nauw na misstappen Arsenal wint dankzij goals van kleine Nasri Assistent-scheidsrechter Hans ten Hoove door Uefa op zijspoor gezet De goedkoopste autoverzekering BenZeker f van Nederland? Stuur uw oplossing met uw naam en adres naaa Sturm en Dekker BV#§ Postbus 25 4356 ZG Oostkapjjff Vlag omhoog, schade negen miljoen euro voor Vitória Guimaraes. Middenvelder is één van de zeven Fransen in Engelse kraker. PZC Maandag 10 november 2008 29 duelleert in de lucht om de bal met Luciano Galleti van Olympiakos (rechts). foto Orestis Panagiotou/EPA door Wilber Hack DEN HAAG - Hans ten Hoove, één van de twee vaste assistenten van scheidsrechter Pieter Vink, is door de Uefa voor onbepaalde tijd van Europese wedstrijden afgehaald. Een verkeerde beslissing van de Brabantse grensrechter kostte de Portugese club Vitória Guimaraes in augustus negen miljoen euro aan Champions League-bonus. Ten Hoove was vorige week woensdag een opvallende afwezi ge bij de Champions Leaguewed strijd tussen Real Madrid en Juven- tus (0-2). De Brabander is normaliter een van de twee vaste assistenten - Adrian Inia is de andere - van scheidsrechter Pieter Vink bij inter nationale wedstrijden. Hij vlagde in die hoedanigheid in de zomer tijdens het Europees kampioenschap voetbal in Zwitser land en Oostenrijk. Een kapitale fout in augustus in een wedstrijd in de derde voorronde van de Champions League wordt hem door de Uefa nu zwaar aangere kend. Vitória Guimaraes had thuis in de knock outfase met 0-0 gelijkge speeld tegen FC Basel en kwam in het St. Jakob-park met 2-1 achter. Drie minuten voor tijd maakte Ro berto Calmon Felix met een kop bal de gelijkmaker die recht zou ge ven op plaatsing voor de groepsfa- se. Ten Hoove stak echter zijn vlag omhoog omdat hij buitenspel had geconstateerd. Vink keurde de tref fer af Ten onrechte, zo wezen de tv-beelden uit. De Portugese club, die nog nooit tot de groepsfase was doorgedron gen, tekende bij de Uefa protest aan. Uit pure frustratie dat de club door een foutieve waarneming zo maar miljoenen kon verspelen. Het protest vestigde de aandacht van de Uefa op die wedstrijd. Mi chel Platini gaf zelfs toe dat er fou ten waren gemaakt. Ook Vink ging niet helemaal vrijuit. Hij liet twee handsballen van FC Basel in het eigen straf schopgebied onbestraft. Zelfs de Zwitserse tv-commentator riep dat FC Basel door 'scheidsrechters- geluk' de groepsfase had gehaald. Waarschijnlijk speelde die wed strijd een rol toen het lijstje met Europese kandidaat-scheidsrech ters voor het WK van 2010 in Zuid-Afrika werd samengesteld. Vink gaat niet naar het WK. Er staat zelfs niet één Nederlandse scheidsrechter op de lijst. Hans ten Hoove is op een zij- spoor gezet. De assistent-scheids- rechter maakte in augustus een kapitale fout die Vitória Guima- raés 9 miljoen euro kostte. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Arsenal heeft zich za terdag na drie teleurstellende wed strijden achtereen net op tijd weer opgericht. In het eigen Emirates Stadium wees het Manchester Uni ted met 2-1 terug. Arsenal hield daardoor zicht op de bovenste po sities in de Premier League. Uit blinker bij de ploeg van Arsène Wenger was Samir Nasri, die twee keer scoorde. De kleine middenvelder eiste bij af wezigheid van Emmanuel Ade- bayor (geblesseerd) en Robin van Persie (eerste van drie duels schor sing) de hoofdrol voor zich op. Nasri was één van de liefst zeven Fransen die in Londen aan de af trap verschenen en ook de opval lendste. De van Olympique Mar seille overgenomen international schoot halverwege de eerste helft via Gary Neville raak en verdubbel de de voorsprong meteen na rust, opnieuw met een knap afstands schot dat Edwin van der Sar te machtig was. Manchester United, met Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney en Dimi- tar Berbatov voorin, kreeg voldoen de kansen om terug in de wed strijd te komen, maar faalde in de afwerking. De jonge Braziliaanse invaller Rafael da Silva zorgde pas in de slotfase voor een klein beetje spanning. De rechtsback volleerde de bal binnen, maar de treffer kwam te laat om het enerverende duel nog met een punt af te slui ten. Na de teleurstellende wedstrijden tegen Tottenham Hotspur (4-4 na Arsenal herstelt zich in de Engel se competitie met een 2-1-zege op Manchester United. De Frans man Samir Nasri neemt beide treffers voor zijn rekening. een 4-2-voorsprong), Stoke City (2-1-nederlaag) en Fenerbahce (0-0) verwelkomde Arsenal einde lijk weer eens een overwinning. Daarmee verstomde de kritiek op Wenger en zijn jonge, gehavende team. „Ik ben erg trots op wat we hebben laten zien", zei Wenger. „Dit was een fantastische wed strijd, waarin we van een geweldig team hebben gewonnen." Chelsea heroverde een dag later de koppositie. De Londenaren gaven manager Felipe Scolari het juiste cadeau voor zijn 60e verjaardag met een zege van 2-0 op Black burn Rovers. De Fransman Nicolas Anelka nam beide, treffers voor zijn rekening. Chelsea kwam door de uitzege op gelijke hoogte met Liverpool, dat zaterdag West Bromwich Albion met 3-0 versloeg. Chelsea heeft echter een beter doelsaldo dan de ploeg van Dirk Kuijt en Ryan Ba- bel. Beide clubs hebben zes pun ten voorsprong op Arsenal en acht op titelverdediger Manchester Uni ted, dat wel een wedstrijd minder speelde. Robbie Keane speelde bij Liver pool een belangrijke rol. Hij scoor de twee keer in de eerste helft. Het waren de eerste competitietreffers van de Ier. Alvaro Arbeola maakte er in blessuretijd 3-0 van. BenZeker.r vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25