Buurlanden van Congo dreigen in te grijpen Doden bij aanval VS in Pakistan EU wil financiële sector aan banden leggen PIANO'S heijmans COLOR ACTIE Duizenden boze Chinezen vallen politie aan na dood motorrijder Berlusconi maakt uitglijder Nederland ziet geen mogelijkheden voor militaire hulp. Open-deur-dagen bij Deurtotaal www.garagedeurnodig.nl 'Liever Barack Obama dan Mikhail Saakasjvili Europese top in Brussel dringt aan op meer internationaal toezicht. ACUSTICA vrijdag \L november 2008 PZC Zaterdag 8 november 2008 9 KIBATI - Afrikaanse leiders en VN-secretaris-generaal Ban Ki- moon eisten gisteren een onmid dellijk staakt-het-vuren in Congo. Zo niet dan dreigen buurlanden troepen te sturen naar het gewelds gebied om de vrede af te dwingen. Dat zeiden zij op een top in de Ke- niaanse hoofdstad Nairobi, die tot doel had een oplossing te vinden voor het oplaaiende geweld in Congo. De rebellenbeweging van Laurent Nkunda, die niet was uit genodigd voor de top, zei dat de oproep 'voor niets' is. De Afrikaanse leiders deden even eens een beroep op de VN-Veilig- heidsraad om het mandaat van de VN-vredesmacht Monuc te verster ken en te voorzien van passende hulpmiddelen. Nederland heeft niet veel mogelijk heden om militaire steun aan Con go te geven, maar k?n welwillend kijken naar een verzoek om meer humanitaire noodhulp. Dat heeft minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken gisteren giste ren. Maandag spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken de situatie. Door oplaaiend geweld is gisteren opnieuw een grote vluchtelingen stroom op gang gekomen in het oosten van Congo. Vele duizenden ontheemden in een kamp bij Kiba- ti raakten in paniek en sloegen op de vlucht toen in de omgeving werd geschoten. pagina 12 en 13: doodseskader in het hart van Afrika Livingstoneweg 8, Goes 0113-222231 PEKING - Duizenden boze bewo ners van de Zuid-Chinese stad Shenzen hebben gisteren de poli tie aangevallen, nadat een motorrij der door toedoen van de politie was overleden. De politie had in het district Bao' an een controlepost opgesteld om illegale motorrijders te vangen. Toen de bewuste motorrijder zon der te stoppen langs de politie pro beerde te rijden, gooide een agent zijn radio naar hem. De motorrij der vloog van zijn motor tegen een elektriciteitspaal en overleed later aan zijn verwondingen. Duizenden inwoners verzamelden zich 's middags en vielen de poli tie aan. Het geweld duurde tot diep in de nacht. ISLAMABAD - Bij een raketaanval op de Pakistaanse stammenregio Noord-Waziristan zijn gisteren minstens dertien mensen omgeko men. Volgens de Pakistaanse strijd krachten was de aanval het werk van een Amerikaans onbemand vliegtuigje. De Amerikanen voeren met enige regelmaat dergelijke aanvallen uit op doelen in het aan Afghanistan grenzend Pakistaans grondgebied. De regio wordt beschouwd als een broeinest van Taliban- en Al Qai- da-strijders die het hebben ge munt op de Amerikaanse troepen in Afghanistan. Bij de aanval kwamen volgens een Pakistaanse inlichtingendienst der tien buitenlandse strijders om. Het is al de achttiende Amerikaan se raketaanval in de grensregio sinds augustus. Pakistan wil dat de aanvallen stoppen, omdat die de ei gen pogingen ondermijnen om de lokale bevolking tegen de extremis ten te mobiliseren.De Amerikanen vinden dat Pakistan te weinig doet tegen de extremisten. TBILISI - Demonstranten in de Georgische hoofd- hail-Saakasjvili, beu en willen verandering. Duizen- in augustus met Rusland. Die oorlog heeft de on stad Tbilisi houden een poster van Barack Obama den aanhangers van de oppositie kwamen giste- vrede bij de oppositie over Saakasjvili alleen omhoog. Ook zij zijn de huidige president, Mik- ren bijeen in de eerste betoging sinds de oorlog maar groter gemaakt. foto Shakh Aivazov/AP door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De Europese Unie wil dat binnen honderd dagen een plan op tafel ligt voor de hervor ming van het internationale finan ciële stelsel. Het Internationaal Mo netair Fonds (IMF) dient als finan ciële waakhond zowel overheidsfi nanciën als financiële instellingen in de gaten te houden. Alleen meer internationaal toezicht op de financiële sector en maatregelen te gen onverantwoorde risico's, kun nen een nieuwe kredietcrisis voor komen, meent de EU. De Europese regeringsleiders spra ken dit gisteren af tijdens een extra vergadering in Brussel, waar zij de top voorbereidden van de G20, de groep van negentien groot ste industrielanden plus de EU. Die bijeenkomst vindt op 15 no vember plaats in Washington. „De EU heeft goede en geloofwaardige maatregelen genomen in de kre dietcrisis. Nu moeten we zorgen dat zoiets nooit meer voorkomt. We hebben een stabiel financieel stelsel nodig", zei premier Balken ende. Nederland mag misschien ook aan schuiven bij de G20, waarvan het geen lid is. Balkenende heeft daar de afgelopen dagen voor gepleit, en de Franse president en EU-voorzitter Sarkozy zei dat hij ons land er graag bij heeft. Balken ende en minister Bos van Financi ën hebben de afgelopen dagen een belangrijke rol gespeeld bij het op stellen van het EU-plan. Nederland is ook voorzitter van de G10, de club van landen met een grote financiële sector. rome - In Italië is weer eens ophef ontstaan over een uitspraak van premier Silvio Berlusconi. Die zei dat de toekomstige Amerikaanse president Barack Obama 'jong, knap en zelfs zongebruind' is. De centrumlinkse oppositie eist dat Berlusconi zijn excuses aanbiedt aan Obama. In 2003 zei Berlusconi tegen een Duitse europarlementa riër dat die geknipt zou zijn voor de filmrol van nazi-kampbewaker. Pianospelen "Daar geniet ik iedere dag van Een advies op maat Acustica Piano's Vleugels Korte Huifakkerstraat 2 Breda Tel.: 076-5602423 www.acustica.nl Hotel De Zeeuwse Stromen Duinwekken 5 4325 GL Renesse Na 30 jaar te hebben gebouwd aan Heijmans Servicebouw, nemen directie en personeel feestelijk afscheid van Huib en Catrien de Kok. Dit willen zij graag doen met alle mensen die in de afgelopen jaren met hen hebben samengewerkt. Bent u als relatie nog niet persoonlijk verwittigd en wilt u Huib en Catrien toch graag een hand geven? U bent van harte welkom op de receptie op van 16.00 tot 18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9