefden de vrouwen van EMM weer eens het zoet der overwin ning. De Middelburgers versloegen Elshout met 21-15. De mannen van EMM verloren opnieuw, maar de score was een stuk draaglijker dan de voorgaande weken. Vrouwen. EMM-Elshout 21-15: De bescheiden trainingsopkomst zou wel eens ten grondslag kun nen liggen aan de magere presta ties van de laatste weken. Er werd achtereenvolgens van RHV en VHC 2 verloren. En ook tegen Els- hout was het spel gisteren verre van verzorgd. Er zitten nog teveel pieken en dalen in. De nederlagen hebben het zelfvertrouwen van de speelsters zeker niet versterkt, de zusjes Tax uitgezonderd. Zij leg den samen met veertien treffers een stevige basis voor de derde ze ge. Via 3-3 spurtte EMM in rap tempo naar de pauze: 13-6. Daarna viel de ploeg ver terug, 15-13. „We zochten teveel de cirkel op", ver klaarde coach Hans Nijsen. Aan het eind van de rit was EMM dui delijk bij de les en gaf de zege niet meer uit handen. Scores EMM: Ariska Tax 8, Petula Bras- ser-Tax 6, Marieke Riemens 3, Xaira Nij sen 2, Ayla Engels en Danielle Carol 1. Mixed Up 2-Olympus 13-11: De Vlissingers zijn na vier speelron des de ongeslagen status kwijt. Zonder nare bijsmaak overigens. „Mixed Up heeft z'n huiswerk goed gemaakt", gaf trainster Rita De handballers van EMM verlie zen opnieuw, nu met 16-23 van Witte Ster. De vrouwen van EMM verslaan na twee nederlagen Elshout met 21-15. van den Velde aan. Vooral de dek king lag door de lengte bij Mixed Up stevig onder vuur. Veel energie voor de aanval bleef er daardoor niet over. „Thuis kan ik de ploeg wel aan", verwacht Van den Velde. Mannen. EMM-Witte Ster'75 2 16-23: De nederlagen worden wat draaglijker, maar Hans Dierickx heeft de ploeg nog niet waar hij hebben wil. De grootste teleurstel ling is de zware achillespeesblessu re van Thijs de Vos. De cirkelspe ler zit zeker tot aan de kerst aan de kant. EMM kon Witte Ster twintig minuten bijhouden. Na de 6-5 was het gedaan met het verzet van de Middelburgers. EMM 2-White Demons 3 12-21: De Middelburgse reserves hadden weinig in te brengen. De Brabant se lijstaanvoerder hield zich met gevarieerd spel eenvoudig over eind. Lichtpuntje bij de thuisploeg was Pepijn Marinissen, die zes keer scoorde. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dres- suur van hoog niveau en als toe gift een optreden van internatio nal Thamar Zweistra maakten za terdag van de eerste editie van De Kroo into the Music een succes. Met een demonstratie Kür op mu ziek gaf Zweistra met de ruin Hexagons Ortello de première een feestelijk tintje. Maar Emmy Bout hoorn stal met Parlando in Mane ge de Kroo de show van het evene ment, dat speciaal werd georgani seerd vanwege het vijftienjarig be staan en het behalen van de titel Hippisch Ondernemer van het jaar. De amazone uit Zaamslag schreef met de goedgekeurde dekhengst de eerste editie van het evene ment op haar naam.- Bouthoorn was er zes jaar geleden al van overtuigd dat ze met de hengst Parlando een fijn dressuur paard had aangeschaft. Geduld, vertrouwen en volharding is de slo gan van instructrice van manege de Beatrixhoeve in Zaamslag. De basis staat bij haar bij de opleiding van paarden voorop. „Als die goed is komt de rest van zelf', beweert Bouthoorn. Het suc ces met Parlando bewijst haar ge lijk. De combinatie is aan een in drukwekkende opmars bezig en klaar voor de overstap naar het na tionale niveau. „Toen ik Parlando kreeg, had hij alleen shows gelo pen. Het was een echte hengst, erg dominant. Voor een vrouw valt het niet mee om een dergelijk paard op te leiden. Het heeft dan ook heel wat zweet, bloed en tra nen gekost." Bouthoorn vormde met de veel uitstraling en front tonende Parlan do een mooi plaatje. Met zijn ex pressieve bewegingen danste de TCN Partout-zoon met zijn amazo ne naar het uitstekende totaal van 71.75 procent. Kees Francke, die met de gitzwarte Friese hengst Ulke een imponeren de Kur reed, werd met een score van 67.75 procent tweede. Met slecht een kwartprocent achter stand eiste Sandra van der Hoofd met No Mercy de derde stek op. Vincent Bol was in Nieuwiand favoriet voor de overwinning maar moest met de ruin Jumper K ondanks de goede score van 66.25 procent genoegen nemen met de vijfde stek. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35