de pijn van Peking verwerkt avans John Schot scoort maar RBC geeft zege weg Hoogste baas IAAF verwijt Rogge totaal gebrek aan respect Uitspraken president IOC schieten in Londen in het verkeerde keelgat. ontdek 't bij hogeschool www.auans.nl PZC Zaterdag 8 november 2008 143 omdat ik al langer aan de top zit. Ik ben de enige judoka in de klas se tot 8i kilo die de laatste jaren op alle titeltoernooien een medaille heeft gehaald. Dat geeft aan hoe constant ik ben en hoe ik met druk kan omgaan." Elmont zegt na de Spelen slechts tien seconden te hebben overwo gen met judo te stoppen. Daarna kwam het besef dat er nog veel moois voor hem is binnen te ha len. Want van al zijn medailles op Europese en - wereldkampioen schappen is' er slechts één van goud. De plak die de afgestudeer de psycholoog in 2005 veroverde in Egypte. „Er valt voor mij dus nog genoeg te winnen de komen de jaren. Ik leef ook niet van Spe len naar Spelen, maar werk toe naar het eerstvolgende toernooi. Dus het EK volgend jaar en daarna het WK." Elmont zal naar aanleiding van zijn mislukte Olympische Spelen niet veel veranderen aan zijn voor bereiding. En hij beseft dat er geen manier is om blessures te voorko men. Dus het kan zomaar weer ge- 'Er valt voor mij nog genoeg te winnen de komende jaren' beuren dat over Vier jaar in Lon den de vorm ontbreekt of het lijf tegenstribbelt. „Da's nou eenmaal judo", zegt El mont berustend. „Je hebt succes nooit in de hand. Hoe hard je ook traint. Het is anders dan met een studie. Als je alles goed leert, weet je dat een tentamen een tien ople vert. Maar die garantie hebben ju doka's nooit." Elmont vindt het 'wel leuk' van daag zijn achtste Nederlandse titel op rij te veroveren. Maar makkelijk wordt het zeker niet, verwacht hij. „Ik moet in de eerste ronde tegen Marcel loling, mijn tegenstander in de finale van vorig jaar. Dat was toen heel lastig. Maar dat is het al tijd in de klasse tot 81 kilo. Door de grote concurrentie is elk toer nooi zwaar." ROOSENDAAL - Met zijn eerste tref fer in dienst van RBC leek John Schot zijn ploeg gisteravond de weg te wijzen in de thuiswedstrijd tegen RKC. De Roosendaalse for-' matie kwam voor rust zelfs nog op een 2-o-voorsprong via meivin de Leeuw, maar het bleek niet vol doende voor een overwinning. RKC maakte een kwartier voor tijd via Ruud Berger gelijk en sleepte in de blessuretijd dankzij Fred Benson nog een punt uit het vuur (2-2). Tholenaar Schot werd na 79 minuten vervangen. Rogier Veenstra had bij Excelsior een basisplaats, maar haalde het einde van de wedstrijd eveneens niet. De Rotterdamse ploeg leidde tegen Veendam met 2-1, toen de Middelburger in de 73e minuut werd gewisseld. Michel van Gulde- ner (met zijn tweede van de avond) en invaller Johan Voskamp maakten er vervolgens nog 4-1 van. Tholenaar Wilmer Kousemaker slaagde er met Haarlem niet in te winnen van Emmen. Het duel in het oosten van het land eindigde in 2-0. VW-Venlo bleef koploper dankzij een 3-1-zege op het AGOW van as sistent-trainer Peter van Vossen. Calabro maakte er twee voor de Limburgers en bracht zijn totaal op twaalf goals. VW boekte de tiende overwinning op rij. Excel sior volgt op de tweede plek, met liefst zeven punten achterstand. DEN HAAG/LONDEN - De hoogste baas van de Internationale Atle- tiekfederatie (IAAF) is boos op Jac ques Rogge, president van het In ternationaal Olympisch Comité (IOC). Volgens Rogge is het niet noodzakelijk dat er na de Spelen van 2012 in Londen een 'blijvende erfenis' zal zijn voor de atletiek. „Dat is een totaal gebrek aan res pect voor mijn sport", aldus Lami- ne Diack, vooraanstaand lid van het IOC. Rogge zei afgelopen week tegen de BBC het niet te zullen betreuren dat het toekomstige Londense olympisch stadion - dat nu op de begroting staat voor 625 miljoen euro en veel duurder uit dreigt te vallen - na de Spelen zal worden verbouwd tot een voetbal- of rug- bystadion. Voetbal- en rugbyclubs staan echter niet te springen om een stadion met een olympische atletiekbaan rond het veld. Daar door zou de afstand tussen spelers en toeschouwers te groot zijn. Geconfronteerd met dit bezwaar, en ervan overtuigd dat het IOC lie ver niet later te horen krijgt dat sta dions na de Spelen zijn uitge groeid tot olympische winkeldoch ters, zei Rogge daarop: „Als het de beste oplossing is om de atletiek baan te transformeren tot iets an ders, dan zie ik daar geen bezwaar tegen." Hij noemde daarbij als voorbeeld van een geslaagde trans formatie het olympisch stadion van 1996 uit Atlanta, dat nu dienst doet als honkbalstadion. Fout, aldus Diack. „Een groot land als Engeland, met zijn geweldige at- letiektraditie en zijn prachtige atle- tiektoekomst moet in de hoofd stad toch een fatsoenlijk stadion hebben. Rogge citeert de succesvol le verandering van het stadion in Atlanta, maar ik vind dat juist een grote teleurstelling. Ik ben er niet trots op dat de baan waar Carl Le wis naar zijn laatste goud sprong en waar Michael Johnson zijn ver bazingwekkende dubbel scoorde op de 200 en 400 meter niet meer voor atletiek wordt gebruikt. De uitlatingen van Rogge tonen een gebrek aan respect voor de atle tiek. Sterker, in het recente verle den zijn twee keer de Spelen in de VS gehouden, er zijn twee olympi sche stadions gebouwd waar de at letiekbaan uit is gesloopt. Nergens in de VS kan een WK atletiek wor den gehouden." er heel erg gaan nadenken. Ik heb heel goed gekeken waar het mis ging. foto Robin van Lonkhuijsen/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71