RCS stuk zwakker Gelijkspel zonder Bouzambou vl,ss,nsen Ruime zege De Stormvogel Roel Mol koopt huis en wint Open Middelburgs bowlingkampioenschap Domburg krijgt rodelantaarndrager niet op knieën en is koppositie kwijt SC 't Zand houdt Terneuzen op 1-1 André Reijerse uit Goes luistert rentree op met veertiende plaats. Ontbreken topscorer groot gemis voor Walcherse formatie. Ko Uitterhoeve schiet Walcheren vanaf elf meter langs HSC'28. Dubbeldam in blessuretijd naast tweedeklasser. Vlissingse waterpoloërs hebben geen moeite met reserves SWNZ. w PZC Maandag 10 november 2008 I 37 Roel Mol mag de wisselprijs van de Open Middelburgse een jaar op een pro minente plaats in zijn nieuwe huis zetten. foto Ruben Oreel door Koen de Vries MIDDELBURG - Bowlingvereniging De Kruitmolen kan een nieuwe grote naam op de wisseltrofee van de Open Middelburgse kampioen schappen laten graveren. De huidi ge Nederlands kampioen, Roel Mol uit Schiedam, schreef gisteren de negentiende editie van het toer nooi op zijn naam. Het kopen van een huis zorgde er zaterdag bijna voor dat Mol (35) de finales niet haalde. Terwijl hij in Middelburg met zijn wedstrijd be zig was, ging bij zijn ook in De Kruitmolen aanwezige vriendin re gelmatig de telefoon af „Daar werd ik behoorlijk door afgeleid", erkende Mol gistermiddag vlak voor de prijsuitreiking. Nadat laat in de middag aan- en verkopers het eens waren over de prijs, keer de de rust in het hoofd van Mol te rug. Hij plaatste zich als zesde van de acht voor de finale en maakte een dag later het karwei af Met een indrukwekkende serie van ga mes boven de 200 punten achter haalde hij in de vijfde van de ze ven te spelen ronden koploper Christiaan Kweens. Daarna stond hij de leiding niet meer af Mol schreef daardoor eindelijk het toernooi op zijn naam. „Ik denk dat ik van de 19 edities er 15 heb meegedaan. Een paar keer was ik dicht bij de zege, maar steeds liep het net verkeerd. Nu had ik de vorm van de dag." Beste Zeeuw werd Goesenaar André Reijerse (49), die zijn come back op het hoogste niveau vierde met de veertiende plaats in het eindklassement. Daarmee was hij tevreden. „Ik train nog weinig en de omstandigheden waren moei lijk. Het was voor het eerst dat ik een wedstrijd gooide met zoveel olie op de baan." In de tweede klasse stonden twee Zeeuwen op het podium. Alex de Vrieze werd tweede, Roy Alting derde. WAALWIJK - Zondag-eersteklasser RCS leed zondag de vierde neder laag in de competitie. In Waalwijk was WSC met 2-1 te sterk. Door de nederlaag zakken de Walchena- ren naar de vijfde plaats. Trainer Romeo van Aerde sprak van een 'onnodige nederlaag': „Dit is gewoon erg sneu. Ik vond dat wij meer kansen creëerden, maar we maakten steeds nét de verkeer de keuzes. En van de drie kansen die wij weggeven, scoren ze er twee. We zitten nu in een fase waarin het tegenzit, maar dat is in herent aan de jonge ploeg." De thuisploeg kwam na twintig minuten op een i-o-voorsprong, toen Roel van Delft de bal binnen schoot. RCS kreeg vervolgens wel kansen, maar benutte die niet. Het ontbreken van topschutter Hoes sein Bouzambou speelde daarin mee. „Hoessein kón spelen, maar door Jos van Belzen VLISSINGEN - Nieuwe koploper in de vierde klasse A van het zondag voetbal is Ria W, dat Patrijzen op eigen veld met 3-2 klopte. Clinge won met 3-1 van Luctor'88 en staat nu tweede op één punt van de ploeg uit Westdorpe. Dom burg, dat pas in de laatste minuut van de wedstrijd tegen hekkenslui ter Hontenisse gelijkmaakte (1-1), zakte naar de derde plaats. In de vierde klasse B blijft Walcheren aan de leiding gaan na een be nauwde 2-1-overwinning bij HSC'28. Domburg-Hontenisse 1-1: Voor rust gebeurde er weinig, al kregen de bezoekers de beste kans om de score te openen. Dat gebeurde pas na een kwartier in de tweede helft toen Tom Rijk de rode lantaarndra gers op voorsprong bracht. Honte- dan zou-ie op tachtig procent spe len. Met als risico dat hij er straks nog langer uitligt. Zijn gemis was wel een aderlating, want hij is toch een type speler dat meerdere verdedigers bezig kan houden. Nu was het voornamelijk Dennis de Nooijer die de individuele acties moest maken", zei Van Aerde. Eén van die acties leidde vlak na rust de gelijkmaker in. Uit een voorzet van Dennis de Nooijer werkte een WSC-speler de bal in eigen doel. Kort daarna kreeg RCS echter een domper te verwerken toen Roel van Delft via de paal hard binnenschoot. Steven Visser moest een klein kwartier voor tijd van het veld na een directe rode kaart. Ondanks dat kregen de gas ten nog wel kansen, maar het net werd niet meer gevonden. Met twee nederlagen op rij is RCS een plaatsje gezakt op de ranglijst. Van Aerde: „Vooraf zou ik gete kend hebben voor vijftien punten uit negen wedstrijden, maar ach teraf zeg ik: We hadden zes pun ten meer moeten hebben." nisse leek op weg naar de eerste overwinning en een stunt, maar in de extra tijd kwam Domburg toch nog langszij. Nadat Robin Geelen was gevloerd, schoot Chiel Maranus vanaf de stip raak: 1-1. Vervolgens werd het zelfs nog bijna 2-1, maar de treffer van Mau rice Bernard werd wegens buiten spel afgekeurd. Zeeland Sport-Axel 1-1: Na wat mogelijkheden over en weer open de Najim Boussantouh halverwe ge de eerste helft de score namens de Vlissingers: 1-0. Al snel maakte Sander Stokhof echter alweer ge lijk: 1-1 bij rust. De tweede helft kwam pas in de laatste vijf minu ten echt op gang toen beide ploe gen enkele goede kansen kregen om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Gescoord werd er ech ter niet meer waardoor de vierde puntendeling van Axel dit seizoen een feit was: 1-1. Oostburg-Jong Ambon 1-1: On danks een veldoverwicht van de bezoekers waren er in het eerste DORDRECHT - Wéér was Vlissingen de bovenliggende partij en wéér verzuimde de ploeg om een wed strijd in vroeg stadium te beslis sen. Gisteren resulteerde dat in een late gelijkmaker van Dubbel dam, waardoor Vlissingen slechts met een puntje naar huis ging. Vlak na rust had Besar Xhoxhaj de gasten op 0-1 gebracht. „Vervol gens hadden we de wedstrijd moe ten beslissen", beaamde trainer Ruud Pennings. „Maar dit keer was het pure pech. De paal was een sta-in-de-weg en de keeper ranselde alles eruit. Al denk ik dat-ie niet weet hóe hij dat alle maal deed..." Gevolg was dat Dub beldam bleef geloven in een goed resultaat, dat er uiteindelijk ook kwam: Invaller Wesley Borsboom kopte in blessuretijd de gelijkma ker tegen de touwen. Ondanks het puntenverlies staat Vlissingen nog wel aan kop, omdat concurrent IFC verloor bij Madese Boys. kwartier drie goede kansen voor Oostburg. Jong Ambon combineer de vlot, maar vaak ontbrak het aan een goede eindpass. Na een uur opende Niek Barra de score na mens de thuisploeg: 1-0. Voor de toch wel verdiende gelijkmaker kregen de Middelburgers de hulp van een Oostburg-verdediger die de bal slecht wegwerkte, waardoor Zilvano Tuhulejruw er in de laatste minuut nog 1-1 van kon maken. HSC'28-Walcheren 1-2: In een sportieve wedstrijd opende Bas de Groot na een kwartier met een fraaie volley de score namens de ploeg uit Heerle: 1-0. Nog voor rust werd het 1-1 toen de bal uit een voorzet van Paul Bunnik via een HSC-verdediger in het doel eindigde. De tweede helft was wat rommelig. Walcheren kwam een kwartier voor tijd op voorsprong toen Ko Uitterhoeve geen fout maakte vanaf de strafschopstip: 1-2. Ondanks druk van beide ploe gen in de slotfase was dit ook de eindstand. TILBURG - Terneuzen slaagde er gis termiddag niet in om in Tilburg zijn derde uitzege van dit seizoen te boeken. Tegen SC 't Zand bleef de ploeg van trainer Ardian Lekaj steken op een t-i-gelijkspel. Terneuzen had het ook niet ver diend om met drie punten huis waarts te keren. Niet dat de Zeeuws-Vlamingen slecht speel den, maar SC 't Zand bleek een te genstander die in kwaliteit niets voor hen onderdeed en ook niet minder dreigend voor het doel was. Zo ontspon zich een duel tus sen twee ploegen met aanvallende intenties. Keeper Wondergem moest zich in de 28e minuut ge wonnen geven toen Mike Quartz uit een voorzet van rechts hard raak kopte: 1-0. Nog voor de rust kwam Terneuzen op gelijke hoog te. Na een combinatie tussen Fabi an Wilson en Sinan Coban schoot Maik de Wolf van de rand van het zestienmetergebied met een ge plaatste bal raak: 1-1. SC 't Zand-Terneuzen 1-1 (1-1). 28. Mike Quartz 1-0, 41. Maik de Wolf 1-1. Aantal toeschouwers: 300. Scheids rechter: H. Hofman (Deil). Ceel: jarno Waebeke en Peter Reijn (Terneuzen). door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van De Stormvogel doen het opval lend goed. De Vlissingers wonnen dit keer ruim bij SWNZ2: 4-14. De reserves bleven ongeslagen. Nu werd nummer twee Njord 4 met 5-2 verslagen. SWNZ 2-De Stormvogel 4-14: De Stormvogel kende een moeilijke start, maar nadat het eerste kwart met 0-1 was afgesloten, ging het be ter. Pas na de 0-5 na de tweede pe riode kon de thuisploeg scoren. Daarna werden nagenoeg alle kan sen benut: 1-8. Het laatste kwart was een formaliteit. Scores De Stormvogel: Martijn Me chielsen 4, Jasper Rowendal en Lennart Swennen 3, Sjoerd Leijnse 2 en Chris van der Draai en Simon Marijs 1 maal. De Stormvogel 2-Njord 4 5-2. Na vijf redelijk gemakkelijk gewon nen wedstrijden stond zaterdag de topper tegen het geroutineerde Njord 4 op het programma. De Stormvogel 2 hield het achterin goed gesloten. Na de 2-0 in het eer ste deel duurde het tot het eind van de derde periode voor er weer gescoord werd: 3-0. In het laatste kwart vielen de meeste treffers. De Stormvogel 2 kwam echter nooit in gevaar. Scores De Stormvogel: Kees Leijnse, Frank Leijnse, Ceel Navest, Ad van't Westende en Jaap Bovendorp 1 maal. De Ganze-Waterproof 8-5: De Ganze-vrouwen hadden een goe de start. Lang ging de strijd daarna gelijk op. Pas aan het eind van het derde kwart sloeg De Ganze een gaatje. Bij 6-5 was het nog even spannend maar in de laatste perio de haalde de ploeg de zege bin nen. Scores De Ganze: Tamara Flore, Sanne Klompe en Astrid Assink 2, Iris Dinge- manse en Joyce Piek 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33