Vrouwen SAR op degradatieplaats Duel haalt Ouwerkerk-WVV'67 het eindsignaal niet Fraaie eindsprint houdt TTCM Knappe zege De Leeuw op ZK dammen Rianka Rentmeester verrast voormalig titelhouder Kasse. Productieve dag BC Vlissingen Reserves TTCM laten kostbare punten liggen tegen llac 2. Scheidsrechter staakt wedstrijd in vijfde klasse in 70e minuut. Sterke rentree Marcelle de Kam 38 Maandag 10 november 2008 PZC W Lennard Rodenburg serveert in de wedstrijd tegen llac. foto Ruben Oreel door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Johnny de Leeuw deed zaterdag uitstekende zaken in het Zeeuws damkam pioenschap. De Goesenaar ver sloeg Arjo Kousemaker en kwam op gelijke hoogte met koploper Jan van de Weteringh, die een vrije dag had. Johnny de Leeuw dokterde achter het bord een uitstekend plan uit om het ongebruikelijke openings- spel van de titelhouder af te straf fen. Arjo Kousemaker plaatste in het vroege middenspel een voor post die later onder vuur kwam te liggen. Een reddingsplan faalde en de Leeuw won een schijf Winst van de partij was daarna een kwes tie van geduld. Martij n Rentmeester blijft in het spoor van het leidersduo. De TU-student won in een sterke aan- valspartij van jaap de Jonge, waar door zijn achterstand beperkt blijft tot een punt. Sensationeel was de overwinning van Rianka Rentmeester op Daaf Kasse, de kampioen van twee jaar geleden. In zware tijdnood kon de Middelburger op de vijftigste zet winnen, maar hij koos voor een zet die direct verloor. Knap was ook de aanvalsoverwinning van Kees Rijk op Martin van Dijk. Hans van Akkeren stond lang on der druk tegen Piet Allaart maar de hekkensluiter pakte toch zijn tweede punt. In de promotieklasse namen de twee koplopers het tegen elkaar op. Jaap Veerhoek won en staat er nu met elf uit zes riant voor. In de eerste klasse blijft Rinie Brasser lei den, ondanks een gelijkspel tegen Arie van de Weteringh. Jeroen de Jonge is de nieuwe lijstaanvoerder in de tweede klasse. De jeugdspe ler van PWG won in een inhaal- partij van concurrent Jan van den Ouden en was zaterdag ook te sterk voor zijn clubgenoot Rick de Kok. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - In de basketbalcom petitie kwamen alleen de vrouwen van BC Vlissingen in actie. Het team van coach Tom Joziasse be haalde een 93-23-monsterzege te gen Springfield uit Berlicum. Tegen hekkensluiter Springfield be gon BC Vlissingen overdonderend met snelle aanvallen en veel druk in de verdediging. Het eerste kwart werd afgesloten met een 31-11-voorsprong. Springfield vluchtte in een zone-verdediging, maar de Vlissingse scoremachine bleef op volle toeren draaien, zo dat de rust aanbrak bij 57-17. Na de pauze was de scherpte een stuk minder, waardoor de 100-punten grens net niet werd gehaald. Bij BC Vlissingen maakte de Ameri kaanse Sheri Bos een sterk debuut. Scores Vlissingen: Nanon Doeland 25, Romana de Ridder 16, Quintana Pattina- ma 13, Sheri Bos 9, Dorien de Witte 8, Elisa Kuipers 7, Lisa Kuiper 7, Nayara de Ridder 4 en Linda de Paauw 4. door Kim 't Hooft MIDDELBURG -• Het vrouwenteam van SAR leed in de eerste divisie door Jos van Belzen MIDDELBURG - De wedstrijd Ouwer- kerk-WW'67 in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal haalde gis teren het einde niet. Het duel werd in de 70e minuut gestaakt door arbiter Zwagemaker uit Zwijndrecht. De trainers van Ouwerkerk, Jak- koo Brouwer en Gerard Olijhoek, lopen al enige tijd mee in de voet ballerij, maar toch waren zij ver baasd over het staken van deze wedstrijd. een 6-4-nederlaag tegen SKF. Hier door zakken de Zeeuws-Vlaamsen af naar een degradatieplaats, maar de verschillen zijn erg klein. In Middelburg wist het tweede mannenteam van TTCM in de der de divisie niet te winnen van llac 2: 3-7. Jelle Rhee speelde een pri- Twintig minuten voor tijd gaf een toeschouwer commentaar op de scheidsrechter, toen hij een gele kaart wilde geven aan een speler van de bezoekers. De arbiter voelde zich hierdoor zo bedreigd dat hij de wedstrijd tijde lijk stillegde. Toen hij de wedstrijd later wilde hervatten, was een op merking van een WW-speler aan leiding om deze een rode kaart te geven en de wedstrijd definitief te staken. Na afloop werd hierover in de kleedkamer van Ouwerkerk nog wat nagepraat, waarbij vooral Olijhoek zijn verbazing richting de spelers uitsprak. Blijkbaar konden deze woorden in de naastgelegen kleedkamer wor- ma wedstrijd met overwinningen op Fred Ragunath en Hans Wester hof Sören de Witte wist alleen Ti- no Ragunath te verschalken. Het eerste mannenteam van SAR leed een onverwacht grote 3-7-ne- derlaag tegen rodelantaarndrager Red Stars. Simone de Klerk haalde den gevolgd door de leidsman, die na enige tijd de Ouwerkerk-kleed- kamer binnentrad om de naam van degene die aan het woord was geweest op te eisen, om zodoende aangifte bij de politie te kunnen doen. Ook refereerde hij aan de vorig sei zoen onder zijn leiding gestaakte wedstrijd tussen Ouwerkerk en Renesse, waarvan de KNVB de za ken volgens hem nooit goed had afgehandeld. Het is nu aan diezelf de KNVB om te beslissen of de 0-2-stand als eindstand in de boe ken komt. Scheidsrechter Zwagemaker was gisteravond niet voor commentaar bereikbaar. als enige een respectabel niveau en boekte twee overwinningen. In het landelijk A boekte het eer ste jongensteam van TTCM een 6-4-zege op het Kampense Kam penion. Kristian Davidse, Bas Meesters en Patrick Vroomen won nen ieder twee wedstrijden. MIDDELBURG - Marcelle de Kam is in Bathmen met haar paard Solid Touch als zevende geëindigd op het NK endurance. De Domburgse maakte op de af sluitende wedstrijd van het sei zoen haar come-back na de ge boorte van haar eerste kind. Met de zevende plaats was ze meer dan tevreden, omdat ze met de nog maar achtjarige merrie Solid Touch pas voor de tweede keer in de klasse Z uitkwam. Toch had er nog meer ingezeten wanneer het paard in het springconcours niet drie keer een balk uit lepels had ge tild. „Twee balken minder en we waren tweede geweest", keek De Kam terug. Ze moest haar toppaard PamPam op stal laten. Met de sterke ruin had ze zich niet kunnen kwalifice ren voor het NK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34