PZC 'Forse bouwleges zijn te gortig' Waterberging in Scharen dijke is wel érg groot en steil Dat verdient een bloemetje... Wild-WeSt in de polder SCHOUWEN-DUIVELAND 39 25 31 LSD: geef 32 mille aan leges voor uitbreiding terugaan museum. Vluchtende bestuurder zonder rijbewijs houdt politie flink bezig. Parkeren Leo Hannewijk neemt twee filmfestivals onder zijn hoede Zaterdag 8 november 2008 Therapeute De Koning geeft steun aan meisjes met loverboy-ervaring Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting en Ali Pankow ZIERIKZEE - Het Watersnoodmu seum moet 32.000 euro bouwleges betalen voor de uitbreiding met de drie overige caissons. Dat gaat Leef baar Schouwen-Duiveland (LSD) te ver. De fractie overweegt volgen de week tijdens de begrotingsraad een motie in te dienen om dat be- 'drag aan het museum terug te ge ven. Ook het CDA vindt die leges nogal gortig. „Maar wij willen het niet zomaar vergoeden. Dat kan niet", zegt Nico de Danschutter. Zijn fractie wil eerst de besluiten over de nieuwe subsidieverordening af wachten. Dick Meulblok van de WD sluit zich daarbij aan, maar zegt het voorstel van LSD op zich 'heel sympathiek' te vinden. „Het Watersnoodmuseum ont ving enerzijds vijftienduizend eu ro eenmalige subsidie van de ge meente voor de uitbreiding. Ander zijds moeten we dus ruim het dub bele aan bouwleges betalen", zegt voorzitter Jaap Schoof van het mu seum. „Bovendien hebben we ook al zestienduizend euro moeten be talen voor de aanleg van de riole ring. Wellicht terecht hoor, maar voor riolering in dit natuurgebied zou de gemeente misschien ook een financiële handreiking kun nen doen." Hij vindt dat Schou wen-Duiveland toch al wat karig afsteekt tegen de subsidies die hij bijvoorbeeld van de gemeenten Tholen en Goeree-Overflakkee ontving voor de uitbreiding. „Zij schenken ons één euro per inwo ner, terwijl Schouwen-Duiveland met die vijftienduizend euro subsi die nog niet op twee kwartjes per inwoner uitkomt", aldus Schoof. Wethouder Wijnand Renden rea geert niet enthousiast op het voor stel van LSD. Ook vindt hij het vol komen onterecht om subsidie te vergelijken met bouwleges. „De heffing van leges staat volledig los van subsidies. Het is absoluut geen Het Watersnoodmuseum moet 32.000 euro aan bouwleges beta len voor uitbreiding met drie caissons. LSD vindt dat te gortig en stelt teruggave voor. kwestie van via de achterdeur weer geld terughalen, maar het uit voeren van een raadsbesluit. Als er gebouwd wordt, moet daarvoor worden betaald. Dat geldt voor al le organisaties. Daar kan niet zo maar een uitzondering op ge maakt worden." Renden heeft in reactie op de aangekondigde LSD- motie de fracties gewaarschuwd voor het scheppen van een prece dent. Een mogelijkheid, volgens de wethouder, is wel de subsidie zo te verhogen dat daar de leges uit kunnen worden betaald. Maar dat is een heel ander besluit. door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Wat is-ie groot! En diep! En ook nog gevaarlijk! Na tuurlijk, de bewoners van Scharen- dijke zijn blij dat er nu een water- berging ligt tussen het Zwarte Plein en de Elkerzeeseweg. Zo blijft het water niet steeds op de Dijkstraat staan, wat vervelend is voor omwonenden. Maar dat de nieuwe vijver zo groot zou wor den ('het hokje van de dokter valt er bijna in') en zulke steile wan den zou krijgen ('als je erin valt, raak je er nooit meer uit'), dat had den ze in Scharendijke niet ver wacht. Tijdens een informatiebijeen komst over de aanleg van de ber ging blonk de gemeente Schou wen-Duiveland eerder uit in afwe zigheid, waardoor niet duidelijk was geworden waar het nu eigen lijk om ging. „Als ze in Zierikzee een reling langs de haven krijgen, mogen ze hier ook wel iets neerzetten", klonk het eerder deze week tij dens een dorpsraadvergadering. Volgens een woordvoerder van de gemeente komt er geen reling, maar wel 'wat groen'. „Daar moet nog een plan voor worden ge maakt." Het bestuur van de dorps raad is er niet blij mee. „Dat gaat dus nog wel even duren." foto Marijke Folkertsma De nieuwe waterberging heeft geen beveiliging, maar wel steile randen: 'Wie erin valt, raakt er nooit meer uit'. STELLENDAM - Een 49-jarige inwo ner van Stellendam kreeg gisteren een bloemetje van de politie voor het redden van een automobilist, eind vorige maand. Die was op de N57 tegen de vangrail gereden, waarna zijn auto in brand vloog. Met gevaar voor eigen leven trok de man de bestuurder uit zijn wa gen, waarna die totaal uitbrandde. WESTDORPE - Wild-west-taferelen woensdagavond in Oost-Zeeuws- Vlaanderen, waar de politie na een heftige achtervolging een auto mobilist wist in te rekenen. De man reed bij Westdorpe een controle van de Marechaussee tege moet. Hij sloeg snel een straat in waar geen auto's mogen komen. Dat vonden de controleurs nogal verdacht, waarop ze de achtervol- 1^ Een automobilist ging er woens- dagavond bij Westdorpe vandoor toen hij een controle zag. Pas na een heftige achtervolging kon de politie hem aanhouden. ging inzetten en de politie inscha kelden. Daarop volgde een race over dijk jes, door polders en dorpjes, waar bij 150 kilometer per uur werd ge reden op 60-wegen en 90 per uur in de bebouwde kom van Westdor pe. Wandelaars moesten opzij springen toen de man voorbij scheurde. Aangekomen in Axel probeerde de bestuurder de politie te foppen door te stoppen en zijn lichten uit te doen. Agenten hadden hem door en hielden de man aan. Bij verhoor op het politiebureau bleek dat de man was weggereden omdat hij geen geldig rijbewijs heeft. Dat is onlangs namelijk inge nomen wegens... roekeloos rijden. De man is vrijgelaten, maar kan een flinke straf tegemoet zien. Tip? redactie@pzc.nl Op drukke dagen vechten ac countants, verslaggevers en men sen die helemaal niets bij het kantoor in Terneuzen te zoeken hebben voor een parkeerplekje. Daarbij worden ze steeds bruta ler. DubbelparkerenDat is al lang een vanzelfsprekendheid. De werknemer uit Hulst wenst aan al dat gedoe geen deel te ne men. Hij verschuift het probleem liever naar de buren. Hij par keert daarom zijn blauwe bolide maar bij een advocatenkantoor. Plek zat. Daar is hij deze week van teruggekomen. Een woedend naar buiten snellende advocate deed hem in rap tempo omkeren. „Want voor je het weet heb je een proces aan je broek!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75