Buitenland Obama wil snelle aanpak kredietcrisis Obama's dochtertjes hebben zes lijfwachten (0 BOSCH Bosch Car Service Stagebureau HZ Hogeschool Zeeland KENTEKENACTIE Aquatak Go hogedrukreiniger Grote ambities voor eerste honderd dagen van presidentschap. Al 500 bedreigingen tegen toekomstige Amerikaanse president. Bijlmoordenaar krij'gt levenslang Juridische actie tegen verbod homohuwelij'k Tientallen doden bij' instorten school Haïti Dieven geven scooter terug aan invalide Criminaliteit in Japan vergrijst snel Opgraving slachtoffers Franco gestaakt 8 I Zaterdag 8 november 2008 PZC voer uw kenteken in op www.boschcarservice.nl en maak kans op een tw.v. €104,95 BOSCH Service j AXEL Autocenter Snoodyk Drieschouwen-Zuid 18 C 0115 56 ZO 45 BORSSÈLE Autobedrijf de Muynek Quistenburge ^0113 - 35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Dirk Dronkertweg 15 r 0113 2? 36 65 KAPÉLLË Garage Hoogestegèr Dijkwelsestraat 59 C 0113 34 13 15 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhóut Karreveld 4 C 0118 -1119 91 MIDDELBURG Auto Service Van Liefe bv Vbltaweg 33 0118 - 62 ?6 B0 TËRNÈUZEN Autöcentrum TeffWUïen Handelspoort 2 C 0115 - 64 92 80 VLISSINGEN Autobedrijf Murre Gêrbrandystraat 4 C 0118 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 25 C 0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - In zijn eerste pers conferentie als toekomstig presi dent heeft Barack Obama gisteren grote ambities getoond voor de eerste honderd dagen van zijn be wind. Hij kondigde een stimule ringsproject aan voor de econo mie, hulp voor de auto-industrie, langere werkloosheidsuitkeringen en bijstand voor gemeenten en ste den in financiële nood. „Ik denk dat een president enorme invloed kan hebben in zijn eerste honderd dagen." Een ontspannen Obama maakte in het Hilton Hotel in Chicago te gelijkertijd duidelijk dat de effec ten van zijn beleid enige tijd op zich zullen laten wachten. „Ik on derschat de enorme omvang van mijn opgave niet", aldus de Demo craat, die omringd werd door zijn team van economische adviseurs. „Sommige beslissingen zullen moeilijk zijn. Het zal niet eenvou- NV Barack Obama kondigt in zijn eerste persconferentie na de verkiezingen tal van maatregelen aan om de financiële crisis in zijn land te beteugelen. dig worden om ons snel weer uit dit dal te krijgen, maar we kunnen slagen als we samenwerken." Obama wees erop dat de Ameri kaanse economie voorlopig alleen maar slechter lijkt te worden. De afgelopen maand gingen een kwart miljoen banen verloren. De werkloosheid is 6,5 procent, hoger dan ooit in de afgelopen veertien jaar. Autofabrikanten als General Motors en Ford balanceren op de rand van de afgrond. De aanstaande Amerikaanse leider benadrukte dat de VS maar 'één re gering heeft en één president'. „Ik word pas president op 20 januari. We moeten geen gemengde signa len afgeven aan het buitenland." Obama en zijn gezin gaan maan dag op bezoek bij de familie Bush in het Witte Huis. Obama hoopt dan ook te praten over een nieuw stimuleringsproject voor de econo mie. Het Democratische Congres en president Bush lijken voorlopig weer op ramkoers te liggen. „Ik heb liever vroeg dan laat een sti muleringspakket", aldus Obama. „Maar als dat niet lukt, zal het één van de eerste zaken zijn die ik ook doorvoer als president." Obama zei ook dat er nog geen be slissing is gevallen over het hondje voor zijn dochtertjes. „We hebben over geen enkel onderwerp meer reacties gekregen", zo zei hij la chend. Stagebureau Hogeschool Zeeland bedankt alle bedrijven en instellingen die dit semester één of meerdere stagiaires en/of afstudeerders binnen hun organisatie begeleiden. Heeft ook u interesse in een (inter)nationale student voor een stage- of afstudeeropdracht binnen uw organisatie? Neemt u dan contact met ons op. Voor informatie: Stagebureau Hogeschool Zeeland Kamer A021 (bij Open Universiteit, Servicepoint en Helpdesk) Postbus 364, 4380 AJ Vlissingen Tel. 0118-489 111 - Fax 0118-489 171 - Internet: www.hz.nl Hzz? door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Barack Obama leeft na zijn verkiezingsoverwinning meer dan ooit in een cocon van lijfwachten. De toekomstige presi dent van de VS - codenaam 'Rene gade' (afvallige, vogelvrij verklaar de) - weet dat bedreigingen overal op de loer liggen. De geheim agenten van de eli te-eenheid CAT (Contra Aanvals Team) nemen geen enkel risico. Zij reden eerder deze week nog met getrokken wapens door Chica go toen Obama een bezoekje bracht aan de sportschool. Een koppel dat probeerde om de colon ne in te halen, werd onmiddellijk van de weg gedrukt. Zij keken een seconde later tot hun afgrijzen in de loop van een paar aanvalsgewe- ren. Op de verkiezingsavond waren de extreme veiligheidsmaatregelen ook al duidelijk. Obama hield zijn toespraak vanachter een vier me ter hoog en ruim zes centimeter dik kogelvrij glas. Rond zijn wo ning in Chicago zijn de veiligheids maatregelen inmiddels ook verder versterkt. Ook daar wordt een soort scherm opgericht om in slaande projectielen tegen te hou den. Obama's echtgenote Michelle - co denaam: Renaissance - heeft in middels zes geheim agenten in haar entourage. Ook de dochter tjes Malia en Sasha hebben nu per manent zes lijfwachten. De geheime dienst heeft al zo'n vijfhonderd doodsbedreigingen te gen de 47-jarige Democraat onder zocht, zo meldde Newsweek deze week. Voor zover bekend zijn er twee keer arrestaties verricht. In beide gevallen ging het om men sen die geloven in de suprematie van het blanke ras. De FBI heeft een speciaal team opgericht dat de naar schatting 480 racistische be- Barack Obama's vrouw Michelle en hun dochtertjes Malia (r) en Sasha kun nen niet meer over straat zonder lijfwachten. foto Shawn Thew/EPA wegingen in Amerika moet moni toren. Analisten menen dat het ge vaar ook uit andere hoek kan ko men. Religieuze fundamentalisten en extremistische tegenstanders 'Een speciaal FBI-team moet 480 racistische bewegingen in de gaten houden' van abortus kunnen het eveneens voorzien hebben op de nieuwe president. Het aantal dreigementen is scherp gestegen in september en oktober. Dat viel samen met harde aanval len op Obama door John McCain, en vooral Sarah Palin. De toekom stige 'first lady' Michelle Obama zou geschokt zijn geweest door de agressieve toon op Republikeinse campagnebijeenkomsten. „Waar om proberen ze er voor te zorgen dat ze ons haten?", zou ze zich hebben afgevraagd. Michelle zei bij het begin van de campagne dat ze zich 'iedere dag' zorgen maakt over de veiligheid van haar man. Sindsdien heeft ze zich niet ineer uitgelaten over het onderwerp. Ook Barack spreekt nauwelijks over het gevaar van een aanslag. De geheime dienst zou volgens en kele berichten opzien tegen de ruim zeventig dagen tot de inaugu ratie, op 20 januari volgend jaar. Eenmaal in het Witte Huis zou den de Obama's beter te beveili gen zijn. WENEN - Een Oostenrijker die vijf familieleden vermoordde met een bijl is door de rechtbank in We nen veroordeeld tot levenslang. Bij de 39-jarige man sloegen.de stop pen door, nadat hij geld had verlo ren op de beurs. In mei vermoord de hij zijn vrouw, hun 7-jarig doch tertje, zijn ouders en zijn schoon vader. Hij zei dat hij zijn familie de schande van zijn financiële on dergang had willen besparen. LOS ANGELES - IJveraars voor ho morechten ondernemen juridi sche stappen tegen het verbod op het homohuwelijk dat dinsdag door de kiezers in Californië werd aangenomen. Zij voeren aan dat het een ingrijpende herziening van de grondwet is. Daarvoor is goedkeuring van het Congres van Californië nodig, voordat er een re ferendum over gehouden wordt. PORT-AU-PRINCE - Door de instor ting van een school in Haïti zijn gisteren zeker dertig mensen om het leven gekomen. Dit meldden reddingswerkers. Het ongeluk ge beurde in een buitenwijk van de hoofdstad Port-au-Prince. Onge veer zevenhonderd kinderen wa ren in het gebouw op het moment van de ramp. Tientallen vaders en moeders stroomden toe om naar hun kinderen te zoeken. BOEKAREST - Dieven die een scoo ter hadden gestolen kregen daar spijt van toen zij in de krant lazen dat de eigenaresse een invalide vrouw was. De dieven brachten de scooter terug naar het huis van de vrouw en legden er de krant op met het artikel dat op hun gewe ten had gewerkt. De kop, 'Dieven zonder hart', hadden zij veranderd in 'Dieven met een hart'. TOKIO - De criminaliteit in Japan vergrijst snel, vooral wat diefstal len en zakkenrollen betreft. Opval lend is dat de misdaad onder oude ren sneller stijgt dan het percenta ge ouderen op de totale bevolking. In vijf jaar tijd verdubbelde het aantal arrestaties van 65-plussers tot ruim 48.000. De ouderen noe men geldgebrek, verslechterende gezondheid en een gevoel van iso lement als oorzaken. MADRID - Een Spaanse hof heeft gisteren voorlopig een einde ge maakt aan de opgravingen van slachtoffers van de Spaanse Burger oorlog door onderzoeksrechter Balthasar Garzón. Het gaat om mensen die in 1936 door aanhan gers van de latere dictator Franco zijn geëxecuteerd. Het hof wil eerst uitzoeken of Garzón wel be voegd is tot de opgravingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8