Oude kwaal speelt op bij Zeelandia M hb£1_ Goes profiteert van gelijkspel van koploper Roosendaal tegen Steen m 4?- Gehavend Smerdiek ten onder in Utrecht Eersteklasser Groene Ster blijft ongeslagen Broodnodige winst vrouwen Oostkapelle Crucq-Vermaat wint Lions-bridgedrive Den Dekker elfde in endurowedstrijd Hage op kop met Baronie Middelburgers geven andermaal ruime voorsprong prijs. Zierikzee lijkt de weg helemaal kwijt na nederlaag bij HW'24. 36 Maandag 10 november 2008 PZC W Alberto Conde Morgado is door de verdediging van Halsteren gebroken en is op weg naar de 3-1foto Ruben Oreel UTRECHT - De voetbalsters van Smerdiek verloren met ï-o van Odysseus'91. De enige treffer viel na een half uur. Een voorzet vanaf de flank werd door een speelster van Smerdiek in eigen doel ge werkt: 1-0. Na rust kreeg een met veel invallers spelend Smerdiek goede kansen op een doelpunt, maar paal en lat stonden de ver diende gelijkmaker in de weg. BERGEN OP ZOOM - De zaalvoetbal- lers van Groene Ster Vlissingen ble ven ook op de achtste speeldag van de competitie zonder neder laag. De koploper trad in Bergen op Zoom tegen Magica v/eliswaar zon der wissels aan, maar bleef met 2-3 aan de goede kant van de score. Groene Ster sloeg na de hervatting toe. Said Bouzambou (2x) en Yous- sef Afkir scoorden. OOSTKAPELLE - De vrouwen van Oostkapelle behaalden een belang rijke driepunter in de thuiswed strijd tegen Stedoco: 3-0. De thuisploeg startte goed en kwam dankzij Marieke Kwast op voorsprong. Kort na rust zorgde Kwast ook voor 2-0. Judith Eek- hardt bepaalde de eindstand op 3-0. In een mêlee van spelers rolde de bal in het doel. VLISSINGEN - De heren Crucq en Vermaat hebben zaterdag de jaar lijkse Lions-bridgedrive op hun naam geschreven. Zij vormden in de Hogeschool Zee land te Vlissingen het sterkste kop pel van de 108 die waren ingeschre ven. De heren De Veen en Van de Bemd werden tweede, voor de da mes Bergs en Vrij. De opbrengst van de drive gaat naar de stichting Hulphond. BORCULO - Endurorijder Kees den Dekker uit 's-Heer Abtskerke kwam niet verder dan de elfde plaats in het Gelderse Borculo. Het was de zevende wedstrijd voor het Open NK bij de Inters voor 40-plussers. De rijders moesten twee ronden van 70 km afleggen. De KTM-rijder was lang in de slag voor een stek in de toptien maar verloor in de derde proef teveel. BREDA - Mathijs Hage heeft giste ren met Baronie de koppositie ver overd in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. De Bredanaars wonnen met 1-0 van Desk. Concurrent JVC verloor van SV Meerssen. Ruud van Stok- kum werd matchwinnaar, uit een door Van Dijk doorgekopte corner van Mathijs Hage. Hage speelde tot voor kort in de aanval van Zierikzee door Ron de Waal MIDDELBURG - Ook in de negende wedstrijd van het seizoen is het Zeelandia Middelburg niet gelukt de eerste overwinning van het sei zoen in de wacht te slepen. Uitge rekend het Halsteren van de Sou- burgse trainer Cees Houtepen drukte de derdeklasser nog verder in de problemen: 3-5. De machteloosheid droop van zijn gezicht af. Aanvoerder Alper Koq verliet zaterdagavond hoofdschud dend het veld en liet duidelijk mer ken dat hij het ook even niet meer wist. „Dit komt keihard aan", vat te hij zijn teleurstelling kort maar krachtig samen. Opnieuw leek er in de beginfase geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg, maar zo als zo vaak dit seizoen werd er een mooie voorsprong (3-1) eenvoudig uit handen gegeven. „Je voelde het gewoon weer aankomen", aldus Koq. „Er werden zoveel kansen ge mist om ruimer afstand te nemen, dat de koppies weer gingen han gen. Dan zie je dat het vertrouwen ontbreekt en we in de hoek zitten waar de klappen vallen." Ook Halsteren moest de laatste we ken klappen incasseren. „Maar wij hebben vanavond gelukkig de pun ten nog. Neemt niet weg dat het erbarmelijk slecht was en dat we gewoon goed weggekomen zijn", concludeerde Cees Houtepen, die na ruim tien minuten spelen al te gen een 2-0-achterstand aankeek. Zeelandia Middelburg kan ook de negende wedstrijd in de der de klasse niet winnend afsluiten. De ploeg verspeelt tegen Halste ren een 3-1-voorsprong: 3-5. Onder aanvoering van de soms on navolgbare Alberto Conde Morga do kende Zeelandia Middelburg een vliegende start. Amir Tawfik opende de score, waarna Jerfy Booy op knappe wijze de 2-0 aan tekende. De manier waarop Jo- chem Jongepier al snel de 2-1 mocht aantekenen, voorspelde niet veel goeds. De spits kon onge hinderd de bal aannemen, weg draaien en doeltreffend uithalen. Conde Morgado verschafte, op het randje van buitenspel, zijn ploeg snel weer meer lucht: 3-1. Nadat Jesper Davidse en Jerfy Booy prachtige kansen om zeep hadden geholpen, profiteerde Roy Nieman- tsverdriet op slag van rust op nieuw van slap ingrijpen in de Middelburgse defensie: 3-2. Dit scenario herhaalde zich vlak na de hervatting. Booy miste voor de thuisploeg, waarna een vrije trap van Remco van Haaren door alles en iedereen bij Zeelandia Mid delburg gemist werd: 3-3. De ploeg van Roy Hendriksen ging nog wel dapper op zoek naar de overwin ning, maar de overtuiging ont brak. Halsteren voelde dat er meer te halen viel. Nicky Nuijtemans be wees dat door tien minuten voor tijd een snel genomen vrije trap achter keeper Rick Wiegmans te schieten: 3-4. In de slotminuut strooide Jochem Jongepier nog meer zout in de Middelburgse wonden: 3-5. Zeelandia Middelburg - Halsteren 3-5 (3-2). 4. Amir Tawfik 1 -0, 12. Jerfy Booy 2-0, 20. Jochem Jongepier 2-1, 21. Alberto Conde Morgado 3-1, 44. Roy Niemantsverdriet 3-2, 48. Remco van Haaren 3-3, 80. Nicky Nuijtemans 3-4, 90. Jochem Jongepier 3-5. Scheids rechter: F.C.M. Vissers (Vught). Gele kaart: Jurriaan Peterson, Alper Ko$ (Zee landia Middelburg), Ralph Hopmans (Halsteren). Aantal toeschouwers: 300. VLISSINGEN - In de derde klasse is Goes, dat met 3-0 won bij MOC'17, twee punten ingelopen op koplo per Roosendaal. De Brabanders kwamen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Steen. MOC'17-Goes 0-3: De bezoekers kwamen in een redelijk gelijkop- gaande eerste helft op 0-1 via een door Jordy den Toonder benutte strafschop. Goes kreeg hierna nog voor de rust twee goede kansen om verder weg te lopen, terwijl MOC'17 kort voor de thee bijna langszij kwam via een door een Goese verdediger van richting ver anderde voorzet. In de tweede helft was Goes duidelijk sterker en door twee treffers van Kyle Does burg kwam dit ook op het score bord tot uitdrukking: 0-3. HW'24-Zierikzee 3-0: HW'24 deed het nodige vertrouwen op in de aanloop naar het duel tegen Steen van komende zondag. Zierik zee kreeg in de laatste drie wed strijden liefst veertien doelpunten tegen. HW kwam na rust op 1-0 door een als voorzet bedoelde bal van Dim de Waal. Dennis Buijs maakte daarna de 2-0 en Michal Szczawinski maakte niet veel later het karwei af Aardenburg-BSC 2-2 (0-1). Michel Moultsidis 0-1, Niek van Sprundel 1-1, Tito 1-2, Niek van Sprundel 2-2. Roosendaal-Steen 2-2 (1-1). Barry Perk 1-0, Wouter de Neijs 1-1, Barry Perk 2-1, Sander van Remortele 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32