PSV wankelt als een elftal in crisis r ij\j 25 33 30 Groot kampioen bezorgt zichzelf groots afscheid Machteloosheid op het veld en in reacties na verlies bij NEC. Jacques Rogge: nog zeven dopinggevallen op Spelen B)'CBÓSs imposante carrière op indrukwekkende wijze af. De olympisch kampioen van Sydney (2000) had eigenlijk in Peking afscheid willen nemen hij werd daar al vroeg uitgeschakeld. Om toch met een goed gevoel te eindigen, ging hij door tot zaterdag. In Rotterdam toonde Hui zinga nog één keer zijn suprematie. „Ik train- heb ik gewonnen." foto Robert Vos met een vierde medaille op de Spelen, maar de nauwelijks meer na Peking. Op ervaring pagina 34 en 35: luchtmachtofficier laat tegenstanders nog één keer vliegen; Sam Van 't Westende debuteert met brons Hoek bedwingt de kampioen en blijft in de top meedraaien Tip? sport@pzc.nl ROTTERDAM - Met een pijlsnelle actie legde Mark Huizinga zijn tegenstander in de finale van de klasse -100, Jeffrey Meeuwsen, op zijn rug. Daarmee sloot de 35-jarige topjudoka zo wel het Nederlands kampioenschap als zijn Maandag 10 november 2008 Lars Boom is weer klaar voor gevecht met de Belgen door Frank van den Heuvel NIJMEGEN - Jan Reker gaf net bui ten de kleedkamer een staaltje van crisismanagement ten beste na de voor PSV zo treurig verlopen uit wedstrijd bij NEC (ï-o). „Het is nu zaak om de rust te bewaren en geen gekke dingen te gaan roe pen." Waarschijnlijk hadden de spelers dat advies meteen na afloop in de kleedkamer ook al gekregen, an ders waren ze zelf op het idee ge komen. Ibrahim Afellay gaf op el ke vraag bijna hetzelfde antwoord: „We moeten met zijn allen posi tief blijven." En: „We moeten hard blijven knokken." Verderop, in het perszaaltje van NEC in stadion De Goffert, kreeg Huub Stevens on dertussen de vraag of hij het ge voel had dat er nog voldoende che mie tussen hem en de spelers is. „Dat moet je aan de spelers vra gen", luidde zijn opmerkelijke reac tie. Daarmee geconfronteerd ontsnap te bij Timmy Simons een kwartier tje later een diepe zucht. „Jon gens... als we dat soort vragen al gaan stellen. Wij als spelers moe ten de hand ook in eigen boezem steken." En Jan Reker stelde dat hij 'nog geen enkel signaal heeft ont vangen dat Stevens niet meer bij de groep zou passen'. De machteloosheid die de PSV'ers op het veld uitstraalden, openbaar de zich na afloop ook bij het zoe ken naar verklaringen. De direc teur sprak van een volstrekt ge brek aan vorm. Volgens Dirk Mar cellis loopt het gewoonweg niet en Afellay vond het ontzettend moei lijk om uit te leggen waarom het niet lukt. „Want de wil is er wel de gelijk." PSV, waar Eric Addo en Otman Bakkal geblesseerd waren afge haakt, produceerde in negentig mi nuten welgeteld één fatsoenlijke aanval, ergens diep in de tweede helft. De voorzet van Dzsudzsak werd kansloos over getrapt door Danko Lazovic. „Omdat we weinig creëren, kom je nooit lekker in de wedstrijd", erkende Marcellis. „Het gaat gewoon niet. Elke wed strijd is op dit moment loodzwaar, ongeacht de tegenstander." Veel was er te doen over de ene te- gengoal, uit een standaardsituatie, een hoekschop. Stevens was boos dat afspraken niet waren nageko men. „De bal komt laag het straf schopgebied in", zei Erik Pieters. „Die moet weg en mag nooit zo binnenvallen. Dat je door zo'n doelpunt verliest, maakt je nog chagrijniger." Het is niet de eerste keer dit sei zoen dat PSV doelpunten tegen krijgt uit stilstaande momenten. W* Het valt voor PSV na het verlies bij NEC niet meer te ontkennen: de club is in een crisis verwik keld. Timmy Simons steekt de hand ook in eigen boezem. Ook Roda JC (doelpunt Oper) en NAC (eigen goal Simons) scoor den op die manier. Marcellis: „We hebben al vaker gezegd dat het zo niet verder kan. Het zal toch eens moeten veranderen." Zo ontkende in Nijmegen nie mand meer dat er sprake is van een crisis en probeerde niemand nog de problemen als incidenten af te doen. „Maar het heeft geen zin om in een hoekje te gaan staan en te janken", zei Simons. „We zul len ons moeten oprichten." Het programma geeft weinig reden tot optimisme. Om te beginnen AZ-uit en Ajax-uit. Marcellis: „Woensdag voor de beker, dus er op of eronder. En tja, zondag moe ten we ook winnen, anders wordt het gat te groot." WENEN - Er zitten nog zeven posi tieve dopinggevallen van de Olym pische Spelen in Peking in de pijp lijn. Dat heeft Jacques Rogge, voor zitter van het Internationaal Olym pisch Comité, zaterdag tegenover een Oostenrijkse persbureau ver klaard. „We hebben 39 gevallen voor de Spelen gehad, acht tijdens Peking en er zitten er nog zeven in de pijplijn", meldde hij. Het aantal gevallen tijdens de Spe len zou dus vijftien kunnen wor den. „Maar alles wordt uiterst zorg vuldig onderzocht. Ik verwacht binnen vier tot zes weken duide lijkheid", aldus Rogge. Hoewel Rogge een keiharde strijd tegen doping predikt, acht hij een levenslange schorsing bij een eer ste vergrijp van een sporter niet mogelijk. „Geen enkele rechter in de wereld gaat daarmee akkoord. Een crimineel wordt na een eerste fout ook niet meteen doodgescho ten." Rogge zegt persoonlijk voor een vierjarige schorsing te zijn bij het gebruik epo en anabolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21